Wola Radziszowska

 • Dzień 8 marca, to wyjątkowy dzień w roku, w którym swoje święto obchodzą wszystkie kobiety na całym świecie. Z tej okazji Przedszkolaki z wszystkich grup przedszkolnych w dniu 11.03. br. przygotowały program artystyczny w Domu Ludowym w Woli Radziszowskiej. Na nasze zaproszenie odpowiedziały Mamy Przedszkolaków oraz Panie- Przedstawicielki instytucji i organizacji działających na terenie naszej miejscowości i współpracujących z naszym przedszkolem: Koła Gospodyń Wiejskich, Ośrodka Zdrowia, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie- Filia w Woli Radziszowskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Rozwiń skrzydła”.

  Wszystkie obecne Panie powitała p. Halina Twardosz – Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej. Goście mogli zobaczyć piękne tańce oraz posłuchać wierszy dedykowanych Kobietom, które na tę okoliczność przygotowali wyłącznie chłopcy. Występy „Krasnoludków”, „Niezapominajek”, „Słoneczek”, „Kotków”, „Pszczółek” i „Jagódek” zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości obecne Panie otrzymały papierowe tulipany zrobione przez wszystkie grupy przedszkolne.

  Dziękujemy sołtysowi, p. Czesławowi Blak za udostępnienie sali i nagłośnienia w Domu Ludowym.

  Wychowawcy grup „Pszczółki” i „Jagódki” składają serdeczne podziękowania p. Katarzynie Jończyk za uszycie nowych strojów do prezentowanych przez dzieci tańców.
   

  01.04.2020 00:39 | więcej »
 • W dniu 7.12. br Przedszkolaki z grup „Pszczółki”, „Jagódki”, „Kotki” wzięły udział w spotkaniu opłatkowym Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Radziszowskiej. Dzieci przygotowały występ artystyczny – zaśpiewały i zagrały na instrumentach kolędy i pastorałki oraz zaprezentowały „Taniec aniołów”.
  Serdecznie dziękujemy Pani Grażynie Żmudce – Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Radziszowskiej za zaproszenie Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej do udziału w tej uroczystości. Był to dla nas zaszczyt i wyróżnienie.
  Wychowawcy grup przedszkolnych składają także podziękowania Rodzicom dzieci za pomoc w przygotowaniu występu.

   
   
  12.12.2019 19:47 | więcej »
 • W piątek, 08.11.2019r. w naszym przedszkolu odbywała się uroczystość z okazji obchodów Święta Niepodległości. W tym dniu wszystkie przedszkolaki ubrane były w barwy narodowe oraz odbyły się zajęcia dydaktyczne mające na celu poszarzenie wiedzy dzieci na temat Ojczyzny, zrozumienia znaczenia Święta Niepodległości oraz doskonalenie umiejętności artystycznych. Każda grupa wraz ze swoimi wychowawcami odbyła pogadankę na temat symboli i barw narodowych, wierszy patriotycznych oraz hymnu. Wspólnie przygotowaliśmy prace plastyczne na dekorację przedszkola.

  Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci oraz pracownicy zebrali się przed przedszkolem by wspólnie odśpiewać hymn narodowy i wyruszyć na pochód.


  13.11.2019 17:29 | więcej »
 • Zgłosiliśmy swój udział w Programie edukacyjnym Drogowe ABC.

  13.11.2019 17:31 | więcej »
 • We wtorek, 15.10.2019 r., zajęcia przedszkolaków wyglądały nieco inaczej niż zwykle. Wszyscy udali się na małe boisko, gdzie odbyło się święto pieczonego ziemniaka. Podczas wspólnych zmagań sportowych, wesołych zabaw, pląsów i śpiewów, dzieci poszerzyły wiedzę na temat ziemniaka. Nikogo nie ominął poczęstunek, można było spróbować ziemniaka upieczonego w ognisku przez rodziców, którzy tak chętnie pomogli nam w tym przedsięwzięciu. Pobyt na świeżym powietrzu sprzyjał, gdyż apetyt dopisywał dzieciom.

              Spotkanie było bardzo udane i na pewno pozostanie w pamięci. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

              Za pomoc w zorganizowaniu dnia pieczonego ziemniaka, serdecznie dziękujemy przybyłym rodzicom:

  P. Annie Bernat

  P. Katarzynie Gucwie

  P. Katarzynie Jończyk

  P. Iwonie Cieśli

  P. Dawidowi Szeglowskiemu
  Elżbieta Bojko
   
  24.11.2019 20:44 | więcej »
 • W dniu 23 października br. górne kondygnacje Przedszkola w Woli Radziszowskiej „zamilkły”, ponieważ aż 4 grupy przedszkolne: „Słoneczka”, „Kotki”, „Jagódki”, „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do 8.Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach. Przedszkolaki zwiedziły teren wojskowego lotniska, poznały wojskowych pilotów i samoloty, którymi latają a nawet zasiadły za sterami jednego z nich. Gościnnie odwiedziliśmy także lotniczą straż pożarną, gdzie na rozkaz samego dowódcy dzieci zobaczyły „pokaz możliwości” największego wozu strażackiego, jaki tutaj się znajduje. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i pełne wrażeń, których nie zepsuła nawet wyjątkowo mglista tego dnia pogoda.

  Serdecznie dziękujemy Panu Mirosławowi Racułt za pomoc w zorganizowaniu tej wycieczki!

  Dorota Kunicka

  11.11.2019 14:33 | więcej »
 • Dnia 22 października br. Przedszkolaki z grup: „Kotki”, „Pszczółki”, „Jagódki”, w ramach edukacji ekologicznej  udały się do Domu Ludowego na przedstawienie pt.: „Czarownica Niska Emisja”.  Spektakl poruszał tak ważne tematy, jak: smog – jego przyczyny i możliwości redukcji, potrzeba segregacji odpadów – jakie korzyści przynosi środowisku oraz jak ważna jest dla ludzi przyroda i dlaczego należy dbać o lasy.
  Dzieci z uwagą oglądały historię spotkania bohaterów przedstawienia z czarownicą Niską Emisją, która miała nikczemny plan zniszczenia świata. Szczęśliwie Róża, Mlecz i zaskroniec  Antoni, dzięki pomocy publiczności – w tym także naszych Przedszkolaków – odmienili serce czarownicy i zapobiegli katastrofie ekologicznej.
  Doskonała gra aktorów, ciekawa scenografia i liczne efekty specjalne zachwyciły dzieci, które poza wspaniałą zabawą dużo dowiedziały się o ekologii i potrzebie ochrony środowiska.
  Dorota Kunicka
  11.11.2019 19:01 | więcej »
 • Code Week

  Przedszkolaki z grupy „Pszczółek” wzięły udział w tegorocznej edycji Code Week – cyklu wydarzeń w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Kodowania, który w tym roku przypadł na dni  5-20 października.

  „Pszczółki” wykonały dwa zadania w ramach projektu „Uczymy Dzieci Programować”: „Code Week – czyli historia kodowania”, oraz „Rozszerzamy Rzeczywistość”.  Przedszkolakom nie obce jest już tworzenie grafiki wg zakodowanej instrukcji, czy skanowanie kodów AR, w celu odszukania „wirtualnej niespodzianki” ukrytej w rysunku.

  Zaangażowanie i pracowitość przedszkolaków  zostało docenione, wszyscy wykonujący zadania otrzymali imienne certyfikaty uczestnictwa. Dzieci zapewniły, że chętnie wezmą udział w kolejnych, programistycznych wyzwaniach!

  Dorota Kunicka

   

  11.11.2019 14:39 | więcej »