• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. O godzinie 8:00 uczniowie klas IV i VI wraz z wychowawcami i nauczycielami zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie miały miejsce krótkie wystąpienia (recytacja wiersza w interpretacji uczennic z kl. IV b oraz podziękowania i życzenia dla nauczycieli - wygłoszone przez uczniów z klasy VI b).

      Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Halina Twardosz. Po krótkim wystąpieniu nastąpiło wręczenie nagród najlepszym uczniom z klas IV i VI. O godzinie 9:00 rozpoczęła się Msza św. dziękczynna za miniony rok szkolny pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Antoniego Spórny. Po jej zakończeniu uczniowie wrócili do szkoły, by po raz ostatni spotkać się w swoich klasach i otrzymać od wychowawców świadectwa szkolne.

      Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji. Ciekawych wrażeń, wielu spotkań, odkrycia nowych miejsc. Wypoczynku, regeneracji i nabrania sił.

    • Pożegnanie uczniów klasy VIII
     • Pożegnanie uczniów klasy VIII

     • 24 czerwca uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Uroczystość przebiegała w kameralnej atmosferze, a w niejednym oku zakręciła się łezka. Wśród zaproszonych gości był obecny pierwszy zastępca burmistrza pan Witold Grabiec, ksiądz proboszcz Antoni Spórna, przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Karaś -Gucwa oraz dyrektor szkoły pani Halina Twardosz. Przybyli również nauczyciele, rodzice oraz siódmoklasiści.

      Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której ósmoklasiści podziękowali nauczycielom i rodzicom za osiem wspólnych lat. Z kolei starszych kolegów z humorem pożegnali siódmoklasiści, którzy na koniec wręczyli absolwentom drobne upominki. Po części artystycznej nastąpiła cześć oficjalna. Na początku nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy siódmej. Zaszczytnej funkcji podjęli się Bartosz Chwała, Gabriela Maślanka i Gabriela Szczyrbak. W wielu ciepłych słowach i z życzeniami sukcesów na kolejnych ścieżkach życiowych i edukacyjnych zwrócili się do ósmoklasistów pan burmistrz Witold Grabiec, pani przewodnicząca Katarzyna Karaś–Gucwa oraz pani dyrektor Halina Twardosz. Z kolei Dyrektor szkoły wraz z wychowawczyniami klas ósmej i siódmych wręczyli uczniom nagrody książkowe ufundowana przez Radę Rodziców za wysokie wyniki w nauce oraz za pracę społeczną na rzecz klasy, szkoły i środowiska. Uczennica Aleksandra Surowiec otrzymała statuetkę „Najlepszej Absolwentki”. Z kolei uczennice Gabriela Maślanka i Karolina Stefaniak zostały wyróżnione za najwyższe wyniki w swoich klasach tytułem „Super Uczennica”. Na koniec uroczystości w imieniu rodziców klas ósmych zabrała głos pani Violetta Sroka wręczając pani Dyrektor kwiaty będące wyrazem wdzięczności za opiekę, życzliwość i edukację dzieci. Na koniec wychowawczyni klasy ósmej pożegnała się ze swoimi podopiecznymi.

      Drodzy Ósmoklasiści, dziękujemy Wam za te wspólnie spędzone lata, pełne wzajemnych inspiracji, przeżyć i wzruszeń. Życzymy Wam sukcesów oraz realizacji młodzieńczych marzeń. Przyszłość należy do Was!

    • Szkolny Dzień Dziecka i Dzień Sportu
     • Szkolny Dzień Dziecka i Dzień Sportu

     • We wtorek 22 czerwca obchodziliśmy w Naszej szkole Dzień Dziecka i Sportu. Z tej okazji na zielonych terenach otaczających naszą placówkę zorganizowane zostały dla uczniów klas 1-3, a następnie klas 4-8 różnego rodzaju gry i zabawy. Można było spróbować swoich sił w takich dyscyplinach jak: badminton, piłka ręczna, ringo, przeciąganie liny, tenis stołowy. Na dużym boisku rozgrywane były mecze piłkarskie, a na małym odbywały się wyścigi rzędów. Bardzo dobra organizacja pozwoliła wszystkim uczniom na sprawdzenie swoich umiejętności w każdej z wyżej wymienionych dyscyplin. Przy każdym stanowisku rolę sędziego sprawowali nauczyciele, ale rywalizacja przebiegała w tak miłej i wesołej atmosferze, że praktycznie nie musieli oni reagować.  

