Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja.
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja.
Śniadanie klas I-III
Apel 16 kwietnia 2025 r.
Stacje matematyczne
W czwartek, 10 kwietnia 2025 roku, na Stadionie Miejskim w Skawinie odbyły się gminne zawody w biegach przełajowych dla szkół podstawowych. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze i mimo, że nikomu nie udało się wejść do strefy medalowej, to ukończyli swoje biegi w czołówce.
Reprezentacja ZPO w Woli Radziszowskiej: Dmytriieva Sofiia, 7a; Okarmus Alan, 7a; Oliwa Paulina, 7a; Skop Julia, 7a; Ślósarczyk Wiktor, 7a; Deptuch Zuzanna, 7b; Grabek Xawier, 7b; Krzyk Alan, 7b; Kudela Martyna, 7b; Szczyrbak Sandra, 7b; Zuch Nikodem, 7b; Myśliwiec Bartosz, 8b.
Gratulujemy!
Celem konkursu plastycznego (zwanego Maratonem) jest przybliżenie społeczności szkolnej zagadnień związanych ze szkodliwością związków rtęci i innych pierwiastków w środowisku, które przedostały się do niego w wyniku działalności człowieka.
Nagrody dla szkół oraz placówek, których najwięcej prac zostało nagrodzonych.
Kategoria najlepsza szkoła:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wołowicach
2 miejsce – Zespół Placówek Oświatowych im. Marii Konopnickiej w Woli Radziszowskiej
3 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach
7, 8 i 9 kwietnia 2025 r.
Dzień 1
Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem m.in. Ostrów Tumski- najstarszą zabytkową część Wrocławia, Stare Miasto: m. in. Hale Targową, ulicę Grodzka, Więzienie Miejskie, Jatki Miejskie - dawny targ mięsny, Rynek z gotyckim ratuszem i fontanną. Wrocław to miasto krasnali, więc podczas spaceru uczniowie napotykali je nawet w najbardziej nieoczekiwanych miejscach.
(zdjęcia numer 1, 2)
Wizyta w Movie Gate Wrocław - miejsce, gdzie dzieci spotkały się z połączeniem sztuki kinematografii oraz magii świata iluzji.
(zdjęcie numer 3)
Panorama Racławicka - obraz o wymiarach 114 x 15 m z 1894 roku z Lwowa, autorstwa Jana Styki i Wojciecha Kossaka, przywieziony po wojnie do Wrocławia. Obraz przedstawia pierwszą bitwę insurekcji kościuszkowskiej stoczoną z wojskami rosyjskimi pod Racławicami z 1794 roku. Dzięki specjalnym efektom perspektywicznym i oświetleniu obraz wydaje się trójwymiarowy i przeniósł uczniów w sam środek historycznej sceny. Zwiedzający mogli podziwiać moment
zwycięstwa wojsk polskich pod dowództwem Tadeusza Kościuszki oraz detale życia codziennego tamtej epoki. Wizyta połączyła w sobie elementy sztuki i historii, tworząc wyjątkowe doświadczenie.
(zdjęcia numer 4, 5)
Dzień 2
Wizyta w Ogrodzie zoologicznym założonym w 1865 roku wraz z Afrykarium otwartym w 2014 roku.
W Afrykarium, będącym unikalnym na skalę światową kompleksem, można było podziwiać ekosystemy związane z wodami Afryki, takie jak Morze Czerwone, dżungla dorzecza Kongo czy kanał Mozambicki, z rekinami, manata i innymi morskimi stworzeniami. Wizyta dostarczyła nie tylko estetycznych wrażeń, ale też wiele wartości edukacyjnych, przybliżając bogactwo przyrody naszej planety.
(zdjęcia 6, 7, 8, 9, 10).
Hala stulecia - znajdująca się na liście Światowego dziedzictwa UNESCO (zdjęcie numer 11)
Hydropolis - centrum wiedzy na temat wody, jedyny takiego obiektu w Polsce.
Powierzchnia wystawy to ponad 4.000 m². W sali „Planeta wody” mogliśm poznać teorie dotyczące pochodzenia wody i jej obecności we wszechświecie. W kolejnych pomieszczeniach prezentowane były nieco bliższe i równie ciekawe obszary. Uczniowie mogli posiedzieć w kapsule batyskafu Trieste, którym w 1960 roku dwójka śmiałków zanurkowała na dno Rowu Mariańskiego. Tuż obok zaprezentowane zostały „stwory” zamieszkujące morza i oceany – od kilkumetrowych rekinów po drobnoustroje. Każda sala jest obudowana multimedialnymi tablicami z interesującymi szczegółami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposób na jej wykorzystanie przez człowieka (zdjęcie 12, 13).
