• Kodujemy, programujemy

     • W naszej szkole uczniowie klas I i II kodują i programują. Na tych zajęciach uczą się rozumieć otaczający je świat i zachodzące w nim zmiany. Celem kodowania jest kształtowanie od najmłodszych lat umiejętności samodzielnego programowania, myślenia logicznego niezbędnego do rozwiązywania problemów i zadań. Ponadto rozwijanie uzdolnień i zainteresowań informatycznych, a także matematycznych.

    • Kangur matematyczny
     • Kangur matematyczny

     • W czwartek 17 marca 2022 r. odbędzie się Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny". Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów wszystkich typów szkół. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów od klasy 2 do 8. Regulamin konkursu znajduje się na stronie WWW, link poniżej.

      Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie zgody oraz wpłata 12 zł zgodnie z regulaminem konkursu (do 4 lutego) do nauczyciela matematyki, bądź wychowawcy (klasy II-III).

     • Świat naszych przodków - teatr

     • W dniu 12 stycznia 2022 r. uczniowie klas IV - VII mieli okazję zobaczyć spektakl pt. "Świat Naszych Przodków. Zwyczaje i obyczaje”, który zaprezentowali aktorzy Agencji Artystycznej Pro Art Krak Wojciech Habela i Jacek Lecznar.  To niezwykłe przedstawienie stanowiło świetne uzupełnienie wiedzy z zakresu języka polskiego i historii. Uczniowie dowiedzieli się jak kształtowały się nasze wierzenia od czasów pogańskich po chrześcijanizm oraz jak nasi przodkowie we wczesnych wiekach podchodzili do takich wartości jak rodzina, dom, wiara, patriotyzm, wspólnota czy śmierć. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli spektakl, który nie tylko ich bawił, ale również uczył.

     • Jasełka w wykonaniu Przedszkolaków

     •  

                  Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji i nadziei.
      W dobrym przeżyciu tego okresu pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są „Jasełka” – widowisko o Bożym Narodzeniu. Przygotowania do tego wydarzenia w naszym przedszkolu rozpoczęły się już w listopadzie. Dzieci uczyły się wierszy, kolęd, pastorałek, piosenek.

      W niedzielę 09.01.2022 roku w Kościele w Woli Radziszowskiej odbyło się przedstawienie Jasełek dla całej społeczności lokalnej. Świąteczny nastrój podkreślały okazałe, szykowne stroje aktorów. Przedszkolaki wcieliły się w postaci Najświętszej Rodziny, aniołki, górali, królów, przenosząc wszystkich zgromadzonych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Dzieci z dużym przejęciem i zaangażowaniem odgrywały swoje role.

      Przedstawienie było wyjątkowe. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za entuzjazm i zapał, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą atmosferę i radość wśród tak licznie zgromadzonej widowni. Miłą niespodzianką i nagrodą za piękny występ był słodki upominek dla każdego z dzieci.

      Elżbieta Bojko

      Wicedyrektor Przedszkola

     • Zebranie z Rodzicami - podsumowanie I półrocza

     •  

      Szanowni Państwo Rodzice,

       

      zapraszam serdecznie na spotkanie z Wychowawcami klas w dniu 13 stycznia 2022 roku o godzinie 19:00.

      Spotkanie odbędzie się online w Teams. Szczegóły spotkania przekażą Państwu Wychowawcy klas poprzez dziennik elektroniczny.

       

      Z wyrazami szacunku,

      Halina Twardosz

       

     • Zapraszamy na Jasełka w wykonaniu naszych Przedszkolaków

     • Szanowni Rodzice, Sympatycy, Przyjaciele,

      Mieszkańcy Woli Radziszowskiej!

       

          Przedszkole Samorządowe w Woli Radziszowskiej serdecznie zaprasza na Jasełka w wykonaniu Przedszkolaków. Przedstawienie odbędzie się 9 stycznia 2022 roku około godziny 12:00 (po Mszy świętej o godzinie 11:00), w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Woli Radziszowskiej.

                                                                                           

      Serdecznie zapraszamy

      Elżbieta Bojko wicedyrektor Przedszkola

      Halina Twardosz dyrektor ZPO

     • Zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem Zwysoka

     • Szanowni Mieszkańcy Woli Radziszowskiej, Sympatycy i Przyjaciele!

       

         Rada Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej serdecznie zaprasza na wspólne kolędowanie z Zespołem Zwysoka. Koncert odbędzie się 6 stycznia 2022 roku około godziny 17:00 (po Mszy świętej o godzinie 16:00), w kościele parafialnym pw.  Wniebowzięcia NMP  w Woli Radziszowskiej.

