• Wycieczka kl. IV do Niedzicy

     • 23 maja br. uczniowie klas czwartych wybrali się z wychowawcami na trzydniową wycieczkę do Niedzicy. Pomimo wczesnej pory, wyjechaliśmy o 8:00, wszystkim dopisywały dobre humory. Niedzica przywitała nas piękną pogodą i niesamowitym krajobrazem.

      Pierwszym celem naszej wycieczki było zwiedzenie zabytkowego drewnianego kościółka w Dębnie, który w 2003r. został wpisany na  listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po dotarciu do Gościńca H.A.T.A. uczniowie rozlokowali się w swoich pokojach, rozegrali klasowe mecze piłki nożnej i zebrali siły na dalsze zwiedzanie. Następnie ruszyliśmy szlakiem do bacówki, gdzie baca zapoznał nas ze swoją pracą na hali i w bacówce, a następnie pokazał nam jak się robi oscypki. Chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił w tej pracy i własnoręcznie wygniatali wodę z serków. Wieczorem odbyła się również dyskoteka.

      Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzenia z przewodnikiem Zamku Dunajec w Niedzicy, gdzie podziwialiśmy zgromadzone eksponaty związane z historią zamku i okolicy. Uczniowie z dużą ciekawością wysłuchali historii o pięknej Brunhildzie i jej tragicznym upadku do zamkowej studni. Podczas spaceru po uczniowie podziwiali widok na jezioro Czorsztyńskie oraz widoczne z niej zamki. Następnie wybraliśmy się do Paku Miniatur, gdzie podziwialiśmy spiskie i podhalańskie budowle w miniaturowych rozmiarach. Największą przyjemność wycieczkowiczom jednak sprawiła wizyta w parku rozrywki Spiska Kraina. Osoby chętne, a takich nie brakowało, mogły poskakać na trampolinach, zjechać z górki na pontonach, przejść się po dwóch trasach w parku linowym oraz skorzystać z innych licznych atrakcji. Wizytę w Spiskiej Krainie zakończyliśmy emisją krótkich filmów w kinie 7D, co dla wielu uczniów było bardzo emocjonującym przeżyciem. Po powrocie do pensjonatu odbył się quiz z wiedzy zdobytej na wycieczce, w którym chętni uczniowie mogli pochwalić się zdobytą na wycieczce wiedzą. Na koniec dnia uczniowie wzięli udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy, które przeprowadziła p. Ania Nowak.

      Ostatni dzień naszej wycieczki był równie emocjonujący co wcześniejsze, gdyż zaraz po śniadaniu wybraliśmy się spacerem do przystani przy zamku w Niedzicy i popłynęliśmy w rejs statkiem pasażerskim. Rejs odbywał się trasą widokową, dzięki czemu mogliśmy podziwiać z innej perspektywy Zamek Dunajec oraz zaporę. Następnie udaliśmy się do ruin zamku w Czorsztynie i zapoznaliśmy się z historią tego miejsca. Po obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną. Do Woli Radziszowskiej wróciliśmy w godzinach popołudniowych. Byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni nadziei na wspólne przyszłe wyprawy.

     • Wizyta Policjantów w przedszkolu

     • W dniu 24.maja br. nasze przedszkole odwiedziły Policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Na przedszkolnym dziedzińcu wokół policyjnego radiowozu zgromadziły się wszystkie grupy przedszkolne. Asp. szt. Beata Dulewicz przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przypomniała numery alarmowe. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe naszych ubrań dla bezpieczeństwa na drodze. Każde dziecko otrzymało od Pań Policjantek w prezencie odblaskowego misia do przypięcia na odzieży lub plecaku, aby już zawsze być widocznym na drodze.  Na zakończenie spotkania Panie Policjantki opowiedziały dzieciom również o swojej służbie, przedszkolaki miały okazję obejrzeć
      z bliska policyjny mundur, odznakę oraz sprzęt potrzebny policjantom podczas pracy.

      W imieniu dyrekcji, nauczycieli i dzieci składamy Policji serdeczne podziękowania za poświęcony czas, a w szczególności za cenne informacje, które, mamy nadzieję, przyczynią się do jeszcze większego bezpieczeństwa naszych wychowanków.

