• Nowy bezpłatny numer telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

       

      Z wyrazami szacunku

      Departament Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwo Edukacji i Nauki

     • Zebranie z Rodzicami Przedszkolaków

     • Szanowni Państwo Rodzice Przedszkolaków,

       

      4 listopada (w czwartek) o godzinie 17:00 w budynku szkoły odbędzie się zebranie Rodziców Przedszkolaków.

      Bardzo zależy nam na Państwa obecności.

      Serdecznie zapraszamy

       

      Halina Twardosz - dyrektor Zespołu

      Elżbieta Bojko - wicedyrektor Przedszkola

       

     • Akcja „Kredkobranie”

     • Nasza szkoła brała udział w 4. edycji Ogólnopolskiej Akcji charytatywnej pod hasłem:

      KREDKOBRANIE – pomóżmy młodym na Kresach”. Celem akcji jest wsparcie najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej.

      Zbierane podczas akcji przybory szkolne i materiały plastyczne trafią do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie i Białorusi.  Uczniowie klasy VIII a przyjmowali ofiarowane: bloki, kredki, farby, plastelinę, papier kolorowy, bibułę, kleje, nożyczki i inne materiały, segregowali je i  przygotowywali do przekazania Fundacji IGNATIANUM mieszczącej się w Krakowie przy ulicy M. Kopernika 26.

      Z serca dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom!

     • Wycieczka w Pieniny

     •  

      19. października uczniowie klasy 7a, 7b oraz 7c wzięli udział w wycieczce w Pieniny. Podróż rozpoczęła się o godzinie 6:30 na parkingu przy kościele, gdzie podjechał po nas autokar razem z sympatycznym przewodnikiem - Panem Mateuszem. W wyśmienitych humorach ruszyliśmy przed siebie. Na początku wycieczki było zwiedzanie drewnianego kościoła św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim, który został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Kolejnym punktem  wyprawy był spacer po zaporze na Jeziorze Czorsztyńskim, a następnie podziwianie Zamku „Dunajec” w Niedzicy. Po smacznym obiedzie w Karczmie „Zadyma” udaliśmy się w drogę do Wąwozu Homole. Wąwóz Homole to cudny zakątek w Małych Pieninach, który charakteryzuje się przejściem pomiędzy skalnymi, pionowymi ścianami z białego i czerwonego wapienia. W końcowym etapie wycieczki wędrowaliśmy po malowniczej Szczawnicy, skąd rozpoczęliśmy drogę powrotną do Woli Radziszowskiej. Wspaniała pogoda pozwoliła nam delektować się pięknem  złotej jesieni w Pieninach.

       

      Wycieczka była współfinansowana z Programu "Odkrywam Małopolskę".

       

       

       

     • Ważne! Od 3 listopada zamknięcie ul. Krakowskiej w Skawinie

     • To już pewne. 3 listopada zostaną zamknięte dwa fragmenty ul. Krakowskiej, a sytuacja na drogach w Skawinie ulegnie znacznej zmianie. Wykonawcy już uzyskali wszystkie niezbędne opinie i pozwolenia oraz została wydana zgoda na wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.

      Równolegle będą prowadzone dwie inwestycje:

      • budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic: Skotnickiej i Krakowskiej z Drogą Krajową
       nr 44 - obwodnicą Skawiny. 
      • budowa dwóch rond na ul. Krakowskiej. Pierwsze powstanie na skrzyżowaniu z ul. Popiełuszki,
       a drugie przy wjeździe na parking przy cmentarzu parafialnym.

      Przypominamy, że obie inwestycje nie są realizowane przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie. Prywatny wykonawca zajmuje się budową rond przy cmentarzu, natomiast za rondo przy obwodnicy odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.W związku z prowadzonymi inwestycjami zostaną zamknięte dwa fragmenty ul. Krakowskiej, a ruch będzie prowadzony objazdami:

      • odcinek ul. Krakowskiej od ul. Lipowej do skrzyżowania z obwodnicą i ul. Skotnicką
       • objazd: ul. Torowa - Przemysłowa - Chmielka - obwodnica Skawiny
      • fragment ul. Krakowskiej na skrzyżowaniu z ul. Popiełuszki
       • objazd: ul. Niepodległości - Kolejowa - Jagielnia

