• Konkurs na najładniejszą palmę i pisankę wielkanocną

     • Celem konkursu jest:

      • podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi,
      • kultywowanie tradycji ludowych,
      • rozbudzanie wyobraźni i kreatywności dzieci i młodzieży,.
      • wychowanie w duchu szacunku wartości chrześcijańskich i rodzinnych

      Technika:

      • palmy można wykonywać z dowolnych materiałów,
      • zaleca się, aby prace były rękodziełami /nie stosować gotowych elementów/
      • pisankę najlepiej wykonać z wydmuszki /rozmiar dowolny/.

      Kategoria wiekowa:

      • uczniowie klas I- III,
      • uczniowie klas IV - VIII.

      Organizatorzy dopuszczają możliwość wspólnego wykonania palmy lub pisanki /rodzeństwo/

      Termin: 19 marca 2021 r. (piątek)

      Organizatorzy:

      Bogumiła Maślanka

      Jadwiga Grabiec

      Barbara  Sieprawska

     • Dni przeciwko agresji od 8 do 12 marca 2021 r.

     • W dniach 8-12 marca  w naszej placówce odbędą się prelekcje/warsztaty prowadzone przez specjalistów (klasy I-III) i wychowawców (klasy IV-VIII/zajęcia on-line) mające na celu uświadomienie problemu agresji i przemocy rówieśniczej, znaczeniu obowiązujących praw i ich przestrzeganiu oraz przedstawienie metod/pomysłów co można zrobić ze swoją złością, czy nawarstwiającą się frustracją wynikającą z ograniczeń pandemicznych i nie tylko.

      Program:

      Klasy I, II - „Po co i komu potrzebne jest prawo?” - Katarzyna Mentel,

      Klasy III – „Po co i komu potrzebne jest prawo?” - Piotr Węgrzyn

      Klasy IV, V, VI – „Co mogę zrobić ze swoją złością” - wychowawcy

      Klasy VII, VIII – „Czy surowe karanie przestępców jest słuszne?” -  wychowawcy

      Katarzyna Mentel - psycholog

      Piotr Węgrzyn - pedagog

     • Dzień bezpiecznego Internetu

     • KLASY I-III

      W dniach 8-12.02.2021 w naszej placówce odbyły się zajęcia z okazji Dni Bezpiecznego Internetu. Formą zajęć była zabawa, dyskusja oraz projekcja dokumentu/filmu pt.: ,,Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie?’’. Zabawa polegała na tym, aby wybrany uczeń odgrywał rolę reportera (mógł sobie dobrać asystenta, który będzie zbierał odpowiedzi). Zadawał pytania wcześniej przygotowane z możliwością wyboru odpowiedzi na temat codziennego użytkowania Internetu, po czym podsumowywał sondę dając do zrozumienia wszystkim obecnym skalę problemu, zarówno nadmiernie spędzanego czasu w sieci jak i z czyhających niebezpieczeństw.

       

      KLASY IV-VIII

      Już po raz kolejny w naszej szkole obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku ze względu na pandemię Covid-19 uczniowie klas 4-8 przedstawiali swoje prace za pomocą aplikacji MS Teams. Uczniowie wykazali się duża wiedzą na temat bezpieczeństwa w sieci, a licznie zaprezentowane prace były ciekawe i pomysłowe.

      Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowach dotyczących zagrożeń w Internecie. Dzielili się z innymi swoimi doświadczeniami i historiami jakie im się przytrafiały podczas korzystania z Internetu.

                                              Dariusz Janik  i Piotr Węgrzyn

     • Pasowanie na czytelnika

     • 15 lutego 2021 roku odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.  Tego dnia uczniowie z klasy I „a” i I „b” stali się pełnoprawnymi, świadomymi swoich praw i obowiązków czytelnikami biblioteki szkolnej. Znane są im zasady korzystania z biblioteki, wiedzą też, jakie korzyści wynikają z czytania książek. Każdy uczeń klasy I, na początek swej czytelniczej przygody otrzymał dyplom, słodycze oraz „Wyprawkę czytelniczą” zawierającą „Pierwsze abecadło”, „Kreatywny alfabet” oraz broszurę „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Wyprawki te otrzymaliśmy w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (szczegóły na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/pierwszoklasisci/) .Życzymy, żeby książki dla świeżo upieczonych czytelników stały się przepustką do świata wiedzy, fantazji i przygody. Życzymy wielu pozytywnych doświadczeń czytelniczych.Zapraszamy do częstego korzystania z biblioteki szkolnej!15 lutego 2021 roku odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.  Tego dnia uczniowie z klasy I „a” i I „b” stali się pełnoprawnymi, świadomymi swoich praw i obowiązków czytelnikami biblioteki szkolnej. Znane są im zasady korzystania z biblioteki, wiedzą też, jakie korzyści wynikają z czytania książek. Każdy uczeń klasy I, na początek swej czytelniczej przygody otrzymał dyplom, słodycze oraz „Wyprawkę czytelniczą” zawierającą „Pierwsze abecadło”, „Kreatywny alfabet” oraz broszurę „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Wyprawki te otrzymaliśmy w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (szczegóły na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/pierwszoklasisci/) .Życzymy, żeby książki dla świeżo upieczonych czytelników stały się przepustką do świata wiedzy, fantazji i przygody. Życzymy wielu pozytywnych doświadczeń czytelniczych. Zapraszamy do częstego korzystania z biblioteki szkolnej!

