• Informacje na nadchodzący tydzień.

     • Szanowni Państwo Rodzice,

      Od 21 czerwca (poniedziałek) nie będą prowadzone w naszej szkole zajęcia ZDW, ZKK, ZRK, rewalidacja, logopedia.

      Świetlica funkcjonuje zgodnie z obowiązującym grafikiem od poniedziałku (21.06) do piątku (25.06) włącznie. Ze względów organizacyjnych uprzejmie proszę o zdeklarowanie spożycia obiadu przez dziecko w piątek 25 czerwca w terminie do 22 czerwca (wtorek) – szczegóły podadzą Wychowawcy.

      W poniedziałek 21 czerwca odbędzie się Festiwal Talentów. Lekcje zgodnie z podziałem godzin.

      We wtorek 22 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka i Sportu. W tym dniu dzieci z klas I-III przebywają w szkole od 8:00 do 12:00, klasy IV-VIII od 9:00 do 13:00 (w tym przerwy obiadowe).

      W środę 23 czerwca – dzień porządkowy w szkole, porządkowanie sal, zabieranie prac, itp. Lekcje zgodnie z podziałem godzin.

      W czwartek 24 czerwca o godzinie 10:00 żegnają się klasy: 8, 7a, 7b – otrzymują dyplomy i wyróżnienia na sali gimnastycznej, po świadectwa klasa 8 przychodzi w piątek 25 czerwca o godzinie 8:15.

      W uroczystości pożegnania uczestniczą: klasa 8, klasa 7a i klasa 7b, Ks. Proboszcz, P. M. Kozak, P. A. Bentkowska, P. M. Bednarz-Guzik, P. A. Kopacz, zaproszeni Goście i Rodzice. Lekcje zgodnie z podziałem godzin.

      W czwartek 24 czerwca w Teams zapraszam na zebranie z Wychowawcami klas,

      godzina 17:30 klasy I-III,

      godz. 18:00 pozostałe klasy.

      Serdecznie zapraszam.

      W piątek 25 czerwca o godzinie 8:00 akademia w szkole na sali gimnastycznej z okazji zakończenia roku szkolnego – uczestniczą klasy czwarte i szóste – część artystyczna, rozdanie nagród, potem przejście do Kościoła za sztandarem szkoły na Mszę Świętą dziękczynną, pod opieką Wychowawców, w kolejności:

      1. Poczet sztandarowy – nowy skład

      2. Klasa 4a

      3. Klasa 4b

      4. Klasa 6a

      5. Klasa 6b

      6. Klasa 6c

      7. Klasa 8

      Klasy: 1a, 1b, 2, 3a, 3b, 7a, 7b przychodzą do Kościoła na Mszę Świętą o godzinie 9:00.

      25 czerwca godzina 9:00 Msza Święta

      Zapraszam serdecznie w imieniu Księdza Proboszcza i swoim.

      Po Mszy Św., około 10:00 powrót do szkoły pod opieką Wychowawców klas w następującym porządku: Poczet sztandarowy, Klasa 1a, Klasa 1b, Klasa 2, Klasa 3a, Klasa 3b, Klasa 4a, Klasa 4b, Klasa 6a, Klasa 6b, Klasa 6c, Klasa 7a, Klasa 7b, Klasa 8. 

      Do przejścia do szkoły przygotowujemy się na zewnątrz Kościoła (tworzymy szyk klasami)

      Po przyjściu do szkoły:

      Klasa ósma z Panią Wychowawczynią żegna się i rozchodzi do domów.

      Klasy czwarte, szóste i siódme udają się do swoich sal z Wychowawcami, odbierają świadectwa i opuszczają szkołę około godziny 11:00.

      Klasy młodsze (I-III) udają się na salę gimnastyczną, potem do sal ze swoimi Wychowawcami i pozostają na terenie szkoły do godziny 11:30.

      Świetlica szkolna funkcjonuje bez zmian.

