• Ramowy plan dnia

"Pszczółek"

I. Zajęcia poranne

8.00–8.20

Przychodzenie dzieci do przedszkola. Czynności opiekuńcze i organizacyjne. Zabawy dowolne. Wspieranie rozwoju dziecka poprzez różnorodne zabawy i ćwiczenia prowadzone pod kierunkiem nauczyciela. Zabawy dydaktyczne w kole – „Nasze wyliczanki” – wybór dyżurnych.

8.20–8.30

Przygotowanie do śniadania. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania.

8.30–9.20

Czynności organizacyjne. Śniadanie. Wdrażanie zasad kulturalnego spożywania posiłków. Poznawanie wartości zdrowego odżywiania. Rozwijanie umiejętności pełnienia roli dyżurnego.

II. Realizacja podstawy programowej

9.20–9.30

Zabawy dydaktyczne w kole – „Wizytówki” – zabawy prowadzone w oparciu o odmienną metodę nauki czytania dr I. Majchrzak

9.30–11.20

Wspieranie rozwoju dziecka poprzez prowadzenie dydaktycznych zajęć wynikających z realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Organizowanie zajęć na świeżym powietrzu. Zabawy organizowane i spontaniczne przy niewielkim udziale nauczyciela. Inne przedsięwzięcia i zadania wspierające rozwój dziecka.

11.20–11.30

Czynności organizacyjne. Przygotowanie do obiadu. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe.

11.30 – 12.20

Obiad. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania i spożywania posiłku. Poznawanie wartości zdrowego odżywiania. Rozwijanie umiejętności pełnienia roli dyżurnego.

12.20 – 13.00

Relaksacja – słuchania muzyki relaksacyjnej, zabawy z Dziecięcymi masażykami według  koncepcji M. Bogdanowicz, słuchanie wybranych pozycji literatury dziecięcej. Zabiegi higieniczne – wdrażanie do dbania o higienę jamy ustnej - mycie zębów.

13.00–13.45

Zabawy i zajęcia o charakterze relaksacyjnym
          w sali zajęć lub na powietrzu. Indywidualna praca
          z dziećmi, praca wyrównawcza lub opiekuńcza. Zabawy organizowane i spontaniczne przy niewielkim udziale nauczyciela. Inne przedsięwzięcia i zadania wspierające rozwój dziecka.

13.45–14.00

Czynności organizacyjne. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania i spożywania posiłku. Przygotowanie do podwieczorku.

III. Zajęcia popołudniowe

14.00–14.30

Podwieczorek. Wdrażanie zasad higieny
          i kulturalnego zachowania i spożywania posiłku.

14.30–15.00

Dowolna działalność dzieci, zabawy w sali lub na powietrzu.