• Budowa Przedszkola

• Nowe Przedszkole
           - remont i rozbudowa -

"Historia kołem się toczy"

"Lokalny patriotyzm,
          szacunek do Dzieł Naszych Ojców,
          czy wpływ ...... przodków?"

To nie plotki, to prawda - Przedszkole "w starym - nowym budynku".

Już w drugim tygodniu stycznia firma budowlana rozpoczęła prace w budynku, którego mury ostatni uczniowie puścili we wrześniu 1973 roku, przenosząc się do nowej szkoły. W starej szkole z inicjatywy Juliana Stefaniaka, sołtysa wsi i Rady Sołeckiej, a także ówczesnych władz oświatowych po wykonaniu remontów powstało Przedszkole. Reforma strukturalna i programowa oświaty przeprowadzona w 1999 roku po wygaszeniu ośmioklasowej szkoły podstawowej spowodowała utworzenie z dniem 1 września 2000 roku Zespołu Placówek Oświatowych. Przedszkole zostało przeniesione do budynku obecnej Szkoły Podstawowej.

Historia zatoczyła koło. Po 17 latach Przedszkole wróci do "starego, ale wyremontowanego i rozbudowanego budynku".

Co się dzieje w budynku "starej szkoły?".
          Jak wygladają mury perły historii Woli Radziszowskiej?

Zapraszam do galerii.