12 kwietnia, na terenie „Starorzecza” w Skawinie, zostały przeprowadzone Gminne Drużynowe Biegi Przełajowe. Zawody miały na celu wyłonienie najlepszych reprezentacji szkół, które będą rywalizowały na poziomie powiatowym. Reprezentacje zawodników startowały w 6 kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie dzielnie walczyli na trasie nie tylko z konkurencją, ale też ze swoimi słabościami. Mimo dobrych wyników tylko jedna zawodniczka zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Basia Antos wygrała bieg w swojej kategorii wiekowej i zakwalifikowała się (indywidualnie) do etapu powiatowego. Warto zaznaczyć, że Nasza reprezentacja była najliczniejszą ekipą co pokazuje, że Nasi uczniowie kochają sport. Skład reprezentacji szkoły: Antos Barbara, Cholewa Konrad, Grodnicki Przemysław, Maślanka Antoni, Mazur Amelia, Myśliwiec Natalia, Kura Krzysztof, Machnik Aleksander, Miłek Borys, Przebinda Magdalena, Stasiuk Alicja, Dyląg Emilia, Goryl Nadia, Sadowska Michalina, Okarmus Alan, Popiel Mateusz, Grabek Xawier, Krzyk Alan, Kudela Martyna, Maślanka Laura, Trojanowska Kamila, Machnik Maksymilian, Nazarovets Oleksandr, Patek Lena, Pituch Krystian, Surowiec Anna, Ucisko Patryk, Antos Leon, Maślanka Milena, Maślanka Natalia, Myśliwiec Bartosz.
Gminne Drużynowe Biegi Przełajowe w Skawinie
Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu
Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Głównym celem tej akcji jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat tego zaburzenia i zwrócenie uwagi na problemy z jakimi spotykają się osoby nim dotknięte.
Nasze przedszkole postanowiło wziąć udział w tym wydarzeniu. Dnia 4 kwietnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane w niebieski kolor. We wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia, które pomogły zrozumieć najmłodszym, jak ważna jest tolerancja i otwartość na potrzeby osób z autyzmem. Na wystawie w szatni pojawiły się piękne prace plastyczne wykonane przez dzieci oraz gazetki, ulotki informacyjne i przypinki dla rodziców.
Mamy nadzieję, że nasze działania stały się cegiełką dołożoną do budującego się u dzieci poczucia empatii i odpowiedniej postawy społecznej.
Marzena Cielecka-Kulisa
Konkurs czytelniczy z języka angielskiego dla klas IV – VII „The Secret Garden”
Szkolny konkurs czytelniczy z j. angielskiego dla klas IV – VII „The Secret Garden”
Cele konkursu:
- Promowanie nauki języka angielskiego;
- Zachęcanie uczniów do czytania książek w języku obcym;
- Rozwijanie i doskonalenie kompetencji językowych;
- Rozbudzanie ciekawości poznawczej i kreatywności
Regulamin konkursu:
- Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VII.
- Przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – V i VI – VII.
- Zadania konkursowe będą oparte na wybranych rozdziałach z książki „The Secret Garden” retold by Katarzyna Duda.
- Materiały konkursowe (tekst książki) będą dostępne u nauczycieli j. angielskiego.
- Konkurs zostanie przeprowadzony w szkole dnia 7.05.2024 r.
- Będzie miał charakter pisemny.
- Zgłoszenia przyjmowane będą do 26.04.2024 r. u nauczycieli j. angielskiego.
- Jury przyzna I, II i III miejsce w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV- V oraz VI- VII.
- Uczestnicy konkursu otrzymają uwagi pozytywne za udział w konkursie.
Recyklingowa rewia mody - zaproszenie
Bieg po zdrowie - edukacja antynikotynowa
Dobiegł końca realizowany w klasach czwartych program z zakresu edukacji antytytoniowej "Bieg po zdrowie". W czasie sześciu lekcji wychowawczych, panie pedagog Barbara Papiernik i Ewelina Swachta udowadniały wraz z ucznami klas 4 tezę, że palenie jest szkodliwe! Program "Bieg po zdrowie" ma formę warsztatową, a uczniowie biorą aktywny udział w obliczaniu kosztów papierosów, tworzeniu asertywnych odmów gdy ktoś proponuje papierosa lub pali w naszym towarszystiwe, prowadzeniu wywiadów z osobami niepalącymi. Podsumowaiem zajęć było stworzenie przez uczniów plakatów, które obecnie zdobią gazetkę na korytarzu. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji programu.
Warsztaty z "Projektora"
W piątek, 5 kwietnia 2024 r., klasa 7b zakończyła cykl warsztatów z "Projektora". Są to warsztaty organizowane przez "Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości", które prowadzą studenci. Wolontariusze z różnych uczelni łączą siły aby przekazywać uczniom informacje o tym, jak ważna jest aktywność obywatelska, poprawne relacje społczne i kulturalna działalność w internecie. Bardzo dziękujemy studentom, którzy przeprowadzili zajęcia w 7b.
