• Dzień Dziecka w Przedszkolu

• „Uśmiech dziecka największym skarbem…” – w naszym przedszkolu o tym pamiętamy i dla wszystkich Przedszkolaków we wtorek, 1. czerwca br. czekało mnóstwo atrakcji.
            Dzień Dziecka zorganizowaliśmy pod hasłem „Dzień pełen niespodzianek”.

Już od rana, tuż po śniadaniu, wszystkie grupy przedszkolne zebrały się na dziedzińcu przedszkolnym. Pani Dyrektor Halina Twardosz złożyła Dzieciom życzenia w tym szczególnym dla nich dniu, przekazała słodki poczęstunek i uroczyście rozpoczęła trwającą cały dzień zabawę.
                        W przedszkolu dla dzieci czekało prawdziwe kino, w jakie w tym dniu zamieniła się sala grupy „Pszczółki”: z dużym projektorem, biletami, oznakowanymi miejscami i świeżo prażonym popcornem. W ogrodzie przedszkolnym odbyły się prawdziwe rywalizacje sportowe: skoki w workach, przeciąganie liny, rzuty do celu, slalom, tropienie po śladach. Słoneczna pogoda sprzyjała również zabawie z chustą animacyjną, puszczaniem ogromnych baniek mydlanych i malowaniu farbami swoich marzeń. Na zakończenie tego wesołego
            i pełnego wrażeń dnia, każdy Przedszkolak zabrał do domu pamiątkowy medal i certyfikat, artykuły sportowe – prezent od Rady Rodziców, okulary przeciwsłoneczne podarowane przez firmę K&K z Woli Radziszowskiej oraz paczkę słodkości.

Wszystkim Dzieciom,  tym starszym i tym młodszym, z okazji Waszego święta, życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości. Samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji oraz beztroskiej zabawy. Spełnienia wszystkich marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny.

• Dzień Patrona Szkoły

• 31 maja na trzeciej lekcji pod okiem wychowawców i nauczycieli uczniowie kultywowali tradycje szkolne związane z Patronem, Marią Konopnicką. Rozwijali zainteresowania czytelnicze, współdziałali i tworzyli prace w grupach. Klasy I-III malowały kolorowanki, portrety Marii Konopnickiej, układały puzzle i zadania z rozsypanek wyrazowych. Uczniowie klas czwartych i klas VI-VIII  obejrzeli prezentację o życiu i twórczości poetki, utrwalili wiedzę o Marii Konopnickiej  i upamiętnili wydarzenia z życia patronki na klasowych gazetkach.

Organizatorzy: Elżbieta Ciepły, Iwona Jurczyk, Bogumiła Maślanka

• Ogródki w Przedszkolu

• W naszym przedszkolu pojawiły się piękne, małe ogródki dla dzieci. Powstały trzy takie miejsca – jeden ogródek będzie służył dla dwóch grup. Dzieci mogą sadzić rośliny, dbać o nie, prowadzić obserwacje przyrodnicze. Jednocześnie uczą się poczucia odpowiedzialności oraz estetyki.

Składamy serdeczne podziękowania:

• Państwu Katarzynie i Kornelowi Apostolik, za sfinansowanie połowy tej inwestycji oraz za wykonanie i montaż donic zewnętrznych;
            • Radzie Rodziców, za pokrycie kosztów połowy inwestycji;
            • Panu Dawidowi Maślance, za podarowanie i transport ziemi.

Ogródki są również piękną ozdobą naszego przedszkola. Pojawiły się już pierwsze kwiaty i z biegiem czasu w donicach urosną również inne rośliny.

Serdecznie dziękujemy

Dyrektor Zespołu, Nauczyciele i Przedszkolaki.

• Projekt klas VI

• W maju klasy 6a i 6b czytały i omawiały lekturę Ireny Jurgielewiczowej pt. Ten obcy. Jednym z etapów pracy z książką podczas lekcji języka polskiego było zrealizowanie projektu. Zadanie uczniów polegało na wykonaniu do wyboru:  lapbooka, zawierającego informacje o lekturze, makiety wyspy wraz z opisem jej użytkowników lub prezentacji dziejów głównego bohatera, Zenka Wójcika.

Uczniowie pracowali w trzy- lub czteroosobowych grupach, wykazali się dużą kreatywnością, jeśli chodzi o dobór materiałów i sposób wykonania. Używali bibuły, plasteliny, masy solnej, farb, kredek i pisaków, a nawet klocków lego czy figurek wydrukowanych na drukarce 3D. Efekty ich pracy okazały się zaskakujące i godne podziwu. Wszystkie projekty można obejrzeć na wystawie znajdującej się na górnym korytarzu w naszej szkole.