• V Powiatowy Konkurs Literacki „MÓJ DEBIUT”

     •  

      Natalia Łopata i Gabriela Maślanka to dwie uczennice klasy 7a, które reprezentowały naszą szkołę w V Powiatowym Konkursie Literackim „MÓJ DEBIUT” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Skawinie pod patronatem pani Dyrektor Urszuli Osielczak.

      Temat tegorocznej edycji brzmiał:  Inni, a tacy sami -  fragment utworu Stanisława Sojki pt. TOLERANCJA „…Daleko raj, gdy na człowieka się zamykam…” źródłem refleksji konkursowych. Celem konkursu było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę integracji i propagowanie postaw antydyskryminacyjnych oraz promowanie twórczości młodych literatów, wspieranie ich debiutu, a także zainteresowań i pasji.

      Obie uczennice napisały opowiadanie. W swojej pracy zatytułowanej „Szkoła na kołach” Natalia poruszyła problem osób niepełnosprawnych uczęszczających do szkoły, natomiast Gabrysia zatytułowała swój tekst „Czarno-biała przyjaźń” i przedstawiła w nim kłopoty wynikające z odmienności rasowej. Obie prace miały wciągającą fabułę, interesujące dialogi i zwroty akcji, ale to opowiadanie Natalii zwróciło uwagę komisji oceniającej. Uczennica zajęła III miejsce w kategorii klas VII – VIII i otrzymała dyplom oraz nagrodę od organizatorów. Również Gabrysia została nagrodzona dyplomem za udział w konkursie.

      GRATULUJEMY!

     • Europejski Tydzień Kodowania

     • Nasze Przedszkole, po raz drugi, wzięło udział w Code Week - cyklu wydarzeń w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Kodowania, który w tym roku przypadł na dni 10-15 października.

       

      Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której dzieci rozwijają kreatywność, uczą się rozwiązywania problemów i współpracy poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.

      W tym roku, Przedszkolaki z najstarszych grup przedszkolnych „Kotki”
      i „Pszczółki” podczas zajęć z kodowania wykonały aktywności z programu „Cała Polska Programuje”, m.in.: „
      Zabawy z symetrią”, „Pętle czyli szukamy powtórzeń
      w codziennych czynnościach”, „Bezpieczni w sieci”, „Zakodowane gry planszowe”, „Muzyczny kod”.
      Wszystkie dzieci otrzymały imienne certyfikaty uczestnictwa.

      Dodatkowo, w nagrodę za realizację programu „Uczymy Dzieci Programować” podczas zajęć z kodowania, nasze Przedszkole otrzymało od Akademii Edusense robota GENIBOT do bezpłatnego testowania przez Dzieci.

       

       

     • Szkoła do hymnu

     • Nasza Szkoła, wzorem lat ubiegłych włączyła się w III edycję akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą „Szkoła do hymnu”.
      10 listopada, ze względu na panujące warunki epidemiczne zorganizowaliśmy spotkanie online, na żywo, podczas którego o godzinie 11:11 cała Społeczność Szkolna oraz Rodzice i Sympatycy Zespołu odśpiewali nasz hymn państwowy. Spotkanie miało charakter otwarty.
      Dopełnieniem uroczystości był wykład o tematyce niepodległościowej wygłoszony przez Pana dr. Marcina Gralę, Pracownika Naukowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a zarazem Nauczyciela historii w naszej Szkole.
      Z zainteresowaniem i dumą wysłuchaliśmy skierowanych do nas słów.
      Ponadto z dumą śpiewaliśmy piosenki o naszej Ojczyźnie Polsce. 

     • Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu

     •          

       

             11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W naszym Przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

      10 listopada br. Przedszkolaki z wszystkich grup przedszkolnych zgromadziły się na dziedzińcu Przedszkola. Wszystkie dzieci wyglądały odświętnie i uroczyście, w rękach trzymały flagę, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewaliśmy  hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Pamiętając o wszystkich Polakach walczących o niepodległą Polskę, zapaliliśmy znicze pod pomnikiem.

      Tego dnia w każdej grupie przedszkolnej odbyły się prawdziwe lekcje patriotyzmu. Dzieci śpiewały pieśni patriotyczne, rozwiązywały quiz o Polsce, wykonywały prace plastyczne z polskimi symbolami narodowymi, a nawet zaprezentowały pokaz mody patriotycznej.

     • Spotkanie profilaktyczne z Policją

     • Spotkanie profilaktyczne z Policją

      12.11.br. , już po raz trzeci gościliśmy w naszym Przedszkolu Funkcjonariuszy z Komisariatu Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W tym roku, z powodu pandemii, Pani Policjant  st.asp. Beata Dulewicz poprowadziła spotkanie profilaktyczne z dziećmi na zewnątrz budynku.

      Policjanci opowiedzieli o swojej pracy, przypomnieli numery alarmowe. Dzieci usłyszały, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i z przedszkola oraz poza miejscem zamieszkania. Pani Aspirant przypominała zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczestnik ruchu drogowego powinien posiadać, dlatego wszystkie Przedszkolaki otrzymały od Pani Policjant odblaskowy brelok. Policjanci zostawili także odblaskowe szelki i kamizelki, aby Przedszkolaki były jeszcze bardziej widoczne podczas naszych spacerów po okolicy. Dzieci podziękowały funkcjonariuszom za dobre rady i wręczyły przygotowane przez siebie upominki – prace plastyczne oraz specjalną „gwiazdę szeryfa” dla Pani Aspirant.

