• Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych
     • Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych

     • Wytyczne sanitarne 

      Powrót do zajęć jest możliwy w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. MEiN we współpracy z MZ i GIS przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To zaktualizowane zalecenia, które dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice poznali m.in. we wrześniu 2020 r.  

      Wytyczne rozpoczynają się od przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa, takich jak: dystans, dezynfekcja, higiena, noszenie maseczki w przestrzeniach wspólnych czy wietrzenie. Zalecenia zostały podzielone na kilka części, w których szczegółowo zostały omówione następujące zagadnienia:

      • organizacja zajęć w szkole, 
      • higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni, 
      • gastronomia, 
      • postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły. 

      Materiały:

       

    • Dzień bajki w Przedszkolu
     • Dzień bajki w Przedszkolu

     • 30. kwietnia br. dzieci w naszym Przedszkolu obchodziły „Dzień bajki”. Baśnie i bajki są bardzo ważną częścią świata dziecka, dostarczają wrażeń, uczą postaw moralnych, rozwijają wyobraźnię oraz bogacą słownictwo. W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki miały okazję wysłuchać fragmentów różnych bajek, pokolorować bajkowe postacie, zagrać w bajkowe koło fortuny, zaśpiewać piosenkę Baby Jagi czy też rozwiązać bajkowy quiz.

      Największą przyjemność sprawiło jednak przedszkolakom oglądnięcie bajki „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu nauczycielek z Samorządowego Przedszkola w Woli Radziszowskiej. Wszystkie grupy nagrodziły swoje Panie gromkimi brawami oraz szczerym uśmiechem.

      Pamiętajmy, jak ważne dla naszych dzieci oraz ich rozwoju są bajki i sprawmy, by sięgały po nie jak najczęściej.

      Marzena Cielecka-Kulisa

      Bajkę można odtworzyć pod następującym linkiem:

    • Powrót uczniów do szkoły - harmonogram
     • Powrót uczniów do szkoły - harmonogram

     • Szanowni Państwo Rodzice,

      poprawia się sytuacja epidemiczna w kraju, co oznacza, że przy zachowaniu reżimu sanitarnego będzie możliwy stopniowy powrót do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

      Harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej:

      • Od 4 maja do zajęć w trybie stacjonarnym wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych,
       a w kolejnych tygodniach pozostali uczniowie.
      • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
      • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

      Szczegółowe informacje dotyczące powrotu do nauki stacjonarnej zostały przedstawione w komunikacie, który znajduje się w załączniku. 

      Wszystkie informacje mogą także Państwo znaleźć na stronie internetowej MEiN.

    • Szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja
     • Szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

     •         Tradycją lat poprzednich z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole w czasie zajęć stacjonarnych i online, uczniowie słuchali wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej oraz obejrzeli film "Śniadanie z VIa"  przygotowany przez uczniów tej klasy we współpracy z klasami IV-VIII pod kierunkiem wychowawcy Pana Marcina Grali, nauczyciela historii. Uczniowie klasy  Ia, Ib i IIIb przyszli do szkoły ubrani na galowo.

    • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - 2V
     • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - 2V

     • „Święto  Flagi”
      Zofia Tyszkiewicz

      Nowy dzień świąteczny mamy.
      Drugi maja – to Dzień Flagi.
      Choć historia barw jest stara
      to dopiero teraz flaga
      doczekała takiej chwili,
      w której ją radośniej czcimy.

      Biel od Orła i Pogoni,
      czerwień z tarczy tła pochodzi,
      a że Godło jest ważniejsze,
      stąd też biel ma miejsce pierwsze.
      Jest od góry barwą flagi,
      w dole, prawnie, czerwień mamy.

      Z nią od wieków naród kroczy.
      Jest gdzie łzy i gdzie krew broczy.
      Przez zabory, wojna świata,
      zawsze bliska jest Polaka.

      Ciesz się Flago, a my z Tobą.
      Godnie uniesione czoło,
      ufne myśli i nadzieja,
      duma serce nam rozpiera!

