• Finał akcji „Razem na święta”

     • W okresie przedświątecznym dzieci z naszego Przedszkola miały okazję wziąć udział w akcji MEN „Razem na Święta”. Celem podjętej inicjatywy było niesienie pomocy potrzebującym. Przedszkole w ramach przedsięwzięcia zorganizowało zbiórkę darów dla Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt. Ze względu na stan epidemii i konieczność przestrzegania szczególnych zasad bezpieczeństwa, w tym roku zbiórka objęła jedynie fabrycznie pakowaną żywność, co jednak nie przeszkodziło dzieciom i ich rodzicom w okazaniu ogromnego wsparcia. Przez dwa tygodnie dzieci licznie przekazywały dary, a ich ilość zaskoczyła nawet koordynatorów. Dary zostały przekazane schronisku tuż przed Gwiazdką.

      W imieniu władz schroniska i naszym serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i cieszymy się, że los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny naszym Przedszkolakom i ich Rodzinom.

      Marzena Cielecka-Kulisa

     • Szkolna akcja "Razem na święta"

     •  

       

       

       

      W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na święta” Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej zaangażował się w zbiórkę karmy dla kotów wolnożyjących, będących pod opieką Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt. Zbiórka karmy miała miejsce w dniach od 10 do 18 grudnia. Zebraną karmę nauczyciele świetlicy osobiście zawieźli do skawińskiego schroniska w dniu 21 grudnia.

      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę, a przede wszystkim Rodzicom uczniów  oraz Nauczycielom, którzy pomogli zwierzętom i przynieśli karmę do szkoły. Liczymy na pozytywny odzew w następnych akcjach, związanych z dokarmianiem zwierząt.

     • Życzenia na Nowy 2021 Rok

     • W całym 2021 Roku życzymy Wszystkim
      Sponsorom i Przyjaciołom
      Zespołu Placówek Oświatowych
      w Woli Radziszowskiej
      oraz Rodzi
      com, Uczniom i Przedszkolakom

      zdrowia, bo to najważniejsze,
      szczęścia, bo to najcenniejsze,
      uśmiechu, bo z nim łatwiej się żyje,
      niech uśmiech na twarzy nigdy się nie kryje.

      Wszystkiego najlepszego życzą

      Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy
      Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej

       

     • List MEN

     • Szanowni Państwo Dyrektorzy, 

       

      w imieniu Ministra Edukacji i Nauki proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń na Nowy Rok: zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności w 2021 r. 

      Początek nowego roku to równocześnie rozpoczęcie ferii zimowych. W tym roku szkolnym odbędą się one dla uczniów z całego kraju w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący, dlatego przygotowaliśmy ciekawą ofertę dla uczniów i ich rodzin.

      Ferie z TVP 

      Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 

      Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

      Akcja „Ferie bez nudy” 

      Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.  

      Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych.

       

      Łączę wyrazy szacunku 

      Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEN 

     • Świąteczne życzenia

     • Szanowni Państwo

      Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły,
      który otwiera nasze serca, budzi nadzieję na lepsze jutro,

      a ich tajemnica sprawia, że cały świat się zmienia.
      Niech miłość i pokój stanie się udziałem każdego dnia,
      a muzyka dobrych serc rozbrzmiewa cały kolejny rok.
      Zdrowia, radości, wszelkiej pomyślności, realizacji marzeń
      i planów,
      pięknych chwil w rodzinnym gronie

      życzą

                                                                 Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy
                                                             
      Zespołu Placówek Oświatowych
                                                           
      w Woli Radziszowskiej

     • Wigilia w Przedszkolu

     •  

      Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W naszym Przedszkolu również przeżywamy go bardzo uroczyście. Dzieci poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, chętnie i aktywnie uczestniczą w przedświątecznych przygotowaniach: wykonują kartki, łańcuchy i ozdoby, którymi dekorują przedszkolne choinki.

      Uroczysta Wigilia odbyła się dnia 18 grudnia. W całym Przedszkolu zapanował niezwykle świąteczny nastrój. Atmosfera była bardzo rodzinna, a odświętny ubiór dzieci podkreślał rangę tego dnia. W każdej z sal było słychać śpiew kolęd i przygotowania do uroczystego obiadu. W tym dniu Pani Halina Twardosz - Dyrektor Zespołu Placówek w Woli Radziszowskiej, złożyła serdeczne świąteczne życzenia każdej z grup. Wszystkie dzieci otrzymały od Pani Dyrektor słodki upominek. Cała społeczność Przedszkola również złożyła Pani Dyrektor życzenia świąteczne oraz wręczyła własnoręcznie przygotowane niespodzianki.

      Gdy nadszedł czas uroczystego obiadu wigilijnego do stołów nakrytych białymi obrusami, przyozdobionych stroikami i siankiem, zasiadły przedszkolaki wraz z Panią Dyrektor i Paniami. Po posiłku dzieci kolędowały oraz oglądały i słuchały nagrania z płyty z kolędami i pastorałkami w wykonaniu Przedszkolaków, która powstała we współpracy z TV Skawina.