      Serdecznie dziękujemy Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie za wspaniałe i pełne atrakcji spotkanie. Odjeżdżając „na sygnale” obiecali, że nie jest to ich ostatnia wizyta w naszym Przedszkolu.

      Zapraszamy do przedszkolnej galerii zdjęć na dysku google.

      Dorota Kunicka

     • Wyjątkowe obchody  Narodowego Święta Niepodległości w naszej Szkole

     •  

       

                                                                                               

      "Polska”  

      Antoni Słonimski 

      I cóż powiedzą tomy słowników,
      Lekcje historii i geografii,
      Gdy tylko o niej mówić potrafi
      Krzak bzu kwitnący i śpiew słowików.

      Choć jej granice znajdziesz na mapach,
      Ale o treści, co je wypełnia,
      Powie ci tylko księżyca pełnia
      I mgła nad łąką, i liści zapach.

      Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
      W niewymierzonej krainie leży.
      Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
      Co o nią walczył, cierpiał i wierzył.

      W szumie gołębi na starym rynku,
      W książce poety i na budowie,
      W codziennej pracy, w życzliwym słowie,
      Znajdziesz ją w każdym dobrym uczynku.

       

                  W tym roku, w naszej szkole odbyły się wyjątkowe obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Choć ze względu na pandemię nie mogliśmy uczestniczyć w uroczystej akademii, to i tak pamiętaliśmy o naszym pięknym kraju.

      Wszyscy uczniowie klas I-III, w piątek 6 listopada 2020r. w swoich klasach pod przewodnictwem Pań Wychowawczyń, rozmawiali o swojej ojczyźnie i symbolach narodowych oraz wspominali bohaterów narodowych i trudny dla Polski czas rozbiorów. Poruszali również bardzo ważny temat patryiotyzmu i wspólnie zastanawiali się co słowo patriotyzm może oznaczać dla nas dzisiaj. W klasach odbyły się także dyskusje dotyczące wolności i niezależności kraju. Na zakończenie tych warsztatów uczniowie przygotowali flagi narodowe, kotyliony oraz inne ozdoby w barwach narodowych. Uśmiechy nie schodziły z ich twarzy - mimo doniosłości tematu. Teraz każdy uczeń może śmiało powiedzieć, iż jest prawdziwym Małym Patriotą.

      Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z przeprowadzonych zajęć.

     • Szkoła do hymnu

     •  

      Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele,

      Kochane Przedszkolaki i Uczniowie,

      Sympatycy i Przyjaciele

      Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej

       

      Wzorem roku ubiegłego nasz Zespół został zgłoszony do akcji

      pod nazwą

      „Szkoła do hymnu”

      organizowanej przez MEN,

      w związku z Narodowym Świętem Niepodległości.

      W tym roku połączymy się zdalnie

      i wspólnie odśpiewamy hymn państwowy

      we wtorek 10 listopada o godzinie 11:11

      Aby uczestniczyć  w wydarzeniu na żywo

      wystarczy połączyć się za pomocą linku,

      który udostępnimy w dniu jutrzejszym.

      Zapraszam serdecznie.

       

      Z wyrazami szacunku

      Halina Twardosz

     • 1000 powodów, by czytać


     • Informujemy, że nasza Szkoła bierze udział w konkursie zorganizowanym przez Empik –

      „1000 powodów, by czytać”.

      Szczegóły na stronie: https://www.empik.com/biblioteki

      Konkursowy plakat przygotowała klasa IV B. 

      Do wygrania - atrakcyjne nagrody (zarówno dla zwycięskich szkół, jak i dla każdej zgłoszonej placówki).

      Jak głosować?

      Należy pobrać aplikację mobilną Empik.

      Uruchomić aplikację i zarejestrować się w programie Empik Premium / Premium Free. Następnie wybrać szkołę (oczywiście wybieramy Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej) i oddać głos.

      Głosowanie potrwa od 2 XI do 2 XII.

      Można głosować codziennie.

      Liczymy na Wasze głosy.

     • Nauczanie zdalne we wszystkich klasach szkoły podstawowej do dnia 29 listopada 2020 r.

     • Szanowni Państwo Rodzice,

      od dnia 9 listopada 2020 r. do dnia 29 listopada 2020 r. wszystkie klasy szkoły podstawowej realizują nauczanie na odległość.

      W naszej szkole wszystkie lekcje i prawie wszystkie zajęcia odbywają się online w czasie rzeczywistym, zgodnie z obowiązujacym podziałem godzin.

      Zorganizowana została opieka świetlicowa dla dzieci uprawnionych Rodziców.

      Szczegóły zostały przekazane za pomocą dziennika elektronicznego.

       

      Z poważaniem

      Halina Twardosz

       

     • ZAPRASZAMY :-)


   • Kontakty

    • Zespół Placówek Oświatowych
    • Szkoła Podstawowa
     im. Marii Konopnickiej
     ul. Szkolna 10;
     32-053 Wola Radziszowska
     ------------------------------------------------------------------
     Adres przedszkola:
     Samorządowe Przedszkole
     im. Marii Konopnickiej
     ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
     32-053 Wola Radziszowska

     32-053 Wola Radziszowska
     Poland
    • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
     -------------------------------------------------------------------
     (+12) 256-37-68 Przedszkole
    • sekretariat@wr.edu.pl
    • sekretariat@wr.edu.pl
    • sekretariat@wr.edu.pl
  • Librus Synergia