      Za to ważne Flagi święto
      wyrażamy wdzięczność wielką
      Rodziewiczom i Platformie
      – nową tworzą dziś historię.

      Nasze barwy narodowe
      przed wiekami ustalone.
      Barwy herbów Polski, Litwy
      na sztandarach nam zakwitły.

    • V Gminna Olimpiada Matematyczna dla Przedszkoli
     • V Gminna Olimpiada Matematyczna dla Przedszkoli

     • Przedszkolaki z najstarszych grup „Kotki” i „Pszczółki” wzięły udział w kolejnej, już piątej edycji Gminnej Olimpiady Matematycznej, organizowanej przez Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Skawinie. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była „Podróż dookoła świata”.

      Z uwagi na pandemię tegoroczny konkurs odbywał się w formie zdalnej, na terenie przedszkoli, które zgłosiły chęć udziału. Uczestnicy olimpiady musieli zmierzyć się z trudnymi zadaniami, które w tej edycji otrzymaliśmy w formie elektronicznej od organizatora. Nasze Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z ich rozwiązaniem! Ich wysiłek został dostrzeżony i nagrodzony! Wszystkie dzieci otrzymały piękne dyplomy!

      Dzieciom gratulujemy sukcesu
      a organizatorom dziękujemy
      za wspaniałą przygodę z Matematyką – Królową Nauk !

    • Małopolski Konkurs Recytatorski „Spóźniony Słowik”
     • Małopolski Konkurs Recytatorski „Spóźniony Słowik”

     • a nami Małopolski Konkurs Recytatorski „Spóźniony Słowik” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie. Tym razem motywem przewodnim były zwierzęta w poezji dziecięcej. Konkurs, z uwagi na pandemię, po raz pierwszy odbył się w formie on-line.
      Konkurs podzielony został na dwie kategorie wiekowe: przedszkola (5,6-latki) oraz szkoły podstawowe -  klasy I-III. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów polską poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, a przede wszystkim pokaz umiejętności i talentów dzieci. Zadaniem każdego z uczestników było zaprezentowanie dwóch wybranych utworów z kanonu poezji dziecięcej o tematyce zwierzęcej i nagranie ich za pomocą dowolnego urządzenia rejestrującego obraz i dźwięk. Uczniowie z klas I-III przesyłali wychowawcom swoje nagrania, występy przedszkolaków były rejestrowane w przedszkolu, przez wychowawców grup.
      Z naszego zespołu zgłosiło się 11 uczniów w kategorii klas I-III: Stasiuk Alicja, Malinowska Zofia, Maślanka Antoni, Grabysa Karol, Antos Barbara, Skop Julia, Kudela Martyna, Maślanka Laura, Łopata Zuzanna, Sadowska Michalina, Mazur Amelia i 14 w kategorii przedszkola: Chamioło Filip, Deptuch Bartosz, Dyląg Julia, Bernat Oliwia, Szczyrbak Tymon, Szczyrbak Natan, Maślanka Jakub, Kot Vivienne, Stefaniak Milena, Juszczyk Julia, Maślanka Kamila, Paciorek Milena, Popiel Natalia, Kowalik Wiktoria. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do organizatorów wpłynęło 207 zgłoszeń w kategorii uczniów klas I-III i 132 zgłoszenia w kategorii przedszkola. Sukces odniosła Milena Stefaniak z grupy „Pszczółki” z naszego przedszkola, która otrzymała wyróżnienie.

      Występ Milenki możemy obejrzeć pod linkiem:

      https://drive.google.com/drive/folders/1K1pEWR7D8Iil0l6UUAO6A5ntPwHPbbI_

      Dla każdego dziecka biorącego udział w konkursie przygotowane zostały dyplomy
      i upominki. Zarówno Milence, jak i wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy talentu!