     • Karnawał i walentynki online w szkole!

     • W dniu 15 II 2021 Samorząd Uczniowski zorganizował karnawałową zabawę walentynkową dla klas starszych. W tym dniu uczniowie występowali na lekcjach online w przebraniach karnawałowych lub z atrybutami walentynkowymi.  Fantazja uczniów przerosła oczekiwania!  Młodzież wymyśliła takie stroje, że trudno było ich rozpoznać! Chętnie pokazywali się na kamerkach podczas lekcji.

      Na kółku matematycznym uczniowie wykonywali okazjonalne serca techniką Tangramu!

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom za zaangażowanie się w karnawałową zabawę walentynkową . 

      Samorząd Uczniowski

     • Podziękowanie

     • Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Woli Radziszowskiej,

      Przyjaciele i Sympatycy ZPO w Woli Radziszowskiej,

       

      dziękujemy bardzo serdecznie za złożenie formularzy zgłaszania uwag do Programu Rozwoju Oświaty w Gminie Skawina w latach 2021  - 2030. 

      Do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie wpłynęło ponad 700 formularzy popierających następujące inwestycje w naszej miejscowości:

      - budowę świetlicy przy naszej szkole,

      - przebudowę dachu na szkole w celu zwiększenia powierzchni dydaktycznej i zaplecza             gospodarczego, a także eliminacji uszkodzeń i przeciekania,

      - budowę sali gimnastycznej przy szkole,

      - budowę zadaszenia nad placem zabaw w przedszkolu.

      Tak duża liczba złożonych wniosków świadczy o bardzo dużym zaangażowaniu społecznym w życie Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, a także potrzebie zmian i dążeniu do podniesienia standardów edukacji, wychowania i opieki w Szkole i Przedszkolu w Woli Radziszowskiej.

      Dziękujemy naszemu Księdzu Proboszczowi Antoniemu Spórnie, Panu Czesławowi  Blak - Sołtysowi Woli Radziszowskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli Radziszowskiej za pomoc w przekazaniu informacji i zebraniu formularzy. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Mieszkańcom i Przyjaciołom,  którzy przyczynili się do sukcesu tej akcji.

       

                                                                                                      DZIĘKUJEMY!

       

                                                  Z wyrazami szacunku i wdzięczności,

      Dyrekcja i Rada Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej

       

     • Zabawa karnawałowa

     • To już jest tradycją Naszej Szkoły, że pod koniec pierwszego półrocza ma miejsce bal karnawałowy. Jest to bez wątpienia najbardziej wyczekiwana impreza w ciągu całego roku szkolnego i żadna inna dyskoteka nie może się z nią równać. I chociaż, z powodu pandemii, brały w niej udział tylko klasy młodsze, a zabawa odbywała się w salach lekcyjnych poszczególnych klas, to i tak uczniom towarzyszyło wiele wrażeń i emocji. Sale zostały udekorowane serpentynami, balonami oraz maskami karnawałowymi. Kostiumowy bal karnawałowy zgromadził dobre wróżki, piękne księżniczki, radosne elfy. Nie zabrakło też odważnych Spider - manów, bokserów, piratów, czy kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu. Były tańce, korowody, kółeczka, konkursy. Wszyscy uśmiechnięci, w świetnych nastrojach przez dwie godziny tańczyli i szaleli na parkietach swoich sal. Sponsorzy przygotowali dla dzieci poczęstunek w postaci pączka, a Samorząd Uczniowski przekazał każdemu uczniowi drobny upominek. Tegoroczna choinka w naszej szkole należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale szczęśliwi i zadowoleni.

      Jadwiga Grabiec

      klasa 3a

      klasa 3b

      klasa 2

      klasa 1b

      klasa 1a

      klasa 1a

     • Akcja charytatywna w przedszkolu – Zbieramy nakrętki!

