• Życzenia na zakończenie roku szkolnego

     • Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020, składamy najserdeczniejsze życzenia dla Uczniów i Przedszkolaków oraz całej Kadry Nauczycielskiej.

      Kochani Uczniowie i Przedszkolaki,

      z całego serca gratulujemy Wam osiągnięcia, jakim jest zakończenie kolejnej klasy i oddziału. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie całego minionego roku szkolnego. Zasłużyliście na wspaniały wakacyjny odpoczynek. Wykorzystajcie jak najlepiej letnie miesiące – podziwiajcie przyrodę, uprawiajcie sporty, zwiedzajcie nowe miejsca, znajdźcie też czas na czytanie książek. Życzymy Wam niezapomnianych wakacji, spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo.

       

      Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom  Zespołu składamy podziękowania za całoroczną pracę, za wielką cierpliwość, niesłychaną wyrozumiałość i ogromny trud włożony w kształtowanie umiejętności, a także osobowości uczniów i przedszkolaków. Życzymy Państwu udanego wypoczynku, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.

       

      Dziękujemy Rodzicom za współpracę i aktywność w życiu szkoły i przedszkola. Gratulujemy osiągnięć uzyskanych przez Państwa dzieci oraz życzymy wielu powodów do osobistej radości.

       

      Wszystkim życzymy, by nadchodzące wakacje były spokojne i bezpieczne.

      Do zobaczenia we wrześniu!

       

      Dyrekcja Zespołu

     • Pożegnanie klasy 8

     • Drogi Ósmoklasisto,
      nigdy nie zbaczaj z wybranej drogi,
      którą obrałeś w wędrówce życia,
      choćby Ci ciernie raniły nogi,
      a cel wydawał się nie do zdobycia!

      Drodzy Absolwenci,

      26. czerwca 2020 roku otrzymacie upragnione świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Przez osiem lat wspólnie przeszliśmy długą i ciekawą drogę. To w murach naszej szkoły precyzowały się Wasze poglądy i zainteresowania, a marzenia o dalszej nauce w nowej szkole z każdym dniem szkolnego życia przybierały realnych kształtów. Otrzymanie świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej zamyka pewien rozdział Waszego życia. I choć dotarliście do mety ważnego etapu życia, musicie pamiętać, że do mety przybywa się tylko  po to, aby wyruszyć w dalszą drogę. Sięgajcie więc po nowe doświadczenia, pamiętając przy tym, że szczyty zdobywa się krok po kroku, nie zatrzymując się pomiędzy. Los sprzyja tylko odważnym, dla których pokonywanie siebie jest źródłem rozwoju. Wy wielokrotnie dawaliście dowody, że nie boicie się wyzwań. Pragniemy, abyście tacy pozostali.

      Życzymy Wam dalszej wytrwałości, radości oraz sukcesów w kolejnym etapie kształcenia.

      Udanego wypoczynku przed nową nieznaną drogą.

       

                                                            Dyrekcja, Nauczyciele

     • „Szkoła w Chmurze Microsoft!” - SP w Woli Radziszowskiej szkołą przyszłości

     • „Serdecznie gratulujemy otrzymania tytułu Szkoła w Chmurze Microsoft!
      Życzymy powodzenia w dalszej transformacji cyfrowej szkoły.”

      Microsoft Sp. z o.o.
      Al. Jerozolimskie 195A
      02-222 Warszawa, Polska

       

      Z powodu pandemii koronawirusa zawieszono zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i wprowadzono nauczanie na odległość, które było bardzo dużym wyzwaniem dla nauczycieli naszej szkoły, uczniów i rodziców. Już od 16 marca poprzez e-dziennik Vulcan nawiązaliśmy kontakt z rodzicami uczniów w sprawie zdalnego nauczania. Prowadziliśmy nauczanie udostępniając na szkolnym dysku Google materiały, zadania, ćwiczenia oraz pobieraliśmy odesłane prace i wysyłaliśmy informacje zwrotne o poprawności wykonanych zadań. Przygotowanie do zajęć zajmowało każdemu nauczycielowi bardzo dużo czasu.  Na szczęście przepisy pozwoliły Pani Dyrektor na szukanie i wybór odpowiedniej platformy, która pozwoliłaby komunikować się nauczycielom z uczniami. Wybranie narzędzia zdalnego Teams sprawdziło się w naszej szkole i zaowocowało licznymi zajęciami online ze wszystkich przedmiotów, e-spotkaniami zespołów nauczycielskich, zebraniami online Rady Pedagogicznej, a także e-spotkaniami z rodzicami. Microsoft Teams to rewelacyjna platforma do współpracy między nauczycielami, uczniami i rodzicami. Platforma Office 365 sprawiła, że cała społeczność szkolna: nauczyciele, uczniowie i ich rodzice udoskonalili swoje umiejętności wykorzystywania w nauce i pracy technologii informacyjnej oraz komunikacyjnej. Nasza wspólna aktywność, nauczanie i uczenie się z wykorzystaniem komputera i Internetu doprowadziły nas do uzyskania tytułu szkoły przyszłości „Szkoły w Chmurze Microsoft”.