      Serdecznie zapraszamy

      Katarzyna Karaś-Gucwa Przewodnicząca Rady Rodziców

      Halina Twardosz dyrektor ZPO WR

       

     • Wyniki plebiscytu na najładniej udekorowaną klasę na święta

     • Samorząd Uczniowski ogłasza wyniki plebiscytu na najładniej udekorowaną klasę na święta.

      I miejsce sala 38 - kl.  7a
      II miejsce sala 37 - kl. 8a
      III miejsce sala 20a - kl. 2b
      Wyróżnienie: sala 39 - kl. 7b, sala 24 - kl. 1b, sala 25 - kl. 1a

      SU przyznał specjalne wyróżnienie dla choinki szkolnej przygotowanej przez panią Wandę Ochojnę i choinki przygotowanej przez uczniów świetlicy szkolnej. Rozdanie dyplomów odbędzie się 10.01.2022 r. po powrocie uczniów do szkoły.

      Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

      Samorząd Uczniowski

      Serdecznie dziękuję Samorządowi Uczniowskiemu oraz Paniom Opiekunkom SU: Pani Violetcie Sroce oraz Pani Magdalenie Pachlowskiej za koordynację konkursu. Dziękuję Paniom Wychowawczyniom klas.

      Gratuluję Laureatom i Wyróżnionym, wszystkim Uczniom bardzo dziękuję za udział w konkursie.

       

      Pozdrawiam świątecznie i noworocznie,

      Halina Twardosz

       

     • Dekorowanie choinki w Urzędzie Miasta w Skawinie

     •             Ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji świąt Bożego Narodzenia. W każdym domu w tym czasie pojawiają się pięknie przystrojone drzewka. Tradycja dekorowania choinki, symbolu życia, odradzania się, istnieje od bardzo dawna, ma charakter magicznego rytuału mającego zapewnić ludziom bezpieczeństwo, dostatek, zdrowie i szczęście.

      Wpisując się w tę tradycję, dzieci z grupy „Niezapominajki wraz z P. Elżbietą Bojko oraz Przedstawicielką Przedszkolnej Rady Rodziców -  p. A. Bernat, udali się do Skawiny, aby wspólnie z Panem Burmistrzem dekorować choinkę w Urzędzie Miasta. „Niezapominajki” przygotowywały się do tego wyjazdu już wcześniej. Wspólnie ze swoimi Wychowawcami wykonały mnóstwo ozdób choinkowych, które zabrały ze sobą. Przedszkolaki wraz z innymi  dziećmi oraz Panem Burmistrzem dzielnie ozdabiały choinkę, zawieszając na gałązkach przygotowane przez siebie dekoracje. Na koniec, w podziękowaniu otrzymały od Pana Burmistrza słodki upominek. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu  reprezentując nasze Przedszkole.

       

      Elżbieta Bojko

      Wicedyrektor Przedszkola

     • Mistrz słownictwa

     •       30 listopada 2021 roku odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego „Mistrz słownictwa” dla klas IV – V oraz VII - VIII. Konkurs wzbudził zainteresowanie uczniów, zgłosiło się do niego 20 chętnych. Każdy uczestnik otrzymał słowniczek, który stanowił podstawę do rozwiązania różnorodnych i stanowiących wyzwanie zadań konkursowych. Uczniowie, którzy poświęcili swój czas i porządnie opanowali zestaw słówek, mieli szanse na sukces.

      Zwycięzców wyłoniono w trzech kategoriach. Otrzymali oni dyplomy i nagrody rzeczowe.

      KLASY IV:

      1 miejsce – Laura Maślanka oraz Anastazja Blak z klasy IV b

      2 miejsce – Nikodem Cieślak z klasy IV b

      3 miejsce – Zuzanna Deptuch z klasy IV b

       

      KLASY V:

      1 miejsce – Igor Kurański z klasy V a

      2 miejsce – Maksymilian Machnik z klasy V a

      3 miejsce – Oliver Daniel z klasy V b

       

      KLASY VII:

      1 miejsce – Damian Jantas z klasy VII b

      2 miejsce – Miłosz Gołąb z klasy VII b

      3 miejsce – Bartłomiej Miś z klasy VII b

       

            Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu w przyszłym roku.

     • Wręczenie nagród w konkursie na zakładkę do książki

     • Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, Biblioteka Szkolna zaprosiła uczniów klas I-V do udziału w konkursie na zakładkę do książki. Na zakładce miała znaleźć się postać z wybranej baśni literackiej i morał, jaki z niej płynie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 40 uczniów. Jury w składzie: Iwona Jurczyk, Małgorzata Pindera i Magdalena Pachlowska, wyłoniono po trzech zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: wśród uczniów klas I-III oraz klas IV-V. Oceniana była m.in. estetyka prac oraz zredagowane morału. Wszystkie zakładki zostały wyeksponowane na wystawce na szkolnym korytarzu, a autorzy najlepszych prac nagrodzeni. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i zakładkę do książki za udział w konkursie.