      Dominika Twardosz

     • Znamię! Znam je?

     • Chociaż zainteresowanie czerniakiem rośnie, to świadomość Polaków na jego temat jest wciąż niska. Aby w jeszcze większym stopniu upowszechnić wiedzę o tym nowotworze, Akademia Czerniaka zainaugurowała program profilaktyczno-edukacyjny „Znamię! Znam je?”, w którym wzięła udział nasza szkoła. 

      Wychowawcy klas siódmych i ósmej przeprowadzili w ramach zajęć z wychowawcą lekcję o czerniaku. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, kto jest najbardziej narażony na czerniaka, na co zwracać uwagę przy czerniaku i jak skutecznie bronić się przed nowotworem. Obejrzeli również specjalnie przygotowany filmik, dzięki któremu zobaczyli, jak prawidłowo sprawdzać skórę i uchronić się przed czerniakiem.

      Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uczniowie zwiększyli poziom świadomości czerniaka,  częściej będą zwracali uwagę na pieprzyki, znamiona pojawiające się na ich ciele. Tymczasem regularne badania i obserwacja zmian na skórze mogą uratować życie.

       

      Agnieszka Bentkowska

     • Odwiedziny św. Mikołaja

     • Mikołajki to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki uczyły się piosenek dla upragnionego gościa.

      4 grudnia br. od samego rana w naszym Przedszkolu panowała radość i poruszenie. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola. Piękny wystrój i muzyka przypominały, że jest to właśnie ten dzień, w którym Mikołaj nas odwiedzi.
      Tuż po śniadaniu rozbrzmiał dźwięk dzwoneczków i… pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj!  Dźwigając wielkie worki z prezentami, z pomocą swoich dwóch pomocników, odwiedził dzieci w każdej grupie przedszkolnej, wywołując wiele radości i uśmiechu na ich twarzach oraz wzbudzając zachwyt swoją obecnością. Dzieci wzruszyły Świętego śpiewając mu przygotowane specjalnie dla niego piosenki. Przedszkolaki otrzymały od Mikołaja wspaniałe prezenty i obietnicę, że odwiedzi nas za rok. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia.

      Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

     • Razem na święta

     • POMÓŻ 300 KOTOM                        

      WOLNO ŻYJĄCYM W SKAWINIE, PODOPIECZNYM SKAWIŃSKIEGO STOWARZYSZENIA
      POMOCY DLA ZWIERZĄT

      PODZIEL SIĘ NA ŚWIĘTA

      ZBIÓRKA  PUSZEK

      Z MOKRĄ KARMĄ ORAZ SUCHEJ KARMY

      PROSIMY O PRZYNIESIENIE KARMY DLA KOTÓW DO SZKOŁY

      W GODZ. OD 8.00 DO 15.00

      Zbiórka od 10.12. do 18.12.2020

      Bardzo dziękujemy Darczyńcom

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy
      Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej

       

     • Andrzejki w Przedszkolu i wyniki konkursu muzycznego "Jesienna piosenka".

     • W dniu 27 listopada br. w naszym Przedszkolu dzieci miały okazję zapoznać się z jedną z najstarszych polskich tradycji. Wszystkie Przedszkolaki w pięknie udekorowanych salach przewidywały swoją przyszłość za pomocą lania wosku, ciągnięcia losów czy wróżb z butów.  Zabawę tę uświetnił tajemniczy gość, cyganka Andrzejka, która sprawdzała czy aby tradycji staje się za dość. W tym dniu cyganka Andrzejka wręczyła nagrody dzieciom, które wzięły udział w przedszkolnym konkursie muzycznym pt. „Jesienna piosenka”.  Wszystkie wykonania zgłoszone na konkurs zasługiwały na uznanie. Szczególną uwagę komisji oceniającej zwróciły utwory śpiewane przez Antoninę Jaskułę oraz Gabrielę Słoninę. Dziewczynki śpiewały w pięknie zaaranżowanej scenerii wzbogacając swoje wykonanie o staranie opracowane elementy choreograficzne oraz grę na instrumentach muzycznych.

      Lista laureatów konkursu:

      I miejsce : Antonina Jaskuła oraz Gabriela Słonina

      II miejsce:  Paulina i Karol Keller oraz Kamila Maślanka

      III miejsce:  Adam i Wojciech Zachorowscy oraz Sylwester i Nadia Maślanka

       

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody, których fundatorem była firma CEZ SKAWINA za co gorąco dziękujemy!

      Marzena Cielecka - Kulisa

       

      Link do filmu

     • Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

     • Małopolski Konkurs Języka Angielskiego
      dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych
      w roku szkolnym 2020/2021

       

      Z przyjemnością informujemy, iż Jakub Lasoń, uczeń klasy 6c, zakwalifikował się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. Wojewódzkie konkursy przedmiotowe organizowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty należą do konkursów wiedzy o najwyższej randze. Wymagają od uczestników wykazania się znaczącą wiedzą i umiejętnościami w zakresie danego przedmiotu.

