• Podziękowanie

     •  

      15 maja 2022 roku została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie naszej Emilki, zorganizowana przez Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej wraz z Radą Rodziców. Kwestowano przy kościele parafialnym w Krzywaczce oraz w Skawinie.

      Kwota ze zbiórki wyniosła: 

      w Krzywaczce: 4907,69 zł, a w Skawinie: 11823,13 zł

      Serdecznie dziękujemy w imieniu Emilki, Rodziców Emilki i swoim, wszystkim Darczyńcom i Osobom (Księżom Proboszczom obydwu parafii, Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom i Uczniom), które zaangażowały się w  przygotowanie i przeprowadzenie zbiórki.

       

      Z wyrazami wdzięczności

      Katarzyna Karaś-Gucwa Przewodnicząca RR

      Halina Twardosz Dyrektor ZPO

       

     • Zaproszenie na dzień otwarty szkoły

     • Szanowni Państwo Rodzice,

      serdecznie zapraszam na spotkanie w budynku szkoły w dniu 19 maja 2022 r. wg następującego porządku:

       

      17:00- 17:30 - Profilaktyka uzależnień behawioralnych i zachowań ryzykownych prezentowanych w sieci" -      prelegent P. Katarzyna Kudyba - korytarz parter,

      17:30 - 18:30 - spotkania indywidualne Nauczycieli z Rodzicami - wyznaczone sale,

      18:30 - zebranie Rady Rodziców -  świetlica.

       

      Serdecznie zapraszam

      Halina Twardosz 

       

     • Warsztaty "Cuda - wianki - wycinanki"

     • W dniu 9.05.2022r. przedszkolaki z dwóch najstarszych grup mały przyjemność uczestniczyć w warsztatach plastycznych „Cuda – wianki – wycinanki” z ilustratorką Marianną Oklejak. Na zajęciach dzieci dowiedziały się czym jest oraz z czym kojarzy się folklor,  zobaczyły jak wyglądają tradycyjne polskie wycinanki, a następnie podjęły próby ich samodzielnego tworzenia. Przy pomocy niecodziennych aktywności takich jak: rysowanie z zamkniętymi oczami, nadawanie znaczenia przypadkowym kształtom czy tworzenie ze ścinek miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię i swobodną twórczość. Jako efekt końcowy spotkania powstały piękne, wycinankowe kompozycje.

                   Warsztaty mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu dyskusyjnego klubu książki. Za ich organizację gorąco dziękujemy Pani Katarzynie Bychawskiej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Woli Radziszowskiej.

       

      Marzena Cielecka-Kulisa

     • Kwestujemy dla Emilki 15 maja 2022 r. w Krzywaczce i Skawinie

     •  

      Kwestujemy dla Emilki

      w Krzywaczce i Skawinie

      w niedzielę 15 maja 2022 r.  

      po każdej Mszy św. 

       

      Szanowni Państwo,

      Mieszkańcy Krzywaczki, Skawiny

       i okolicznych miejscowości

       

      Emilka jest uczennicą klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej, obecnie walczy z chorobą nowotworową.

      Pragniemy, aby odzyskała zdrowie i mogła cieszyć się radosnym i długim życiem. W tym celu chcielibyśmy pomóc zebrać środki finansowe na bardzo kosztowne leczenie.

      Zapraszamy Państwa do udziału w kweście, która zostanie przeprowadzona za zgodą i w ścisłej współpracy z Księżmi Proboszczami parafii, w obrębie terenu kościoła parafialnego w Krzywaczce oraz w Skawinie w parafii pw. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

      Kwestować będzie Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rodzice, a także Młodzież Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, w niedzielę 15 maja 2022 roku, po każdej Mszy świętej.

      Prosimy o rozpropagowanie informacji wśród Mieszkańców, Przyjaciół i Znajomych, a także o wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

      Za wszelkie datki z góry serdecznie dziękujemy.

                                                                              Z poważaniem

                                                                              Halina Twardosz- Dyrektor Zespołu

                                                                             Katarzyna Karaś-Gucwa – Przewodnicząca Rady Rodziców

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

     • 8 maja 2022 roku została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie naszej Emilki, zorganizowana przez Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej wraz z Radą Rodziców. Kwestowano przy kościele parafialnym w Leńczach.

