Harmonogram Porady

mgr Agata Kopacz

Terapeuta pedagogiczny

zaprasza na porady i konsultacje

Czas pracy

w godzinach

od - do

zaj. w przedszkolu

zaj. terapeutyczne

dyżur dla rodziców

zaj. ortograffiti

zaj. w przedszkolu zajęcia w SP

Do obowiązków pedagoga szkolnego należą:

Sprawy ogólno - wychowawcze

• Dokonywanie okresowej oceny sytuacji wychowawczej w szkole.
  • Dbanie o realizację obowiązku szkolnego.
  • Kontakt z rodzicami celem udzielenia porad w rozwiązywaniu trudności wychowawczych.
  • Kompletowanie dokumentacji oraz kierowanie wniosków o badanie w poradni psychologiczno – pedagogicznej.
  • Współudział w opracowywaniu planu pracy szkoły.

Profilaktyka wychowawcza

• Poznanie warunków życia i nauki uczniów sprawiających trudności w realizacji procesu dydaktyczno- wychowawczego.
  • Stosowanie metod i środków zaradczych, zapobiegających procesom demoralizacji i niedostosowania społecznego.
  • Rozpoznawanie sposobów spędzania czasu wolnego przez uczniów wymagających szczególnej opieki i pomocy.
  • Udzielanie pomocy wychowawcom i nauczycielom w ich pracy z uczniami sprawiającymi trudności.
  • Współpraca z organizacjami lokalnymi w zakresie oddziaływania na uczniów wymagających szczególnej opieki i pomocy wychowawczej.

Indywidualna opieka psychologiczno - pedagogiczna

• Udzielanie uczniom pomocy w eliminowaniu napięć psychicznych na tle niepowodzeń szkolnych.
  • Udzielanie porad uczniom w rozwiązywaniu trudności powstających na tle konfliktów rodzinnych.
  • Udzielanie porad i pomocy uczniom posiadającym trudności w kontaktach rówieśniczych i środowiskowych.
  • Przeciwdziałanie formom niedostosowania społecznego młodzieży.

Pomoc materialna

• Organizowanie opieki i pomocy materialnej uczniom mającym szczególne trudności materialne.
  • Organizowanie dożywania uczniom z rodzin najuboższych.

Dokumentacja

• Prowadzenie dokumentacji pedagoga szkolnego zgodnej z obowiązującymi przepisami.
  • Opracowywanie rocznych planów pracy uwzględniających konkretne potrzeby opiekuńczo - wychowawcze szkoły i środowiska.

Uprawnienia

• Składanie okresowych informacji radzie pedagogicznej na temat trudności wychowawczych i potrzeb opiekuńczych występujących wśród uczniów szkoły.
  • Współdziałanie ze wszystkimi organami szkoły i organizacjami współpracującymi ze szkołą w celu realizacji swoich zadań.
  • Wnioskowanie i kierowanie uczniów na badania pedagogiczno - psychologiczne, zajęcia wyrównawcze i inne formy pomocy dzieciom
    z trudnościami lub defektami.

Sobota 17.11.2018

• Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej