• Zawody w narciarstwie zjazdowym

     • W dniu 10.03.2022 r. odbyły się Powiatowe Zawody w Narciarstwie Zjazdowym. Slalom gigant ustawiono na stoku „Szklana Góra” w Harbutowicach. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Amelia Drobnica, któr zajęła miejsce III oraz Brajan Goryl, który uplasował się na czwartej pozycji.
      Oboje awansowali do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 15.03.22 w Kluszkowcach. Trzymamy kciuki.

     • Kwestujemy dla Emilki w Radziszowie

     • Kwestujemy dla Emilki

      w Radziszowie

      w niedzielę 13  marca  

      po każdej Mszy św. 

       

      Szanowni Państwo, Mieszkańcy Radziszowa

      i okolicznych miejscowości.

      Emilka jest uczennicą klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej, obecnie walczy z chorobą nowotworową.

      Pragniemy, aby odzyskała zdrowie i mogła cieszyć się radosnym i długim życiem. W tym celu chcielibyśmy pomóc zebrać środki finansowe na bardzo kosztowne leczenie.

      Zapraszamy Państwa do udziału w kweście, która zostanie przeprowadzona za zgodą i w ścisłej współpracy z Księdzem Stanisławem Kamionką Proboszczem  parafii, w obrębie terenu kościoła parafialnego w Radziszowie.

      Kwestować będzie Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rodzice, a także Młodzież Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej,

      w niedzielę 13  marca 2022 roku,
      po każdej Mszy świętej.

       

      Prosimy o rozpropagowanie informacji wśród Mieszkańców, Przyjaciół i Znajomych, a także o wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

       Za wszelkie datki z góry serdecznie dziękujemy.

      Z poważaniem

      Halina Twardosz

      Katarzyna Karaś-Gucwa

       

     • Kwestujemy dla Emilki w Woli Radziszowskiej

     •  

      Kwestujemy dla Emilki

      w Woli Radziszowskiej

      w niedzielę 13 marca i w sobotę 19 marca 2022 roku

      po każdej Mszy świętej

       

      Szanowni Państwo,

      Mieszkańcy Woli Radziszowskiej i okolicznych miejscowości.

      W dniu dzisiejszym, 2 marca 2022 roku, zapadła ostateczna decyzja oraz ustalono szczegóły kwesty dla Emilki.

      Emilka jest uczennicą klasy siódmej naszej Szkoły Podstawowej, obecnie walczy ze straszną chorobą. Pragniemy, aby odzyskała zdrowie i mogła cieszyć się radosnym i długim życiem. W tym celu chcielibyśmy pomóc zebrać środki finansowe na bardzo kosztowne leczenie.

      Kwesta zostanie przeprowadzona z inicjatywy Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Rady Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, za zgodą i w ścisłej współpracy z Księdzem Kanonikiem Antonim Spórną Proboszczem naszej parafii, w obrębie terenu kościoła parafialnego w Woli Radziszowskiej.

      Kwestować będzie Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rodzice, a także Młodzież Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, w niedzielę 13 marca i w sobotę 19 marca 2022 roku, po każdej Mszy świętej.

      Wszystkie Organizacje działające na terenie Woli Radziszowskiej zapraszamy do współpracy polegającej na rozpropagowaniu informacji wśród Mieszkańców, Przyjaciół i Znajomych. Prosimy również o wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

      Zamierzamy poszerzyć naszą inicjatywę na sąsiednie i/lub zaprzyjaźnione Parafie.

      Za wszelkie datki z góry serdecznie dziękujemy.

      Z poważaniem

      Halina Twardosz - Dyrektor ZPO w Woli Radziszowskiej

      Katarzyna Karaś-Gucwa  - Przewodnicząca Rady Rodziców

     • XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.

     • 8 marca kolejny raz już w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Uczestniczyło w nim 29 uczniów: 10 uczniów z klas 1- 3 i 19 uczniów z klas 4-7.

       

      Konkurs „Świetlik” popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. Uczniowie przygotowujący się do każdej edycji Konkursu, mieli za zadanie przeprowadzenie zestawu prostych eksperymentów, z użyciem przyrządów i przedmiotów domowego użytku. W konkursie mile widziana jest także ciekawość świata, wiedza zdobyta w szkole, jak również przyda się wiedza z aktualnych wydarzeń na świecie.  

      Dokładne opisy doświadczeń dla obecnej edycji zostały zamieszczone na stronie internetowej Konkursu. Dla każdej grupy wiekowej przygotowany został inny zestaw eksperymentów i inny test.  

      Teraz niecierpliwie czekamy na wyniki :)

      Klucze do tegorocznych testów będą dostępne 24 marca 2022 r.na stronie organizatorów https://swietlik.edu.pl

       

      Ogłoszenie wyników nastąpi w maju 2022r.

       

      TRZYMAMY ZA WSZYSTKICH KCIUKI! J

      Szkolny koordynator konkursu- Małgorzata Polak

     • Telefony pomocowe i wsparcie psychologiczne

     • Mając na celu dobro mieszkańców gminy Skawina i pomoc w pokonywaniu trudnych sytuacji życiowych, którzy z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem, Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie, w ramach prowadzonej kampanii informacyjnej przygotowało wykaz ogólnodostępnych „Telefonów pomocowych”, funkcjonujących na terenie Polski, które zamieszczono w załączniku.

      Ponadto informujemy, że Centrum Wspierania Rodziny mające charakter punktu konsultacyjno – informacyjnego, oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną, terapeutyczną,  prawną m. innymi osobom uzależnionym i członkom ich rodzin, osobom uwikłanym
      w przemoc, osobom przeżywającym kryzysy psychiczne, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodzicom potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym.  Osoby te mogą skorzystać z porad specjalistów i świadczonych usług w bezpośrednim kontakcie ze specjalistami bądź telefonicznym.

      Szczegółowe informacje dotyczące form pomocy w CWR zamieszczone są na stronie internetowej www.cwr-skawina.pl

     • Potrafimy pomagać

     • W bardzo krótkim czasie udało nam się zgromadzić dużą liczbę artykułów dla Uchodźców z Ukrainy.

      Wszystkim Ofiarodawcom: Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom serdecznie dziękujemy.

      W pakowaniu i transporcie artykułów do Skawiny pomogli Rodzice: Pani Katarzyna Karaś-Gucwa, Pani Joanna Sudecka, Pani Katarzyna Drewniak, Pani Katarzyna Cholewa, Pan Łukasz Malinowski oraz Uczniowie: Lilianka Gucwa i Konrad Cholewa. Samochodu użyczyła Pani Katarzyna Karaś-Gucwa.

      Serdecznie dziękujemy.

      Dziękuję Pracownikom Obsługi za pomoc w gromadzeniu ofiarowanych przedmiotów.

      Plakat informacyjny przygotowała Pani Małgorzata Polak, dziękuję.

      Z wyrazami wdzięczności,

      Halina Twardosz

     • Rolety we wszystkich salach

     • Dzięki zjednoczeniu sił Rodziców, Oragnu Prowadzącego i Dyrekcji udało sie zakupić i zamontować rolety we wszyskich salach lekcyjnych. Znacząco podniósł sie komfort pracy. Dziękujemy Rodzicom oraz Panu Witoldowi Grabcowi Pierwszemu Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Skawina za wsparcie finansowe i pomoc w realizacji tego zadania.

      Z poważniem,

      Halina Twardosz

     • Podziękowanie dla Pani Kingi Machnik

     • Serdecznie dziękujemy Pani Kindze Machnik za ufundowanie wiązanki kwiatów oraz zniczy, które zostały złożone z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

      Z wyrazami wdzięczności,

      Halina Twardosz

       

     • Narodowy Dzień Żołnierzy Niezłomnych

     • 1 marca w całej Polsce obchodzono Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jak co roku społeczność naszej szkoły włączyła się w dzieło uczczenia żołnierzy antykomunistycznego podziemia. We wspólnej modlitwie i apelu poległych wzięli udział przedstawiciele miejscowych organizacji oraz delegacje władz samorządowych.

      Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 8:15 mszą świętą w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Po liturgii nastąpił uroczysty przemarsz na cmentarz, gdzie przy grobie żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny z komunistycznym reżimem kontynuowano obchody: odczytano apel poległych, złożono kwiaty i wieńce, a także zapalono znicze. W tym roku obchodom towarzyszyła refleksja o dramatycznej historii naszej Ojczyzny, jak również wyzwaniach obecnych czasów. Trudno było uciec od wydarzeń toczących się na Ukrainie, gdzie aspiracje uzyskania pełnej wolności i samodzielności spotkały się z interwencją państwa wprost uznającego się za spadkobiercę Związku Radzieckiego. Obserwując heroiczną walkę naszych sąsiadów z najeźdźcą pełniej niż zazwyczaj można odczytać wyryty na cmentarnym pomniku w Woli Radziszowskiej napis:

      „w hołdzie tym, którzy zginęli, by Polska mogła trwać wiecznie”.

     • Dzień otwarty w czwartek 3.03.2022 r.

     • Dyrektor ZPO w Woli Radziszowskiej
      zaprasza Rodziców
      w czwartek 3 marca 2022 r. na szkolenie i dzień otwarty
      w budynku szkoły o godzinie:

      * 17:00  - szkolenie na temat: „Wsparcie emocjonalne w dobie pandemii", które     poprowadzi Pani Katarzyna Kudyba reprezentująca Centrum Szkoleń Profilaktycznych „EDUKATOR" w Krakowie

      * 17:45 - 18:45 - w ramach dnia otwartego spotkanie z Wychowawcami klas i Nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

      * 19:00 - zebranie Rady Rodziców

      Z poważaniem,

      Halina Twardosz

       

     • Międzyszkolny konkurs czytelniczo-językowy w języku angielskim

     • Dnia 25 lutego 2022 r. odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczo językowy „Ostatnia Bitwa” organizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Skawinie. Do zmagań konkursowych przystąpiło siedmioro uczniów z klas 4-7. Uczniowie musieli wykazać się znajomością lektury C. S. Lewisa – ostatniej części cyklu „Kroniki Narnii” oraz biografii autora. Podopieczni wykonywali zadania w języku angielskim. Przygotowanie do konkursu wymagało od wychowanków dużego zaangażowania i wielu przygotowań. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu.

      Małgorzata Kozak

     • Bal karnawałowy w przedszkolu

     • Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci 24 lutego podczas balu karnawałowego.

      Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, policjantów. Wystrój sal przedszkolnych wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. W tym dniu nie zabrakło  różnorodnych zabaw i konkursów. Znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie.

      Wspólnie spędzone chwile przyniosły wiele radości naszym wychowankom. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w pamięci.

      Elżbieta Bojko

    • ZAPRASZAMY :-)


  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych
   • Szkoła Podstawowa
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Szkolna 10;
    32-053 Wola Radziszowska
    ------------------------------------------------------------------
    Adres przedszkola:
    Samorządowe Przedszkole
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
    32-053 Wola Radziszowska

    32-053 Wola Radziszowska
    Poland
   • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
    -------------------------------------------------------------------
    (+12) 256-37-68 Przedszkole
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
 • Librus Synergia