• 2 kwietnia Światowy Dzień Autyzmu

• 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

• Biwak „Powstanie Warszawskie”

• W dniach od 24 do 26 marca 2023 r. odbył się  w naszej szkole Biwak "Powstanie Warszawskie".

Był to czas pogłębiania wiedzy, nabywania umiejętności, nawiazywania relacji oraz wspaniałego, aktywnego odpoczynku. Dziękujemy Organizatorom za wybór naszej placówki do przeprowadzenia tego wydarzenia.

Z harcerskimi pozdrowieniami

• Wyniki Małopolskiego Konkursu Plastycznego "Portret rodzinny" - portret bliskiej mi osoby"

• 25 marca w Centrum Kultury "Chełm" odbyło się wręczenie nagród finalistom Małopolskiego Konkursu Plastycznego "Portret rodzinny - portret bliskiej mi osoby". Miło nam poinformować, że praca Sebastiana Żaka, ucznia kl. Va zajęła III miejsce w kategorii wiekowej 11-13 lat. Na ten konkurs zostały wysłane również prace uczennic klasy Va: Martyny Kot, Nikoli Leniartek i Julii Ziai.

Gratulujemy finaliście i uczestnikom konkursu.

• WAŻNY APEL MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie

Szkół Małopolski

Od kilku lat już trwa nieprzerwanie atak na system wartości leżący u podstaw cywilizacji chrześcijańskiej.

W ostatnich miesiącach prowadzona jest szczególnie podła kampania szkalowania naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II – Człowieka, który swoją moralną siłą, ogromną wiedzą oraz głęboką wiarą zadziwiał podczas swojego pontyfikatu cały świat, a nie tylko wyznawców religii chrześcijańskiej.

To Jego zdecydowana postawa i działania pozwoliły Polsce odzyskać Wolność, zrzucić jarzmo ustroju totalitarnego komunistycznego. Jego miłość do Boga i bliźniego pozwoliła uciskanym narodom i jednostkom odzyskać godność. Preparowane dziś „dowody” przeciwko Janowi Pawłowi II są cynicznym kłamstwem obliczonym na zniszczenie autorytetu  Świętego.

Prawda jest naszą siłą. Nie pozwólmy zatriumfować złu. Dajmy świadectwo Prawdy i tak jak Wielki Papież kiedyś upominał się o nas, my dziś walczmy o przekaz Prawdy Jego Osoby i dzieł.

Zwracam się do Państwa z prośbą, aby we wszystkich przedszkolach, szkołach, placówkach na widocznych miejscach pojawił się portret Jana Pawła II. Niech Jego dobra twarz wita młodych ludzi, pracowników i gości. Bądźmy ludźmi honoru. Budujmy wspólnotę odważnych obrońców Wielkiego Polaka.

Stańmy przy Nim tak, jak On stanął przy nas.

Barbara Nowak

Małopolski Kurator Oświaty

• Przedszkolaki witają wiosnę

• Jak co roku Przedszkolaki z Woli Radziszowskiej hucznie powitały Pierwszy Dzień Wiosny. Każda z grup miała przydzielony inny kolor. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, pięknie się przebrali, ale też każda z grup miała przygotowane i dopasowane kolorystycznie rekwizyty. Kolorowy pochód zdawał się nie mieć końca. Dzieci razem z Opiekunami głośno przywoływały Wiosnę śpiewem, tańcem i zaczarowanymi wierszykami.

Agnieszka Sekuła

• Przedszkolaki podziwiają grę aktorską

• Dnia 21 marca dzieci z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Myślenicach, aby obejrzeć spektakl pt.: „Jak Rumcajs Cypiska uratował”, w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji  im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci, uczenie się kultury odbioru sztuki, wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Aktorzy, piękne stroje, scenografia, humorystyczne dialogi oraz efekty świetlne i dźwiękowe sprawiły, że dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem. Po spektaklu przedszkolaki wzięły udział w zajęciach z aktorami, podczas których poznały „tajemnice teatru”, nie zabrakło także wspólnych śpiewów.

Ewa Chmielarz

• Bezpieczeństwo w sieci

• Tradycyjnie jak co roku, Nasza szkoła czynnie uczestniczyła w akcji Dnia Bezpiecznego Internetu.
            Ta ogólnoświatowa kampania ma na celu przypominać jakie niebezpieczeństwa czekają na użytkowników Internetu.
            Na terenie szkoły podejmowane były różne działania. Na lekcjach Informatyki poruszane i prezentowane były przez uczniów tematy zachowywania się w sieci, zagrożeń oraz ich unikania.
            Pani Pedagog zorganizowała spotkanie z Panią adwokat w celu uświadomienia uczniom klas starszych, jakie kary są przewidziane za internetowe przestępstwa.

Akcja niezmiennie cieszy się dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczy ilość stworzonych prac z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Prace w formie plakatu wykonali:

•  Natalia Myśliwiec, 6b
            •  Milena Gorzko, 5b
            •  Xawier Grabek, 5b
            •  Zofia Malinowska/Kornelia Sudecka, 3b
            •  Natan Grabek, 5b
            •  Zuzanna Drożdż, 4a
            •  Martyna Studnicka, 6b
            •  Bartek Kadula, 5b
            •  Oliwier Grabek, 6b
            •  Laura Maślanka, 5b

Autorami prac multimedialnych są:

1.  Kamila Ochojna, 8c
            2.  Nikodem Zuch, 5b
            3.  Katarzyna Marchewka, 8b
            4.  Gabriela Pituch, 8c
            5.  Maksymilian Machnik, 6b
            6.  Oliwia Drążek, 8c
          • XXIV Gminny Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii

• 15 marca o godzinie 11:50 odbył się w naszej szkole etap gminny XXIV Gminnego Konkursu o tytuł Mistrza Ortografii. Z dyktandem zierzyło się 21 uczniów klas VI-VIII i 24 uczniów klas IV-VI z terenu Miasta i Gminy Skawina.

Wszystkim Uczestnikom życzymy powodzenia.