      Z wyrazami szacunku,

      Halina Twardosz

     • Jesteśmy w Mega Misji :-)

     • Mega Misja to kompleksowy 10-miesięczny cykl zajęć dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. W czasie trwania programu dzieci uczą się, jak bezpiecznie i z umiarem korzystać ze smart fonów, Internetu oraz jak chronić swoją prywatność w sieci. Zdobywają umiejętności wyszukiwania i segregowania informacji prawdziwych od tych niewiarygodnych. Ważnym elementem programu jest kształtowanie postawy współpracy wśród dzieci i zdobywanie wiedzy na temat tego, jak komunikować się offline i online. Na zajęciach uczniowie dowiedzą się czym są etykieta i prawa autorskie, a także jak zrobić grafikę czy film. Szkoły otrzymają od Fundacji Orange sprzęt multimedialny – tablety, audiooboki, książki, zabawki edukacyjne, a nauczyciele zdobędą nowe kompetencje. Program bazuje na scenariuszach przygotowanych przez ekspertów.

      Zadanie polegało na zaproszeniu Mega Misji do naszej szkoły. Do zadania zostały zaangażowane wszystkie klasy 1-3 wraz z nauczycielami. Następnie w programie Canva przygotowana została prezentacja. Nasza szkoła została zakwalifikowana do programu. Od września ruszą dodatkowe zajęcia.

     • Nasza szkoła jest w #SuperKoderach

     •  

      #SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu. #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stacjępogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

      Liderem projektu jest Pani Małgorzata Pindera, która opracowała i złożyła wniosek.

      Do fundacji Orange wpłynęło ponad 1100 wniosków, nasza szkoła została zakwalifikowana do programu jako jedna ze 140 z całej Polski.

      Bardzo się cieszymy!!!

    • XVII edycja Gminnego Konkursu Polonistycznego
     • XVII edycja Gminnego Konkursu Polonistycznego

     • XVII edycja Gminnego Konkursu Polonistycznego wreszcie została zakończona. Z powodu pandemii długo czekaliśmy na III etap, który ostatecznie odbył się 10 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie.

      Brała w nim udział nasza uczennica, Natalia Łopata z klasy 7a oraz czworo innych finalistów. Organizatorzy postawili przed nimi trudne zadanie – w ciągu 20 minut cztery uczennice i jeden uczeń mieli przygotować przemówienie na temat: „Dlaczego warto czytać literaturę fantastyczną?”. Finaliści losowali kolejność wystąpień i nie słyszeli swoich poprzedników. Natalia wypowiadała się jako ostatnia, a jej przemówienie było bardzo rzeczowe, poparte właściwymi argumentami i przekonująco wygłoszone. Jury przyznało jej 2 miejsce i nagrodziło dyplomem oraz książką. Nagrody finalistom wręczał Kierownik Wydziału Edukacji, pan Marek Marzec.

      To kolejny wielki sukces naszej uczennicy! Gratulujemy!

     • Życzenia z okazji Dnia Dziecka

     • Z okazji Dnia Dziecka kolorowych snów,

      uśmiechu od ucha do ucha,

      pięknych bajek na dobranoc,

      własnego pieska i kotka,

      co dzień nowych przygód, 

      butów siedmiomilowych, 

      gwiazdki z nieba,

      i wspaniałych przyjaciół.

      życzą

      Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy
      Zespołu Placówek Oświatowych

    • Dzień Dziecka w Przedszkolu
     • Dzień Dziecka w Przedszkolu

     • „Uśmiech dziecka największym skarbem…” – w naszym przedszkolu o tym pamiętamy i dla wszystkich Przedszkolaków we wtorek, 1. czerwca br. czekało mnóstwo atrakcji.
      Dzień Dziecka zorganizowaliśmy pod hasłem „Dzień pełen niespodzianek”.

      Już od rana, tuż po śniadaniu, wszystkie grupy przedszkolne zebrały się na dziedzińcu przedszkolnym. Pani Dyrektor Halina Twardosz złożyła Dzieciom życzenia w tym szczególnym dla nich dniu, przekazała słodki poczęstunek i uroczyście rozpoczęła trwającą cały dzień zabawę.
                  W przedszkolu dla dzieci czekało prawdziwe kino, w jakie w tym dniu zamieniła się sala grupy „Pszczółki”: z dużym projektorem, biletami, oznakowanymi miejscami i świeżo prażonym popcornem. W ogrodzie przedszkolnym odbyły się prawdziwe rywalizacje sportowe: skoki w workach, przeciąganie liny, rzuty do celu, slalom, tropienie po śladach. Słoneczna pogoda sprzyjała również zabawie z chustą animacyjną, puszczaniem ogromnych baniek mydlanych i malowaniu farbami swoich marzeń. Na zakończenie tego wesołego
      i pełnego wrażeń dnia, każdy Przedszkolak zabrał do domu pamiątkowy medal i certyfikat, artykuły sportowe – prezent od Rady Rodziców, okulary przeciwsłoneczne podarowane przez firmę K&K z Woli Radziszowskiej oraz paczkę słodkości.