      Dorota Kunicka

     • Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej

     •        Dnia 23.maja br. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej – patronki Samorządowego Przedszkola w Woli Radziszowskiej. Data konkursu nie była przypadkowa, tego dnia przypadała 180. rocznica urodzin tej zasłużonej dla polskiej literatury poetki, nowelistki i publicystki. Doniosłość i wyjątkowość konkursu podkreślił również fakt, że  rok 2022 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Marii Konopnickiej, w hołdzie dla jej osiągnięć literackich oraz działalności patriotycznej.  Celem konkursu było przybliżenie młodym czytelnikom twórczości poetki, upowszechnianie kultury języka wśród dzieci, rozwijanie ich recytatorskich i aktorskich uzdolnień oraz rozbudzenie wrażliwości dzieci na piękno poezji.

              Do konkursu zgłosili się reprezentanci następujących przedszkoli: Przedszkole Samorządowe nr 1 w Skawinie, Przedszkole Samorządowe nr 2 w Skawinie, Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie, Przedszkole Samorządowe nr 5 w Skawinie, Katolickie Przedszkole w Skawinie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie – Przedszkole Samorządowe w Polance Hallera, Oddział Przedszkolny w SP w Zelczynie, ZPO Przedszkole Samorządowe .w Woli Radziszowskiej.

      O randze konkursu zdecydowała również kapituła Jury składająca się z niekwestionowanych autorytetów i znawców literatury i historii Polski:  p. Kazimiery Woźniak – rodzimej pisarki i poetki, p. Krystyny Droździewicz – Dyrektora Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie, p. Witolda Grabca – I zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, z wykształcenia historyka i polonisty, p. Katarzyny Bychawskiej – pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie – Filii w Woli Radziszowskiej oraz p. Elżbiety Bojko – Wicedyrektora Przedszkola Samorządowego w Woli Radziszowskiej, logopedy.

      Konkurs uroczyście rozpoczęła p. Halina Twardosz – Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, która przywitała członków jury oraz uczestników konkursu i ich opiekunów.

      Do konkursu przystąpiło 12 dzieci, które przygotowały różnorodne wiersze Marii Konopnickiej. Usłyszeliśmy takie utwory, jak: „Pranie”, „Kukułeczka”, „Stefek Burczymucha”, „Zosia i jej mopsy”, „Wiosna”. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością wybranych tekstów i zaprezentowali naprawdę wysoki poziom artystyczny.  Konkurs obejmował dwie grupy wiekowe: dzieci 3, 4-letnie oraz 5,6-latki. Jury oceniało m.in.: dobór repertuaru,  pamięciowe opanowanie tekstu, artyzm wykonania, zrozumienie wiersza potwierdzone jego interpretacją. Podczas narady jury, uczestnicy konkursu, przy poczęstunku mogli podziwiać przygotowany specjalnie na tę okazję występ artystyczny Przedszkolaków z najstarszych grup naszego przedszkola: „Pszczółek” i „Słoneczek”.

      Decyzją Jury zwycięzcami konkursu zostali:

      w kategorii dzieci młodszych

      I miejsce Maja Wiche - Przedszkole Samorządowe nr 2 w Skawinie

      II miejsce Natalia Piszczek - Przedszkole Samorządowe w Woli Radziszowskiej

      III miejsce Tymoteusz Pituch - Przedszkole Samorządowe nr 1 w Skawinie

       

      w kategorii dzieci starszych

      I miejsce Leon Kotula - Przedszkole Samorządowe nr 5 w Skawinie

      II miejsce Wiktoria Waś - Przedszkole Samorządowe w Polance Hallera

      III miejsce Antonina Pituch - Przedszkole Samorządowe nr 1 w Skawinie

      Zwycięzcom gratulujemy osiągniętego sukcesu, zaś pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie.

