• Zdrowo, bezpiecznie na rowerze do szkoły i przedszkola

          • Zasady:

            1. Uczeń kl.I-III i IV, a także przedszkolak może przyjechać tylko pod opieką rodziców lub innych osób pełnoletnich. Uczniowie klas starszych muszą posiadać kartę rowerową.

            2. Rower, hulajnoga musi spełniać przepisy o ruchu drogowym, (wymagana podnóżka - rower i hulajnoga nie mogą się przewracać).

            3. Rowery i hulajnogi ustawiamy równo, obok siebie - nie zastawiamy przejścia do budynku szkoły
                i przedszkola.

          • Spotkanie Przedszkolaków z Funkcjonariuszami Policji

          • W dniu 26 kwietnia 2023 r. nasze Przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Naszymi Gośćmi byli starszy sierżant Kamil Kurek oraz starszy sierżant Przemysław Doła. Funkcjonariusze przeprowadzili ciekawą prelekcję przybliżając dzieciom temat swojej pracy. Przedszkolaki mogły zobaczyć z bliska umundurowanie, atrybuty niezbędne w pracy policjanta oraz zwiedzić i dokładnie sprawdzić radiowóz od środka.

             

            Agnieszka Sekuła

          • Sprzątanie świata

          • Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety?

            Można!

            W piątek 21 kwietnia uczniowie klas I-VI zaopatrzeni przez Urząd Miasta i Gminy Skawinie w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”. Zaangażowani w akcję, pod okiem nauczycieli dziarsko wyruszyli w wyznaczonych kierunkach. Worki napełniały się nadzwyczaj szybko. Wśród znalezisk dominowały szklane butelki, rozbite szkło (stanowiące wyjątkowe niebezpieczeństwo dla spacerowiczów), puszki, papiery. Okazało się także, że niektórzy nie mają skrupułów, by do lasu wynieść felgę, obuwie, uszkodzoną plandekę. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające.

            Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

            Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie!

            M. Polak

          • Klasy ósme na wycieczce w Warszawie

          • W poniedziałkowy ranek 17 kwietnia 29 uczniów klas ósmych wraz z opiekunami wyjechało na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszym miejscem zwiedzania było Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie korzystając z dobrych warunków pogodowych uczestnicy wycieczki udali się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z trzydziestego piętra mogli podziwiać panoramę stolicy z nowoczesnymi drapaczami chmur. Kolejnym punktem wycieczki tego dnia był spacer po Parku Ogrodu w Łazienkach. Drugi dzień pobytu w stolicy rozpoczął się od zwiedzania Stadionu Narodowego, następnie uczestnicy wycieczki spacerując zwiedzali Ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Ważnym wydarzeniem tego dnia był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. W ostatnim dniu wycieczkowicze zwiedzali Stare Miasto: Zamek Królewski, Starówkę, Barbakan, Pomnik Powstania Warszawskiego oraz Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie mogli zobaczyć zmianę warty honorowej. Do Woli Radziszowskiej powrócili wieczorem w środę 19 kwietnia  pełni wrażeń i zadowolenia.  Wspólny wyjazd był nie tylko czasem zwiedzania i poznawania historii Warszawy, ale przede wszystkim okazją do integracji.

          • Klasy I-III w Kopalni Soli w Wieliczce

          • Kopalnię Soli w Wieliczce każdy powinien zwiedzić. Jest to miejsce, które zachwyca i do którego chętnie powracamy. O tym mogli się przekonać uczniowie klas I-III. Dnia 17 kwietnia bowiem wyruszyli do Wieliczki, aby poznać jeden z najbardziej znanych zabytków w Polsce i na świecie.

            Dzieci odkrywały kopalnię podążając dwiema trasami tematycznymi: „Śladami legend” oraz „Odkrywamy Solilandię”. Od razu na początku uczniowie musieli się zmierzyć z trudnym wyzwaniem: schodami, których było 380. Na szczęście prowadziły w dół. Zanim rozpoczęło się zwiedzanie, dzieci usłyszały list od Skarbnika, który prosił o przestrzeganie zasad panujących w kopalni. Przyłożyły także swoją dłoń do odciśniętego śladu dłoni Skarbnika. Pomimo nieco odmiennej tematyki tras wszyscy mogli podziwiać najpiękniejsze miejsca kopalni, takie jak kaplicę św. Kingi, komorę Kazimierza Wielkiego, komorę Barącza, kaplicę św. Krzyża czy salę bankietową.  Przy okazji uczniowie usłyszeli legendy związane z tym miejscem, zobaczyli małego smoka - nicponia oraz jego mamę. Dowiedzieli się również, że w kopalni mieszkają myszy, które mają na imię Aleksandra – wszystkie. Niektóre dzieci miały nadzieję spotkać chociaż jedną Aleksandrę, ale niestety nikomu się to nie udało.

            Kulminacyjnym momentem zwiedzania było spotkanie ze Skarbnikiem. Najmłodszą grupę do Skarbnika zaprowadził Soliludek, krasnal znany z opowieści o Solilandii. Po spotkaniu ze Skarbnikiem, dzięki któremu dzieci jeszcze raz przypomniały sobie legendę o św. Kindze, wędrówka dobiegła końca.

            Czy jeszcze powrócimy do Wieliczki? Na pewno tak. Podobno do wielickiej kopalni przyjeżdża się kilka razy, ponieważ każda z wycieczek po solnych podziemiach to inne wrażenia i… inne wspomnienia.