      Wszystkim Dzieciom,  tym starszym i tym młodszym, z okazji Waszego święta, życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości. Samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji oraz beztroskiej zabawy. Spełnienia wszystkich marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny.

    • Dzień Patrona Szkoły
     • Dzień Patrona Szkoły

     • 31 maja na trzeciej lekcji pod okiem wychowawców i nauczycieli uczniowie kultywowali tradycje szkolne związane z Patronem, Marią Konopnicką. Rozwijali zainteresowania czytelnicze, współdziałali i tworzyli prace w grupach. Klasy I-III malowały kolorowanki, portrety Marii Konopnickiej, układały puzzle i zadania z rozsypanek wyrazowych. Uczniowie klas czwartych i klas VI-VIII  obejrzeli prezentację o życiu i twórczości poetki, utrwalili wiedzę o Marii Konopnickiej  i upamiętnili wydarzenia z życia patronki na klasowych gazetkach.

                                       Organizatorzy: Elżbieta Ciepły, Iwona Jurczyk, Bogumiła Maślanka

    • Ogródki w Przedszkolu
     • Ogródki w Przedszkolu

     • W naszym przedszkolu pojawiły się piękne, małe ogródki dla dzieci. Powstały trzy takie miejsca – jeden ogródek będzie służył dla dwóch grup. Dzieci mogą sadzić rośliny, dbać o nie, prowadzić obserwacje przyrodnicze. Jednocześnie uczą się poczucia odpowiedzialności oraz estetyki.

      Składamy serdeczne podziękowania:

      • Państwu Katarzynie i Kornelowi Apostolik, za sfinansowanie połowy tej inwestycji oraz za wykonanie i montaż donic zewnętrznych;
      • Radzie Rodziców, za pokrycie kosztów połowy inwestycji;
      • Panu Dawidowi Maślance, za podarowanie i transport ziemi.

      Ogródki są również piękną ozdobą naszego przedszkola. Pojawiły się już pierwsze kwiaty i z biegiem czasu w donicach urosną również inne rośliny.

      Serdecznie dziękujemy

      Dyrektor Zespołu, Nauczyciele i Przedszkolaki.

    • Projekt klas VI
     • Projekt klas VI

     • W maju klasy 6a i 6b czytały i omawiały lekturę Ireny Jurgielewiczowej pt. Ten obcy. Jednym z etapów pracy z książką podczas lekcji języka polskiego było zrealizowanie projektu. Zadanie uczniów polegało na wykonaniu do wyboru:  lapbooka, zawierającego informacje o lekturze, makiety wyspy wraz z opisem jej użytkowników lub prezentacji dziejów głównego bohatera, Zenka Wójcika.

      Uczniowie pracowali w trzy- lub czteroosobowych grupach, wykazali się dużą kreatywnością, jeśli chodzi o dobór materiałów i sposób wykonania. Używali bibuły, plasteliny, masy solnej, farb, kredek i pisaków, a nawet klocków lego czy figurek wydrukowanych na drukarce 3D. Efekty ich pracy okazały się zaskakujące i godne podziwu. Wszystkie projekty można obejrzeć na wystawie znajdującej się na górnym korytarzu w naszej szkole.

    • Dzień Patrona Szkoły
     • Dzień Patrona Szkoły

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

       

      w poniedziałek 31.05.2021r. na trzeciej godzinie lekcyjnej, w klasach, odbędzie się Dzień Patrona Szkoły. W tym czasie uczniowie będą wykonywać zadania w klasie z nauczycielami. Prace o Marii Konopnickiej zostaną  zaprezentowane na klasowych gazetkach i wystawie na dolnym korytarzu.