     • Złote szkoły NBP

     • Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie popularyzującym wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych „Złote Szkoły NBP.” W skład Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej wchodziło 12 uczniów i 4 nauczycieli: p. Agnieszka Bentkowska, p. Marzena Bednarz-Guzik, p. Małgorzata Kozak oraz  p. Małgorzata Polak. Drużyna miała do zrealizowania trzy określone zadania. Pierwszym z nich było zorganizowanie „Spotkania z ekspertem”. Zadanie polegało na przeprowadzeniu zajęć z ekspertem, który w ciekawy sposób przybliży wiedzę dotyczącą tematu programu, czyli „Giganci finansów osobistych”. Drugie zadanie to „Lekcja z ekonomią”. Udało nam się połączyć tematykę ekonomii z różnymi przedmiotami m.in. z językiem angielskim, informatyką, matematyką, historią i geografią. Ciekawe scenariusze  przeprowadzonych zajęć można znaleźć pod linkiem…

      Ostatnie zadanie „Debata szkolna” polegało na organizacji debaty poświęconej tematowi przewodniemu programu. Debata odbyła się w formie online. Podczas debaty staraliśmy się znaleźć odpowiedź na pytanie, gdzie trzymać pieniądze: na koncie, czy w skarpecie? Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem naszej debaty (link znajduje się poniżej).

      Dzięki udziałowi w programie przybliżyliśmy uczniom zagadnienia ekonomiczne. Zgodnie z ideą programu staraliśmy się przygotować młodzież do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Poznaliśmy ciekawych ludzi, którzy podzielili się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

      Wykonując określone zadania ubiegamy się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie.

      Scenariusze  przeprowadzonych zajęć znajdują się poniżej pod linkiem: "Scenariusz zajęć_Laboratorium autentycznoci" oraz "Be+a_clever_customer".

       

      Agnieszka Bentkowska

    • Konkurs "Moja ulubiona książka"
     • Konkurs "Moja ulubiona książka"

     • W marcu br. Biblioteka Szkolna zaprosiła uczniów klas IV – VIII do udziału w konkursie pt. „Moja ulubiona książka”. Polegał on na zredagowaniu wypowiedzi pisemnej, w której należało ocenić ulubioną książkę – uzasadniając swój wybór.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce zajęła Renata Machnik z klasy VIa za ocenę książki „Mówili, że jestem zbyt wrażliwa” F. Bosco;

      II miejsce zajęła Joanna Kotara z klasy VIII za ocenę książki „Drzewo życzeń” K. Applegate.

      Fragmenty najlepszej pracy zostaną opublikowane na blogu biblioteki szkolnej: https://bibliotekaszkolnawr.wordpress.com/. Uczennice otrzymają dyplomy
      i upominki.

      Gratulujemy! Życzymy jak najwięcej, pozytywnych doświadczeń czytelniczych. Zaglądajcie na nasz blog i czytajcie książki, wszak, jak stwierdziła Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” 😊 .

    • Remont sali gimnastycznej
     • Remont sali gimnastycznej

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informuję, że w najbliższym czasie zostanie wykonany w naszej Szkole remont sali gimnastycznej. Zostaną odmalowane ściany, co z pewnością sprawi radość całej społeczności szkolnej, poprawi bezpieczeństwo i komfort pracy. Remont będzie możliwy dzięki przychylności Pana Witolda Grabca Pierwszego Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.

      Serdecznie dziękuję Panie Burmistrzu.

      Serdecznie dziękuję Panu Inspektorowi Zbigniewowi Piętakowi, który z ramienia Wydziału Gospodarki Komunalnej przy UMiG w Skawinie z wielkim zaangażowaniem i skutecznością wspiera działania naszego Zespołu.

      Panie Inspektorze, serdecznie dziękuję.

      Uprzejmie informuję, że szatnia  w szkole świeci czystością i świeżością, została odmalowana przez Pracowników Obsługi Szkoły i Przedszkola. Państwo Pracownicy pracowali z ogromnym zapałem, odnowili również drabinki i kraty oraz inne elementy na sali gimnastycznej. 

      Serdecznie Państwu dziękuję.

      Mam nadzieję, że dzieci po powrocie poznają swoją szkołę, gdyż zmian jest wiele. :-)

      Z wyrazami wdzięczności za wszystko co za nami i wielką prośbą o podejmowanie kolejnych wyzwań, przed nami bowiem budowa świetlicy szkolnej, przebudowa dachu na szkole, budowa sali gimnastycznej i budowa zadaszenia nad placem zabaw w naszym Przedszkolu.

