• Działania wolontariuszy


     • 28 kwietnia 2022 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wykonali prace porządkowe na cmentarzu w Woli Radziszowskiej. Sprzątali  nagrobki byłych Kierowników szkoły, Żołnierzy AK oraz Kapłanów. Młodzież bardzo chętnie i sumiennie podjęła zadanie, pracowała z dużym zaangażowaniem i dokładnością. Każdy z wolontariuszy poczuł się odpowiedzialny za wspólne dobro, jakim jest pamięć o Tych, którzy odeszli.

      W akcji uczestniczyli: Piotr Blak, Angelika Gaczorek, Szymon Lis, Natalia Łopata, Aleksandra Maślanka, Gabriela Maślanka, Martyna Szczyrbak, Krystian Ślósarczyk, Weronika Żmuda oraz opiekun Pani Bogumiła Maślanka.

     • Przetarg na rozbudowę świetlicy ogłoszony :-)

     • 29 kwietnia 2022 roku Pan Burmistrz Witold Grabiec tak napisał na swoim porfilu FB:

      "Dziś został ogłoszony przetarg na rozbudowę świetlicy szkolnej w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej. Myślę, że to dobra wiadomość i jedna ze spełnionych obietnic. Nie sposób wymienić wszystkich zaangażowanych, ale myślę, że trafi się okazja w realu, a nie na FB". 

      Dziękujemy Panie Burmistrzu :-) :-) :-)

       

       

     • Kwestujemy dla Emilki w Leńczach 8 maja, po każdej Mszy świętej

     •  

      Kwestujemy dla Emilki

      w Leńczach

      w niedzielę 8 maja 2022 r.  

      po każdej Mszy św. 

       

      Szanowni Państwo,

      Mieszkańcy Leńcz

       i okolicznych miejscowości

       

      Emilka jest uczennicą klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej, obecnie walczy z chorobą nowotworową.

      Pragniemy, aby odzyskała zdrowie i mogła cieszyć się radosnym i długim życiem. W tym celu chcielibyśmy pomóc zebrać środki finansowe na bardzo kosztowne leczenie.

      Zapraszamy Państwa do udziału w kweście, która zostanie przeprowadzona za zgodą i w ścisłej współpracy z Księdzem Proboszczem parafii, w obrębie terenu kościoła parafialnego w Leńczach.

      Kwestować będzie Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rodzice, a także Młodzież Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej,
      w niedzielę 8 maja 2022 roku, po każdej Mszy świętej.

      Prosimy o rozpropagowanie informacji wśród Mieszkańców, Przyjaciół i Znajomych, a także o wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

      Za wszelkie datki z góry serdecznie dziękujemy.

                                                                              Z poważaniem

                                                                              Halina Twardosz- Dyrektor Zespołu

                                                                             Katarzyna Karaś-Gucwa – Przewodnicząca Rady Rodziców

     • Języki obce

     • Uczniowie z klas 7 i 8 w ramach pracy domowej wykonali lapbooki na temat Świąt Wielkanocnych w Niemczech. Prace zawierały piękne zdjęcia, ilustracje, rysunki, opis zwyczajów i obyczajów a także wiele ciekawostek świątecznych.

     • Uczniowie kl.7a poznają oferty ponadpodstawowych szkół

     • W dniu 22.04.2022 klasa 7a wyjechała do Kalwarii Zebrzydowskiej zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych w tym mieście. Wyjazd klasy był zorganizowany w ramach doradztwa zawodowego i miał na celu pokazać uczniom jak wyglądają, funkcjonują i co oferują szkoły w ramach swojego programu kształcenia.Pierwszą placówką, którą klasa odwiedziła był Zespół Szkół im. KEN, czyli technikum i szkoła branżowa. Bogactwo oferty tej placówki jest takie duże, że aby poznać wszystkie profile klas trzeba poświęcić kilka godzin. O możliwościach jakie daje szkoła opowiadali: Pan Dyrektor, Pani Pedagog, oraz sami uczniowie. Nasza młodzież mogła zobaczyć od kuchni jak wyglądają zajęcia z fotografii czy rzemiosła.W bardzo małej odległości od Zespołu Szkół znajdowała się druga placówka, która była w planie wyjazdu. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych, jako liceum ogólnokształcące oferuje klasy o profilach nakierowanych na konkretne kierunki studiów wyższych, np. klasa "medyczna", klasa" informatyczno-politechniczna", klasa "mundurowa". Oprócz ciekawej oferty kierunków nauczania na naszej młodzieży wrażenie zrobiła baza sportowa tej szkoły, zwłaszcza ogromna sala gimnastyczna z trybunami i siłownią.Na koniec uczniowie mogli zobaczyć jak pięknym i malowniczym miasteczkiem jest Kalwaria Zebrzydowska zwiedzając centrum miasta.

     • Obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

     • W związku z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci przypadającym na miesiąc kwiecień zachęcamy wszystkich uczniów klas I - VIII do przebrania się za wybranego bohatera literackiego i pokazania w kostiumie na szkolnych korytarzach w dniu 27.04.2022 r. Galeria bohaterów literackich pojawi się na stronie internetowej szkoły i na gazetkach. Uczniowie, którzy wezmą udział w wydarzeniu, zostaną nagrodzeni uwagą pozytywną, a strój bohatera literackiego sprawi, że unikną odpowiedzi ustnej na każdej lekcji w dniu 27 kwietnia.

      Liczymy na kreatywność i nie możemy się doczekać dnia, w którym nasza szkoła zamieni się w niezwykłą krainę, pełną postaci z najróżniejszych książek dla dzieci i młodzieży.

      Magdalena Pachlowska

      Iwona Jurczyk

     • Realizacja programu #Super Koderzy

     • Nasza szkoła bierze udział w programie Fundacji Orange #Super Koderzy. W ramach projektu klasa Vb, od początku roku szkolnego realizuje ścieżkę edukacyjną "Młodzi Patrioci". Na wybranych lekcjach z wychowawcą i informatyce uczniowie poznają tajniki programowania i kodowania z wykorzystaniem m.in. programu Scratch oraz zwrotnych Ozobotów. Oprócz nabywania nowych umiejętności i kompetencji cyfrowych, dzieci rozwijają logiczne myślenie. Coraz lepiej poznają nasz kraj, uczą się, na czym polega patriotyzm i miłość do Ojczyzny.

      Naszą aktywność można śledzić na stronie internetowej:

     • Razem posprzątali kawałek Małopolski

     •  

      Przez cały ubiegły tydzień na terenie miasta i w sołectwach mieszkańcy świętowali Dzień Ziemi biorąc udział w akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!”

      Do działania przystąpili: Przedszkola nr 2, 3 i 5 w Skawinie, Sołectwo Jaśkowice, Stowarzyszenie Doliny Cedronu Wola Radziszowska, Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, Sołectwo Radziszów, Klub Sportowy LKS Radziszowianka, Sołectwo Zelczyna, Sołectwo Borek Szlachecki, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Radziszowie, Sołectwo Grabie, Sołectwo Jurczyce, Stowarzyszenie "Możemy", Polanka Hallera wraz z OSP z Polanki Hallera.

      Po co tak wiele osób angażuje się i bierze udział w takiej akcji? 

      By rozbudzić w świadomość ekologiczną i odpowiedzialność za środowisko naturalne. Przekaz jaki pozostaje jest jasny: rozwiązaniem problemu nie jest coroczna zbiórka śmieci ale zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Tego właśnie uczą się już przedszkolaki! A nauka przez zabawę  jest najskuteczniejszą metodą. 

      Akcja „Posprzątaj z nami Małopolskę!” zorganizowana została przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego lokalne wsparcie zapewnił Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie. 

     • Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

     • Szkolny Recyklingowy Pokaz Mody

      W dniu 22.04.2022 roku odbył się pierwszy w historii Naszej Szkoły Recyklingowy Pokaz Mody. W pokazie wzięli udział uczniowie klas I-III oraz ich wychowawcy. Śmiechu i zabawy nie było końca. Już dziś zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na wielki Pokaz Mody Recyklingowej w przyszłym Roku.

     • Sprzątamy swoją Małą Ojczyznę

     • Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Obchody Dnia Ziemi.

      22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw.