      Z pozdrowieniami,

      Halina Twardosz

    • Tydzień Bibliotek
     • Tydzień Bibliotek

     • „Znajdziesz mnie w bibliotece” – tak brzmi hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

      Tydzień Bibliotek to coroczna, ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i mająca na celu zachęcenie do korzystania z różnego rodzaju bibliotek (szkolnych, publicznych, pedagogicznych). Przypada on na dni 8-15 maja. Zawsze towarzyszy mu odrębne hasło i plakat.

      Z okazji Tygodnia Bibliotek w ZPO w Woli Radziszowskiej zaplanowane zostały zajęcia dla dzieci z przedszkola i świetlicy.

      Tuż przed rozpoczęciem Tygodnia Bibliotek, przedszkolaki z grupy „Słoneczek” po raz pierwszy odwiedziły szkołę, gdzie wzięły udział w przygotowanej dla nich lekcji bibliotecznej i zwiedziły szkolną bibliotekę. Dzieci z zaciekawieniem przeglądały publikacje, rozwiązywały bajkowe zagadki, zapoznawały się z różnymi formami książek (audiobooki, komiksy, książki tradycyjne). Przedszkolaki  zadawały wiele pytań na temat książek i pracy w bibliotece. Aktywnie spędziły czas.

      Kolejna forma zajęć skierowana była do dzieci przebywających w szkolnej świetlicy. Uczniowie z klas pierwszych i drugich zostali zaproszeni do stworzenia plakatu ilustrującego hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Wspólnymi siłami dzieci wykonały ciekawy barwny, biblioteczny collage. Za pracę zostały nagrodzone drobnymi upominkami (zakładkami, kalendarzykami lub „przypinkami” bibliotecznymi).

      Następnie, w przedszkolu, w grupie „Kotków” zostały przeprowadzone  warsztaty biblioteczne. Przedszkolaki włączyły się do rozmów na temat książek i bibliotek. Słuchały fragmentów historii o przygodach sympatycznego Krecika oraz zapoznały się z częścią słuchowiska literackiego. Najwięcej radości sprawiła im praca w grupach i tworzenie prac plastycznych nawiązujących do tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek. Dzieci wykazały się pomysłowością i zaangażowaniem.

      Mamy nadzieję, że zainicjowane spotkania, rozmowy i warsztaty uświadomiły dzieciom korzyści wynikające z czytania książek, przybliżyły pracę biblioteki i zachęciły do korzystania z jej oferty.

    • Peregrynacja kopii figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano
     • Peregrynacja kopii figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano

     • W dniach 16 – 18 maja 2021 roku w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Woli Radziszowskiej miała miejsce peregrynacja kopii figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. Ostatniego dnia uroczystości, 18 maja, w 101 rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II, św. Michał w znaku tej cudownej figury, zagościł w naszej szkole. Ksiądz Andrzej Żarkowski CSMA, wprowadził uczniów i nauczycieli w temat objawień św. Michała Archanioła. 

      Serdecznie dziękujemy za tę wielką łaskę i radość z obecności w naszej szkole figury św. Michała Archanioła, szczególne podziękowania za zorganizowanie spotkania kierujemy w stronę Księdza Antoniego Spórny, Proboszcza naszej Parafii.

    • 40 rocznica święceń kapłańskich Ks. Proboszcza Antoniego Spórny
     • 40 rocznica święceń kapłańskich Ks. Proboszcza Antoniego Spórny

     • 40 rocznica święceń kapłańskich

      Ks. Proboszcza Antoniego Spórny

       

      Krzeczów

      Kraków

      Jaworzno– Szczakowa

      Czaniec

      Zakopane

      Wadowice

      Gruszów

      Wola Radziszowska

       

      1981 - 17 V - 2021

       

      Szanowni Państwo,

      17 maja o godzinie 12:00 odbędzie się w naszej szkole uroczystość

      związana z obchodami 40 rocznicy święceń kapłańskich

       

      Ks. Proboszcza Antoniego Spórny.

       

      Z tej okazji klasa II pod kierunkiem Pani Ewy Gubały -

      Wychowawczyni klasy II

      przygotowała część artystyczną uroczystości.

