• Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.
            W naszej szkole po raz kolejny przyłączymy się do tych obchodów. W dniach 9-10.02.2021 odbędą się lekcje tematyczne.

W klasach 1-3 przeprowadzone zostaną zajęcia stacjonarne w formie zabaw i dyskusji.
            Uczniowie klas 4-8 wykorzystując aplikację MS Teams  przedstawią prezentacje oraz plakaty tematyczne w formie zdalnej.
            Prace uczniów zostaną opublikowane na stronie WWW Zespołu.

• I miejsce w Gminnym Konkursie Literackim

• Nasza szkolna literatka, Natalia Łopata z klasy 7a, osiągnęła swój kolejny sukces polonistyczny. W grudniu wzięła udział w Gminnym Konkursie Literackim „Czytamy książki, aby dowiedzieć się kim jesteśmy i kim możemy się stać” – Ursula Le Guin, którego organizatorem była Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skawinie. Jak się okazało, wena twórcza znowu nie opuściła naszej uczennicy, gdyż Natalia zajęła I miejsce, otrzymała dyplom i nagrody książkowe.

Gratulujemy talentu pisarskiego i trzymamy kciuki za zdobywanie następnych literackich trofeów.

• Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

• Chociaż nie macie już nastu lat, u stóp Wam leży wciąż cały świat.
            To jest dopiero jesień życia, tak wiele macie do odkrycia!

Nie obawiajcie się wciąż marzyć, może się jeszcze wiele zdarzyć!
            I zapomniane te marzenia dziś doczekają się spełnienia.
            Żyjcie z radością za pan brat,
            o wiele dłużej niż te 100 lat!

• Spotkanie Rodziców z Wychowawcami klas

Szanowni Państwo Rodzice,

serdecznie zapraszam na spotkanie
            z Wychowawcami klas

w dniu 28 stycznia 2021 r.

wg następującego porządku:

17.30 - klasy 7a, 7b i 8

17.45 - klasy 6a, 6b i 6c

18.00 - klasy 4a i 4b

18.15 - klasy 3a i 3 b

18.30 - klasy 1a, 1b i 2

Spotkania odbędą się online w aplikacji Teams.

Szczegóły (miejsce) wskażą Państwo Wychowawcy klas w kolejnej wiadomości.

Konsultacje z poszczególnymi Nauczycielami odbędą się w godzinach  od 18:00 do 19:00, w aplikacji Teams.

Z serdecznymi pozdrowieniami

• Finał akcji „Razem na święta”

• W okresie przedświątecznym dzieci z naszego Przedszkola miały okazję wziąć udział w akcji MEN „Razem na Święta”. Celem podjętej inicjatywy było niesienie pomocy potrzebującym. Przedszkole w ramach przedsięwzięcia zorganizowało zbiórkę darów dla Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt. Ze względu na stan epidemii i konieczność przestrzegania szczególnych zasad bezpieczeństwa, w tym roku zbiórka objęła jedynie fabrycznie pakowaną żywność, co jednak nie przeszkodziło dzieciom i ich rodzicom w okazaniu ogromnego wsparcia. Przez dwa tygodnie dzieci licznie przekazywały dary, a ich ilość zaskoczyła nawet koordynatorów. Dary zostały przekazane schronisku tuż przed Gwiazdką.

W imieniu władz schroniska i naszym serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i cieszymy się, że los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny naszym Przedszkolakom i ich Rodzinom.

Marzena Cielecka-Kulisa

• Szkolna akcja "Razem na święta"

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na święta” Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej zaangażował się w zbiórkę karmy dla kotów wolnożyjących, będących pod opieką Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt. Zbiórka karmy miała miejsce w dniach od 10 do 18 grudnia. Zebraną karmę nauczyciele świetlicy osobiście zawieźli do skawińskiego schroniska w dniu 21 grudnia.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę, a przede wszystkim Rodzicom uczniów  oraz Nauczycielom, którzy pomogli zwierzętom i przynieśli karmę do szkoły. Liczymy na pozytywny odzew w następnych akcjach, związanych z dokarmianiem zwierząt.