Gminny turniej piłki ręcznej
Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w gminnym turnieju piłki ręcznej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie. Po rozgrywkach grupowych nasza drużyna nie awansowała do strefy medalowej i pozostało jej walczyć o miejsce 5. Po bardzo zaciętym pojedynku chłopcy przegrali 3-4 i ostatecznie zajęli 6 miejsce. Skład reprezentacji: Boroń Amadeusz, Machnik Maksymilian, Malina Dariusz, Pituch Krystian, Stańczyk Wiktor, Ucisko Patryk, Antos Leon, Myśliwiec Bartosz, Radoń Patryk, Wańdyga Leon.
Akcja "Góra Grosza"
W naszym przedszkolu, we wszystkich grupach, w dniach od 1 listopada 2023 do 29 lutego 2024 roku, odbyła się XXIV wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której koordynatorami były: Pani Ewa Chmielarz i Pani Renata Biskup, a głównym organizatorem akcji było Towarzystwo „Nasz Dom”.
Była to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
Rodzice wraz z dziećmi z naszego przedszkola nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli dzieciom w całej Polsce, które nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Miło było patrzeć z jakim entuzjazmem i radością dzieci wrzucały pieniążki do słoika wiedząc, że pomagają w ten sposób potrzebującym.
Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy.
Wspólnie zebraliśmy 261,60 zł !!!
Udział w akcji pomógł uzmysłowić dzieciom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję „Góra Grosza”
Smog! Stop! - warsztaty
- 4
W naszej szkole w dniu 3 kwietnia 2024 r. odbyły się warsztaty na temat Smogu i tego jak go nie emitować. Prowadziła je Fundacja Aktywnej Edukacji współpracująca z Gminą Skawina. Uczniowie klas 5,7a i 7b dowiedzieli się co najbardziej wpływa na emitowanie zanieczyszczenia powietrza i jaki to ma wpływ na nasze zdrowie!
Bardzo dziękujemy za ciekawe warsztaty!
Wielkanocne śniadanie daje moc i zdrowie
*Klasy I-III * 26 marca 2024 r.*
1910Tuż przed rozpoczynającymi się Świętami Wielkanocnymi do Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej zawitała świąteczna atmosfera. Uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi wychowawczyniami urządzili uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie zabrakło jajek, kiełbasy, wielkanocnej baby, pachnącego chleba oraz różnych ozdób świątecznych. Gdy uczniowie zasiedli do posiłku, zrobiło się bardzo miło. Wszyscy poczuli się wielką, szkolną rodziną, która razem przeżywa święta. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła wszystkim dzieciom czekoladowe zajączki.
Przygotowanie śniadania poprzedziła prezentacja o zwyczajach wielkanocnych w Polsce oraz w innych krajach.
Na zakończenie nie zabrakło pięknych świątecznych życzeń.
Dziękujemy Paniom Jadwidze Grabiec, Ewie Gubale, Barbarze Sieprawskiej, Bonie Depa za organizację wielkanocnego śniadania.
Świąteczne życzenia
Wycieczka klas IV do Krakowa
27 marca 2024 r.
1Korzystając z pięknej pogody uczniowie klas 4a i 4b wspólnie wybrali się do Krakowa. Pierwszym celem wyjazdu był Kopiec Krakusa, położony na prawym brzegu Wisły w dzielnicy Podgórze, usypany na najwyższym wzniesieniu wapiennego zrębu Krzemionek – Wzgórzu Lasoty. Wysoki na 16 metrów został szybko zdobyty przez Naszych uczniów, którzy mogli posłuchać o historii jego powstania i legend z nim związanych. Ze szczytu rozpościerał się piękny widok na cały Kraków. Po tej rozgrzewce, uczniowie byli gotowi na kolejny punkt wycieczki, czyli Park Trampolin.Tam mogli zaprezentować swoje umiejętności gimnastyczne i sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Widać ogromne pokłady energii drzemią w Naszych czwartoklasistach, bo w drodze powrotnej dalej mieli chęć rozmawiać i bawić się ze sobą.
Konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną
Na tegoroczny konkurs wpłynęło 13 pięknie i własnoręcznie wykonanych palm. Każda z nich to prawdziwe rękodzieło. Dlatego jury konkursowe zdecydowało nagrodzić wszystkich uczestników pierwszymi miejscami. Nagrodą były pamiątkowe dyplomy i wielkanocne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
W konkursie wzięli udział następujący uczniowie:
Marika Szczyrbak 2b, Cyprian Grabek 1b, Bruno Chlewa 1a i Konrad Cholewa 4a, Karol Kadula 2a i Bartłomiej Kadula 6b, Alex Talarek 2b, Alan Okarmus 6a, Kornelia Sudecka 4b, Zofia Malinowska 4b, Natan Grabek 5, Xawier Grabek 6b, Oliwier Grabek 7b, Hubert Drobnica 6a, Antoni Maślanka 4a, Maksymilian Machnik 7a, Karol Grabasa 4a.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy.
