• Harmonogram

mgr Piotr Węgrzyn

zaprasza na porady i konsultacje

Dyżur dla Rodziców
          (w gabinecie w szkole)

Czas pracy

w godzinach

od - do

Uwagi

Dyżur dla Rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu:

12 275-42-32

Godziny pracy Pedagoga

Do obowiązków pedagoga szkolnego należą:

Sprawy ogólno - wychowawcze

• Dokonywanie okresowej oceny sytuacji wychowawczej w szkole.
          • Dbanie o realizację obowiązku szkolnego.
          • Kontakt z rodzicami celem udzielenia porad w rozwiązywaniu trudności wychowawczych.
          • Kompletowanie dokumentacji oraz kierowanie wniosków o badanie w poradni psychologiczno – pedagogicznej.
          • Współudział w opracowywaniu planu pracy szkoły.

Profilaktyka wychowawcza

• Poznanie warunków życia i nauki uczniów sprawiających trudności w realizacji procesu dydaktyczno- wychowawczego.
          • Stosowanie metod i środków zaradczych, zapobiegających procesom demoralizacji i niedostosowania społecznego.
          • Rozpoznawanie sposobów spędzania czasu wolnego przez uczniów wymagających szczególnej opieki i pomocy.
          • Udzielanie pomocy wychowawcom i nauczycielom w ich pracy z uczniami sprawiającymi trudności.
          • Współpraca z organizacjami lokalnymi w zakresie oddziaływania na uczniów wymagających szczególnej opieki i pomocy wychowawczej.

Indywidualna opieka psychologiczno - pedagogiczna

• Udzielanie uczniom pomocy w eliminowaniu napięć psychicznych na tle niepowodzeń szkolnych.
          • Udzielanie porad uczniom w rozwiązywaniu trudności powstających na tle konfliktów rodzinnych.
          • Udzielanie porad i pomocy uczniom posiadającym trudności w kontaktach rówieśniczych i środowiskowych.
          • Przeciwdziałanie formom niedostosowania społecznego młodzieży.

Pomoc materialna

• Organizowanie opieki i pomocy materialnej uczniom mającym szczególne trudności materialne.
          • Organizowanie dożywania uczniom z rodzin najuboższych.

Dokumentacja

• Prowadzenie dokumentacji pedagoga szkolnego zgodnej z obowiązującymi przepisami.
          • Opracowywanie rocznych planów pracy uwzględniających konkretne potrzeby opiekuńczo - wychowawcze szkoły i środowiska.

Uprawnienia

• Składanie okresowych informacji radzie pedagogicznej na temat trudności wychowawczych i potrzeb opiekuńczych występujących wśród uczniów szkoły.
          • Współdziałanie ze wszystkimi organami szkoły i organizacjami współpracującymi ze szkołą w celu realizacji swoich zadań.
          • Wnioskowanie i kierowanie uczniów na badania pedagogiczno - psychologiczne, zajęcia wyrównawcze i inne formy pomocy dzieciom
            z trudnościami lub defektami.