      Dla wszystkich dzieci rodzice ufundowali drożdżówkę i wodę mineralną, która w tym gorącym dniu, skutecznie zaspokajała pragnienie.

     • Wyróżnienie w Małopolskim Konkursie Recytatorskim

     • Milenka Stefaniak, uczennica klasy 0, została wyróżniona w Małopolskim Konkursie Recytatorskim dla Dzieci zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie.

      Milence gratulujemy sukcesu.

    • Rodzinne wyzwania
     • Rodzinne wyzwania

     • Dnia 11 czerwca 2021r. w naszym Przedszkolu zakończyła się akcja „Rodzinne wyzwania”. Choć zadania wymagały odwagi i śmiałości, to znalazły się Rodziny, które sprostały im doskonale. Czas spędzony z rodziną jest czasem jedynym i niepowtarzalnym. Często w natłoku codziennych spraw i obowiązków zapominamy o tym, jak bardzo jest ważny i cenny.

                  Akcja „Rodzinne wyzwania” miała na celu zachęcenie Rodzin naszych Przedszkolaków do jak najbardziej twórczego i kreatywnego spędzenia wspólnych chwil. Jesteśmy przekonane, że zabawa i ruch, wspólne tworzenie z Rodzicami, to metoda na wsparcie rozwoju w rodzinie oraz wzmacnianie więzi i pozytywnych relacji.

      „Rodzinne wyzwania” zakładały zabawę w atmosferze akceptacji i współpracy a nie rywalizacji. Nadesłane prace nie były poddawane żadnej ocenie ani wartościowaniu – liczyły się wesoło spędzone chwile. Każda z Rodzin biorących udział w projekcie otrzymała Certyfikat Super Rodziny, a dzieci drobne upominki. Gratulujemy Wszystkim i życzymy, aby wspólna zabawa gościła w Waszych domach jak najczęściej.

       

      SUPER RODZINY:

      1. Rodzina Ciaputów
      2. Rodzina Cierniów
      3. Rodzina Maślanków
      4. Rodzina Paciorków
      5. Rodzina Zachorowskich

      Marzena Cielecka - Kulisa

    • Tydzień poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II
     • Tydzień poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II

     • W ubiegłym tygodniu, w dniach od 07.06 do 11.06 na lekcjach wychowawczych  w każdej klasie uczniowie i wychowawcy zrealizowali scenariusz zajęć dotyczących 101. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II  przygotowany przez katechetkę - Bogumiłę Maślankę oraz Elżbietę Ciepły. Uczniowie obejrzeli prezentację „O Wielkim Polaku”, śpiewali Barkę. Przybliżyli postać Wielkiego Papieża malując portrety i kolorowanki z życia  świętego. Utrwalili wiedzę o życiu i pontyfikacie świętego  Jana Pawła II wykonując gazetki klasowe. Prace uczniów zostały również wyeksponowane na płótnie, na górnym korytarzu.

      Zdjęcia z przebiegu uroczystości o świętym Janie Pawle II:

     • Życzenia dla taty - uczniowie klasy IIIa

     • Kochany Tatusiu

       

      Dziękuję, że Jesteś!
      Od moich pierwszych dni
      uczysz mnie poznawać świat.
      Dziękuję Ci za najlepszą opiekę,
      ale też za przyzwolenie na popełnianie błędów.
      Dziękuję Tatusiu!
      A w tym wyjątkowym dniu
      życzę Ci wszystkiego najlepszego.
      Mnóstwo zdrowia, radości
      i siły do spełniania swoich marzeń!

       

      Jesteś najlepszym Tatą na świecie.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21

     • Szanowni Państwo, Rodzice i Uczniowie

       

      W czwartek 24 czerwca o godzinie 10:00 żegnają się klasy: 8, 7a, 7b – otrzymują dyplomy i nagrody na sali gimnastycznej, po świadectwa klasa 8 przychodzi w piątek 25 czerwca o godzinie 8:15.

      W uroczystości pożegnania uczestniczą: klasa 8, klasa 7a i klasa 7b, Ks. Proboszcz, P. M. Kozak, P. A. Bentkowska, P. M. Bednarz-Guzik, P. A. Kopacz, zaproszeni Goście i Rodzice. Lekcje zgodnie z podziałem godzin.

