• Do Hymnu

     •  

      Informacje od Organizatorów:

      Uprzejmie informuję, że prezentacja konkursowa Państwa Szkoły w ramach V edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych DO HYMNU odbędzie się w dniu

      07.11.2022 o godzinie 10:15.

      Życzę wspaniałych przeżyć podczas konkursowej prezentacji oraz uzyskania maksymalnej ilości punktów.

      Z serdecznymi pozdrowieniami

      Krzysztof Kozłowski

      koordynator ogólnopolskiego Konkursu DO HYMNU

       

     • DZIEŃ MISYJNY

     • W dniu 27 października 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Siostrą ze Zgromadzenia św. Piotra Klawera. Siostra Bożena Najbar opowiadała uczniom o życiu ich rówieśników w krajach misyjnych: Peru, Tanzanii, Indiach i Sudanie.

     • Stypendyści

     •  

       

       

      25 października uczniowie klas ósmych osiągający najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu, (na poziomie średniej ocen co najmniej 5,30) odebrali z rąk Pana Witolda Grabca Pierwszego Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Skawina  - Stypendia Burmistrza. 

      Stypendium wraz z życzeniami dalszych sukcesów otrzymali:

      1. Milena Drobnica (8a)

      2. Weronika Kowalska (8b)

      3. Martyna Maślanka (8a)

      4. Bartłomiej Czepiel (8a)

      5. Brajan Goryl (8a)

      6. Damian Jantas (8b)

       

      Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym. 

      Jesteśmy bardzo dumni, że aż sześcioro uczniów naszej szkoły zasłużylo na to prestiżowe wyróżnienie.

     • Zmiana organizacji ruchu, zwiększenie bezpieczeństwa Przedszkolaków

     •  

      Miło mi poinformować, że w ostatnim tygodniu został zrealizowany projekt poprawy bezpieczeństwa przedszkolaków. Inicjatywę w tym kierunku podjęła Rada Rodziców ZPO wraz z Dyrektorem Zespołu. Pierwsze pismo  w tej sprawie zostało przesłane do Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego w dniu 25 października 2021 r.

      Po roku starań przedsięwzięcie sfinalizowano.

      Zmianie uległa organizacja ruchu na skrzyżowaniu, a także zabezpieczono wyjście z przedszkola. Jest to rozwiązanie tymczasowe, gdyż w perspektywie planowana jest przebudowa całego skrzyżowania.

      W realizacji przedsięwzięcia swój udział miało wiele Osób, od początku uczestniczyli poproszeni przeze mnie o pomoc: Pan Arkadiusz Wrzoszczyk Wicestarosta Powiatu Krakowskiego, Pan Witold Grabiec Pierwszy Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, Pan Marcin Chromy Przedstawiciel Rady Rodziców. Na dalszym etapie włączyło się jeszcze kilka Osób, m.in. Pan Krzysztof Gębala Radny Powiatu Krakowskiego, Pan Stefan Jezioro Radny Rady Miejskiej w Skawinie oraz Pan Czesław Blak Sołtys Woli Radziszowskiej.

      Wszystkim Osobom, które przyczyniły się do przebudowy skrzyżowania i poprawy bezpieczeństwa dzieci serdecznie dziękuję w imieniu Dzieci, Rodziców oraz swoim.

      Z wyrazami wdzięczności 

      Halina Twardosz

       

     • Przedszkolny konkurs „Mój pierwszy zielnik”

     • W dniu dzisiejszym rozstrzygnięty został konkurs „Mój pierwszy zielnik” .
      Jury w składzie: p. Elżbieta Bojko – wicedyrektor przedszkola, p. Katarzyna Maślanka, p. Ewa Gubała, p. Małgorzata Pindera – nauczyciele szkoły oraz p. Barbara Myśliwiec – pracownik przedszkola, miało niełatwe zadanie. Na konkurs wpłynęło bowiem aż 48 zielników – każdy piękny, starannie wykonany, niepowtarzalny. Regulamin zakładał wykonanie zielnika
      z minimum 5 gatunków roślin, te przyniesione przez dzieci konkurs zawierały ich o wiele, wiele więcej. Wszystkie ocenione zostały bardzo wysoko, dlatego przy wyłonieniu laureatów brano pod uwagę wkład pracy dziecka w powstanie zielnika. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: zielniki dzieci 3 i 4 – letnich oraz 5 i 6- latków.