      Kwota ze zbiórki wyniosła: 5699,20 zł.

      Serdecznie dziękujemy w imieniu Emilki, Rodziców Emilki i swoim, wszystkim Darczyńcom i Osobom (Księdzu Proboszczowi, Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom i Uczniom), które zaangażowały się w  przygotowanie i przeprowadzenie zbiórki.

       

      Z wyrazami wdzięczności

      Halina Twardosz Dyrektor ZPO

      Katarzyna Karaś-Gucwa Przewodnicząca RR

     • Akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji

     • „Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem”

      Józef Piłsudski

      W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisana jest akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W piątek 29 kwietnia, szkolna scena po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią znów zaczęła tętnić życiem, a to za sprawą uczniów klas 4a i 4b. W krótkim przedstawieniu przypomnieli oni zgromadzonej społeczności szkolnej ważne informacje historyczne związane z tym doniosłym wydarzeniem. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem. Na zakończenie akademii Dyrekcja szkoły pogratulowała uczniom, udanego, pięknego przedstawienia. Podziękowała także zaangażowanym nauczycielom za przygotowanie tej rocznicowej uroczystości. W słowach podziękowania doceniono również kulturalną i odpowiedzialną postawę uczniów przybyłych na akademię.

      Jesteśmy z Was dumni!

     • „Zaczarowane wzgórze”

     • 26 kwietnia przedszkolaki z oddziałów „Słoneczka”, „Kotki” oraz „Pszczółki” brały udział w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Zaczarowane Wzgórze w Czasławiu. Celem wycieczki była lekcja przyrody na „żywo”, przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zasad zdrowego stylu życia, w zgodzie z naturą, umożliwienie dzieciom kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi, wyzwalanie radości ze wspólnego spędzenia czasu na łonie natury.

      W czasie pobytu dzieci doskonaliły umiejętność współpracy. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić gospodarstwo oraz otaczające je tereny. Wspólnie oglądaliśmy zwierzątka mieszkające w gospodarstwie. Dzieci mogły również pochwalić się swoją wrażliwością na żywą istotę,  karmienia wybranych zwierząt. Niebywałą zabawą dla dzieci było skakanie na słomie. Mieliśmy okazję również uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych, doświadczeniach z wodą. Najbardziej wyczekiwaną atrakcją była przejażdżka pod okiem instruktora na grzbiecie koni, która wywołała uśmiech na twarzach dzieci. Gospodarze przygotowali dla nas pyszny poczęstunek. Nie zabrakło też czasu na zabawy na placach zabaw i łąkach na terenie gospodarstwa. Pełne pozytywnych wrażeń dzieci wróciły do przedszkola przywożąc ze sobą pamiątki z pobytu w postaci ręcznie pomalowanych figurek gipsowych.

       

      Ewa Chmielarz

     • Wycieczka na „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu

     • Dnia 27.04.br. grupy „Krasnoludki”, „Niezapominajki” i „Jagódki” wybrały się na całodniową wycieczkę w niezwykłe miejsce, jakim niewątpliwie jest „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu. To gospodarstwo agroturystyczne znajdujące się w uroczym miejscu, w otoczeniu łąk i widocznych w oddali pasm górskich, które zapewnia  znakomite warunki do odpoczynku i relaksu, ucząc jednocześnie szacunku dla świata natury. Dla naszych młodszych przedszkolaków była to pierwsza całodniowa wycieczka z przedszkola. Na dzieci czekała moc atrakcji przygotowanych przez miłych i profesjonalnych animatorów. Nasze Przedszkolaki obserwowały doświadczenia z wodą, poznały i degustowały witaminowe koktajle przyrządzone z owoców, warzyw i ziół z gospodarskiego ogródka, a następnie zaopatrzone w lupy i łopatki szukały „wiosennego przebudzenia” oraz odwiedziły krówkę Czesię, którą nauczyły się doić. Najwięcej emocji u dzieci wzbudziła jednak możliwość przejażdżki konno oraz karmienie zwierząt w mini ZOO: kóz, kaczek, kur, indyków
      i królików. Po krótkim odpoczynku i regeneracji sił przy smacznym obiedzie, dzieci miały okazję bawić się wspólnie z wykorzystaniem chusty Klanzy, skakać  na trampolinie, huśtać się i zjeżdżać na ogromnym placu zabaw oraz na sianie w stodole.

