• Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2023/2024

• Od 13 marca rozpocznie się rekrutacja dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024. Rekrutacja do przedszkoli odbywać się będzie za pomocą programu rekrutacyjnego, natomiast do oddziałów przedszkolnych tradycyjnie jak w latach ubiegłych.

O uruchomieniu programu i sposobie korzystania z niego poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej, stronach internetowych przedszkoli oraz na profilu FB.

Szczegółowych informacji w tym zakresie będą udzielać także dyrektorzy poszczególnych placówek.

Najważniejsze terminy wynikające z harmonogramu rekrutacji:

• w terminie 13 – 17 marca 2023 r. prowadzona będzie rekrutacja dzieci kontynuujących edukację przedszkolną

• w terminie 20 – 31 marca 2023 r. rozpocznie się rekrutacja dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną. https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/skawina/Newshttps://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/skawina/News

Przypominamy, że termin składania wniosków online oraz dokumentów do przedszkola pierwszego wyboru mija 31 marca 2023 r. o godz. 15:00. Po tym terminie nie będzie możliwości składania wniosków i dokumentów. Brak wniosku i wymaganych dokumentów uniemożliwia uczestnictwo w rekrutacji.

UWAGA - rekrutacja elektroniczna nie zwalnia z obowiązku dostarczenia do przedszkola pierwszego wyboru wydrukowanego wniosku wraz dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacyjnych. Aktualnie obserwujemy dziesiątki podań złożonych online oraz brak odzwierciedlenia tego stanu w placówkach.

Informacje na temat rekrutacji do oddziałów żłobkowych funkcjonujących w Przedszkolu nr 6 w Skawinie znajdują się na stronie przedszkola TUTAJ

Dane kontaktowe do przedszkoli TUTAJ

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach poniżej

• 1 Marca - Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych
            w Woli Radziszowskiej

Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej

mają zaszczyt zaprosić

Szanownych Mieszkańców Woli Radziszowskiej

na uroczystość patriotyczną

z okazji

Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

która odbędzie się 1 marca 2023 r. (środa) o godzinie 9:00

Program uroczystości:

9:00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP w Woli Radziszowskiej.

9:45 - Przemarsz na cmentarz pod Pomnik Żołnierzy Wyklętych.

10:00 - Powitanie zaproszonych Gości.

10:10 - Apel poległych, wystąpienie Gości.

10:30 - Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy na pomniku Żołnierzy Armii Krajowej

i Żołnierzy Niezłomnych.

11:00 - Program upamiętniający Żołnierzy Niezłomnych – w budynku Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej.

11:45 - Spotkanie zaproszonych Gości z Dyrekcją i przedstawicielami Rady Pedagogicznej.

• Turniej piłki siatkowej "O puchar Inki"

• Zakończył się turniej piłki siatkowej chłopców, który był rozgrywany w ramach Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej "O PUCHAR INKI". Nasi uczniowie w etapie eliminacyjnym zajęli miejsce premiowane awansem do fazy finałowej, w której spotkały się cztery najlepsze zespoły z Naszej gminy. Poziom finałowych spotkań stał na bardzo wysokim i jednocześnie wyrównanym poziomie. Decydowały szczegóły i dyspozycja dnia. Po zaciętych pojedynkach Nasi reprezentanci ostatecznie zajęli 4 miejsce.

• Podziękowanie

• Serdecznie dziękujemy firmie VALOR Cięcie laserem za przekazanie plexi, którą zostały zabezpieczone puchary w naszej szkole Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej.

Dziękujemy serdecznie Pani Joannie Grabiec-Chamioło za zorganizowanie tego przedsięwzięcia.

Dziękujemy również Panu Łukaszowi Malinowskiemu oraz Panu Sylwestrowi Sudeckiemu za montaż plexi oraz ogromną pomoc w przeniesieniu biblioteki w nowe miejsce.

Dzięki temu puchary naszych uczniów są zabezpieczone, jednak wciąż widoczne i można je podziwiać. A nowa biblioteka jest miejscem przyjaznym dla dzieci i młodzieży.

Bardzo dziękujemy :-)

• Bal karnawałowy w Przedszkolu

• Karnawał to czas zabaw i balów nie tylko dla dorosłych, także dla najmłodszych.

Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się w czwartek, 16 lutego 2023 r. Wszystkie grupy bawiły się w swoich salach, które na tę okoliczność zostały pięknie przystrojone w kolorowe balony, papierowe girlandy. Wystrój każdej z nich był bajkowy i niepowtarzalny, wprowadzał dzieci w radosny nastrój, zachęcając do wspólnej zabawy. Tego dnia już od rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka, a w salach pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci bawiły się przy rytmach czaczy, samby, walczyka i innych dziecięcych przebojów, chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez Panie konkursach, pląsach, zabawach muzyczno – ruchowych.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym kochanym przedszkolakom, spędziły czas w miłej atmosferze. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, za przygotowanie pięknych strojów.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny bal…

• Dyżur wakacyjny w Przedszkolu

• Szanowni Państwo Rodzice Przedszkolaków

Dyżur wakacyjny w Przedszkolu Samorządowym

w Woli Radziszowskiej

w roku szkolnym 2022/2023 planowany jest

w dniach od 3.07.2023 r. do 28.07.2023 r.

Rekrutacja na dyżur odbędzie się w maju 2023 r. Szczegółowe informacje zostaną zamieszczone w późniejszym terminie.

Elżbieta Bojko

Wicedyrektor Przedszkola