Stypendysta
We wtorek 26 marca Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Pan Norbert Rzepisko wręczył uczniom stypendia naukowe, przyznawane za wysokie wyniki w nauce. Z dwunastu gminnych szkół podstawowych nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w pierwszym okresie roku szkolnego 2023/2024 uzyskali średnią ocen co najmniej 5,30 ze wszystkich nauczanych przedmiotów.
Z naszej szkoły stypendium naukowe otrzymał Wiktor Stańczyk, uczeń klasy VII.
Gratulujemy Wiktorowi i Jego Rodzicom
Dzień bez tornistra :))
22 marca 2024 r.
27W dniu 22 marca 2024 r Samorząd Uczniowski zorganizował akcję ”Dzień bez plecaka”, w której społeczność szkolna miała wykazać się kreatywnością i przynieść podręczniki, zeszyty oraz przybory szkolne w innym pojemniku. Wszystkie dzieci wykazały się dużą pomysłowością i ogromnym zaangażowaniem. W tym dniu wszyscy dobrze się bawili, a zdjęcia pokazują szalone pomysły uczniów.
Wręczenie nagród uczestnikom szkolnych konkursów
- 2
Konkurs piosenki
Konkurs na najładniejszą palmę
Szkolny konkurs piosenki
21 marca 2024 r.
9Dnia 21 marca 2024 roku odbył się szkolny konkurs piosenki, który został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VII. Uczniowie mogli zaprezentować piosenkę solo lub w zespole. Występy uczestników oceniało jury w składzie: Pani Barbara Sieprawska (przewodnicząca jury), Pani Barbara Papiernik oraz Pani Joanna Grygiel. Wszyscy występujący pokazali, że posiadają prawdziwy talent muzyczny i nagrodzono ich gromkimi brawami. Ostatecznie jury postanowiło przyznać następujące nagrody:
- w kategorii solo:
I miejsce: Krystian Gruzła (kl. I) oraz Michalina Sadowska (kl. V),
II miejsce: Sandra Kotula (kl. II),
III miejsce: Jakub Maślanka (kl. III),
- w kategorii zespół:
I miejsce: Olivia Bernat, Martyna Chromy, Vivienne Kot, Patrycja Leniartek, Wiktoria Marek z klasy IIIb,
II miejsce: Gabriela Słonina, Marta Migo, Marika Szczyrbak z kl. IIb,
III miejsce: Julia Juszczyk, Kamila Maślanka z kl. IIIa.
Wyróżnienie:
Weronika Nazarovetz, Milena Machnik z IIIa,
Amelia Mazur, Letycja Piszczek z kl. IVa.
Dzień Osób z Zespołem Downa
W dniu 21.03.2024 roku obchodziliśmy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia chętni uczniowie przyszli do szkoły w kolorowych skarpetach oraz przygotowali pięknie zdobione kolorowe skarpety z papieru. Osoby z Zespołem Downa mają o jeden chromosom więcej, nie ma on pary, podobnie jak ubierane w tym dniu dwie różne skarpety.
Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły tak chętnie włączyli się w tą akcję.
Zebranie z Rodzicami
Szanowni Państwo Rodzice,
w dniu 21 marca 2024 r. (czwartek) o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie z Rodzicami Uczniów naszej szkoły.
Serdecznie zapraszam.
Z poważaniem
Halina Twardosz
Dzień kolorowych skarpetek
W czwartek 21.03.2024 roku obchodzimy Dzień kolorowych skarpetek, który symbolizuje Dzień Osób z Zespołem Downa. Osoby z tą chorobą mają o jeden chromosom więcej, nie ma on pary, podobnie jak ubierane w tym dniu dwie różne skarpety. Dlatego zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w zabawie.
Każdy uczeń, który w tym dniu będzie miał na sobie kolorowe skarpety (jedna inna od drugiej) oraz przyniesie wykonaną przez siebie kolorową skarpetę z papieru, otrzyma pozytywną uwagę. Przygotowane skarpety będą zdobiły gazetkę na górnym korytarzu. Panie pedagog w tym dniu przejdą po salach i zbiorą przygotowane w domu skarpety, następnie wszystkim uczniom, którzy je wykonali wpiszą pozytywne uwagi.
Serdecznie zachęcamy do udziału.
ZAPRASZAMY :-)
Archiwum Aktualności