• Spotkanie Mikołajkowe

     • W czwartek, 08.12.2022 roku dzieci z oddziałów „Pszczółki” i „Słoneczka” udały się do Krakowa. Była to niezwykła podróż – spotkanie ze Św. Mikołajem. Zaproszenie do udziału w tym szczególnym wydarzeniu otrzymaliśmy od prezes fundacji „Odzyskaj nadzieję” pani Beaty Kurek. Uroczystość została zorganizowana w zabytkowym budynku przy ul. Basztowej 20, siedzibie Krakowskiego Oddziału Okręgowego NBP – Krakowskim Salonie Ekonomicznym. Mieliśmy okazję posłuchać przepięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu jednego z braci zespołu „Golec Uorkiestra”. Piękne piosenki zaprezentował również drugi  z zaproszonych gości – Kordian. Uczestniczyliśmy również w tajemniczym pokazie magika. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały niezwykłe widowisko. Przedstawienie było interaktywne i niektórzy osobiście wystąpili przed publicznością, prezentując magiczne sztuczki. Na koniec Święty Mikołaj rozdał przybyłym dzieciom prezenty. Skorzystaliśmy również  z okazji  aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z panem Łukaszem Golcem.

      Była to niezwykła uroczystość. Z pewnością długo pozostanie w naszej pamięci.  Pani prezes Beacie Kurek  bardzo  dziękujemy za zaproszenie. Życzymy dalszych sukcesów w realizacji zamierzonych celów. Serdecznie dziękujemy…

      Elżbieta Bojko

     • Św. Mikołaj z wizytą w Przedszkolu

     • Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki uczyły się piosenek i wierszyków dla upragnionego Gościa. We wtorek, 6 grudnia już od samego rana wszystkie dzieci z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja, zadając ciągle te same pytania: „Czy dzisiaj przyjdzie Św. Mikołaj? O której godzinie będzie Mikołaj?” Tuż po śniadaniu, w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - prawdziwy Św. Mikołaj. Gość z Dalekiej Laponii wywołał wiele radości i uśmiechów na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj pytał dzieci: „Czy były grzeczne i czy zjadają wszystkie posiłki?” Każda grupa zaprezentowała przed Mikołajem wierszyk lub piosenkę, aby zasłużyć na prezent. Na zakończenie Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Odbierając prezenty przedszkolaki mogły usiąść na kolanach Świętego Mikołaja, przytulić się do Niego i „pociągnąć” za śnieżnobiałą brodę. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia. Wizyta wyjątkowego Gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

      Anna Müller

     • Mikołajki w Teatrze Współczesnym

     • Dnia 6 grudnia 2022 roku w Dzień Świętego Mikołaja, uczniowie klas I-III wybrali się do Teatru Współczesnego w Krakowie na przedstawienie pt. „Baśnie braci Grimm”.

      Głównym bohaterem przedstawienia był chłopiec, który nie miał przyjaciół, nikt nie chciał się z nim bawić i bardzo się nudził. Babcia zaproponowała mu przeczytanie baśni. I tutaj cała historia się zaczyna, bowiem w magiczny sposób chłopiec, a my razem z nim, rozpoczął wędrówkę po różnych baśniach autorstwa braci Grimm. Przeżył niesamowite przygody, czasami zabawne, ale najważniejsze, że pomógł ocalić jedną z głównych bohaterek – Śpiącą Królewnę. Dzięki temu uwierzył w swoje możliwości i w to, że każdy jest tak samo ważny. Miejmy nadzieję, że nasi uczniowie zapamiętają tę naukę.

      Po przedstawieniu czekała na naszych uczniów niespodzianka. Okazało się, że Teatr Współczesny odwiedził…. ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Dzieci bardzo ucieszyły się. Święty Mikołaj zrobił dzieciom test, czy zasługują na prezenty w tym roku oraz opowiedział wiele zabawnych historii. Każdy mógł porozmawiać z Mikołajem i pewnie niektórzy wykorzystali okazję i szepnęli mu na ucho swoje życzenia.

