• Złote szkoły NBP

     • Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie popularyzującym wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych „Złote Szkoły NBP.” W skład Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej wchodziło 12 uczniów i 4 nauczycieli: p. Agnieszka Bentkowska, p. Marzena Bednarz-Guzik, p. Małgorzata Kozak oraz  p. Małgorzata Polak. Drużyna miała do zrealizowania trzy określone zadania. Pierwszym z nich było zorganizowanie „Spotkania z ekspertem”. Zadanie polegało na przeprowadzeniu zajęć z ekspertem, który w ciekawy sposób przybliży wiedzę dotyczącą tematu programu, czyli „Giganci finansów osobistych”. Drugie zadanie to „Lekcja z ekonomią”. Udało nam się połączyć tematykę ekonomii z różnymi przedmiotami m.in. z językiem angielskim, informatyką, matematyką, historią i geografią. Ciekawe scenariusze  przeprowadzonych zajęć można znaleźć pod linkiem…

      Ostatnie zadanie „Debata szkolna” polegało na organizacji debaty poświęconej tematowi przewodniemu programu. Debata odbyła się w formie online. Podczas debaty staraliśmy się znaleźć odpowiedź na pytanie, gdzie trzymać pieniądze: na koncie, czy w skarpecie? Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem naszej debaty (link znajduje się poniżej).

      Dzięki udziałowi w programie przybliżyliśmy uczniom zagadnienia ekonomiczne. Zgodnie z ideą programu staraliśmy się przygotować młodzież do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Poznaliśmy ciekawych ludzi, którzy podzielili się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

      Wykonując określone zadania ubiegamy się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie.

      Scenariusze  przeprowadzonych zajęć znajdują się poniżej pod linkiem: "Scenariusz zajęć_Laboratorium autentycznoci" oraz "Be+a_clever_customer".

       

      Agnieszka Bentkowska

    • Konkurs "Moja ulubiona książka"
     • Konkurs "Moja ulubiona książka"

     • W marcu br. Biblioteka Szkolna zaprosiła uczniów klas IV – VIII do udziału w konkursie pt. „Moja ulubiona książka”. Polegał on na zredagowaniu wypowiedzi pisemnej, w której należało ocenić ulubioną książkę – uzasadniając swój wybór.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce zajęła Renata Machnik z klasy VIa za ocenę książki „Mówili, że jestem zbyt wrażliwa” F. Bosco;

      II miejsce zajęła Joanna Kotara z klasy VIII za ocenę książki „Drzewo życzeń” K. Applegate.

      Fragmenty najlepszej pracy zostaną opublikowane na blogu biblioteki szkolnej: https://bibliotekaszkolnawr.wordpress.com/. Uczennice otrzymają dyplomy
      i upominki.

      Gratulujemy! Życzymy jak najwięcej, pozytywnych doświadczeń czytelniczych. Zaglądajcie na nasz blog i czytajcie książki, wszak, jak stwierdziła Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” 😊 .

    • Remont sali gimnastycznej
     • Remont sali gimnastycznej

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informuję, że w najbliższym czasie zostanie wykonany w naszej Szkole remont sali gimnastycznej. Zostaną odmalowane ściany, co z pewnością sprawi radość całej społeczności szkolnej, poprawi bezpieczeństwo i komfort pracy. Remont będzie możliwy dzięki przychylności Pana Witolda Grabca Pierwszego Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.

      Serdecznie dziękuję Panie Burmistrzu.

      Serdecznie dziękuję Panu Inspektorowi Zbigniewowi Piętakowi, który z ramienia Wydziału Gospodarki Komunalnej przy UMiG w Skawinie z wielkim zaangażowaniem i skutecznością wspiera działania naszego Zespołu.

      Panie Inspektorze, serdecznie dziękuję.

      Uprzejmie informuję, że szatnia  w szkole świeci czystością i świeżością, została odmalowana przez Pracowników Obsługi Szkoły i Przedszkola. Państwo Pracownicy pracowali z ogromnym zapałem, odnowili również drabinki i kraty oraz inne elementy na sali gimnastycznej. 

      Serdecznie Państwu dziękuję.

      Mam nadzieję, że dzieci po powrocie poznają swoją szkołę, gdyż zmian jest wiele. :-)

      Z wyrazami wdzięczności za wszystko co za nami i wielką prośbą o podejmowanie kolejnych wyzwań, przed nami bowiem budowa świetlicy szkolnej, przebudowa dachu na szkole, budowa sali gimnastycznej i budowa zadaszenia nad placem zabaw w naszym Przedszkolu.