       

      Zachęcamy dzieci i młodzież

      do uczczenia tego Jubileuszu odświętnym strojem.

      Z wyrazami szacunku,

      Halina Twardosz

       

     • Zebranie z Rodzicami, informacje bieżące

     • Szanowni Państwo,

      Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie

      1. Od 17 maja 2021 roku Klasa 4a ma przydzieloną salę 20 (świetlica), klasa 4b salę 33 (obok gabinetu logopedy – piętro).
      2. Obiady od 17 do 21 maja:
      1.        po trzeciej lekcji klasy: 1a,1b i 2,
      2.        po czwartej lekcji klasy: 3a, 3b i 4a,
      3.        po piątej lekcji klasy: 4b, 6a i 6b.

      Wyjątek stanowi piątek 21 maja, kiedy to 4a spożywa obiad po piątej lekcji, natomiast 6a po czwartej lekcji zamiast klasy 4a.

      1. Nie włączamy dzwonka w szkole, nauczyciele czuwają nad punktualnością kończenia i rozpoczynania lekcji.
      2. Uczniowie podczas przerw przebywają w swoich salach lekcyjnych, pod opieka nauczycieli z którymi skończyli zajęcia, lub zostają odprowadzeni do szatni albo na świetlicę.
      3. Uczniowie klas IV-VIII mogą korzystać ze świetlicy tylko w oczekiwaniu na dowóz.
      4. Na świetlicy, na korytarzach, w obszarach wspólnych szkoły obowiązują maseczki, w salach przebywamy bez maseczek.
      5. Należy pamiętać o dezynfekowaniu i myciu rąk.
      6. Do szkoły mogą uczęszczać tylko osoby zdrowe.
      7. Do szkoły od 17 do 21 maja wchodzimy dwoma wejściami:
      1.       Wejściem od strony południowej – klasy: 1a,1b, 2, 3a, 3b
      2.       Wejściem od strony zachodniej (obok sali gimnastycznej) – klasy: 4a,4b,6a,6b

      W najbliższy czwartek 20 maja 2021 roku odbędzie się zebranie z Rodzicami, na platformie Teams, na które serdecznie zapraszam  wg następującego porządku:

      godz. 17:00 – klasy: 1a, 1b, 2

      godz. 17:30 – klasy: 3a i 3b

      godz. 17:45 – klasy: 4a, 4b, 6a, 6b, 6c

      godz. 18:00 – klasy: 7a, 7b i 8

      Wszyscy nauczyciele będą dostępni od 18:00 do 19:30 w Teams.

       

      Z poważaniem

      Halina Twardosz

    • Obchody Dnia Europejskiego
     • Obchody Dnia Europejskiego

     • 9 maja obchodzimy Dzień Europejski, czyli święto Unii Europejskiej. Nasza szkoła również postanowiła wziąć udział w celebrowaniu tego dnia. Panie anglistki przygotowały dla uczniów różnorodne materiały. Można było obejrzeć prezentację, przekazującą podstawowe informacje o Unii, zarówno te poważne, jak i ciekawostki. Można było też posłuchać hymnu europejskiego i zaśpiewać karaoke.  

      Uczniowie klas młodszych kolorowali flagę europejską iprojektowali własnego Syriusza, czyli maskotkę Unii. Mieli też za zadanie odgadnąć stolice poszczególnych krajów europejskich i właściwie pokolorować ich flagi.  

      Starsi uczniowie natomiast zmagali się z wcale niełatwymi zadaniami online, jak dopasowanie kształtów do państw wchodzących w skład Unii Europejskiej czy języków, jakie w nich obowiązują. Nie zabrakło też zabaw na spostrzegawczość, np. memory z flagami.  

      Każdy mógł znaleźć aktywność dla siebie, a przy okazji dowiedzieć się czegoś więcej o Unii. 

  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych
   • Szkoła Podstawowa
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Szkolna 10;
    32-053 Wola Radziszowska
    ------------------------------------------------------------------
    Adres przedszkola:
    Samorządowe Przedszkole
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
    32-053 Wola Radziszowska
   • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
    -------------------------------------------------------------------
    (+12) 256-37-68 Przedszkole
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
 • Librus Synergia