      Teatr opuściliśmy z dobrymi humorami i z nadzieją, że gdzieś tam w domu czeka na nas wymarzony prezent. Przecież wszyscy byliśmy grzeczni…

       

     • Św. Mikołaj - byliśmy grzeczni.

     • Nasi uczniowie byli chyba bardzo grzeczni w tym roku, gdyż... odwiedził ich sam Święty Mikołaj! Przyszedł dziś rano i rozdawał uczniom cukierki aby osłodzić ten deszczowy dzień :) Mimo niezbyt przyjemnej  aury na zewnątrz, w szkole panowała świetna atmosfera! Dziękujemy Święty Mikołaju 🎅

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

     •  

      Dyrekcja, Nauczyciele Przedszkola i Przedszkolaki

      serdecznie dziękują

      Panu Bogusławowi Maślance

      za podarowanie żywej choinki,

      która pięknie ozdobiła wejście do budynku Przedszkola. 

       

      Dziękujemy za ofiarowaną pomoc

      i życzymy powodzenia w realizacji zamierzonych celów. 

     • Budowa świetlicy ruszyła :-)

     •  

      Szanowni Państwo Rodzice,

       

      w imieniu swoim i firmy Dur-Bud rozbudowującej świetlicę szkolną, uprzejmie proszę, aby w dniach 7, 8 i 9 grudnia (środa, czwartek, piątek), w miarę możliwości, ograniczyć dojazd w okolice szkoły. W tych dniach firma Dur-Bud będzie transportować ciężarówkami ziemię z terenu budowy.

      Proszę nie korzystać z miejsc parkingowych obok początku ogrodzenia szkolnego, będzie zasypywany zbiornik za ogrodzeniem.

       

      Z wyrazami szacunku

      Halina Twardosz

     • XI Familijny Turniej Tenisa Stołowego

     •  

      Szanowni Państwo

       

      Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców na XI FAMILIJNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO.

      Turniej odbędzie się 10 grudnia (sobota) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie. 

      Zapisy rozpoczynają się od 9.20. 

      Na wszystkich uczestników czekają nagrody.

      Organizatorzy

     • Prelekcje z Funkcjonariuszem Straży Miejskiej

     • Przez cały listopad naszą szkołę odwiedzał Funkcjonariusz Straży Miejskiej, który prowadził zajęcia z uczniami zarówno z klas 1-3 jak i starszymi. Klasy 4-6 mogły posłuchać o przemocy, o tym jak jej zapobiegać oraz bronić się. Klasy młodsze uczyły się o bezpieczeństwie na drogach oraz o tym jak ważne są odblaski.

      Panu Tomaszowi Morawie bardzo dziękujemy!

     • Przedstawienie teatralne w przedszkolu pt. „Cztery pory roku”

     • W dniu 1. grudnia dzieci z oddziałów: „Jagódki”, „Kotki”, „Słoneczka” i „Pszczółki” uczestniczyły w spektaklu pt.: „Cztery pory roku” (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego „Redukcja niskiej emisji na terenie Gminy Skawina – etap 2”). Przedszkolaki obejrzały mądre i wzruszające przedstawienie o przygodach pór roku: lata, zimy, wiosny i jesieni. Z zapartym tchem śledziły pełną przygód opowieść niedźwiedzia Przemka i pszczoły o imieniu Olo na temat zanieczyszczania środowiska naturalnego przez ludzi. Przedstawienie było interaktywne i część z dzieci mogła wziąć w nim udział.

       

      Elżbieta Bojko

    • Podziękowanie za Kiermasz Ciast
     • Podziękowanie za Kiermasz Ciast

     • Szanowni Rodzice, Mieszkańcy Woli Radziszowskiej

       

      serdecznie dziękuję za zorganizowanie i udział w Kiermaszu Ciast. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, na kiermaszu znalazły się: przepyszne ciasta, otwarte serca, serdeczne słowa i uśmiechy.