Dzień 3
Wizyta w Zamku Książ, który wciąż skrywa niewyjaśnione historie, m.in. takie, jak hipotezy o przeznaczeniu wojennym podziemi, czy miejscu pochówku Księżnej Daisy (zdjęcia numer 14, 15, 16, 17, 18),
Wizyta w Palmiarni - egzotycznego świata roślin, zbudowanej w latach 1908 - 1911.
Palmiarnia w Wałbrzychu powstała z inicjatywy ostatniego przedstawiciela rodu Hochbergów na Zamku Książ – Jana Henryka XV. Książę budował ją z myślą o swojej małżonce Marii Teresie Cornwallis - West, zwanej Daisy, która była miłośniczką pięknych kwiatów i oryginalnych roślin. Do dziś ten wyraz miłości i największy "bukiet kwiatowy" zachwyca i zachowany jest w swej historycznej konstrukcji (zdjęcia numer 19, 20).
`
Szanowni Państwo,
za nami uroczystość otwarcia hali sportowej.
Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do budowy i uroczystego otwarcia tego pięknego obiektu.
Dziękuję Osobom, które wspierały inicjatywę budowy hali i pozyskanie na nią środków:
Panu Jackowi Osuchowi Posłowi na Sejm RP
Panu Norbertowi Rzepisko - Burmistrzowi Miasta i Gminy Skawina
Panu Ryszardowi Majdzikowi Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Skawinie
Panu Arkadiuszowi Wrzoszczykowi Radnemu Rady Powiatu Krakowskiego
Panu Witoldowi Grabcowi Wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej w Skawinie
Dziękuję Gronu Pedagogicznemu na czele z P. Małgorzatą Kozak Koordynatorką wszelkich działań:
P. Małgorzacie Polak, P. Ewie Swachcie, P. Bonie Depie, P. Jadwidze Grabiec, P. Katarzynie Maślance, P. Ewie Gubale, P. Bogumile Maślance, P. Agacie Kopacz, P. Barbarze Banowskiej-Guziak, P. Iwonie Jurczyk, P. Dariuszowi Janikowi, P. Damianowi Danaj oraz P. Witoldowi Grabcowi - za przygotowanie scenariusza, scenografii oraz części artystycznej uroczystości, a także prowadzenie części oficjalnej.
Dziękuję Pani Małgorzacie Wilkosz-Tokarczyk Nauczycielowi ZPO w Woli Radziszowskiej za przygotowanie i współfinansowanie upominków dla Gości.
Dziękuję Księdzu Proboszczowi Antoniemu Spórnie za odprawienie uroczystej Mszy świętej, za wygłoszenie homilii oraz poświecenie nowej hali sportowej.
Dziękuję Pani Wicedyrektor Zuzannie Błaszczak za opracowanie zaproszeń, podziękowań i inne działania związane z otwarciem hali.
Dziękuję Pracownikom Administacji i Obsługi: P. Annie Jankowicz, P. Zuzannie Woźniak, P. Sylwii Berneckiej, P. Marii Szczyrbak, P. Ewie Woźniak, P. Marii Kura, P. Joannie Sudeckiej, P. Marianowi Pituch - za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości.
Dziękuję Pani Renacie Maślance trenerce Galaxy Cheer za piękny występ Dziewcząt.
Dziękuję Rodzicom: P. Katarzynie Karaś-Gucwie, P. Marcinowi Chromy, P. Łukaszowi Malinowskiemu, P. Małgorzacie Lubowickiej oraz P. Joannie Malinowskiej za wspieranie inicjatywy budowy hali i uczestniczenie w spotkaniach dotyczących tego projektu.
Dziękuję Sponsorom: P. Annie Gubale, P. Bogdanowi Gubale, Państwu Katarzynie i Marcinowi Mucha, P. Andrzejowi Grabowskiemu, P. Michałowi Opyrchał, P. Czesławowi Żmuda - za rzeczowe wsparcie uroczystości.
Dziękuję Państwu Katarzynie i Sławomirowi Kucikom za pomoc i przygotowanie zimnej płyty.
Dziękuję P. Irenie Blak za uszycie strojów (21 sztuk).
Dziękuję P. Kindze Machnik za uszycie flag.
Dziękuję P. Krzysztofowi Maślanka za bezpłatne wypożyczenie rusztowania.
Dziękuję Rodzicom: P. Katarzynie Jończyk i P. Alicji Chromy za pomoc w podawaniu potraw.
Dziękuję Radzie Rodziców za zakupienie elementów strojów (wachlarze, opaski).
Dziękuję Rodzicom za upieczenie ciast: P. Joannie Sudeckiej, P. Sabinie Stefańskiej, P. Joannie Blak-Dyląg, P. Karolinie Jezioro, P. Beacie Ciężkowskiej, P. Joannie Oliwie, klasie 7a oraz klasie 7b.