      W grupie dzieci młodszych zwycięskie prace należą do:

      I miejsce – Aleksander Blak, grupa „Krasnoludki”

      II miejsce – Nikodem Machnik, grupa „Niezapominajki”

      III miejsce – Natalia Piszczek, grupa „Jagódki”

      W grupie dzieci starszych laureatami są:

      I miejsce – Fabian Mikrut, grupa „Pszczółki”

      II miejsce – Kacper Biera, grupa „Kotki”

      III miejsce – Zofia Basiura, grupa „Słoneczka”

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

       

      Koordynatorzy konkursu: D.Kunicka, A.Sekuła

       

       

     • Przetarg na rozbudowę świetlicy rozstrzygnięty :-)

     •  

      Podczas uroczystości Ślubowania Pierwszoklasistów, w dniu 14 października 2022 r. Pan Witold Grabiec Pierwszy Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina potwierdził informację o rozstrzygnięciu przetrargu na budowę świetlicy szkolnej. Teraz pozostało już tylko podpisanie umowy z Wykonawcą i wykonanie bardzo długo oczekiwanej inwestycji.

      Halina Twardosz

     • Uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów

     • W dniu 14 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i całej społeczności szkolnej. Nie zabrakło w tym dniu licznie zaproszonych gości: Pierwszego Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pana Witolda Grabca, rodziców, dyrekcji, grona pedagogicznego, przedszkolaków i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

      Uczniowie klasy 1a i 1b odświętnie ubrani, z radosnym uśmiechem przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

      Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez pierwszoklasistów uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Halina Twardosz, a pamiątkowe dyplomy wręczyła zaproszona na tę uroczystość Pani Wicedyrektor Przedszkola Elżbieta Bojko. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej.

      Na zakończenie uroczystości, Pan Witold Grabiec pogratulował uczniom pięknego występu,  bogatego w treści patriotyczne, oraz złożył nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      Spotkanie zakończyła wspólna pamiątkowa fotografia.

      Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy naszym pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy.

     • SZKOŁA ROKU 2022

     •  

       

      Z wielką dumą i radością pragnę poinformować, że nasza szkoła otrzymała nominację do tytułu SZKOŁA ROKU 2022. Dziękuję Rodzicomi i Uczniom za zgłoszenie szkoły do tego prestiżowego wyróżnienia.

      Z serdecznymi pozdrowieniami

      Halina Twardosz

       

     • 14 października w naszej szkole

     • Szanowni Państwo Rodzice

       

      Uprzejmie informuję, że 14 października (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

      W tym dniu o godzinie 10:00 odbędzie się Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

      Do szkoły, oprócz Pierwszoklasistów, Samorządu Uczniowskiego, Nauczycieli i Pracowników, przychodzą tylko uczniowie zapisani na ten dzień do świetlicy. Stołówka w tym dniu funkcjonuje bez zmian.

       

      Z poważaniem

      Halina Twardosz

       

     • Szkolne Koło Wolontariatu

     •  

      Dnia 12 października 2022 roku grupa uczniów należących do Szkolnego Koła Wolontariatu  pod opieką Pani Bogumiły Maślanki udała się na cmentarz w Woli Radziszowskiej. Celem wyjścia  było uporządkowanie grobów ludzi  zasłużonych dla środowiska i miejscowości. Młodzież umyła nagrobki, wygrabiła liście i suchą trawę. Dzięki dużemu zaangażowaniu i pracowitości wolontariuszy w krótkim czasie udało się wykonać pracę, a pracowali: Milena Drobnica i Zuzanna Jończyk z klasy 8a oraz Martyna Drewniak, Amelia Drobnica, Dorota Kotara, Weronika Kowalska, Olga Lubowicka, Katarzyna Marchewka, Julia Maślanka, Patrick Śliwa i Julia Wilk z klasy 8b.

      Dziękujemy.

     • Magiczny domek w Głogoczowie

     • W dniu 12 października br. starsze grupy przedszkolne: „Jagódki”, „Kotki”, „Słoneczka”, „Pszczółki” brały udział w wycieczce do „Magicznego Domku” w pobliskim Głogoczowie. Na miejscu przekonaliśmy się, że sceneria i otoczenie Magicznego Domku stanowi wymarzone tło do wspaniałej zabawy, edukacji i wypoczynku dla każdego małego Gościa. Na dzieci czekało tutaj mnóstwo atrakcji, m.in.: kącik Babci Leokadii, czyli kolekcja zabytkowych zabawek z różnych stron świata, Interaktywne Drzewo, gdzie ukryte były zabawy edukacyjne czy Magiczny Salonik pełen skarbów, kolorowych kamieniczek, niezwykłych skrytek. Dzieci odkrywały tajemnice Magicznego Domku oraz zaangażowane były do jesiennej zabawy kartoflano – ziemniaczanej i warsztatów plastycznych – wykonywały figurki z ziemniaków. Jednak największą radość sprawiły dzieciom zabawy w Tajemniczym Ogrodzie oraz strefie zabawy Frajdo. Wszyscy mogli tutaj wykazać się sprawnością fizyczną – w zespołach było m.in. chodzenie po linie, toczenie opon, toczenie kolegów w beczkach, skoki na trampolinie, wspinaczka po drabinie czy przechodzenie przez płot. Po tych „zawodach” dzieci miały czas na swobodną zabawę, wykorzystując różnorodne sprzęty. Niektóre pamiętały czasy rodziców – drewniane konie na biegunach czy drewniane wózki z dyszlem. Pomysłom i radości nie było końca. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszego przedszkola na obiad.