       

      Oto lista nagrodzonych uczniów:

      Klasy I-III:

      I miejsce – Matylda Drewniak (kl. III)

      II miejsce – Emilia Dyląg (kl. III)

      III miejsce – Alicja Stasiuk (kl. II B)

      Klasy IV -V:

      I miejsce – Natalia Myśliwiec (kl. VB)

      II miejsce – Anna Surowiec (kl. VA)

      III miejsce – Natalia Maślanka (kl. VB).

     • Zaproszenie na zebranie z Wychowawcami i Nauczycielami

     • Szanowni Państwo Rodzice,

      serdecznie zapraszam na ostatnie już w tym roku kalendarzowym spotkanie. Spotkanie odbędzie się 16 grudnia (w czwartek) o godzinie 17:00 w budynku szkoły.

      Z Wychowawcami i Nauczycielami poszczególnych przedmiotów można będzie porozmawiać do godziny 18:30.

      Z poważaniem,

      Halina Twardosz

     • Szkolne zawody sportowe

     • Wyniki Szkolnego turnieju tenisa stołowego (wyłoniono zwycięzców w klasach ósmych, siódmych oraz zespołowo w klasach czwartych i piątych),

      Zwycięzcy : Dziewczynki kl. 4-5 I miejsce Martyna Studnicka kl.5b

                                                                 II miejsce Martyna Kot kl.4a

                                                                 III miejsce Natalia Maślanka kl.5b

                                Chłopcy kl. 4-5.       I miejsce Igor Kurański kl.5a

                                                                 II miejsce Wiktor Stańczyk kl.5a

                                                                 III miejsce Xawier Grabek kl. 4b

                                 Dziewczynki kl.7    I miejsce Milena Drobnica kl. 7a

                                                                  II miejsce Martyna Maślanka kl. 7a

                                                                  III miejsce Amelia Drobnica kl. 7b

                                  Chłopcy kl.7.          I miejsce Damian Jantas kl. 7b

                                                                  II miejsce Brajan Goryl kl. 7a

                                                                  III miejsce Mateusz Pietraszek kl.7a

                                   Dziewczynki kl.8   I miejsce Pola Sułkowska kl. 8b

                                                                   II miejsce Gabrysia Maślanka kl. 8a

                                                                   III miejsce Magdalena Marchewka kl. 8b

                                   Chłopcy kl.8.          I miejsce Mikołaj Jezioro kl. 8b

                                                                   II miejsce Bartosz Chwała kl. 8b

                                                                   III miejsce Tytus Mędrek kl. 8a

                                              

     • Dinozaury - moja pasja

     •  

                     To tytuł wystawy prac plastycznych Julii Wilk i Patricka Śliwy uczniów klasy 7b  naszej szkoły. Na wystawie znalazło się kilkanaście z bogatego zbioru ilustracji przedstawiających prehistoryczne gady. Prace są precyzyjnie wykonane z zachowaniem kształtów, proporcji i szczegółów, a także z uwzględnieniem naturalnych barw. Postacie zwierząt są pełne ekspresji, ruchu i … życia. Rysowanie dinozaurów przez Patricka to pasja od przedszkola. To zainteresowanie udzieliło się również Julii, a wszystko zaczęło się od książek i albumów o tych wymarłych gadach lądowych. W rozmowie przyznali, że ich prace są coraz dokładniejsze i powstają od ręki, potrzebują też mniej czasu na wykonanie ilustracji. Wystarczy wyobraźnia i nazwa danego gatunku oraz dobre narzędzie pracy. Młodym artystom życzymy sukcesów i dalszego rozwijania talentów.  

     • Obchody miesiąca papieskiego

     • Tegoroczne obchody miesiąca papieskiego w naszej Szkole przebiegały pod hasłem: "Lata dziecięce Karola Wojtyły”. Wszystkie działania uczniów biorących udział w konkursach skupiały się wokół dzieciństwa Papieża Jana Pawła II.

