• Ramowy plan dnia

Ramowy plan dnia "Kotków"

I. Zajęcia poranne

7.00–8.30

Schodzenie się dzieci. Czynności opiekuńcze
          i organizacyjne. Stwarzanie warunków do zabaw odpowiadających zainteresowaniom dziecka; zabawy indywidualne i w grupach, korzystanie z gier, układanek. Zabawy w kącikach tematycznych.

8.30–8.45

ŚNIADANIE
          Przygotowanie do śniadania. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe.

8.45–9.15

Śniadanie. Doskonalenie umiejętności samodzielnego
          i estetycznego spożywania posiłku, kulturalne zachowanie się przy stole. Poznawanie wartości zdrowego odżywiania.

9.15–9.30

Czynności higieniczne po śniadaniu, przygotowanie do zabaw i zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

II. Realizacja podstawy programowej 8:00-13:00

9.30–10.30

Zajęcia wynikające z realizacji podstawy programowej organizowane przez nauczyciela w formie zabaw
          i ćwiczeń w celu zdobywania i poszerzania wiadomości
          i doświadczeń. Rozwijanie umiejętności i sprawności oraz samorealizacji w różnych formach przez dzieci.

10.30–11.30

Organizowanie zajęć na świeżym powietrzu: spacery, zabawy ruchowe na placu zabaw. Inne przedsięwzięcia
          i zadania wspierające rozwój dziecka.

11.30–11.45

Czynności organizacyjne. Przygotowanie do obiadu. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe.

11.45–12.20

OBIAD
          Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania
          i spożywania posiłku. Poznawanie wartości zdrowego odżywiania. Zabiegi higieniczne – wdrażanie do dbania o higienę jamy ustnej - mycie zębów.

12.20–13.15

Odpoczynek po obiedzie – słuchanie muzyki relaksacyjnej lub wybranych pozycji literatury dziecięcej.

13.15–13.45

Zabawy i zajęcia o charakterze relaksacyjnym. Indywidualna praca z dziećmi; praca wyrównawcza lub opiekuńcza. Zabawy organizowane spontaniczne przy niewielkim udziale nauczyciela. Inne przedsięwzięcia
          i zadania wspierające rozwój dziecka.

13.45–14.00

Czynności organizacyjne. Zabiegi higieniczne. Przygotowanie do podwieczorku.

III. Zajęcia popołudniowe

14.30–14.45

Podwieczorek. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania i spożywania posiłku.

14.45–16.00

Dowolna działalność dzieci, zabawy w sali lub na świeżym powietrzu. Zabawy w kącikach tematycznych.