     • „NAKRĘCAMY DO POMAGANIA” – to hasło przewodnie charytatywnej akcji zbierania plastikowych nakrętek w Przedszkolu Samorządowym w Woli Radziszowskiej, którą rozpoczynamy w środę, 10 lutego 2021 roku. Poprzez organizowanie i prowadzenie akcji tego typu uczymy dzieci pomagania, wiedzą bowiem, że pieniądze uzyskane ze zbiórki przeznaczone zostaną na zakup leków i ufundowanie rehabilitacji osobom potrzebującym. Dzięki bezinteresownej pomocy i staraniom Rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola i Szkoły w Woli Radziszowskiej, powstał przepiękny kontener na zakrętki w kształcie serca, co jednoznacznie kojarzy się z niesieniem pomocy i „zarażaniem” dzieci dobrem.

      Serdeczne podziękowania składam w kolejności osobom od początku zaangażowanym w naszą akcję. Pani Agnieszka Bentkowska i jej Brat Filip Bentkowski postarali się
      o wygięcie połówek serca z odpowiedniego profilu. Pani Karolina Hejnowicz
      i jej mąż Lesław Hejnowicz wykonali kolejny, ogromny etap pracy nad naszym sercem, podczas którego towarzyszyli im niezwykle pomocni synowie: Igor (uczeń klasy 7) oraz Bruno (uczeń klasy 2). Pan Lesław poświęcił bardzo dużo swojego czasu na wykonanie serca dla naszych Przedszkolaków, włożył w pracę swoje serce, czego efekty są widoczne na zdjęciach. Przepiękny napis i jednocześnie hasło naszej akcji zawdzięczamy staraniom Państwa Kingi i Piotra Szczyrbak.

      Dziękujemy za okazane serce i pomoc! Dobro wraca!Anna Wasiluk
      nauczyciel przedszkola, inicjator akcji

     • Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022

     • Najważniejsze informacje

      • Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.
      • Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.
      • Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.
      • Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.
      • W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
      • W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021 r.
      • Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
      • Ogłoszony harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające (o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).
      • W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w tabeli.
      • Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
      • Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).

      Materiały

      Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 20212022Terminy​_postępowania​_rekrutacyjnego​_na​_rok​_szkolny​_2021-2022.pdf 0.74MB

      Podstawa prawna

      Rozporządzenie MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000139401.pdf

     • Program Rozwoju Oświaty w Gminie Skawina na lata 2021-2030

     • Drodzy Mieszkańcy Woli Radziszowskiej,

      Dyrekcja, Rada Rodziców, Pracownicy, Uczniowie i Przedszkolaki Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej zwracają się z uprzejmą prośbą o wsparcie i pomoc w realizacji podjętego wspólnie celu tj. rozbudowy świetlicy szkolnej. Dzieci uczęszczające na świetlicę nie mieszczą się w niej, dodatkowo pełni ona funkcję jadalni. Pomieszczenie jest na tyle małe, że obiady muszą być wydawane na cztery tury. Sytuacja, w której obecnie znajdują się dzieci, czyli połączenie świetlicy z jadalnią, jest niedopuszczalna ze względów higienicznych jak i kulturowych. Rada Rodziców działająca przy ZPO w Woli Radziszowskiej, dzięki ogromnemu, 3 letniemu wysiłkowi i zaangażowaniu Rodziców, Mieszkańców i Przyjaciół Zespołu zgromadziła środki finansowe w wysokości ok. 30 tys. zł na sporządzenie projektu rozbudowy świetlicy szkolnej oraz uzyskała pozwolenie na budowę. Projekt rozbudowy wraz z dokumentacją został złożony na ręce Pana Norberta Rzepisko Burmistrza Miasta i Gminy Skawina. W chwili obecnej konsultowany jest Program Rozwoju Oświaty w Gminie Skawina na lata 2021-2030, jest to dla nas kolejna szansa na przypomnienie o naszej inwestycji. Pozwolenie na rozbudowę zostało wydane w kwietniu 2020 r. i jest ono ważne do kwietnia 2023 r., dlatego chcemy kolejny raz zwrócić uwagę na priorytetowość ww. rozbudowy. W tym celu musimy złożyć odpowiednie formularze do Programu Rozwoju Oświaty w Gminie Skawina na lata 2021-2030, w związku z tym faktem, prosimy uprzejmie o wypełnianie załączonych formularzy i przekazanie ich do dnia 8 lutego 2021 r.

      Czasu jest niewiele, jednak wierzymy, że z Państwa pomocą damy radę!