      Dzieci klas drugich i trzeciej miały możliwość udziału w konkursie plastycznym. Prace  wyróżniały się dużą pomysłowością, różnorodnością użytych materiałów, a przede wszystkim samodzielnością wykonania.  Szkolna komisja w składzie: p. Elżbieta Ciepły,  p. Beata Nowalska i p. Bogumiła Maślanka przyznała następujące miejsca:

      I Natan Grabek (kl. III) i Filip Zwoliński (kl. IIa),

      II Karol Grabasa (kl. IIa) i Zofia Malinowska (kl. IIb),

      III  Emilia Dyląg (kl. III) i Amelia Mazur (kl. IIa),

      wyróżnienie - Oliwier Juszczyk (kl. IIb).

      Uczniowie klas czwartych i piątych brali udział w konkursie wiedzy o latach dziecięcych Karola Wojtyły. Jedenastu uczestników zmagało się z testem w formie pisemnej, a dotyczącej m.in. rodowodu Wojtyłów, dat i ważnych wydarzeń z życia chłopca zwanego Lolkiem. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i bardzo dobrym przygotowaniem do konkursu. Po podsumowaniu punktów jakie uzyskali uczestnicy za wszystkie zadania, wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      I  Milena Gorzko (kl. IVb),

      II Wiktor Stańczyk (kl.Va),

      III Martyna Studnicka (kl. Vb).

      Dla najstarszych klas, czyli siódmych i ósmych,  przewidziany był konkurs na prezentację multimedialną. Wpłynęło 15 prac o wysokim poziomie wykonania. Uczniowie wykazali się kreatywnością  i ciekawymi ujęciami tematu, zaskoczyli ciekawostkami z życia Wielkiego Polaka. W tej kategorii przyznano miejsca:

      I Angelika Gaczorek (kl. VIIIa) i Izabela Kunicka (kl. VIIb),

      II Bartłomiej Czepiel (VIIa) i Dawid Kunicki (kl. VIIb),

      III Paulina Kopacka (kl. VIIc) i Magdalena Marchewka (kl. VIIIb).

                  13 grudnia br. odbyło się podsumowanie działań  i ogłoszenie wyników. Uroczystości przewodniczyła Pani Dyrektor Halina Twardosz, która pogratulowała wszystkim uczestnikom  konkursów i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

       

      Bogumiła Maślanka

     • Akcja - zachęcamy do szczepień

     • Zachęcamy Rodziców do szczepienia swoich dzieci przeciw COViD-19.

      Dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19?

      Bo uchronisz siebie przed niebezpieczeństwem

      Z bardzo dużym prawdopodobieństwem – sięgającym nawet 95% – szczepienie uchroni Cię przed zakażeniem COVID-19.

      Bo uratujesz komuś życie

      Im więcej będzie zaszczepionych osób, tym szybciej osiągniemy odporność populacyjną.

      Bo możesz!

      Szczepionki na koronawirusa są dobrowolne, bezpłatne i skuteczne.

      Bo pomożesz zwalczyć pandemię na świecie

      Od wybuchu epidemii na COVID-19 zmarło już ponad 1,5 mln ludzi na całym świecie. Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem. Już 50% zaszczepionej populacji istotnie wpłynie na zmniejszenie ryzyka szerzenia się w niej koronawirusa.

      Bo zyskasz spokój

      Szczepiąc się, zyskasz wewnętrzny spokój, wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych.

      Bo szczepionki są bezpieczne

      Szczepionki są badane przez najlepszych naukowców z całej UE. Ich dopuszczenie do użytku jest zależne od decyzji Europejskiej Agencji Leków.

      Bo zostaniesz zbadany

      Przed szczepieniem zostaniesz przebadany przez lekarza. Dzięki temu sprawdzisz swój aktualny stan zdrowia.

      Bo dzięki Tobie szybciej wrócimy do normalności!

      Szczepiąc się, przyczyniasz się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu nas wszystkich do normalnego życia.

      Powrót do normalności oznacza:

      • odejście od maseczek,
      • swobodne spotkania z rodziną i przyjaciółmi,
      • powrót dzieci do szkół i rozwój ich kompetencji społecznych,
      • dalszy rozwój gospodarki,
      • ochronę miejsc pracy oraz szansę na nowe zatrudnienia,
      • swobodny dostęp do basenów, siłowni, kin i teatrów,
      • wakacje bez ograniczeń,
      • poprawę jakości życia nas wszystkich.

      Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od kilkuset lat.

    • ZAPRASZAMY :-)


  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych
   • Szkoła Podstawowa
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Szkolna 10;
    32-053 Wola Radziszowska
    ------------------------------------------------------------------
    Adres przedszkola:
    Samorządowe Przedszkole
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
    32-053 Wola Radziszowska

    32-053 Wola Radziszowska
    Poland
   • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
    -------------------------------------------------------------------
    (+12) 256-37-68 Przedszkole
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
 • Librus Synergia