      Po dniu pełnym pozytywnych doświadczeń dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale bardzo zadowolone i jeszcze przez kilka dni opowiadały o swoich wrażeniach. Dziękujemy serdecznie Paniom Animatorkom za to, że nasz pobyt na "Zaczarowanym Wzgórzu" był niezapomnianym przeżyciem!

       

     • Działania wolontariuszy


     • 28 kwietnia 2022 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wykonali prace porządkowe na cmentarzu w Woli Radziszowskiej. Sprzątali  nagrobki byłych Kierowników szkoły, Żołnierzy AK oraz Kapłanów. Młodzież bardzo chętnie i sumiennie podjęła zadanie, pracowała z dużym zaangażowaniem i dokładnością. Każdy z wolontariuszy poczuł się odpowiedzialny za wspólne dobro, jakim jest pamięć o Tych, którzy odeszli.

      W akcji uczestniczyli: Piotr Blak, Angelika Gaczorek, Szymon Lis, Natalia Łopata, Aleksandra Maślanka, Gabriela Maślanka, Martyna Szczyrbak, Krystian Ślósarczyk, Weronika Żmuda oraz opiekun Pani Bogumiła Maślanka.

     • Przetarg na rozbudowę świetlicy ogłoszony :-)

     • 29 kwietnia 2022 roku Pan Burmistrz Witold Grabiec tak napisał na swoim porfilu FB:

      "Dziś został ogłoszony przetarg na rozbudowę świetlicy szkolnej w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej. Myślę, że to dobra wiadomość i jedna ze spełnionych obietnic. Nie sposób wymienić wszystkich zaangażowanych, ale myślę, że trafi się okazja w realu, a nie na FB". 

      Dziękujemy Panie Burmistrzu :-) :-) :-)

       

       

     • Wyniki Szkolnego Konkursu Ekologicznego

     • W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny na ozdobę z recyklingu. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas I – VIII.

      Konkurs polegał na wykonaniu ozdoby wielkanocnej z użyciem różnego rodzaju surowców wtórnych, odpadów nadających się do recyklingu, materiałów naturalnych (ekologicznych).

      Nagrodami w konkursie są vouchery o określonej kwocie na usługi i atrakcje oferowane przez Centrum Kultury i Sportu (CKiS) w Skawinie. Termin ich ważności to 6 miesięcy od uaktywnienia vouchera. Przez uaktywnienie go rozumie się pierwsze wykorzystanie.

      Konkurs jest finansowany w ramach „Projektu zintegrowanego LIFE w zakresie wdrażania Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska  w zdrowej atmosferze  – LIFE 14 IPE PL 021/LIFE IP MAŁOPOLSKA” 

      Przy ocenie prac były brane pod uwagę: staranność wykonania ozdoby, wykorzystanie surowców wtórnych i innych odpadów powstających w gospodarstwie domowym, kreatywność oraz  zgodność z tematem.

      Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach (dzieci klas od I do III oraz dzieci klas IV-VIII).

      Wyniki:

      Klasy I - III

      I miejsce:  Natan Grabek z klasy 3a

      II miejsce: Jakub Maślanka z klasy 1b

      III miejsce: Kacper Szpak z klasy 1a

      Osoby wyróżnione: Bruno Hejnowicz z klasy 3a, Emilia Dyląg z klasy 3a oraz Emilia Popiel z klasy 3a.

       

      Klasy IV- VIII

      I miejsce: Patryk Radoń z klasy 5b

      II miejsce: Natalia Maślanka z klasy 5b

      III miejsce: Laura Maślanka z klasy 4b

      Osoby wyróżnione: Igor Hejnowicz z klasy 8a, Alan Okarmus z klasy 4a oraz Miłosz Gołąb z klasy 7b.