Dziekuję Kołu Gospodyń Wiejskich za przygotowanie i podanie obiadu.
Dziękuję Panu Sołtysowi Czesławowi Blak za ufundowanie obiadu oraz współudział w przygotowaniu uroczystości otwarcia hali.
Dziękuję Uczennicom i Uczniom za perfekcyjne i porywające występy.
Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do budowy i uroczystego otwarcia naszej hali.
Cieszę się, że zawsze możemy na Państwa liczyć.
Łączę wyrazy szacunku
Halina Twardosz
Dyrektor ZPO
Szanowni Państwo, Drodzy Goście, Kochani Uczniowie
Hala, którą dzisiaj otrzymujemy do użytku, to nie tylko nowoczesny budynek, ale przede wszystkim miejsce, które będzie sprzyjać aktywności fizycznej, integracji oraz wszechstronnemu rozwojowi młodych ludzi. Dzięki tej inwestycji stworzymy przestrzeń, w której będą mogły odbywać się różnorodne wydarzenia sportowe, zarówno na poziomie lokalnym, jak i regionalnym.
Budowa nowej hali sportowej stała się w 2020 r. jednym z priorytetów działalności Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, władz lokalnych oraz mieszkańców Woli Radziszowskiej.
W roku 2020, w czasie tworzenia dokumentu pn. Strategia rozwoju Gminy Skawina na lata 2021 - 2030 dyrekcja, grono pedagogiczne i pozostali pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej oraz rodzice i mieszkańcy Woli Radziszowskiej licznie wzięli udział w jego opracowaniu. Zgłosiliśmy swoje uwagi, zawierające m.in. konieczność budowy hali sportowej oraz budowy dodatkowego piętra szkoły wraz z przebudową dachu. Nasze prośby częściowo zostaly uwzględnione w w.w. dokumencie. Kolejnym krokiem było opracowanie planu zagospodarowania terenu wokół szkoły, który powstał na początku roku 2022, przy współudziale dyrektora zespołu, wicedyrektora oraz rodziców. Sam pomysł stworzenia takiego planu pochodził od Pana Arkadiusza Wrzoszczyka, ówczesnego wicestarosty powiatu krakowskiego, który odwiedzając szkołę zasugerował takie rozwiązanie. Podczas tworzenia planu zagospodarowania mogliśmy liczyć na wsparcie merytoryczne ówczesnego Wiceburmistrza Miasta i Gminy Skawina P. Witolda Grabca, a w uzgadnianiu projektu uczestniczyli również obok dyrektora i wicedyrektora ZPO Rodzice: P. Katarzyna Karaś-Gucwa, P. Małgorzata Lubowicka, P. Marcin Chromy i P. Łukasz Malinowski. Sam projekt został sfinansowany przez Radę Rodziców, której przewodniczyła P. Katarzyna Karaś-Gucwa, i okazał się istotnym dokumentem podczas podejmowania decyzji o aplikowaniu przez Gminę Skawina w Programie Olimpia.
W maju 2023 r. otrzymaliśmy wiadomość o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o dofinansowanie budowy hali. Koszt inwestycji wynosił 3 997 500 zł, w tym 2 761 200 zł to środki przyznane w ramach dofinansowania z rządowego programu „Olimpia”, pozyskanych przez Gminę Skawina, pozostała część to środki własne Gminy. Zawdzięczamy to Panu Jackowi Osuch ówczesnemu wiceministrowi - sekretarzowi stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Panu Burmistrzowi Norbertowi Rzepisko, Panu Ryszardowi Majdzikowi ówczesnemu wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej w Skawinie, ówczesnemu Panu Wiceburmistrzowi Witoldowi Grabcowi, Panu Wiceburmistrzowi Tomaszowi Ożóg, a także Radnym Rady Miejskiej w Skawinie na czele z Panią Przewodniczącą Ewą Masłowską.
16 listopada 2023 r. w skawińskim ratuszu burmistrz Miasta i Gminy Skawina P. Norbert Rzepisko podpisał umowę z wykonawcą – firmą Galicja Sport sp. z o.o. z Krakowa – na zaprojektowanie i wybudowanie hali sportowej o lekkiej konstrukcji z boiskiem wielofunkcyjnym o wymiarach 20 m x 40 m wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym i mobilną strzelnicą laserową.
Od tej pory rozpoczęły się prace projektowe, w których oprócz wykonawcy, pracowników Wydziału Inwestycji UMiG Skawina uczestniczył wiceburmistrz P. Witold Grabiec, dyrektor ZPO Halina Twardosz oraz Rodzic Pan Marcin Chromy.
