• Pomagamy - akcja charytatywna "Bliżej kundelka" od 4 do 25X

• REGULAMIN AKCJI ZBIÓRKI DLA ZWIERZĄT

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem  jest Przedszkole Samorządowe w Woli Radziszowskiej (zwane dalej: Organizatorem), koordynatorem zbiórki karmy dla zwierząt jest Agnieszka Sekuła, Monika Trojanowska, Ewa Chmielarz

2. Uczestnictwo w zbiórce dla zwierząt jest dobrowolne i równoznaczne
            z akceptacją przez uczestnika regulaminu w całości. Zbiórka jest akcją charytatywną.

II. CZAS TRWANIA i MIEJSCE ZBIÓRKI DLA ZWIERZĄT

1. Zbiórka karmy dla zwierząt przeprowadzona zostanie  z okazji Dnia Kundelka oraz w celu realizacji projektu „Bliżej Pieska” pod patronatem Bliżej Przedszkola i odbędzie się w dniach 4.10-25.10.2023 roku.

2. Celem zbiórki jest zebranie karmy mokrej i suchej dla psów i kotów
            ze Skawińskiego  Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt.

3. W/w dary muszą mieć ważny termin przydatności.

4. Zbiórka prowadzona będzie w formie darów rzeczowych (karma dla psów
            i kotów).

5. Miejsce Zbiórki: Przedszkole Samorządowe w Woli Radziszowskiej (przyniesione rzeczy zostawiamy w przygotowanym i wyznaczonym miejscu
            w przedszkolu).

III. ZADANIA KOORDYNATORÓW

1. Do zadań koordynatorów należy:

a) Przeprowadzenie zbiórki.

c) Podsumowanie zbiórki.

d) Dostarczenie datków do Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt.

• Pokaz Judo

• Klub sportowy JUDO zaprasza na zajęcia w poniedziałek i czwartek, godz. 17:30 - 18:30. Miejsce zajęć: sala gimnastyczna SP w Woli Radziszowskiej. Zapisy i informacje na stronie www klubu sportowego.

• Informacja dla Rodziców

• Drogi Rodzicu

Piszemy do Ciebie, aby dać Ci wsparcie, którego być może potrzebujesz. Okres dorastania może być trudny zarówno dla nastolatków, jak i dla rodziców.   Jeśli chcesz aby Twoje dziecko czuło się zrozumiane i akceptowane mamy propozycje właśnie dla Twojego dziecka.

Centrum Usług Społecznych w Skawinie organizuje spotkania ze specjalistami w tematyce: zdrowe odżywianie, budowania poczucia własnej wartości, wizerunek - wizaż a poczucie własnej wartości oraz dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne w tym: sport - trening personalny, dieta, suplementy dla młodzieży w wieku od 13 do 15 lat.

Spotkania będą bezpłatne, miejscem spotkań będą Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie, Centrum Aktywności Kulturalnej - Dom Ludowy  w Jaśkowicach,  Centrum Aktywności Kulturalnej - Dom Ludowy w Woli Radziszowskiej, Centrum Aktywności Kulturalnej w Borku Szlacheckim, Świetlica Wiejska  w Zelczynie, Centrum Usług Społecznych w Skawinie.

Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać na stronie internetowej www.cus.skawina.net lub pod numerem telefonu 12- 276 34 10 wew. 16.

Agnieszka Winiarz

Koordynator – Główny Specjalista Dostepności Usług Społecznych

• Szkolna wycieczka klas czwartych i piątej

• W słoneczny jesienny poranek 27 września br. 46 uczniów wraz z opiekunami wybrało się na wycieczkę krajoznawczą w okolice Myślenic. Trasa prowadziła malowniczymi szlakami Beskidu Wyspowego. Wędrówka rozpoczęła się na Zarabiu i prowadziła na Górę Chełm,  a następnie na szczyty Śliwnik i Uklejna. Długość trasy wynosiła ok. 13 km, którą wycieczkowicze pokonali w ciągu 5 godzin. Był to miło spędzony czas przy jeszcze bardzo ciepłej pogodzie, a dobra widoczność odsłaniała przepiękne widoki  zarówno na pasma górskie, jak i na okoliczne miejscowości. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni

z pokonanych trudności, zwłaszcza przy ostrych podejściach.