       

      Z serdecznymi pozdrowieniami,

      Halina Twardosz

      Ps. Już wkrótce pojawią się zdjęcia.

    • Światowy Dzień Ziemi
     • Światowy Dzień Ziemi

     • 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

      To wyjątkowe święto ma uświadamiać ludziom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, zatem każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

      Nasza szkoła mimo pandemii aktywnie włączyła się w obchody Dnia Ziemi. Na lekcjach                z wychowawcami zostały przeprowadzone pogadanki na temat życia bez plastiku oraz ochrony środowiska.

      Uczniowie naszej szkoły zaakcentowali również ten dzień, przebierając się na zielono, co widać na zdjęciach.

      Wspólnie dbajmy o naszą PLANETĘ ZIEMIĘ!

    • Wznowienie pracy Przedszkola
     • Wznowienie pracy Przedszkola

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informuję, że od poniedziałku 19 kwietnia 2021 r. nasze Przedszkole powraca do pracy stacjonarnej z wszystkimi dziećmi, na zasadach takich, jak przed wprowadzeniem restrykcji i zamknięciem przedszkoli od 27 marca br. 

      Z poważaniem
       Halina Twardosz

       

    • Lista dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego w Woli Radziszowskiej
     • Lista dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego w Woli Radziszowskiej

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informuję, że zgodnie z „Regulaminem rekrutacji dzieci do przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych na terenie miasta i gminy Skawina w roku szkolnym 2021/22” „Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola Samorządowego w Woli Radziszowskiej na rok szkolny 2021/2022”  zostaną podane do publicznej wiadomości w dniu 12.04.br. o godzinie 12.00.

      Z uwagi na warunki epidemiologiczne, a także przepisy RODO, listy będą umieszczone w przedsionku Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Radziszowskiej.

      W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt pod numerem telefonu 12 2754232 w godzinach od 12:00 d0 14:30.

      Z poważaniem,

      Halina Twardosz

      Dyrektor Zespołu

       

    • Kiermasz świąteczny - podziękowanie
     • Kiermasz świąteczny - podziękowanie

     • Szanowni Państwo,

      Drodzy Uczniowie, Przedszkolaki, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy,

      Sympatycy ZPO w Woli Radziszowskiej

       

      W dniach od 9 do 23 marca 2021 roku odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej. Wcześniej przygotowano ozdoby świąteczne, które podczas kiermaszu zostały wylicytowane. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na zakup rolet do pracowni informatycznej oraz doposażenie i uruchomienie radiowęzła szkolnego.

      Pragnę serdecznie podziękować Wszystkim zaangażowanym Osobom, a wśród nich Uczniom naszej szkoły, Rodzicom, Sympatykom naszej Placówki, Pracownikom i Nauczycielom. Dziękuję bardzo Wszystkim Osobom przygotowującym ozdoby, Wszystkim, którzy przekazali ozdoby na kiermasz, ale i Wszystkim licytującym. Tych Osób było bardzo dużo, a sam kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających specjalnie przygotowaną na tę okoliczność stronę.

      Szczególne podziękowania za koordynowanie kiermaszu z ogromnym zaangażowaniem składam

      Pani Katarzynie Karaś-Gucwie Przewodniczącej Rady Rodziców

      oraz Pani Annie Bernat Zastępcy Przewodniczącej Rady Rodziców.

       

      Serdecznie dziękuję.

      Z wyrazami wdzięczności i szacunku

      Halina Twardosz

      Dyrektor ZPO w Woli Radziszowskiej

    • III edycja szkolnego konkursu historycznego
     • III edycja szkolnego konkursu historycznego

     • Wola Radziszowska – moja rodzinna wieś

       

      16 kwietnia br. 18 uczniów z klas VI – VIII zmagało się z pytaniami dotyczącymi historii Woli Radziszowskiej. Zakres wiadomości obejmował zagadnienia z historii, geografii, rejonizacji i nazw ulic,  zabytkowego kościółka i nowej świątyni, edukacji na przestrzeni wieków  oraz ciekawostki i legendy wsi położonej w Dolinie Cedronu.

      Konkurs odbył się w formie online. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 33 pytania o różnym stopniu trudności. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą.