      Organizatorzy

     • Wizyta przedszkolaków w OSP w Woli Radziszowskiej

     • Tradycyjnie jak co roku, przedszkolaki odwiedziły strażaków z OSP w Woli Radziszowskiej. Podczas spotkania miały okazję utrwalić numery telefonów alarmowych, zobaczyć jak udziela się pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz zapoznać się podstawowym sprzętem strażackim. Dzieci samodzielnie  podjęły próby wykonania masażu serca, dowiedziały się również  jak wygląda i co to jest defibrylator. Ponadto strażacy zaprezentowali różne stroje strażackie oraz opowiedzieli do jakich celów są wykorzystywane. Mogliśmy  również  na chwilę przenieść się w przeszłość i zobaczyć sprzęt gaśniczy wykorzystywany w minionych czasach.  Nie zabrakło oczywiście wizyty w wozie strażackim, głośnego trąbienia oraz mierzenia strażackiego hełmu. Na koniec, dzieci podziękowały za wizytę  wręczając własnoręcznie wykonane rysunki mówiące o tym, jak ważna jest dla nich  praca strażaków oraz mogły poczęstować się cukierkami prosto z strażackiego hełmu. Zapewne po tej wizycie niejeden przedszkolak marzy o tym aby
      w przyszłości zostać strażakiem.

      Marzena Cielecka - Kulisa

     • Powodzenia na egzaminie

     • Drodzy Ósmoklasiści,

      przed Wami czas egzaminów. Na pewno jest on dla Was ważny, dlatego chcemy Wam życzyć na te dni: otwartego umysłu, spokoju, który pomoże Wam osiągnąć wspaniałe wyniki oraz poczucia, że daliście z siebie wszystko! 

      Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia!

      Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie ZPO w Woli Radziszowskiej

       

     • Egzamin 24, 25 i 26 maja 2022 r. - opieka świetlicowa

     • Szanowni Państwo - Rodzice Uczniów klas I-III 

       

      Zgodnie z ustaleniami z początku roku szkolnego 2021/22 dni egzaminu ósmoklasisty są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych, są to dni: 24, 25 i 26 maja 2022 r. W tym dniach do szkoły przychodzą tylko uczniowie klas ósmych, a dyrektor ma obowiązek zapewnić taką organizację, aby uczniowie klas ósmych mogli bez zakłóceń napisać ważne egzaminy.

      Większość Nauczycieli jest zaangażowanych w tych dniach w prace w zespołach nadzorujących egzamin ósmoklasisty w naszej szkole lub oddelegowanych do pracy w innej szkole, do nas również przyjeżdżają Nauczyciele z innej szkoły, zgodnie z przepisami obowiązującymi w całej Polsce. Dodatkowo, w bieżącym roku szkolnym, klasy czwarte wyjeżdżają w tym czasie na wycieczkę szkolną pod opieką Nauczycieli.

      Oprócz Nauczycieli pracujących w zespołach nadzorujących są Nauczyciele wyznaczeni do pełnienia dyżurów na korytarzu, w przypadku konieczności np. skorzystania przez ucznia z toalety lub udzielenia mu pomocy. Są również Nauczyciele pełniący dyżur przy zbierających się ósmoklasistach, stanowią Oni również tzw. „rezerwę” w przypadku, gdyby ktoś z Nauczycieli wyznaczonych do pracy w zespołach nadzorujących egzamin ósmoklasisty zachorował.

      Wobec powyższego, uprzejmie proszę Rodziców Uczniów klas I-III o zapewnienie dzieciom opieki w ww. dniach, w miarę możliwości, we własnym zakresie, jednakże w sytuacji braku takiej możliwości, proszę o zgłoszenie dziecka  w terminie do dnia 23 maja do godziny 14:00, z podaniem dat i godzin obecności Państwa dziecka w szkole. Proszę o informację zwrotną do mnie poprzez dziennik elektroniczny.

       

      Z poważaniem,

      Halina Twardosz

     • Słodkie upominki od Emilki i Jej Rodzinki

     • Tyyy...le słodkich serduszek otrzymaliśmy od Emilki i Jej Rodziny.

      Bardzo dziękujemy za pyszne ciasteczka. 