       

      W piątek 25 czerwca o godzinie 8:00 akademia w szkole na sali gimnastycznej z okazji zakończenia roku szkolnego – uczestniczą tylko klasy czwarte i szóste – część artystyczna, rozdanie nagród, potem przejście do Kościoła za sztandarem szkoły na Mszę Świętą dziękczynną, pod opieką Wychowawców, w kolejności:

      1. Poczet sztandarowy – nowy skład

      2. Klasa 4a

      3. Klasa 4b

      4. Klasa 6a

      5. Klasa 6b

      6. Klasa 6c

      7. Klasa 8

      Klasy: 1a, 1b, 2, 3a, 3b, 7a, 7b przychodzą do Kościoła na Mszę Świętą o godzinie 9:00.

      Klasa ósma przychodzi do szkoły po odbiór świadectw o godzinie 8:15.

      Godzina 9:00 Msza Święta

      Zapraszam serdecznie w imieniu Księdza Proboszcza i swoim.

      Po Mszy Św., około 10:00 powrót do szkoły pod opieką Wychowawców klas w następującym porządku: 

      Poczet sztandarowy, Klasa 1a, Klasa 1b, Klasa 2, Klasa 3a, Klasa 3b, Klasa 4a, Klasa 4b, Klasa 6a, Klasa 6b, Klasa 6c, Klasa 7a, Klasa 7b, Klasa 8. 

      Do przejścia do szkoły przygotowujemy się na zewnątrz Kościoła (tworzymy szyk klasami).

      Po przyjściu do szkoły:

      Klasa ósma z Panią Wychowawczynią żegna się i rozchodzi do domów.

      Klasy czwarte, szóste i siódme udają się do swoich sal z Wychowawcami, odbierają świadectwa i opuszczają szkołę około godziny 11:00.

      Klasy młodsze (I-III) udają się na salę gimnastyczną, gdzie maja rozdane nagrody książkowe, potem uczniowie udają się do sal ze swoimi Wychowawcami i pozostają na terenie szkoły do godziny 11:30.

      Świetlica szkolna funkcjonuje bez zmian.

      Z wyrazami szacunku,

      Halina Twardosz

    • Gminny Konkurs Plastyczny „Portret Marii Konopnickiej”
     • Gminny Konkurs Plastyczny „Portret Marii Konopnickiej”

     • W dniu 15 czerwca 2021 r. w naszym Przedszkolu, został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny pt.: „Portret Marii Konopnickiej”, który adresowany był do Przedszkolaków z terenu Miasta i Gminy Skawina. Otrzymaliśmy 13 kolorowych i zachwycających prac z następujących placówek:

      •    Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie

      •    Przedszkole Samorządowe nr 5 w Skawinie

      •    Przedszkole przy ZPO w Borku Szlacheckim

      •    Oddział Przedszkolny przy SP w Radziszowie

      •    Przedszkole Samorządowe w Woli Radziszowskiej

      Komisja konkursowa w składzie: p. Małgorzata Pindera, p. Agnieszka Sekuła, p. Ewa Gubała i p. Małgorzata Polak, miała niezwykle trudne zadanie. Po długich naradach wyłoniono laureatów – przyznano pierwsze i drugie miejsce w kategorii dzieci młodszych oraz pierwsze, drugie i trzecie miejsce w kategorii dzieci starszych.

      Kategoria dzieci młodsze:

      I miejsce – Antonina Kordecka

      II miejsce – Julia Ciernia

      Kategoria dzieci starsze:

      I miejsce – Antonina Mazur

      II miejsce – Wiktoria Kowalik

      III miejsce – Karolina Szafraniec

      Wyróżnienie – Oliwia Bernat

      Za udział w konkursie podziękowania otrzymały:

      Magdalena Pietrzko

      Monika Połyniak

      Alicja Kujawiak

      Tymoteusz Piszczek

      Adrian Szczyrbak

      Zuzanna Kubas

      Bernadeta Ryncarz

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

                                                                                                    

       

     • Zebrania z Rodzicami na podsumowanie roku szkolnego

     • Szanowni Państwo,

      serdecznie zapraszam na spotkania z Wychowawcami klas w Teams wg następującego porządku:

      godzina 17:30 klasy: 1a,1b,2,3a,3b

      godz. 18:00 klasy: 4a, 4b, 6a, 6b, 6c, 8

       

      Z poważaniem,

      Halina Twardosz

       

       

    • Rodzina
     • Rodzina

     • Rodzina! Ach, rodzina!

      O niej się nie zapomina!

      Kiedy smutno, kiedy źle,

      ona uratuje Cię.

       

      Świat poznajesz dzięki niej,

      więc korzystaj i się śmiej!

      To jest Twój skarb,

      co miliona słońc jest wart.

       

      Nikt nie wspiera tak jak Ona,

      bo miłości w niej jest tona.