      Miejsce I zajęła Apolonia Sułkowska z klasy VII b, II miejsce Gabriela Maślanka z klasy VII a, a III miejsce Magdalena Marchewka z klasy VII b i Emilia Mazur z klasy VIII.

       

      Wszystkim uczestnikom Konkursu dziękujemy za podjęcie trudu i chęci poznania miejscowości, w której mieszkają, czyli Małej Ojczyzny.

       

      Organizatorzy:

      Marcin Grala, Bogumiła Maślanka

    • Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań
     • Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań

     • Szanowni Państwo,

      w okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

      Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

      W tym trudnym okresie pandemii tegoroczny spis jest realizowany przede wszystkim przez Internet. Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl jest dostępny interaktywny formularz, który należy wypełnić.

      Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub urzędzie gminy i miasta, które są dostępne w zależności od sytuacji epidemicznej, albo dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–18.00.

      Z mieszkańcami województwa małopolskiego, którzy nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja będą kontaktować się telefonicznie rachmistrzowie spisowi.

      Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w rozpowszechnianiu informacji o spisie, promocję poprzez kanały informacyjne np. media społecznościowe oraz udział w innych działaniach promocyjnych. W załączeniu znajdują się materiały graficzne, które mogą być pomocne przy tworzeniu wpisów.

      licz_Obszar roboczy 1 Bieżące informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 są zamieszczane na stronie internetowej spis.gov.pl.

      Pragnę serdecznie zachęcić Państwa do udziału w samospisie internetowym, gdyż

       

       

      Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego

      Dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie

      Agnieszka Szlubowska

       

      Urząd Statystyczny w Krakowie

      ul. Kazimierza Wyki 3, 31-223 Kraków

      tel. 12 41 56 011

      SekretariatUSKRK@stat.gov.pl

      spis.gov.pl

       

       

    • Dzień otwarty
     • Dzień otwarty

     •  

      Szanowni Państwo Rodzice,

      serdecznie zapraszam na Dzień otwarty naszej szkoły w dniu
      22 kwietnia 2021 roku (czwartek)  w Teams od godziny 17:30 do 19:00.

      To spotkanie nie jest obowiązkowe, jednakże zachęcam wszystkich Rodziców, którzy chcieliby porozmawiać indywidualnie z nauczycielami. Wszyscy nauczyciele będą zalogowani na platformie Teams i gotowi do rozmowy z Państwem od godziny 17:30 do godziny 19:00.

       

      Z wyrazami szacunku,

      Halina Twardosz

       

    • Sukces uczennicy kl. 7a w konkursie polonistycznym
     • Sukces uczennicy kl. 7a w konkursie polonistycznym

     • Jeśli chodzi o język polski, Natalia Łopata z klasy 7a nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Tym razem wzięła udział w Gminnym Konkursie Polonistycznym „Między światami”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Skawinie. Jest to konkurs, w którym trzeba przeczytać wymagane lektury, a następnie wykazać się ich znajomością, rozwiązując różnorodne zadania. Natalia świetnie poradziła sobie w pierwszym etapie zatytułowanym „Patrząc w niebo” i zakwalifikowała się do drugiego etapu pod nazwą „Bliżej ziemi”. Choć pytań było więcej, a ich trudność wzrosła, naszej uczennicy również tym razem poszło śpiewająco i z najwyższą liczbą punktów awansowała do finału, który odbędzie się już wkrótce.

      Życzymy powodzenia i jak najlepszego wyniku!

      Słowa uznania kieruję do Pani Marzeny Bednarz-Guzik, która jest Nauczycielem i Opiekunem Naukowym Natalki. Gratuluję i dziękuję.

      Z wyrazami szacunku

      Halina Twardosz

       

     • ZAPRASZAMY :-)


   • Kontakty

    • Zespół Placówek Oświatowych
    • Szkoła Podstawowa
     im. Marii Konopnickiej
     ul. Szkolna 10;
     32-053 Wola Radziszowska
     ------------------------------------------------------------------
     Adres przedszkola:
     Samorządowe Przedszkole
     im. Marii Konopnickiej
     ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
     32-053 Wola Radziszowska

     32-053 Wola Radziszowska
     Poland
    • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
     -------------------------------------------------------------------
     (+12) 256-37-68 Przedszkole
    • sekretariat@wr.edu.pl
    • sekretariat@wr.edu.pl
    • sekretariat@wr.edu.pl
  • Librus Synergia