       

      Z serdecznymi pozdrowieniami,

      Halina Twardosz

      Ps. Już wkrótce pojawią się zdjęcia.

    • "Dzień Ziemi" w Przedszkolu
     • "Dzień Ziemi" w Przedszkolu

     • Dzień Ziemi, który przypada 22. kwietnia to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Obchodzi się go, aby promować proekologiczne postawy w społeczeństwie oraz budować wśród ludzi świadomość wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę, pomyśleć o naszej planecie i w jakiej jest ona kondycji.

      Z okazji Dnia Ziemi wszystkie Dzieci przyszły do Przedszkola ubrane na zielono. Zorganizowaliśmy dla naszych Przedszkolaków wiele zabaw z ekologią w tle. Dzieci zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom - Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby była czysta, zdrowa i piękna. Powstały piękne prace plastyczne naszej planety, dzieci śpiewały również piosenkę pt. „Ochroń ziemię”. Obejrzały ciekawy film edukacyjny, który pomógł im zrozumieć dlaczego dbanie o naszą planetę jest tak ważne. Dowiedziały się jak oszczędzać wodę, energię, oraz co to jest recykling. Dzieci miały możliwość wykonania doświadczenia: ,,Moja planeta - Ziemia” za pomocą mleka i farb, łącząc naukę z zabawą.  

      Warto mieć nadzieję, że takie dni, jak dzisiejszy i każda rozmowa z dziećmi
      o potrzebie ochrony środowiska przyczyni się do uwrażliwienia najmłodszego pokolenia na fakt, że od tego, jak będą dbali o środowisko zależy przyszłość naszej planety.

                                                                                                     Dominika Twardosz

    • Światowy Dzień Ziemi
     • Światowy Dzień Ziemi

     • 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

      To wyjątkowe święto ma uświadamiać ludziom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, zatem każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

      Nasza szkoła mimo pandemii aktywnie włączyła się w obchody Dnia Ziemi. Na lekcjach                z wychowawcami zostały przeprowadzone pogadanki na temat życia bez plastiku oraz ochrony środowiska.

      Uczniowie naszej szkoły zaakcentowali również ten dzień, przebierając się na zielono, co widać na zdjęciach.

      Wspólnie dbajmy o naszą PLANETĘ ZIEMIĘ!

    • Wznowienie pracy Przedszkola
     • Wznowienie pracy Przedszkola

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informuję, że od poniedziałku 19 kwietnia 2021 r. nasze Przedszkole powraca do pracy stacjonarnej z wszystkimi dziećmi, na zasadach takich, jak przed wprowadzeniem restrykcji i zamknięciem przedszkoli od 27 marca br. 

      Z poważaniem
       Halina Twardosz

       

    • Lista dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego w Woli Radziszowskiej
     • Lista dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego w Woli Radziszowskiej

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informuję, że zgodnie z „Regulaminem rekrutacji dzieci do przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych na terenie miasta i gminy Skawina w roku szkolnym 2021/22” „Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola Samorządowego w Woli Radziszowskiej na rok szkolny 2021/2022”  zostaną podane do publicznej wiadomości w dniu 12.04.br. o godzinie 12.00.

      Z uwagi na warunki epidemiologiczne, a także przepisy RODO, listy będą umieszczone w przedsionku Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Radziszowskiej.

      W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt pod numerem telefonu 12 2754232 w godzinach od 12:00 d0 14:30.

      Z poważaniem,

      Halina Twardosz

      Dyrektor Zespołu

       

  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych
   • Szkoła Podstawowa
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Szkolna 10;
    32-053 Wola Radziszowska
    ------------------------------------------------------------------
    Adres przedszkola:
    Samorządowe Przedszkole
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
    32-053 Wola Radziszowska
   • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
    -------------------------------------------------------------------
    (+12) 256-37-68 Przedszkole
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
 • Librus Synergia