O Stowarzyszeniu Projekt "Z Fundacją PZU po lekcjach" Zarząd W szkole po 16:00

Strona internetowa Stowarzyszenia

rozwinskrzydla.wolaradziszowska.pl

KIM JESTEŚMY?

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Rozwiń Skrzydła" jest nowopowstałą organizacją pozarządową działającą w Woli Radziszowskiej, powołaną w czerwcu 2017 r. Stowarzyszenie założone zostało z potrzeby utworzenia oferty atrakcyjnych pozalekcyjnych zajęć edukacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych adresowanych do dzieci i młodzieży zamieszkałej w Woli Radziszowskiej.

Z czasem Stowarzyszenie ma zamiar poszerzyć obszar swojej działalności.

MISJA

Misją naszej działalności jest przede wszystkim  wsparcie rodziny i szkoły  - ich znaczenia, jakie odgrywają w procesie wzrastania dziecka i jego dojrzewania do odpowiedzialnego pełnienia ról społecznych. Chcemy to osiągnąć głównie poprzez:

- organizowanie  warsztatów twórczych dla dzieci i młodzieży
        oraz zajęcia ukierunkowanych na wyrównywanie szans
        edukacyjnych,

- upowszechnianie sportu i rekreacji,

- wspieranie działań kulturalnych,

- prowadzenie działalności profilaktycznej,

- organizowanie pomocy dzieciom z rodzin znajdujących się
        w trudnej sytuacji życiowej,

- szeroko rozumiane działania mające na celu wsparcie rodzin
        w realizowaniu zadań opiekuńczo-wychowawczych.

W naszych działaniach koncentrujemy się obecnie na potrzebach lokalnych, chcemy zaktywizować i zaangażować mieszkańców Woli Radziszowskiej w nasze działania.

PROJEKT: "Z fundacją PZU po lekcjach"

Stowarzyszenie ma już pierwszy sukces na swoim koncie. Nasz pierwszy  autorski projekt "Oferta bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych dla uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej" wygrała tegoroczną edycję konkursu fundacji PZU pt.: "Z fundacją PZU po lekcjach". Otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projektu
w czasie roku szkolnego 2017/2018, adresowanego do uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej.

W ramach projektu zorganizujemy 5 rodzajów bezpłatnych zajęć:

1. zajęcia z robotyki,
  2. warsztaty plastyczne z elementami arteterapii,
  3. warsztaty wokalno-aktorskie,
  4. zajęcia konwersacyjne z j. angielskiego,
  5. zajęcia z nauki gry na gitarze.

Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy, zaangażowaliśmy także wolontariuszy.

Projekt finalizuje piknik rodzinny, planowany w czerwcu 2018 r., na który już teraz chcemy zaprosić mieszkańców Woli Radziszowskiej.

AKTUALNOŚCI

Równorzędnie do projektu „Z fundacją PZU po lekcjach”, zaangażowaliśmy się w konkurs Fundacji Orange na otworzenie w naszej miejscowości nowoczesnej, multimedialnej Pracowni Orange dostępnej wszystkim mieszkańcom.  Już niebawem przedstawimy szczegóły tej akcji. Jeśli nasz pomysł spodoba się organizatorom projektu, nasza wygrana będzie zależała od uzyskanych głosów
w ogólnopolskim plebiscycie internetowym.

Dorota Kunicka i Katarzyna Maślanka

Sobota 17.11.2018