• Regulamin - podręczniki

dla uczniów Szkoły Podstawowej

w Woli Radziszowskiej

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r. poz. 811)

1. Wypożyczane darmowe podręczniki (materiały edukacyjne)
          są własnością szkoły.

2. Uczniowie zobowiązani są do dbałości o podręcznik (nie pisanie, obłożenie).

3. Szkoła nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki i materiały edukacyjne.

4. Szkoła przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu. Rodzice są zobowiązani do podpisania protokołu odbioru.

5. W przypadku zniszczenia lub zgubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) przez uczniów szkoła zażąda od rodziców ucznia zwrotu kosztów zakupu.

6. W przypadku zniszczenia lub zgubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) przez ucznia, zanim zostanie zakupiony nowy podręcznik, uczeń może skorzystać z dodatkowego kompletu, który znajduje się w bibliotece szkolnej. Dla każdej klasy przypada jeden dodatkowy komplet podręczników.

7. W przypadku, gdy uczeń przenosi się do innej szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników (materiałów edukacyjnych).

8. W przypadku, gdy uczeń przenosi się do naszej szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, na czas zakupu przez szkołę podręczników korzysta z dodatkowego kompletu znajdującego się w bibliotece.

9. O wypożyczeniach (kolejnych) i oddaniu użytkowanych wcześniej podręczników (materiałów edukacyjnych) decyduje nauczyciel (wychowawca). Wszystkie te czynności odbywają się pod kontrolą wychowawcy.