      Liczyć możesz tu na wszystkich,

      po to właśnie ma się bliskich.

      Tak to więc jest z tą rodziną,

      w której dni z miłością płyną.

     • Nasza szkoła Złotą Szkołą NBP

     • Nasza szkoła wzięła w tym roku szkolnym udział w programie Złote Szkoły NBP. Jest to ogólnopolski program skierowany do środowisk szkolnych, który ma na celu kształtowanie kompetencji ekonomicznych. Temat przewodni tegorocznej edycji to „Giganci finansów osobistych”.

      Aby wziąć udział w programie, każda szkoła musiała utworzyć Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej oraz wykonać trzy obowiązkowe zadania: spotkanie z ekspertem, lekcję z ekonomią oraz szkolną debatę. Następnie należało wysłać relację z przeprowadzonych działań.

      Nauczyciele i uczniowie naszej szkolnej Drużyny Ambasadorów, pod czujnym okiem pani Agnieszki Bentkowskiej, wzorowo wywiązali się ze wszystkich zadań. Dzięki temu zdobyliśmy tytuł „Złotej Szkoły NBP” i uzyskaliśmy certyfikat Narodowego Banku Polskiego. No i przede wszystkim możemy o sobie powiedzieć, że jesteśmy ekonomicznymi gigantami!

     • Informacje na nadchodzący tydzień.

     • Szanowni Państwo Rodzice,

      Od 21 czerwca (poniedziałek) nie będą prowadzone w naszej szkole zajęcia ZDW, ZKK, ZRK, rewalidacja, logopedia.

      Świetlica funkcjonuje zgodnie z obowiązującym grafikiem od poniedziałku (21.06) do piątku (25.06) włącznie. Ze względów organizacyjnych uprzejmie proszę o zdeklarowanie spożycia obiadu przez dziecko w piątek 25 czerwca w terminie do 22 czerwca (wtorek) – szczegóły podadzą Wychowawcy.

      W poniedziałek 21 czerwca odbędzie się Festiwal Talentów. Lekcje zgodnie z podziałem godzin.

      We wtorek 22 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka i Sportu. W tym dniu dzieci z klas I-III przebywają w szkole od 8:00 do 12:00, klasy IV-VIII od 9:00 do 13:00 (w tym przerwy obiadowe).

      W środę 23 czerwca – dzień porządkowy w szkole, porządkowanie sal, zabieranie prac, itp. Lekcje zgodnie z podziałem godzin.

      W czwartek 24 czerwca o godzinie 10:00 żegnają się klasy: 8, 7a, 7b – otrzymują dyplomy i wyróżnienia na sali gimnastycznej, po świadectwa klasa 8 przychodzi w piątek 25 czerwca o godzinie 8:15.

      W uroczystości pożegnania uczestniczą: klasa 8, klasa 7a i klasa 7b, Ks. Proboszcz, P. M. Kozak, P. A. Bentkowska, P. M. Bednarz-Guzik, P. A. Kopacz, zaproszeni Goście i Rodzice. Lekcje zgodnie z podziałem godzin.

      W czwartek 24 czerwca w Teams zapraszam na zebranie z Wychowawcami klas,

      godzina 17:30 klasy I-III,

      godz. 18:00 pozostałe klasy.

      Serdecznie zapraszam.

      W piątek 25 czerwca o godzinie 8:00 akademia w szkole na sali gimnastycznej z okazji zakończenia roku szkolnego – uczestniczą klasy czwarte i szóste – część artystyczna, rozdanie nagród, potem przejście do Kościoła za sztandarem szkoły na Mszę Świętą dziękczynną, pod opieką Wychowawców, w kolejności:

      1. Poczet sztandarowy – nowy skład

      2. Klasa 4a

      3. Klasa 4b

      4. Klasa 6a

      5. Klasa 6b

      6. Klasa 6c

      7. Klasa 8

      Klasy: 1a, 1b, 2, 3a, 3b, 7a, 7b przychodzą do Kościoła na Mszę Świętą o godzinie 9:00.

      25 czerwca godzina 9:00 Msza Święta

      Zapraszam serdecznie w imieniu Księdza Proboszcza i swoim.

      Po Mszy Św., około 10:00 powrót do szkoły pod opieką Wychowawców klas w następującym porządku: Poczet sztandarowy, Klasa 1a, Klasa 1b, Klasa 2, Klasa 3a, Klasa 3b, Klasa 4a, Klasa 4b, Klasa 6a, Klasa 6b, Klasa 6c, Klasa 7a, Klasa 7b, Klasa 8. 

      Do przejścia do szkoły przygotowujemy się na zewnątrz Kościoła (tworzymy szyk klasami)

      Po przyjściu do szkoły:

      Klasa ósma z Panią Wychowawczynią żegna się i rozchodzi do domów.

      Klasy czwarte, szóste i siódme udają się do swoich sal z Wychowawcami, odbierają świadectwa i opuszczają szkołę około godziny 11:00.

      Klasy młodsze (I-III) udają się na salę gimnastyczną, potem do sal ze swoimi Wychowawcami i pozostają na terenie szkoły do godziny 11:30.

      Świetlica szkolna funkcjonuje bez zmian.

      Z wyrazami szacunku,

      Halina Twardosz

     • Jesteśmy w Mega Misji :-)

     • Mega Misja to kompleksowy 10-miesięczny cykl zajęć dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. W czasie trwania programu dzieci uczą się, jak bezpiecznie i z umiarem korzystać ze smart fonów, Internetu oraz jak chronić swoją prywatność w sieci. Zdobywają umiejętności wyszukiwania i segregowania informacji prawdziwych od tych niewiarygodnych. Ważnym elementem programu jest kształtowanie postawy współpracy wśród dzieci i zdobywanie wiedzy na temat tego, jak komunikować się offline i online. Na zajęciach uczniowie dowiedzą się czym są etykieta i prawa autorskie, a także jak zrobić grafikę czy film. Szkoły otrzymają od Fundacji Orange sprzęt multimedialny – tablety, audiooboki, książki, zabawki edukacyjne, a nauczyciele zdobędą nowe kompetencje. Program bazuje na scenariuszach przygotowanych przez ekspertów.

      Zadanie polegało na zaproszeniu Mega Misji do naszej szkoły. Do zadania zostały zaangażowane wszystkie klasy 1-3 wraz z nauczycielami. Następnie w programie Canva przygotowana została prezentacja. Nasza szkoła została zakwalifikowana do programu. Od września ruszą dodatkowe zajęcia.

     • Nasza szkoła jest w #SuperKoderach

     •  

      #SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu. #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stacjępogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

      Liderem projektu jest Pani Małgorzata Pindera, która opracowała i złożyła wniosek.

      Do fundacji Orange wpłynęło ponad 1100 wniosków, nasza szkoła została zakwalifikowana do programu jako jedna ze 140 z całej Polski.

      Bardzo się cieszymy!!!

    • XVII edycja Gminnego Konkursu Polonistycznego
     • XVII edycja Gminnego Konkursu Polonistycznego

     • XVII edycja Gminnego Konkursu Polonistycznego wreszcie została zakończona. Z powodu pandemii długo czekaliśmy na III etap, który ostatecznie odbył się 10 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie.

      Brała w nim udział nasza uczennica, Natalia Łopata z klasy 7a oraz czworo innych finalistów. Organizatorzy postawili przed nimi trudne zadanie – w ciągu 20 minut cztery uczennice i jeden uczeń mieli przygotować przemówienie na temat: „Dlaczego warto czytać literaturę fantastyczną?”. Finaliści losowali kolejność wystąpień i nie słyszeli swoich poprzedników. Natalia wypowiadała się jako ostatnia, a jej przemówienie było bardzo rzeczowe, poparte właściwymi argumentami i przekonująco wygłoszone. Jury przyznało jej 2 miejsce i nagrodziło dyplomem oraz książką. Nagrody finalistom wręczał Kierownik Wydziału Edukacji, pan Marek Marzec.

      To kolejny wielki sukces naszej uczennicy! Gratulujemy!

     • Życzenia z okazji Dnia Dziecka

     • Z okazji Dnia Dziecka kolorowych snów,

      uśmiechu od ucha do ucha,

      pięknych bajek na dobranoc,

      własnego pieska i kotka,

      co dzień nowych przygód, 

      butów siedmiomilowych, 

      gwiazdki z nieba,

      i wspaniałych przyjaciół.

      życzą

      Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy
      Zespołu Placówek Oświatowych

    • ZAPRASZAMY :-)


  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych
   • Szkoła Podstawowa
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Szkolna 10;
    32-053 Wola Radziszowska
    ------------------------------------------------------------------
    Adres przedszkola:
    Samorządowe Przedszkole
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
    32-053 Wola Radziszowska

    32-053 Wola Radziszowska
    Poland
   • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
    -------------------------------------------------------------------
    (+12) 256-37-68 Przedszkole
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
 • Librus Synergia