      Utrudnienia nie dotyczą komunikacji miejskiej, która przez cały czas będzie kursowała po stałych trasach. To był wymóg konieczny, który został przedstawiony przez UMiG wykonawcom obu inwestycji. Dzięki temu komunikacją miejską będzie można dotrzeć do Krakowa znacznie szybciej niż dotychczas. Autobus nie będzie stał w korkach i stanie się w tym czasie najszybszym środkiem lokomocji. Zmianie mogą ulec godziny odjazdów autobusów. Jeżeli pojawi się nowy rozkład jazdy, niezwłocznie zostanie opublikowany.Nowe ronda poprawią sytuację na drogach. Na czas prowadzonych prac wszystkich kierowców czekają utrudnienia, ale po zrealizowaniu inwestycji, przejazd ul. Krakowską stanie się płynniejszy. Rondo turbinowe na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z obwodnicą Skawiny poprawi sytuację na granicy z Krakowem, choć nie rozwiąże wszystkich problemów, dopóki podobna inwestycja nie powstanie po stronie Krakowa. Apelowali o to skawińscy Radni już w lipcu (link TUTAJ). Nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z ul. Popiełuszki zastąpi sygnalizację świetlną, co usprawni przejazd i sprawi, że ruch będzie bardziej płynny.

     • Wycieczka do Centrum Nauki Leonardo da Vinci i Muzeum Zegarów

     • Wycieczka do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin

      i Muzeum Zegarów im. Przypkowskich w Jędrzejowie

       

      W dniu 7 października uczniowie klasy VIIa uczestniczyli w interesującej  wycieczce do Centrum Nauki znajdującego się w Podzamczu koło Chęcin.  Patronem Centrum jest człowiek Renesansu, wszechstronnie uzdolniony i działający w różnych dziedzinach nauki i sztuki Leonardo da Vinci.

      Zwiedzanie Centrum miało charakter doświadczalno – poglądowy. Uczniowie zobaczyli m.in. jak działają płuca człowieka zdrowego i palacza, jak funkcjonuje krwioobieg, lejek grawitacyjny. Mogli doświadczyć, jak czuje się osoba poruszająca się  na wózku inwalidzkim i sprawdzić w symulatorze, jak  zachowuje się człowiek  prowadzący samochód po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Układali puzzle z Moną Lisą i konstrukcje z różnych drewnianych klocków.  Następnie wypróbowali urządzenia znajdujące się w Parku Nauki obok Centrum. W drodze powrotnej zatrzymali się w Jędrzejowie w Muzeum Zegarów im. Przypkowskich, w którym poznali historię stworzenia wspaniałej kolekcji zegarów. Właściciel tej kolekcji, Feliks Przypkowski był lekarzem, a jego pasją stały się zegary. Nie tylko je kolekcjonował, ale i sam konstruował.

      Po zwiedzeniu muzeum, uczniowie obejrzeli zegary słoneczne znajdujące się w pobliskim Ogrodzie Czasu.

      Zadowoleni i pełni wrażeń powrócili do domu.

     • "Pszczółki" z wizytą w bibliotece

     • We wtorek, 12 października dzieci z grupy „Pszczółki” odwiedziły filię Biblioteki Miejskiej w Woli Radziszowskiej. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom jak zostać czytelnikiem, a następnie zapoznała z księgozbiorem biblioteki. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki z działu dla dzieci, które z chęcią oglądały.  Z uwagą wysłuchały czytanej przez Panią bibliotekarkę bajki. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodki upominek.

    • „Pszczółki” w urzędzie pocztowym
     • „Pszczółki” w urzędzie pocztowym

     • Z okazji przypadającego na dzień 18 października „Dnia listonosza” dzieci z grupy „Pszczółki” udały się z wizytą do punktu pocztowego w Woli Radziszowskiej. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie zakupić koperty, znaczki a nawet własnoręcznie przybić pieczątki na listy, które później wysłały do innych przedszkoli, w ramach prowadzonej wymiany pocztówkowej.
      Z niecierpliwością czekamy na odpowiedzi zwrotne.

       

      Marzena Cielecka – Kulisa

     • Przed Świętem Zmarłych

     • Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Święto Zmarłych uczniowie naszej szkoły porządkują groby Kierowników i Żołnierzy poległych w walkach o Ojczyznę. Prace porządkowe oprócz podniesienia estetyki miejsc spoczynku zawierają również aspekt wychowawczy, ukierunkowany na kształtowanie postaw patriotycznych. Pamięć o zmarłych ludziach i potrzeba oddania im czci jest ważnym elementem właściwej i obywatelskiej postawy. Dzień Wszystkich Świętych to czas zachęcający do zadumy i refleksji nad ludźmi, których nie ma już wśród nas. To czas na zastanowienie się nad swoim istnieniem, egzystencją. Dlatego też udział uczniów w tego typu akcjach uważamy za istotny w kształtowaniu postaw prospołecznych.

