• Ślubowanie Pierwszoklasistów

Uroczystość pasowania na uczniów pierwszoklasistów i ich ślubowanie to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły. Tradycyjnie, jak co roku, taka uroczystość odbyła się w naszej Szkole w dniu 25 października. W ślubowaniu uczestniczyli odświętnie ubrani uczniowie, nauczyciele oraz rodzice pierwszoklasistów. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Pan Witold Grabiec (Pierwszy Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina), Ksiądz Antoni Spórna (Proboszcz Parafii w Woli Radziszowskiej), Pan Marek Bogdanowicz (Prezes Parafialnego Klubu Sportowego „Cedronka”), Pani Bogusława Pituch, Pani Maria Pawlik (Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich), Pan Jan Czernik (Zastępca Prezesa OSP w Woli Radziszowskiej). Wszystkich przybyłych na uroczystość przywitała Pani Halina Twardosz, Dyrektor Zespołu. Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali się uczestnikom uroczystości z najlepszej strony: recytowali wiersze, śpiewali piosenki, wykonali różnorodne tańce. Za występ otrzymali gromkie brawa. Udowodnili, że przez kilka tygodni nauki w szkole, już sporo się nauczyli i są gotowi dalej pogłębiać swoją wiedzę. Po części artystycznej, w niezwykłej atmosferze, pierwszoklasiści ślubowali na Sztandar Szkoły: być dobrymi Polakami, godnie reprezentować Szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po akcie ślubowania oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów naszej Szkoły i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.       Otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także wiele prezentów od przedszkolaków i siódmoklasistów. Fakt obecności rodziców, zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, uczniów klas starszych, a także przedszkolaków dodał wyjątkowej wagi tej uroczystości. Spotkanie zakończyła wspólna pamiątkowa fotografia.

Mając w pamięci myśl, że wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy uczyć się sami, gratulujemy pierwszakom i życzymy wielu sukcesów podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy oraz niezapomnianych szkolnych przyjaźni.

• Odwiedziny Księdza Biskupa w Naszej szkole

•            W czwartkowe przedpołudnie 24 października 2019 r. szkołę odwiedził JE Ksiądz Biskup Jan Szkodoń. Spotkanie odbyło się w ramach wizytacji kanonicznej parafii Wola Radziszowska, a miało miejsce na sali gimnastycznej.  Ks. Biskup przybył w obecności  Ks. proboszcza Antoniego Spórny. Gościa  powitała  Pani Halina Twardosz, dyrektor  Zespołu Placówek Oświatowych oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Maślanka. Na spotkaniu obecna była grupa Pszczółek z przedszkola wraz z p. Dorotą Kunicką. Przedszkolacy podarowali Ks. Biskupowi własnoręcznie wykonany upominek.  Dzieci szkolne zaśpiewały pieśń religijną i Barkę.

Ekscelencja  skierował do nauczycieli i uczniów słowa pouczenia oraz udzielił wszystkim  zebranym Bożego błogosławieństwa.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

• Spektakl ekologiczny Czarownica Niska Emisja

• Dnia 22 października br. Przedszkolaki z grup: „Kotki”, „Pszczółki”, „Jagódki”, w ramach edukacji ekologicznej  udały się do Domu Ludowego na przedstawienie pt.: „Czarownica Niska Emisja”.  Spektakl poruszał tak ważne tematy, jak: smog – jego przyczyny i możliwości redukcji, potrzeba segregacji odpadów – jakie korzyści przynosi środowisku oraz jak ważna jest dla ludzi przyroda i dlaczego należy dbać o lasy.

Dzieci z uwagą oglądały historię spotkania bohaterów przedstawienia z czarownicą Niską Emisją, która miała nikczemny plan zniszczenia świata. Szczęśliwie Róża, Mlecz i zaskroniec  Antoni, dzięki pomocy publiczności – w tym także naszych Przedszkolaków – odmienili serce czarownicy i zapobiegli katastrofie ekologicznej.

Doskonała gra aktorów, ciekawa scenografia i liczne efekty specjalne zachwyciły dzieci, które poza wspaniałą zabawą dużo dowiedziały się o ekologii i potrzebie ochrony środowiska.

Dorota Kunicka

• Code Week

• Przedszkolaki z grupy „Pszczółek” wzięły udział w tegorocznej edycji Code Week – cyklu wydarzeń w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Kodowania, który w tym roku przypadł na dni  5-20 października.

„Pszczółki” wykonały dwa zadania w ramach projektu „Uczymy Dzieci Programować”: „Code Week – czyli historia kodowania”, oraz „Rozszerzamy Rzeczywistość”.  Przedszkolakom nie obce jest już tworzenie grafiki wg zakodowanej instrukcji, czy skanowanie kodów AR, w celu odszukania „wirtualnej niespodzianki” ukrytej w rysunku.

Zaangażowanie i pracowitość przedszkolaków  zostało docenione, wszyscy wykonujący zadania otrzymali imienne certyfikaty uczestnictwa. Dzieci zapewniły, że chętnie wezmą udział w kolejnych, programistycznych wyzwaniach!

Dorota Kunicka