          • Gminny turniej w piłce ręcznej chłopców.

          • Igrzyska Młodzieży Szkolnej, gminny turniej w piłce ręcznej chłopców. W organizowanym w dniu 13 kwietnia 2023 r. przez SP nr 2 w Skawinie, gminnym turnieju w piłce ręcznej chłopców reprezentanci naszej szkoły po emocjonujących pojedynkach wywalczyli 2 miejsce!
            Skład drużyny:
            1. Czepiel Bartłomiej
            2. Goryl Brajan
            3. Grodnicki Dawid
            4. Jantas Damian
            5. Maślanka Jakub
            6. Miś Bartłomiej
            7. Pietraszek Mateusz
            8. Tabuła Piotr
            9. Wilk Przemysław
            10. Wróblewski Mateusz

          • Predator Games 2023

          • Nasza szkoła aktywnie uczestniczy nie tylko w rozgrywkach sportowych, ale w tym roku uczniowie z ósmych klas próbują swoich sił e-sporcie.
            Predator Games 2023 to największe w Europie Międzyszkolne Rozgrywki E-sportowe, których założeniem jest nie tylko rozwój różnorodnych kompetencji wśród dzieci i młodzieży, dobra zabawa oraz wartościowe nagrody, ale także perspektywa budowania silnego pomostu między nastolatkami a rodzicami i szkołą. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju, skierowanego do szkół podstawowych i średnich w całym kraju jest Acer Polska – popularny producent m.in. sprzętu gamingowego marki Predator.

            Realizowany przez Acer Polska projekt stawia także na kampanię edukacyjną z udziałem psychologów i ekspertów z wielu różnych dziedzin. Jej celem jest m.in. przybliżenie rodzicom graczy świata gamingu oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat jego jasnych stron.

            Z uwagi na m.in. edukacyjny aspekt projektu Partnerami turnieju są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji i Nauki, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech, VULCAN. Sponsorem Generalnym jest PKO Bank Polski.


            Uczniowie spróbują swoich sił w 4 grach: Fortnite (3 graczy i 1 rezerwowy) i League of Legends (5 graczy i 1 rezerwowy), Rocket League (3 graczy i 1 rezerwowy) oraz Chess.com (1 gracz i 1 rezerwowy).
            Rozgrywki rozpoczęły się w piątek 31 marca 2023 roku. Etap eliminacyjny przeprowadzony zostanie w formule online, z kolei wielki finał, który zaplanowano na 27 maja 2023 roku (sobota), odbędzie się stacjonarnie w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie.


            Zarówno najlepsi gracze, jak i 3 reprezentacje, które zdobędą najwyższe miejsca w klasyfikacji danej gry, otrzymają nagrody ufundowane przez partnerów Rozgrywek. Ich wartość w całej akcji to ponad 3 200 000 złotych.


            Trzymamy kciuki!!!

          • Sześciolatki zwiedzają szkołę

          • W ostatnim tygodniu marca sześciolatki odwiedziły Szkołę Podstawową. Celem wizyty było bliższe poznanie szkoły do której dzieci będą uczęszczać w najbliższym czasie. Wycieczkę rozpoczęliśmy od obejrzenia najważniejszych pomieszczeń szkolnych. Zobaczyliśmy jak wyglądają poszczególne sale lekcyjne, sala gimnastyczna, biblioteka, szkolne szatnie, gabinet psychologa, pedagoga, logopedy. Zajrzeliśmy też do szkolnego sekretariatu. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda przerwa lekcyjna w szkole. Dzieci bardzo zadowolone, pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

            Dziękujemy uczniom za miłe i sympatyczne przyjęcie.

          • Świąteczne życzenia

          • Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu Bożego Światła, które przezwycięża każdy mrok. Niech radość ze Zmartwychwstania towarzyszy Państwu i Państwa Rodzinom przez cały 2023 rok. Niechaj miłość Zmartwychwstałego Chrystusa staje się źródłem siły, mocy i wiary na każdą chwilę dnia.

            Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy,
            nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się być dalekie.
            Pokoju, który koi, kiedy wszystko wyprowadza z równowagi,
            wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża.

                                                                                 Życzą całym sercem
                                                                     Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy
                                                                       Zespołu Placówek Oświatowych
                                                                                w Woli Radziszowskiej

          • Najpiękniejsza pisanka - konkurs plastyczny w Przedszkolu

          • 15.03.2023 roku w Przedszkolu Samorządowym w Woli Radziszowskiej został zorganizowany konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Pisanka” dla wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, dzieci wykonały 81 prac. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody pocieszenia. Dodatkowo wybrano laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.

            W kategorii dzieci 3-4 letnich:

            I miejsce – Emilka Trojanowska

            II miejsce – Aleksander Blak

            III miejsce – Adam Ciernia

            Wyróżnienie otrzymali:

            - Zosia Kotula
            - Tymon Liszka

            W kategorii dzieci 5-6 letnich

            I miejsce – Julia Łopata
            II miejsce – Wiktoria Ostafin

            III miejsce – Nadia Maślanka

            Wyróżnienie otrzymali:

            - Tymoteusz Gaczorek

            - Ksawery Kurek

            Dziękujemy za ocenę prac: Pani Bogumile Maślance, Pani Katarzynie Bychawskiej i Pani Ewie Gubale,
            a Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy:)

        • ZAPRASZAMY :-)