       

                                                                                                

       

     • Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

     • Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Konkurs odbył się w czterech grupach wiekowych. Dla każdej z tych grup został przygotowany inny zestaw łamigłówek. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwia trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.

      W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Igor Kurański oraz Milena Drobnica uzyskali najwyższe wyniki w swoich kategoriach wiekowych i otrzymali dyplomy  z nadanymi symbolicznymi tytułami  Eksperta Logicznego Myślenia.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom.

      Dziękuję opiekunom klas młodszych za pomoc w przygotowaniu do konkursu: p. Sylwia Kawa-Pająk, p. Barbara Sieprawska.

      Agnieszka Bentkowska

     • Kangur Matematyczny

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez "Kangura" jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl 

      W konkursie wzięło udział 56 uczniów z naszej szkoły. Dziewięcioro z nich otrzymało nagrodę:

       

      KATEGORIA WIEKOWA ŻACZEK

      Hubert DrobnicA - klasa 2a  - wynik bardzo dobry

      Sandra Szczyrbak - klasa 2b - wyróżnienie

       

      KATEGORIA WIEKOWA BENIAMIN

      Brajan Goryl - klasa 5a - wyróżnienie

      Mateusz Wróblewski - klasa 5a - wyróżnienie

      Mateusz Pietraszek - klasa 5a  - wyróżnienie

      Piotr Tabuła - klasa 5b - wyróżnienie

      Bartłomiej Miś - 5b - wyróżnienie

      Natalia Łopata - klasa 6 - wyróżnienie

       

      KATEGORIA WIEKOWA KADET

      Natalie ŚliwA - klasa 8 - wyróżnienie

       

      Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie,  gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach.

                                                                                            Agnieszka Bentkowska

     • Sukces naszych uczniów konkursie językowo-czytelniczym "O czym szumią wierzby"

     • Czworo uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w konkursie językowo-czytelniczym "O czym szumią wierzby" organizowanym przez Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie. Uczniowie musieli wykazać się znajomością powieści Kenneth Grahame oraz biografią autora. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązanie quizów w języku angielskim. Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach: klasy 4-6 oraz 7-8. W pierwszej grupie wiekowej Filip Ziaja z klasy 6b otrzymał wyróżnienie, natomiast w starszej grupie wiekowej uczennica klasy 8 Natalie Śliwa wywalczyła II miejsce.

                                                                      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                      Małgorzata Kozak

     • Organizacja pracy przedszkoli w wakacje

     • Przedszkola i oddziały przedszkolne, dla których Gmina Skawina jest organem prowadzącym funkcjonują przez cały rok kalendarzowy, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący – § 12 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. (..)                                             

      (..) w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz. U. z 2017r. poz. 649 ze zm.). Przerwy w działalności przedszkola w okresie wakacyjnym związane są z prowadzonymi pracami remontowo-modernizacyjnymi oraz prawem nauczycieli do urlopu wypoczynkowego. Dyrektor przedszkola w miesiącu wakacyjnym, w którym przedszkole jest czynne, organizuje opiekę dla tych dzieci, którym rodzice/prawni opiekunowie nie są w stanie zapewnić opieki lub wakacyjnego wypoczynku.Jeśli przepisy na szczeblu krajowym umożliwią otwarcie placówek oświatowych w normalnym trybie, to w sierpniu 2020 r. dzieci będą mogły uczęszczać do swojego przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole. W przypadku dalszego funkcjonowania reżimu sanitarnego, który obowiązuje w chwili obecnej w związku z epidemią koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo dzieci ograniczona zostanie liczba dzieci jakie będą mogły zostać przyjęte do przedszkola lub oddziału przedszkolnego. W takim przypadku obowiązywały będą wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.W pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice/prawni opiekunowie nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.  Zgodnie z wytycznymi GIS i MZ, pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Dyrektorzy wszystkich przedszkoli przyjmują od rodziców/prawnych opiekunów swoich wychowanków do dnia 19 czerwca 2020 r. zgłoszenia w sprawie zapewnienia opiekiw miesiącach wakacyjnych. W związku z powyższym rodzice/prawni opiekunowie:

      • Dokonują zgłoszenia dziecka w terminie ustalonym przez dyrektora przedszkola, do którego dziecko uczęszcza w danym roku szkolnym.
      • Określają dokładny termin pobytu dziecka w przedszkolu w miesiącu, w którym przedszkole pełni dyżur.
      • Przedstawiają oświadczenie, że pracują w okresie dyżuru wakacyjnego przedszkola, nie świadczą w tym czasie pracy zdalnej i nie przebywają na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym.