       Dorota Kunicka

     • Dzień Marchewki w grupie Jagódki

     • Miniony czwartek, 6. października br., był w naszej grupie dniem wyjątkowym - pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu Przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Ten dzień wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, chrupaniem surowych marchewek, degustacją marchewkowego ciasta. Dzieci wykonały także samodzielnie sałatkę z przyniesionych owoców, którą później próbowały i odgadywały zjadany owoc tylko za pomocą zmysłu smaku i węchu. Zrobiły także pracę plastyczną – powstały marchewki, jak prawdziwe J. Na koniec odbyła się super marchewkowa sesja zdjęciowa z marchewkowymi medalami!

      Ten dzień wszystkie „Jagódki” zapamiętają na długo. Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.

     • Dzień marchewki

     • 6 października dzieci z grupy „Kotki” wspólnie bawiły się, obchodząc „Dzień Marchewki”. Dzień rozpoczęły przy wspólnej rozmowie o marchewce, budowie, wartościach. Samodzielnie przygotowały pyszny sok marchewkowy. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, marchewkę, za pomocą rosnących farb. Nie zabrakło też zabaw i piosenek z marchewką w roli głównej. Na zakończenie dzieci wykonały pamiątkowe zdjęcie.

     • Ogólnopolska Akcja Kredkobranie

     • 10 października 2022 roku zakończyła się w naszej szkole 5. edycja Ogólnopolskiej Akcji Kredkobranie organizowanej przez Fundację Ignatianum w Krakowie. Celem Akcji było  zbieranie przyborów szkolnych i materiałów plastycznych dla  rówieśników z polskich szkół na Litwie. Uczniowie  przy wsparciu Rodziców ofiarowali: zeszyty, bloki, kredki, farby, plastelinę, ołówki, długopisy, pisaki i wiele innych przyborów, a wśród darów było otwarte serce i chęć niesienia bezinteresownej pomocy dzieciom mieszkającym na Kresach. Akcja przeprowadzona była we współpracy z Samorządem Uczniowskim i opiekunem Panią Violettą Sroką. Natomiast zbiórką zajmowały się uczennice należące do Szkolnego Koła Wolontariatu: Oliwia Drążek, Martyna Gałka, Patrycja Kudela i Gabriela Pituch z klasy 8c. Bardzo dziękujemy za pracę, a wszystkim Ofiarodawcom za złożone dary.

      Bogumiła Maślanka

       

     • Ruch i zdrowe odżywianie to moje wyzwanie

     • Nasza Szkoła przystąpiła do programu, który realizujemy we współpracy ze Szpitalem dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie, RUCH I ZDROWE ODŻYWIANIE TO MOJE WYZWANIE. Program kierowany jest do uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Głównym celem programu jest dążenie do zbudowania motywacji u dziecka, wykreowanie postaw prozdrowotnych, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz wsparcie w leczeniu nadwagi i otyłości.

     • Już pływam

     • Nasza szkoła bierze udział w małopolskim projekcie „Już pływam”, w ramach którego 55 uczniów z klas piątych i klasy czwartej uczęszcza na zajęcia nauki pływania. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów pływania. Miejscem realizacji projektu jest Basen Camena, ul. Żwirki i Wigury 1, 32-050 Skawina. Projekt zakłada nabycie przez dzieci umiejętności pływackich, promowanie pływania jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu, stworzenie odpowiednich warunków sprzyjających rozwojowi kultury fizycznej w gminie. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego (50%), Gminy Skawina (25%) i rodziców (25%).

     • Dzięki pomocy żyjemy bez przemocy

     • Szanowni Państwo

      Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z CWR oraz Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia w Urzędzie Gminy Skawina realizuje projekt pn. „Dzięki pomocy żyjemy bez przemocy”- edycja II. Projekt jest  finansowany z dotacji budżetu państwa w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” na rok 2022.

      Jednym z zadań realizowanych w projekcie jest przeprowadzenie badania dotyczącego oceny skali przemocy na terenie Gminy Skawina. 

      W związku z prowadzonymi badaniami dotyczącymi oceny skali przemocy na terenie Gminy Skawina zwracamy się z uprzejmą prośbą o umieszczenie na stronie www przez szkołę linków do ankiet.