      Nasza szkoła wzięła udział w jednej z takich akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”. Wyznaczyliśmy rejony w Woli Radziszowskiej, które objęliśmy sprzątaniem, za które odpowiedzialni stali się uczniowie klas I-III. Zaangażowani w akcję, pod okiem nauczycieli dziarsko wyruszyli w wyznaczonych kierunkach. Wcześniej zostali zaopatrzeni w niezbędne atrybuty-rękawiczki jednorazowe oraz pojemne worki, o które zadbali włodarze gminy. Worki napełniały się nadzwyczaj szybko. Wśród znalezisk dominowały szklane butelki po napojach wyskokowych, rozbite szkło (stanowiące wyjątkowe niebezpieczeństwo dla spacerowiczów), puszki, papiery. Okazało się także, że niektórzy nie mają skrupułów, by do lasu wynieść felgę, obuwie, uszkodzoną plandekę.

      Akcja ,,Sprzątanie świata” była nie tylko spacerem integrującym poszczególne klasy. To przede wszystkim praktyczna lekcja szacunku do przyrody. Jako nauczyciele liczymy na to, że uczeń, który podniesie butelkę, puszkę czy papierek zastanowi się nad własnym postępowaniem i sam nie rzuci śmieci w nieodpowiednim miejscu. Chcielibyśmy, by wyedukowani w ten sposób młodzi ludzie przerwali łańcuch nieodpowiednich zachowań wobec bogactwa niszczonej przyrody. Marzymy, aby w kolejnych latach worki wracały zupełnie puste i akcja okazała się całkowicie niepotrzebna z uwagi na kulturę, odpowiedzialność i ekologiczną postawę mieszkańców naszej planety.

      W tym wyjątkowym dniu także odbył się pokaz mody recyklingowej oraz uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną w quizach, które odczytywali za pomocą QR kodów.

      Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie!

      M. Polak, M. Zapała

       

      Klasa Va i Vb

     • Podsumowanie akcji zbierania karmy dla psów z Ukrainy

     • Biorąc pod uwagę sytuację na Ukrainie, gdzie cierpią nie tylko ludzie ale też zwierzęta, klasa IV a zorganizowała zbiórkę karmy dla psów ze schroniska w Skawinie. Schronisko przyjęło w ostatnim czasie kilkadziesiąt psów z Ukrainy i powstał problem z ich wyżywieniem. Zbiórka prowadzona była przez trzy tygodnie, a akcję nadzorowały Zuzanna Łopata oraz Martyna Kot, oczywiście z klasy IV a. Udało się uzbierać kilkadziesiąt kilogramów karmy, zarówno suchej jak i mokrej. 12.04.22 karma została zawieziona do schroniska przez uczennice oraz panią Halinę Nowak. Ponieważ okazało się, że Panie ze schroniska organizują w tym dniu transport na Ukrainę, część naszej karmy trafiła do Skawiny, a część pojechała na Ukrainę. Pani kierowniczka Stowarzyszenia serdecznie nam podziękowała w imieniu podopiecznych za otrzymane paczki. Dziewczynki mogły również pooglądać małe szczeniaczki, które przywieziono z terenów wojny. Dostaliśmy również zdjęcia piesków ze Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt. Zdjęcia zostały rozdane wszystkim uczniom naszej szkoły.

      Halina Nowak

     • Kiermasz świąteczny

     • W Niedzielę Palmową na Rynku w Skawinie odbył się „Jajmark wielkanocny 2022”. Na kiermaszowym stole znalazły się  ozdoby na wielkanocny stolik wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej oraz jajka wykonane na szydełku przez p. Elżbietę Ciepły.  ZPO w Woli Radziszowskiej na kiermaszu reprezentowały: p. Elżbieta Ciepły, p. Agata Kopacz i p. Bogumiła Maślanka.                     

      Za uzyskane fundusze  zostaną zakupione  pomoce do świetlicy.

      Z serdecznymi pozdrowieniami

      Elżbieta Ciepły

     • Życzenia świąteczne

     •  

      Z okazji Świąt Wielkanocnych

      pokoju, miłości, niesłabnącej wiary, pomyślności i zdrowia,

      wiosennej radości, pogody ducha,

      a także miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

      Niech Zmartwychwstały Pan napełni serca nadzieją i błogosławi.