    • Udział w projekcie #CodeWeek
     • Udział w projekcie #CodeWeek

     • Zakończył się Europejski Tydzień Kodowania. Kolejny raz nasza szkoła czynnie uczestniczyła w tym ogólnoświatowym projekcie promując umiejętności cyfrowe

      CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z podnoszeniem cyfrowych umiejętności. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw.Tydzień Kodowania w liczbach. W 2019 roku w wydarzeniach Tygodnia Kodowania wzięło udział 4,2 miliona uczestników mieszkających w ponad 80 krajach na całym świecie. Przeciętny uczestnik miał 11 lat, a kobiety i dziewczynki stanowiły w 2019 r. 49% wszystkich osób, które wzięły udział w projekcie. 92% wydarzeń organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania odbyło się w szkołach, co wskazuje na sukces działań wspierających nauczycieli podczas edycji realizowanej w 2019 r.

      Dariusz Janik

     • 21 października - dzień otwarty w szkole

     • Szanowni Państwo Rodzice,

      serdecznie zapraszam na spotkanie w ramach dnia otwartego, w dniu 21 października w godzinach od 17:00 do 18:30. W tym czasie będą dostępni wszyscy Nauczyciele, można będzie porozmawiać na temat swojego dziecka. Numery sal zostaną podane w terminie późniejszym. 

      W imieniu Rady Rodziców i swoim zapraszam na zebranie Rad Klasowych Rodziców, które odbędzie się 21 października o godzinie 18:00 w sali gimnastycznej.

      Z wyrazami szacunku

      Halina Twardosz

    • „Dzieciństwo Karola Wojtyły”- szkolne konkursy
     • „Dzieciństwo Karola Wojtyły”- szkolne konkursy

     • Regulaminy konkursów z okazji Szkolnych Dni Papieskich

      pod hasłem:

      „Dzieciństwo Karola Wojtyły”

       

      Klasy II – III plastyczny

      Regulamin konkursu:

      • format pracy A4;
      • technika dowolna /różnorodność materiałów/;
      • praca powinna być opisana na odwrocie /imię i nazwisko ucznia oraz klasa/;
      • prace należy składać do dnia 25 października 2021.

       

      Klasy IV – V  wiedzy

      Uczestnicy konkursu otrzymają potrzebne materiały do nauki.

      Zgłoszenia przyjmują wychowawcy klas do 20 października 2021.

      Konkurs będzie miał charakter testu.

       

      Klasy VII – VIII  na prezentację multimedialną

      Regulamin konkursu:

      • prezentacja w programie PowerPoint;
      • maksymalna ilość slajdów – 10;
      • praca zapisana na CD;
      • prezentacja nie brała udziału w innym konkursie lub zadaniu;
      • termin oddania prac - 25 października 2021.
     • Ważna informacja, 14 października (czwartek)

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

      Uprzejmie przypominam, że dzień 14 października 2021 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu przychodzą do szkoły tylko uczniowie wcześniej zgłoszeni na świetlicę.

      Z poważaniem,

      Halina Twardosz

       

     • Stypendia Pana Burmistrza dla Najlepszych

     • W dniu 1 października 2021 roku odwiedził naszą szkołę z miłą niespodzianką Pan Witold Grabiec - Pierwszy Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina. Trzem uczennicom klas ósmych: Natalii Łopacie i Gabrieli Maślance z klasy VIIIa oraz Karolinie Stefaniak z klasy VIIIb wręczył stypendia za najwyższe wyniki w nauce wraz z listami gratulacyjnymi. Pan Burmistrz  przekazał im również wyrazy uznania oraz wyraził nadzieję, że będą rozwijały swoje umiejętności i zrobią z nich w przyszłości dobry użytek. Uroczystości towarzyszyła pani Halina Twardosz - dyrektor Zespołu, która z wielką radością i dumą pogratulowała swoim podopiecznym wysokich wyników w nauce oraz życzyła kolejnych sukcesów edukacyjnych.

       

    • ZAPRASZAMY :-)


  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych
   • Szkoła Podstawowa
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Szkolna 10;
    32-053 Wola Radziszowska
    ------------------------------------------------------------------
    Adres przedszkola:
    Samorządowe Przedszkole
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
    32-053 Wola Radziszowska
   • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
    -------------------------------------------------------------------
    (+12) 256-37-68 Przedszkole
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
 • Librus Synergia