       

      Z podziękowaniem i wyrazami zapewnienia o nieustającej pamięci,

       

      Halina Twardosz wraz z Wicedyrektorami,

      Nauczycielami i pozostałymi Pracownikami ZPO

     • Wycieczka klas VII do Krakowa

     • Dnia 17 maja 2022 roku klasy siódme uczestniczyły w szkolnej wycieczce do Krakowa. W pierwszej części uczniowie obejrzeli film w Cinema City, a następnie pieszo udali się do Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” znajdującym się na terenie dawnej fabryki Solvay. Przewodnik, który oprowadzał uczniów po górnym kościele opowiadał o Karolu Wojtyle, który tam pracował jako robotnik w czasie II wojny światowej. Uczniowie zobaczyli też piękne mozaiki O. Marko Ivana Rupnika SJ oraz splamioną krwią sutannę, w którą Jan Paweł II ubrany był 13 maja 1981 roku podczas zamachu. Uczestnicy wycieczki mieli też możliwość wejścia na chór, gdzie Pan organista Łukasz Walczyk nauczyciel muzyki w naszej szkole zaprezentował funkcjonowanie instrumentu i dał krótki koncert organowy. Następnie uczniowie udali się do pobliskiego Muzeum św. Jana Pawła II na wystawę o życiu i pontyfikacie Wielkiego Polaka i Papieża. Uwieńczeniem zwiedzania była 68 metrowa wieża widokowa, aby podziwiać panoramę Królewskiego Miasta i okolic trzeba było pokonać 272 schody. Warto było, ponieważ z tarasu rozciąga się piękny widok. W godzinach popołudniowych zadowoleni i w dobrych humorach uczniowie powrócili do Woli Radziszowskiej.

     • Finał konkursu „ Śladami przygód Detektywa Pozytywki”

     • W piątek 13.05.2022 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Skawinie odbył się finał konkursu „ Śladami przygód Detektywa Pozytywki”. Konkurs przeznaczony był dl uczniów klas I-III z całej Gminy Skawina. Polegał na wykonaniu przez 3-osobowe drużyny lapbooka dotyczącego przygód Detektywa Pozytywki – bohatera książki Grzegorza Kasdepke. Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział uczniowie z klas II i III.

      Z ogromną przyjemnością informujemy, iż uczniowie klas II: Zofia Malinowska, Kornelia Sudecka i Antoni Maślanka zdobyli III miejsce oraz wspaniałe nagrody. Pozostałe osoby biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy, a na ręce Pani Dyrektor zostały przekazane podziękowania dla Dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów. Laureatom serdecznie gratulujemy.

     • Rekrutacja do przedszkola Royal Baby

     • 17 maja rozpoczyna się rekrutacja dzieci w wieku od 3 do 5 lat do Niepublicznego Przedszkola Royal Baby w Skawinie, ul. Leśna 74U1, wyłonionego w ramach konkursu ofert ogłoszonego Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, które będzie realizowało zadanie pod nazwą „Zapewnienie dzieciom w wieku przedszkolnym zamieszkałym na terenie Gminy Skawina możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach w roku szkolnym 2022/2023”.

      Rekrutacja skierowana jest do wszystkich rodziców nią zainteresowanych, zarówno tych których dzieci nie zostały przyjęte do przedszkoli podczas pierwszej rekrutacji zorganizowanej w marcu br. jak i tych, którzy w niej nie uczestniczyli.

      Koszty pobytu dzieci w ww. przedszkolu, z wyjątkiem wyżywienia dziecka, będą finansowane przez Gminę Skawina. Więcej informacji na stronie www gminy i przedszkola -poniżej linki.

     • Podziękowanie

     •  

      15 maja 2022 roku została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie naszej Emilki, zorganizowana przez Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej wraz z Radą Rodziców. Kwestowano przy kościele parafialnym w Krzywaczce oraz w Skawinie.

      Kwota ze zbiórki wyniosła: 

      w Krzywaczce: 4907,69 zł, a w Skawinie: 11823,13 zł

      Serdecznie dziękujemy w imieniu Emilki, Rodziców Emilki i swoim, wszystkim Darczyńcom i Osobom (Księżom Proboszczom obydwu parafii, Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom i Uczniom), które zaangażowały się w  przygotowanie i przeprowadzenie zbiórki.