      Harmonogram pracy przedszkoli w miesiącach wakacyjnych w roku szkolnym 2019/2020:

      Termin: 1 – 31 lipca 2020r.  
      Przedszkole nr 2 w Skawinie

      Termin: 27 lipiec – 21 sierpnia 2020 r.
      Przedszkole nr 1 w Skawinie, Przedszkole w ZPO w Borku Szlacheckim oddziały na ul. Hallerów 2a w Skawinie (także dla dzieci z przedszkola w Polance Hallera)

      Termin: 3 – 28 sierpnia 2020r.
      Przedszkole nr 3 w Skawinie
      Przedszkole nr 5 w Skawinie
      Przedszkole nr 6 w Skawinie
      Przedszkole w Radziszowie
      Przedszkole w Wielkich Drogach (także dla dzieci z oddziałów w Facimiechu)
      Przedszkole w ZPO w Kopance
      Przedszkole w ZPO w Woli Radziszowskiej

      Oświadczenia do pobrania:

      OSWIADCZENIA_RODZICA.docx

     • Stypendium Burmistrza MiG Skawina

     • W kwietniu 2020r. Maria Jezioro, uczennica klasy VIII otrzymała stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Skawina za osiągnięcie wysokich wyników w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/2020, które są odzwierciedleniem uzdolnień i wytężonej pracy. Stypendium jest dodatkową zachętą do podejmowania coraz trudniejszych  wyzwań i osiągania kolejnych sukcesów. W liście gratulacyjnym skierowanym do Marysi Jezioro Burmistrz Miasta i Gminy Skawina pisze: „Odnoszone sukcesy są dla Ciebie powodem do satysfakcji oraz inspiracją dla innych młodych ludzi, a rozwijanie umiejętności i inwestowanie w wiedzę przepustką do spełniania marzeń".

                                           Bardzo cieszymy się z wyróżnienia Marysi i życzymy Jej dalszych sukcesów,
                                                                        
      a Rodzicom zadowolenia z osiągnięć córki.

                                                                        

                                                                                         Gratulujemy

                                                                         Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie

     • Jak ogarnąć ten kosmos?

     •  

      Szanowi Państwo Rodzice

      Zachęcam do zapoznania się z poradnikiem  „Jak ogarnąć ten kosmos?” stworzonym przez fundację Uniwersytet Dzieci.

      „Jak zachęcić dziecko do uczenia się? Jak podnieść koncentrację dziecka?
      Jak prawidłowo wspierać samodzielną pracę dziecka? Metodą Pytań i Doświadczeń!

      Przedstawiamy przewodnik po Galaktyce uczenia się, który pomoże Ci w nauczaniu domowym. Galaktykę tworzą:

      • Planeta uczenia się. Na tej planecie poznasz naszą autorską Metodę Pytań i Doświadczeń, dzięki której zachęcisz swoje dziecko do nauki.
      • Planeta ciekawości i motywacji. Tutaj poznasz znaczenie ciekawości w uczeniu się oraz znajdziesz kilka wskazówek, jak motywować dziecko do nauki. Kosmiczny planner pomoże Tobie i Twojemu dziecku usystematyzować rytm dnia.
      • Planeta samodzielności i księżyc błądzenia. Dzięki temu przewodnikowi dowiesz się, jak wspierać samodzielną pracę dziecka, a księżyc błądzenia uświadomi Ci jak ważna jest umiejętność popełniania błędów w procesie uczenia się.
      • Gwiazdozbiór koncentracji. Znajdziesz tu ćwiczenia, które wzmocnią u Twojego dziecka umiejętność skupiania uwagi.
      • Gwiazdozbiór odpowiedzi to odnośnik do rzetelnych źródeł wiedzy, podzielonych ze względu na etap edukacji i tematykę. Możesz wybrać te, które najbardziej interesują Twoje dziecko”.

      Katarzyna Mentel

      Psycholog ZPO Wola Radziszowska


     • Dzień Dziecka w klasie 2a

     • 1-go czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka klasa 2a, w czasie zajęć zdalnych, rozmawiała o Konwencji Praw Dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem praw dzieci, które nienależnie od koloru skóry, rasy, czy pochodzenia im przysługują.

      Dzięki tym zajęciom uczniowie stali się bardziej świadomymi obywatelami. Chętnie dzieli się między sobą wiedzą na temat swoich praw oraz sposobów korzystania z nich. Podczas tych zajęć uczniowie również nabywali kompetencje świadomego podejmowania decyzji oraz rozwijali swoją umiejętność krytycznego myślenia. Była to również ciekawa lekcja tolerancji. Mamy nadzieję, iż te zajęcia będą miały ogromne przełożenie na ich system wartości oraz postawy w przyszłości.

      Na zakończenie zajęć każdy uczeń przygotował plakat dotyczący praw dziecka i przedstawił te prawa, które są najbliższe jego serduszku. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

      Wychowawca klasy: Sylwia Kawa-Pająk

     • ZAPRASZAMY :-)


   • Kontakty

    • Zespół Placówek Oświatowych
    • Szkoła Podstawowa
     im. Marii Konopnickiej
     ul. Szkolna 10;
     32-053 Wola Radziszowska
     ------------------------------------------------------------------
     Adres przedszkola:
     Samorządowe Przedszkole
     im. Marii Konopnickiej
     ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
     32-053 Wola Radziszowska
    • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
     -------------------------------------------------------------------
     (+12) 256-37-68 Przedszkole
    • sekretariat@wr.edu.pl
    • sekretariat@wr.edu.pl
    • sekretariat@wr.edu.pl
  • Librus Synergia