Prace budowlane rozpoczęły się w maju 2024 r. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem, radością i niedowierzaniem wynikającym z tempa prac, obserwowaliśmy budowę naszej wymarzonej hali.
Wyrazy wdzięczności i uznania pragnę skierować do Wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Dziękuję władzom centralnym, włądzom lokalnym, architektom i budowniczym za ich ciężką pracę oraz wszystkim, którzy uwierzyli w ten projekt. Państwa determinacja i zaangażowanie pozwoliły nam zrealizować to marzenie.
Jestem przekonana, że nowa hala stanie się miejscem wielu wzruszających chwil – zarówno dla sportowców, jak i dla kibiców. Będzie to przestrzeń, w której będziemy wspólnie przeżywać radości zwycięstw i uczyć się, jak radzić sobie z porażkami. Wierzę, że w murach tej hali zrodzi się wiele sportowych talentów, które w przyszłości będą nas reprezentować na arenie krajowej i międzynarodowej.
Zapraszam wszystkich do aktywnego korzystania z naszej hali. Niech stanie się ona miejscem, gdzie każdy z nas znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania.
Na zakończenie tej części wystąpienia, życzę Wam Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie wielu sukcesów sportowych, niezapomnianych chwil spędzonych w tym miejscu oraz radości z aktywności fizycznej.
Niech motto dzisiejszej uroczystości: "I my też możemy zostać olimpijczykami - z odwagą, wytrwałością i sercem! "- urzeczywistnia się i towarzyszy Wam każdego dnia.
Łączę wyrazy uznania i szacunku
Halina Twardosz - Dyrektor ZPO w Woli Radziszowskiej
„I my też możemy zostać olimpijczykami –
z odwagą, wytrwałością i sercem!”
Burmistrz Miasta i Gminy Skawina
i Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej
mają zaszczyt zaprosić
Mieszkańców Woli Radziszowskiej
na uroczyste otwarcie hali sportowej
w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej
w Woli Radziszowskiej, ul. Szkolna 10
w dniu 3 kwietnia 2025 r. o godzinie 9:00.
Serdecznie zapraszamy
Program uroczystości:
9:00 - Msza św. w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Woli Radziszowskiej.
10:00 – Część oficjalna w budynku szkoły:
- Wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu Szkoły
- Powitanie zaproszonych gości i wystąpienie Dyrektora ZPO
- Wystąpienie Burmistrza Miasta i Gminy Skawina
- Uroczyste przecięcie wstęgi
- Poświęcenie obiektu
- Wystąpienia zaproszonych gości
- Wyprowadzenie sztandaru
10:45 Część artystyczna
12 marca 2025 r. rozpocznie się rekrutacja dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych położonych na terenie gminy Skawina na rok szkolny 2025/2026.
Zarządzenie Burmistrza MiG Skawina
Terminy rekrutacji do kl. I szkół podstawowych
Poniżej link do rekrutacji:
W poniedziałek, 3 marca rozpoczyna się rekrutacja dzieci do przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na rok szkolny 2025/2026.
Zarządzenie Burmistrza MiG Skawina
Terminy rekrutacji do przedszkoli
Poniżej link do rekrutacji:
1 kwietnia 2025 r.
Przedszkolaki z grupy Słoneczka uczciły pierwszy dzień wiosny udając się do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa „Apilandia”. Dzieci z przejęciem zwiedzały muzeum, gdzie dowiedziały się wiele ciekawostek o życiu pszczół i o produktach przez nich wytwarzanych oraz poznały etapy wytwarzania miodu. Uczestniczyły także w warsztatach w trakcie których powstały piękne świece z pszczelego wosku, spróbowały pyłku pszczelego oraz zobaczyły prawdziwy ul od środka. Wycieczka i wiedza z niej wyniesiona pozostanie z nami na długo.
26 marca 2025 r.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Zuzanna Deptuch, Laura Maślanka, Iwona Leniartek, Martyna Kudela, Sandra Szczyrbak, Kamila Trojanowska, Julia Jezioro, wzięła udział w XV powiatowych mistrzostwach szkół w tańcu nowoczesnym. Po znakomicie wykonanym układzie dziewczyny zajęły 2 miejsce. Poziom zawodów był bardzo wysoki, tym bardziej cieszy wynik naszych dziewczyn. Miłym akcentem były gościnne występy naszych absolwentów: Martyny Maślanki oraz Bartka Czepiela, którzy zaprezentowali taniec towarzyski latino oraz grupy GALAXY CHEER w składzie którego występowały nasze uczennice : Zuzanna Deptuch, Paulina Oliwa i Julia Skop.
Gratulujemy naszym dziewczynom sukcesu jaki osiągnęły na tych zawodach.
Powered by aSc EduPage