       

      Z wyrazami wdzięczności

      Katarzyna Karaś-Gucwa Przewodnicząca RR

      Halina Twardosz Dyrektor ZPO

       

     • Zaproszenie na dzień otwarty szkoły

     • Szanowni Państwo Rodzice,

      serdecznie zapraszam na spotkanie w budynku szkoły w dniu 19 maja 2022 r. wg następującego porządku:

       

      17:00- 17:30 - Profilaktyka uzależnień behawioralnych i zachowań ryzykownych prezentowanych w sieci" -      prelegent P. Katarzyna Kudyba - korytarz parter,

      17:30 - 18:30 - spotkania indywidualne Nauczycieli z Rodzicami - wyznaczone sale,

      18:30 - zebranie Rady Rodziców -  świetlica.

       

      Serdecznie zapraszam

      Halina Twardosz 

       

     • Warsztaty "Cuda - wianki - wycinanki"

     • W dniu 9.05.2022r. przedszkolaki z dwóch najstarszych grup mały przyjemność uczestniczyć w warsztatach plastycznych „Cuda – wianki – wycinanki” z ilustratorką Marianną Oklejak. Na zajęciach dzieci dowiedziały się czym jest oraz z czym kojarzy się folklor,  zobaczyły jak wyglądają tradycyjne polskie wycinanki, a następnie podjęły próby ich samodzielnego tworzenia. Przy pomocy niecodziennych aktywności takich jak: rysowanie z zamkniętymi oczami, nadawanie znaczenia przypadkowym kształtom czy tworzenie ze ścinek miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię i swobodną twórczość. Jako efekt końcowy spotkania powstały piękne, wycinankowe kompozycje.

                   Warsztaty mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu dyskusyjnego klubu książki. Za ich organizację gorąco dziękujemy Pani Katarzynie Bychawskiej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Woli Radziszowskiej.

       

      Marzena Cielecka-Kulisa

     • Kwestujemy dla Emilki 15 maja 2022 r. w Krzywaczce i Skawinie

     •  

      Kwestujemy dla Emilki

      w Krzywaczce i Skawinie

      w niedzielę 15 maja 2022 r.  

      po każdej Mszy św. 

       

      Szanowni Państwo,

      Mieszkańcy Krzywaczki, Skawiny

       i okolicznych miejscowości

       

      Emilka jest uczennicą klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej, obecnie walczy z chorobą nowotworową.

      Pragniemy, aby odzyskała zdrowie i mogła cieszyć się radosnym i długim życiem. W tym celu chcielibyśmy pomóc zebrać środki finansowe na bardzo kosztowne leczenie.

      Zapraszamy Państwa do udziału w kweście, która zostanie przeprowadzona za zgodą i w ścisłej współpracy z Księżmi Proboszczami parafii, w obrębie terenu kościoła parafialnego w Krzywaczce oraz w Skawinie w parafii pw. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

      Kwestować będzie Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rodzice, a także Młodzież Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, w niedzielę 15 maja 2022 roku, po każdej Mszy świętej.

      Prosimy o rozpropagowanie informacji wśród Mieszkańców, Przyjaciół i Znajomych, a także o wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

      Za wszelkie datki z góry serdecznie dziękujemy.

                                                                              Z poważaniem

                                                                              Halina Twardosz- Dyrektor Zespołu

                                                                             Katarzyna Karaś-Gucwa – Przewodnicząca Rady Rodziców

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

     • 8 maja 2022 roku została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie naszej Emilki, zorganizowana przez Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej wraz z Radą Rodziców. Kwestowano przy kościele parafialnym w Leńczach.

      Kwota ze zbiórki wyniosła: 5699,20 zł.

      Serdecznie dziękujemy w imieniu Emilki, Rodziców Emilki i swoim, wszystkim Darczyńcom i Osobom (Księdzu Proboszczowi, Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom i Uczniom), które zaangażowały się w  przygotowanie i przeprowadzenie zbiórki.

       

      Z wyrazami wdzięczności

      Halina Twardosz Dyrektor ZPO

      Katarzyna Karaś-Gucwa Przewodnicząca RR

    • ZAPRASZAMY :-)


  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych
   • Szkoła Podstawowa
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Szkolna 10;
    32-053 Wola Radziszowska
    ------------------------------------------------------------------
    Adres przedszkola:
    Samorządowe Przedszkole
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
    32-053 Wola Radziszowska

    32-053 Wola Radziszowska
    Poland
   • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
    -------------------------------------------------------------------
    (+12) 256-37-68 Przedszkole
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
 • Librus Synergia