      Dziękuję z całego serca; całą zebraną kwotę Rodzice zdecydowali przeznaczyć na zakup dywanu interaktywnego do nowej świetlicy. 

      Z wyrazami wdzięczności

      Halina Twardosz

       

     • Andrzejki – magiczny dzień wróżb w przedszkolu

     • We wtorek, 29 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. Udekorowane na tę okoliczność sale, gazetki oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający wróżbom i przepowiedniom. Najwięcej radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z andrzejkami – lanie wosku. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wszystkie wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce. Bawiliśmy się w rytm dziecięcych przebojów. Andrzejkową atmosferę dopełniały kolorowe stroje dzieci – tego dnia nie zabrakło księżniczek, wróżek, biedronek, czarodziejek, strażaków, policjantów, supermenów i wielu innych bajkowych postaci.

      Dzień ten przyniósł przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny był okazją do wspólnej, wesołej zabawy. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie!

      Elżbieta Bojko

     • Wielka akcja pieczenia świątecznych pierników w świetlicy

     • W czwartek, 24 listopada w godzinach od 8.00 do 11.00 w świetlicy szkolnej odbyło się pieczenie i dekorowanie pierników. W zajęciach brali udział uczniowie klas I-III, którzy wyrabiali, wałkowali gotowe ciasto i wycinali foremkami. Kolejno też do świetlicy przychodzili uczniowie poszczególnych klas i z wielkim zapałem dekorowali upieczone pierniki. Pieczenie pierników sprawiło naszym uczniom wielką radość i jednocześnie wprowadziło nas wszystkich w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Korzenny aromat wypełnił budynek całej szkoły. Wychowawcy świetlicy serdecznie dziękują wszystkim, którzy się przyczynili do zorganizowania wspólnego pieczenia: Wychowawcom świetlicy za przygotowanie ciasta, Rodzicom za zakup akcesoriów i ozdób cukierniczych, Paniom z kuchni za czuwanie nad pieczeniem.

    • Konkurs literacki "Moja szkoła"
     • Konkurs literacki "Moja szkoła"

     • Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie literackim "Moja szkoła". Każdy uczestnik konkursu pisze wiersz o Szkole w Woli Radziszowskiej.

      Celem konkursu jest:

      • Zachęcanie uczniów do pisania i prezentowania własnej twórczości.
      • Uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka polskiego.
      • Rozwijanie wyobraźni oraz wrażliwości na słowo poetyckie.
      • Odkrywanie talentów literackich.
      • Popularyzowanie twórczości młodych autorów.

      Poniżej link do regulaminu konkursu i zgody rodziców.

     • Klasy VIII na musicalu „Mały Książę”

     • W dniu 22 listopada odbyła się wycieczka klas ósmych do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie na musical: „Mały Książę” w reżyserii Piotra Rutkowskiego. Uczniowie wyjechali spod bram szkoły o godz 8.30 pod czujną opieką pań polonistek: Pani Iwony Jurczyk i Pani Joanny Grygiel, a także wychowawców: Pana Dariusza Janika i Pani Bogumiły Maślanki. Spektakl rozpoczął się o godz. 11.45 i trwał półtorej godziny.

      Książka Exupery'ego to uniwersalne dzieło towarzyszące kolejnym pokoleniom. Dzieło niezwykłe, w którym każdy- dorosły i dziecko- odnajdą coś dla siebie. Historia chłopca odwiedzającego kolejne planety i odkrywającego siebie samego, niezmiennie urzeka prostotą i szczerością. To dzięki Małemu Księciu wciąż na nowo możemy odnajdywać w sobie dziecko. Urzekająca muzyka Pauliny Kapłon-Talik, piosenki autorstwa Malwiny Czapigi, animacje oraz sceny powstające pod czujnym okiem doświadczonego aktora i reżysera Piotra Rutkowskiego, a także elementy cyrkowe doskonale dopełniały prozę Exupery'ego. Uczniowie mogli doświadczyć świata pełnego magii, wzruszeń, barwnych kostiumów, akrobacji, a także pełnych emocji piosenek. Mały Książę zabrał nas w podróż po wszechświecie, która prowadzi prosto do ukrytego w nas dziecka!