                                                                                  Gratulujemy i trzymamy kciuki za Jakuba!

      Kolejny etap już 25 stycznia.

                                                                                                    Małgorzata Kozak

     • V Powiatowy Konkurs Literacki „MÓJ DEBIUT”

     •  

      Natalia Łopata i Gabriela Maślanka to dwie uczennice klasy 7a, które reprezentowały naszą szkołę w V Powiatowym Konkursie Literackim „MÓJ DEBIUT” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Skawinie pod patronatem pani Dyrektor Urszuli Osielczak.

      Temat tegorocznej edycji brzmiał:  Inni, a tacy sami -  fragment utworu Stanisława Sojki pt. TOLERANCJA „…Daleko raj, gdy na człowieka się zamykam…” źródłem refleksji konkursowych. Celem konkursu było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę integracji i propagowanie postaw antydyskryminacyjnych oraz promowanie twórczości młodych literatów, wspieranie ich debiutu, a także zainteresowań i pasji.

      Obie uczennice napisały opowiadanie. W swojej pracy zatytułowanej „Szkoła na kołach” Natalia poruszyła problem osób niepełnosprawnych uczęszczających do szkoły, natomiast Gabrysia zatytułowała swój tekst „Czarno-biała przyjaźń” i przedstawiła w nim kłopoty wynikające z odmienności rasowej. Obie prace miały wciągającą fabułę, interesujące dialogi i zwroty akcji, ale to opowiadanie Natalii zwróciło uwagę komisji oceniającej. Uczennica zajęła III miejsce w kategorii klas VII – VIII i otrzymała dyplom oraz nagrodę od organizatorów. Również Gabrysia została nagrodzona dyplomem za udział w konkursie.

      GRATULUJEMY!

     • Europejski Tydzień Kodowania

     • Nasze Przedszkole, po raz drugi, wzięło udział w Code Week - cyklu wydarzeń w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Kodowania, który w tym roku przypadł na dni 10-15 października.

       

      Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której dzieci rozwijają kreatywność, uczą się rozwiązywania problemów i współpracy poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.

      W tym roku, Przedszkolaki z najstarszych grup przedszkolnych „Kotki”
      i „Pszczółki” podczas zajęć z kodowania wykonały aktywności z programu „Cała Polska Programuje”, m.in.: „
      Zabawy z symetrią”, „Pętle czyli szukamy powtórzeń
      w codziennych czynnościach”, „Bezpieczni w sieci”, „Zakodowane gry planszowe”, „Muzyczny kod”.
      Wszystkie dzieci otrzymały imienne certyfikaty uczestnictwa.

      Dodatkowo, w nagrodę za realizację programu „Uczymy Dzieci Programować” podczas zajęć z kodowania, nasze Przedszkole otrzymało od Akademii Edusense robota GENIBOT do bezpłatnego testowania przez Dzieci.

       

       

     • Szkoła do hymnu

     • Nasza Szkoła, wzorem lat ubiegłych włączyła się w III edycję akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą „Szkoła do hymnu”.
      10 listopada, ze względu na panujące warunki epidemiczne zorganizowaliśmy spotkanie online, na żywo, podczas którego o godzinie 11:11 cała Społeczność Szkolna oraz Rodzice i Sympatycy Zespołu odśpiewali nasz hymn państwowy. Spotkanie miało charakter otwarty.
      Dopełnieniem uroczystości był wykład o tematyce niepodległościowej wygłoszony przez Pana dr. Marcina Gralę, Pracownika Naukowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a zarazem Nauczyciela historii w naszej Szkole.
      Z zainteresowaniem i dumą wysłuchaliśmy skierowanych do nas słów.
      Ponadto z dumą śpiewaliśmy piosenki o naszej Ojczyźnie Polsce. 

     • Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu

     •          

       

             11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W naszym Przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

      10 listopada br. Przedszkolaki z wszystkich grup przedszkolnych zgromadziły się na dziedzińcu Przedszkola. Wszystkie dzieci wyglądały odświętnie i uroczyście, w rękach trzymały flagę, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewaliśmy  hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Pamiętając o wszystkich Polakach walczących o niepodległą Polskę, zapaliliśmy znicze pod pomnikiem.

      Tego dnia w każdej grupie przedszkolnej odbyły się prawdziwe lekcje patriotyzmu. Dzieci śpiewały pieśni patriotyczne, rozwiązywały quiz o Polsce, wykonywały prace plastyczne z polskimi symbolami narodowymi, a nawet zaprezentowały pokaz mody patriotycznej.

  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych
   • Szkoła Podstawowa
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Szkolna 10;
    32-053 Wola Radziszowska
    ------------------------------------------------------------------
    Adres przedszkola:
    Samorządowe Przedszkole
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
    32-053 Wola Radziszowska
   • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
    -------------------------------------------------------------------
    (+12) 256-37-68 Przedszkole
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
 • Librus Synergia