      Ankieta ma charakter anonimowy, a jej wyniki będą wykorzystane tylko i wyłącznie do celów opracowania diagnozy i rekomendacji do dalszych działań w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

      Poniżej linki:

     • Lokalna Diagnoza Problemów Uzależnień

     • W związku z realizacją Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022 na terenie gminy przeprowadzana jest „Diagnoza problemów uzależnień, w tym uzależnień od substancji psychoaktywnych, uzależnień behawioralnych”. 

      Celem badania jest zdiagnozowanie problemów uzależnień w społeczności lokalnej gminy Skawina. Materiał uzyskany z badań będzie cennym źródłem informacji i posłuży do opisu skali zjawisk, a także klasyfikacji postaw wobec problemów poruszanych w diagnozie. Stanowił on będzie istotne odniesienie do planowanych i realizowanych programów profilaktyki w sferze promocji zdrowia i przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii.

      Badanie dorosłych mieszkańców realizowane jest za pomocą ankiet dla dorosłych w formie wywiadów bezpośrednich prowadzonych w miejscu zamieszkania respondenta oraz w formie ankiet on-line. Badanie w formie wywiadów bezpośrednich zostało zakończone. Jesteśmy wdzięczni, tym z Państwa, którzy wzięli udział w ww. badaniu i przyjęli ankieterów.

      Tych z Państwa, do których nie dotarli ankieterzy, zapraszamy do wypełnienia na ankiety w formie on-line. Ankieta jest dla nas ważnym głosem, Waszym głosem! Bardzo prosimy o jak najliczniejszy udział w badaniu i przekazanie ankiet dalej - dziękujemy! 

      ANKIETA DLA MIESZKAŃCÓW: https://badanie.panelankietowy.pl/index.php?r=survey/index&sid=781864&lang=pl

      Badanie jest całkowicie anonimowe i poufne. Po wypełnieniu ankiety, nie ma takiej możliwości, aby zidentyfikować dane personalne uczestnika badania. Nie jest to żaden test dotyczący wiedzy, dlatego nie ma tu odpowiedzi ani dobrych, ani złych. Państwa udział będzie stanowił aktywny wkład w tworzeniu dokumentu, a uzyskane wyniki badań stanowić będą odzwierciedlenie rzeczywistych potrzeb oraz problemów uzależnień w gminie Skawina, które posłużą do sformułowania celów i kierunków działań w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywana Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w kolejnych latach.

      Źródło: Centrum Wspierania Rodziny

      Małgorzata Kopeć

      Kierownik  Centrum Wspierania Rodziny

      tel. 12 276 01 27

      e-mail: m.kopec@gminaskawina.pl

      Urząd Miasta i Gminy w  Skawinie

      Siedziba biura: 32-050 Skawina ul. Ks. J. Popiełuszki 17

      Adres do korespondencji: 32-050 Skawina, Rynek 1

     • „Szkoły Pełne Talentów”

     •  

      Szanowni Rodzice i Przyjaciele naszej Szkoły

       

      Zachęcamy Państwa do wspólnego działania na rzecz naszej szkoły, która bierze udział w projekcie organizowanym przez Lidl Polska - pn. „Szkoły Pełne Talentów”

      Prosimy, aby przy robieniu zakupów, odbierać Talenciaki w Lidlu, - za każde wydane 50 zł (w tym 1 warzywo lub owoc) można otrzymać  1 Talenciaka (specjalny kupon). Prosimy o przekazywanie Talencików naszej szkole, tzn. wychowawcom świetlicy lub wychowawcom klas. Można też przypisać Talenciaki naszej szkole on-line na stronie: lidl.pl/Szkoly

      Prosimy odszukać naszą szkołę i przekazać jej Talenciaka.

      13 listopada 2022r. zakończenie wydawania Talenciaków w Lidlu. Szkoła za zebrane Talenciaki wybierze nagrody z Katalogu Nagród 2022.

      Każdy zarejestrowany Talenciak to dodatkowo los w loterii dla szkoły.

       

      Liczymy na Państwa pomoc i zaangażowanie. Dziękujemy!

       

      Z wyrazami szacunku

      Halina Twardosz

       

    • ZAPRASZAMY :-)


  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych
   • Szkoła Podstawowa
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Szkolna 10;
    32-053 Wola Radziszowska
    ------------------------------------------------------------------
    Adres przedszkola:
    Samorządowe Przedszkole
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
    32-053 Wola Radziszowska

    32-053 Wola Radziszowska
    Poland
   • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
    -------------------------------------------------------------------
    (+12) 256-37-68 Przedszkole
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
 • Librus Synergia