• Mediacje rówieśnicze - warsztaty

• W dniu 9 maja 2024 r. w klasach VIb i VIIa odbyły się warsztaty na temat mediacji rówieśniczych. Warsztaty prowadził Pan dr Mateusz Pękala, mediator, który porównywał konflikt i jego rozwiązanie do gry piłkarskiej na boisku. Bardzo podobało się to szczególnie chłopcom. W czasie warsztatów uczniowie sporządzili instrukcję obsługi konfliktu. Mamy nadzieję, że słowa Pana mediatora zapadną im w pamięć i teraz to spokój będzie doradcą w sytuacjach konfliktowych.

Bardzo dziękujemy Centrum Usług Społecznych w Skawinie za prężną współracę z nami przy organizacji warsztatów.

• Przygotowania do karty rowerowej

• Po weekendzie majowym uczniowie przystępujący w tym roku szkolnym do egzaminu na kartę rowerową mogli sprawdzić swoje umiejętności teoretyczno - praktyczne na miasteczku komunikacyjnym znajdującym się w Skawinie na terenie Szkoły Podstawowej nr 6. Grupie towarzyszył Pan Tomasz Morawa, strażnik miejski, koordynujący ten obiekt, który dzielił się wiedzą i swoim doświadczeniem.

• Wokalno-muzyczne sukcesy Karola

• Miło nam poinformować o licznych sukcesach Karola Grabysy, ucznia klasy 4a, który również został zakwalifikowany do finału konkursu Gdynia Open Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Gratulujemy Karolowi i życzymy dalszych sukcesów.

• Udział w gminnych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja

• Tradycją naszego Zespołu jest udział w gminnych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.

Tym razem nasz Zespół reprezentowali w poczcie sztandarowym: Martynka Studnicka, Natalka Myśliwiec i Bartosz Myśliwiec z klasy 7b, Amadeusz Boroń z klasy 7a oraz Martynka Maślanka i Wiktoria Płonka z klasy 5. Opiekę nad pocztem sprawowała Pani Bogumiła Maślanka - Nauczyciel Katecheta. W uroczystości brała również udział Pani Halina Twardosz - Dyrektor Zespołu.

Serdecznie dziękujemy Uczniom za udział w uroczystości, Rodzicom za przywiezienie Młodzieży do Skawiny, a Nauczycielom za opiekę nad Młodzieżą.