      Wrażenia po spektaklu na długo pozostaną w pamięci uczniów i opiekunów.

     • Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

     • Dzień 25. listopada, był szczególny, ponieważ wszystkie dzieci w naszym przedszkolu, uroczyście obchodziły ,,Dzień Pluszowego Misia’’. Przedszkolaki w tym dniu przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi ulubieńcami, misiami. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia swojego pluszowego przyjaciela, potem dzieci zapoznały się z  historią powstania pluszowego misia. Dzieci z uwagą wysłuchały wiersza pt. ,,Kto misiowi urwał ucho?’’, wypowiadały się na temat szanowania zabawek,  trafnie odgadywały zagadki o zwierzętach leśnych. Z radością bawiły się podczas zabawy ruchowej ,,Stary niedźwiedź’’, ,,Ja jestem niedźwiadek’’. „Zamieniały się w misie” i ruchem lustrowały historyjkę opowiadaną przez nauczyciela. Utrwalały orientację przestrzenną ze swoimi misiami. Przedszkolaki podzielone na grupy układały misia z puzzli, ucząc się zgodnej współpracy. Wysłuchały wzruszającego opowiadania pt. ,,Serduszko małego misia’’. Na zakończenie wszystkie dzieci wykonały piękne prace plastyczne ,,Miś’’.

      Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Wydarzenie to na pewno, na długo zostanie w naszych wspomnieniach.

                                                             Renata Biskup

     • Uroczystość wręczenia nagród w konkursie "Pamiętamy o Niepodległej"

     • 24 listopada 2022

      WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU PLASTYCZNEGO „PAMIĘTAMY O NIEPODLEGŁEJ”

      W środę w Sali tradycji COLąd-DKL wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego „PAMIĘTAMY O NIEPODLEGŁEJ - gen. broni Władysław ANDERS- żołnierz, wódz, polityk”. Dzieci otrzymały wyróżnienia z rąk Dowódcy Centrum Operacji Lądowych-Dowódcy Komponentu Lądowego gen.dyw. Stanisława Czosnka.

      Organizatorami konkursu byli Niezależny Związek Harcerstwa „Czerwony  Mak”  oraz Centrum Operacji Lądowych - Dowództwo Komponentu Lądowego. Jego głównym celem była popularyzacja wiedzy z zakresu życia i dokonań gen. broni Władysława Andersa, a także promowanie idei patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży.

      Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie prac plastycznych dowolną techniką na temat: „Generał broni Władysław Anders – żołnierz, wódz, polityk”. W plastycznej rywalizacji wzięli udział uczniowie klas I-III oraz IV-VIII szkół podstawowych ze Skawiny i Woli Radziszowskiej, którzy wykazali się bogatą wyobraźnią, niezwykłymi zdolnościami plastycznymi oraz ogromną pomysłowością.

      Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem najlepszych prac, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki. W każdej kategorii wiekowej wyłoniono po trzech laureatów.

      Laureatom serdecznie gratulujemy!

    • ZAPRASZAMY :-)


  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych
   • Szkoła Podstawowa
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Szkolna 10;
    32-053 Wola Radziszowska
    ------------------------------------------------------------------
    Adres przedszkola:
    Samorządowe Przedszkole
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
    32-053 Wola Radziszowska

    32-053 Wola Radziszowska
    Poland
   • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
    -------------------------------------------------------------------
    (+12) 256-37-68 Przedszkole
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
 • Librus Synergia