       

      Dyrekcja,

      Grono Pedagogiczne, Pracownicy,

      Rodzice, Uczniowie i Przedszkolaki

      ZPO w Woli Radziszowskiej

     • Szkolny Konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną

     •  

      Celem tegorocznego Konkursu było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami wielkanocnymi, a w szczególności umacnianie więzi rodzinnych. Każda palma była prawdziwym rękodziełem wykonywanym wspólnie pokoleniowo. Na Konkurs wpłynęło 15 misternie i precyzyjnie wykonanych palm. Były różnej wysokości, ale każda była piękna

      i kolorowa. Różnorodne były też materiały z których je wykonano. Konkurs obejmował kategorie wiekowe: klasy I – III i klasy IV – VIII. Szkolna Komisja konkursowa w składzie: Pani Dyrektor Halina Twardosz, Pani Elżbieta Ciepły, Pani Bogumiła Maślanka oraz Pani Beata Nowalska przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

       

      1. Maślanka  Antoni – 2a
      2. Maślanka Kamila – 1a
      3. Jończyk Wiktor – 2a

       

      1. Machnik Maksymilian – 5a i Mazur Paulina – 4b
      2. Drobnica Hubert – 4a i Drobnica Milena – 7a
      3. Myśliwiec Natalia – 5b

       

      Wyróżnienie:

       

      Bochenek Lena – 2a

      Cholewa Konrad – 2a

      Kucik Franciszek - 3

      Piszczek Letycja – 2a

      Zwoliński Filip – 2a

      Biera Natalia – 5a

      Okarmus Alan – 4a

      Wedzicha Maksymilian – 4a

       

      Serdecznie gratulujemy Laureatom i dziękujemy

      za zaangażowanie i udział w konkursie.

     • Akcja "Świąteczne kartki dobroczynne"

     • Tuż przed świętami Wielkanocnymi nasza szkoła wzięła udział w kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne” organizowanej przez Stowarzyszenie Sursum Corda „w górę serca”. Do akcji włączyli się uczniowie klasy VIII b. Rozprowadzali w szkole wyjątkowe kartki świąteczne. Dochód z ich sprzedaży, przekazany Stowarzyszeniu, w tym roku zasila Fundusz Wsparcia Dzieci Uchodźców z Ukrainy, prowadzony przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

      Agnieszka Bentkowska

     • Plan zagospodarowania terenu wokół szkoły

     • Szanowni Państwo Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy, Uczniowie,

      Sympatycy i Przyjaciele

      Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej

       

      Z wielką dumą i radością uprzejmie informuję, że zostały ukończone prace nad planem zagospodarowania terenu wokół szkoły. 

      Efekt, jak widać,  jest imponujący.

      Serdecznie dziękuję Pani Architekt Katarzynie Grochot za opracowanie projektu, dziękuję Panu Arkadiuszowi Wrzoszczykowi Wicestaroście Powiatu Krakowskiego za podsunięcie pomysłu stworzenia projektu, wyrazy podziękowania składam Panu Witoldowi Grabcowi Pierwszemu Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Skawina za udział w tworzeniu koncepcji, za poświęcony czas na liczne spotkania i dzielenie się bardzo cennymi wskazówkami i spostrzeżeniami.

      Bardzo dziękuję Radzie Rodziców na czele z Panią Katarzyną Karaś-Gucwą Przewodniczącą Rady Rodziców, za udział w tworzeniu planu oraz sfinansowanie projektu.

                                               Teraz, pozostała już, tylko realizacja. :-)

       

      Z wyrazami wdzięczności, uznania i szacunku,

      Halina Twardosz

       

     • Podziękowanie

     • 3 i 10 kwietnia 2022 roku została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie naszej Emilki, w Centrum Don Guanella w Domu Zakonnym Zgromadzenia Sług Miłości w Skawinie.

      Kwota ze zbiórki wyniosła 5000 zł.

      Serdecznie dziękujemy w imieniu Emilki, Rodziców Emilki i swoim, wszystkim Darczyńcom i Osobom, które zaangażowały się w  przeprowadzenie zbiórki. Wyrazy uznania składamy Rodzicowi - Pani Katarzynie Cholewie za zorganizowanie zbiórki.

       

      Z wyrazami wdzięczności

      Halina Twardosz Dyrektor ZPO

      Katarzyna Karaś-Gucwa Przewodnicząca RR

       

    • ZAPRASZAMY :-)


  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych
   • Szkoła Podstawowa
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Szkolna 10;
    32-053 Wola Radziszowska
    ------------------------------------------------------------------
    Adres przedszkola:
    Samorządowe Przedszkole
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
    32-053 Wola Radziszowska

    32-053 Wola Radziszowska
    Poland
   • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
    -------------------------------------------------------------------
    (+12) 256-37-68 Przedszkole
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
 • Librus Synergia