      Formularz można odebrać w szkole, w biurze Pana Sołtysa oraz w butiku K&K Moda w budynku Lewiatana. Dodatkowo, w najbliższą niedzielę tj. 07.02.2021r. Rada Rodziców będzie rozdawać formularze przy kościele po każdej Mszy Świętej. Wypełnione formularze można przekazać:

      -  poprzez sekretariat szkoły (uzupełniony formularz można złożyć w sekretariacie),
      -
        poprzez dziecko uczęszczające do szkoły lub przedszkola,
      - pocztą elektroniczną na adres: 
      urzad@gminaskawina.pl. Za ważne uznaje się stanowiska przesłane w postaci elektronicznego formularza konsultacyjnego w formie skanu podpisanego dokumentu i dołączonej tożsamej wersji edytowalnej dokumentu np. w formacie .doc,
      - osobiście - poprzez złożenie wypełnionego formularza w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie lub na Dzienniku Podawczym.

      Formularz może wypełnić każda osoba wyrażająca chęć wsparcia naszego projektu (każdy domownik), liczy się każdy głos, pokażmy że kolejny raz Mieszkańcy są solidarni i mają dobre serca, że razem możemy więcej.

      Nie pozwólmy, aby NASZ wspólny trud został zaprzepaszczony.

      Z wyrazami szacunku

      Halina Twardosz Dyrektor ZPO w Woli Radziszowskiej

      Katarzyna Karaś-Gucwa Przewodnicząca Rady Rodziców

       

     • Podziękowanie dla Rady Rodziców Przedszkola

     • „W dobroci kryją się wszystkie odmiany mądrości”

      (Ernesto Sabato)

      Szanowni Rodzice!

       

      Pragniemy serdecznie podziękować za zakupione przez Radę Rodziców Przedszkola nowe zabawki i pomoce dydaktyczne, które przekazane zostały do wszystkich grup przedszkolnych.

      Do młodszych grup zakupiono: dużą drewnianą kuchnię, lalkę, klocki konstrukcyjne, piłkę i tor równoważny, a starsze grupy otrzymały do sal 3 duże  tablice magnetyczne.

      Państwa pomoc i ofiarność  jest dla nas ogromnym wsparciem w realizacji naszych zadań, a dla Dzieci dużą radością i zachętą do zabawy i nauki.

      Serdecznie dziękujemy

      Dyrekcja i Nauczyciele Przedszkola

     • Dzień Postaci z Bajek

     • Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przypadającego 5 listopada, biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny polegający na przedstawieniu ulubionej postaci z bajki. Konkurs skierowany był do dzieci z klas I - III. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 31 uczniów, którzy wykonali barwne i oryginalne prace w różnych technikach plastycznych: malowanie, rysowanie, wyklejanie, collage.

                  Kaczka dziwaczka, Czerwony Kapturek, Kubuś Puchatek, Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Kot w butach, Pinokio – to tylko niektóre bajkowe postacie sportretowane przez naszych uczniów. Dzieci ujawniły swoje artystyczne zdolności. Prace były na wysokim poziomie i jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzców.

                  Oto lista nagrodzonych dzieci:

      - I miejsce Liliana Gucwa i Wiktoria Płonka z kasy II za ilustrację Czerwonego Kapturka;

      - II miejsce – Zuzanna Deptuch z klasy III b za portret Jasia i Małgosi;

      - III miejsce – Zuzanna Drożdż z klasy II za Promyka ex aequo  i  Emilia Popiel również z klasy II za obrazek Lassego i Mai.

      Wyróżnienia otrzymali: Natalia Myśliwiec z klasy I a, Martyna Kot z klasy III a oraz Nikodem Zuch z klasy III b.

                  Każde dziecko, które dostarczyło pracę, otrzymało mały słodki upominek, zwycięzcy zaś dyplomy, książeczki i artykuły papiernicze. Prace zaprezentowane zostały na wystawce na szkolnym korytarzu. Zwycięzcom gratulujemy! Zachęcamy do czytania książek i udziału w kolejnych konkursach. Warto śledzić blog biblioteki szkolnej, by być na bieżąco z najświeższymi informacjami: https://bibliotekaszkolnawr.wordpress.com/.

     • ZAPRASZAMY :-)


   • Kontakty

    • Zespół Placówek Oświatowych
    • Szkoła Podstawowa
     im. Marii Konopnickiej
     ul. Szkolna 10;
     32-053 Wola Radziszowska
     ------------------------------------------------------------------
     Adres przedszkola:
     Samorządowe Przedszkole
     im. Marii Konopnickiej
     ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
     32-053 Wola Radziszowska

     32-053 Wola Radziszowska
     Poland
    • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
     -------------------------------------------------------------------
     (+12) 256-37-68 Przedszkole
    • sekretariat@wr.edu.pl
    • sekretariat@wr.edu.pl
    • sekretariat@wr.edu.pl
  • Librus Synergia