      GRATULUJEMY WSZYSKIM!

      Nagrody w postaci voucherów można odbierać w sekretariacie szkoły od piątku 1 lipca 2022 r.

     • Kwestujemy dla Emilki w Leńczach 8 maja, po każdej Mszy świętej

     •  

      Kwestujemy dla Emilki

      w Leńczach

      w niedzielę 8 maja 2022 r.  

      po każdej Mszy św. 

       

      Szanowni Państwo,

      Mieszkańcy Leńcz

       i okolicznych miejscowości

       

      Emilka jest uczennicą klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej, obecnie walczy z chorobą nowotworową.

      Pragniemy, aby odzyskała zdrowie i mogła cieszyć się radosnym i długim życiem. W tym celu chcielibyśmy pomóc zebrać środki finansowe na bardzo kosztowne leczenie.

      Zapraszamy Państwa do udziału w kweście, która zostanie przeprowadzona za zgodą i w ścisłej współpracy z Księdzem Proboszczem parafii, w obrębie terenu kościoła parafialnego w Leńczach.

      Kwestować będzie Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rodzice, a także Młodzież Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej,
      w niedzielę 8 maja 2022 roku, po każdej Mszy świętej.

      Prosimy o rozpropagowanie informacji wśród Mieszkańców, Przyjaciół i Znajomych, a także o wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

      Za wszelkie datki z góry serdecznie dziękujemy.

                                                                              Z poważaniem

                                                                              Halina Twardosz- Dyrektor Zespołu

                                                                             Katarzyna Karaś-Gucwa – Przewodnicząca Rady Rodziców

     • Języki obce

     • Uczniowie z klas 7 i 8 w ramach pracy domowej wykonali lapbooki na temat Świąt Wielkanocnych w Niemczech. Prace zawierały piękne zdjęcia, ilustracje, rysunki, opis zwyczajów i obyczajów a także wiele ciekawostek świątecznych.

     • Uczniowie kl.7a poznają oferty ponadpodstawowych szkół

     • W dniu 22.04.2022 klasa 7a wyjechała do Kalwarii Zebrzydowskiej zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych w tym mieście. Wyjazd klasy był zorganizowany w ramach doradztwa zawodowego i miał na celu pokazać uczniom jak wyglądają, funkcjonują i co oferują szkoły w ramach swojego programu kształcenia.Pierwszą placówką, którą klasa odwiedziła był Zespół Szkół im. KEN, czyli technikum i szkoła branżowa. Bogactwo oferty tej placówki jest takie duże, że aby poznać wszystkie profile klas trzeba poświęcić kilka godzin. O możliwościach jakie daje szkoła opowiadali: Pan Dyrektor, Pani Pedagog, oraz sami uczniowie. Nasza młodzież mogła zobaczyć od kuchni jak wyglądają zajęcia z fotografii czy rzemiosła.W bardzo małej odległości od Zespołu Szkół znajdowała się druga placówka, która była w planie wyjazdu. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych, jako liceum ogólnokształcące oferuje klasy o profilach nakierowanych na konkretne kierunki studiów wyższych, np. klasa "medyczna", klasa" informatyczno-politechniczna", klasa "mundurowa". Oprócz ciekawej oferty kierunków nauczania na naszej młodzieży wrażenie zrobiła baza sportowa tej szkoły, zwłaszcza ogromna sala gimnastyczna z trybunami i siłownią.Na koniec uczniowie mogli zobaczyć jak pięknym i malowniczym miasteczkiem jest Kalwaria Zebrzydowska zwiedzając centrum miasta.

    • ZAPRASZAMY :-)


  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych
   • Szkoła Podstawowa
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Szkolna 10;
    32-053 Wola Radziszowska
    ------------------------------------------------------------------
    Adres przedszkola:
    Samorządowe Przedszkole
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
    32-053 Wola Radziszowska

    32-053 Wola Radziszowska
    Poland
   • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
    -------------------------------------------------------------------
    (+12) 256-37-68 Przedszkole
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
 • Librus Synergia