• Konkurs "Moja ulubiona książka"
     • Konkurs "Moja ulubiona książka"

     • W marcu br. Biblioteka Szkolna zaprosiła uczniów klas IV – VIII do udziału w konkursie pt. „Moja ulubiona książka”. Polegał on na zredagowaniu wypowiedzi pisemnej, w której należało ocenić ulubioną książkę – uzasadniając swój wybór.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce zajęła Renata Machnik z klasy VIa za ocenę książki „Mówili, że jestem zbyt wrażliwa” F. Bosco;

      II miejsce zajęła Joanna Kotara z klasy VIII za ocenę książki „Drzewo życzeń” K. Applegate.

      Fragmenty najlepszej pracy zostaną opublikowane na blogu biblioteki szkolnej: https://bibliotekaszkolnawr.wordpress.com/. Uczennice otrzymają dyplomy
      i upominki.

      Gratulujemy! Życzymy jak najwięcej, pozytywnych doświadczeń czytelniczych. Zaglądajcie na nasz blog i czytajcie książki, wszak, jak stwierdziła Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” 😊 .

    • Remont sali gimnastycznej
     • Remont sali gimnastycznej

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informuję, że w najbliższym czasie zostanie wykonany w naszej Szkole remont sali gimnastycznej. Zostaną odmalowane ściany, co z pewnością sprawi radość całej społeczności szkolnej, poprawi bezpieczeństwo i komfort pracy. Remont będzie możliwy dzięki przychylności Pana Witolda Grabca Pierwszego Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.

      Serdecznie dziękuję Panie Burmistrzu.

      Serdecznie dziękuję Panu Inspektorowi Zbigniewowi Piętakowi, który z ramienia Wydziału Gospodarki Komunalnej przy UMiG w Skawinie z wielkim zaangażowaniem i skutecznością wspiera działania naszego Zespołu.

      Panie Inspektorze, serdecznie dziękuję.

      Uprzejmie informuję, że szatnia  w szkole świeci czystością i świeżością, została odmalowana przez Pracowników Obsługi Szkoły i Przedszkola. Państwo Pracownicy pracowali z ogromnym zapałem, odnowili również drabinki i kraty oraz inne elementy na sali gimnastycznej. 

      Serdecznie Państwu dziękuję.

      Mam nadzieję, że dzieci po powrocie poznają swoją szkołę, gdyż zmian jest wiele. :-)

      Z wyrazami wdzięczności za wszystko co za nami i wielką prośbą o podejmowanie kolejnych wyzwań, przed nami bowiem budowa świetlicy szkolnej, przebudowa dachu na szkole, budowa sali gimnastycznej i budowa zadaszenia nad placem zabaw w naszym Przedszkolu.

       

      Z serdecznymi pozdrowieniami,

      Halina Twardosz

      Ps. Już wkrótce pojawią się zdjęcia.

    • "Dzień Ziemi" w Przedszkolu
     • "Dzień Ziemi" w Przedszkolu

     • Dzień Ziemi, który przypada 22. kwietnia to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Obchodzi się go, aby promować proekologiczne postawy w społeczeństwie oraz budować wśród ludzi świadomość wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę, pomyśleć o naszej planecie i w jakiej jest ona kondycji.

      Z okazji Dnia Ziemi wszystkie Dzieci przyszły do Przedszkola ubrane na zielono. Zorganizowaliśmy dla naszych Przedszkolaków wiele zabaw z ekologią w tle. Dzieci zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom - Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby była czysta, zdrowa i piękna. Powstały piękne prace plastyczne naszej planety, dzieci śpiewały również piosenkę pt. „Ochroń ziemię”. Obejrzały ciekawy film edukacyjny, który pomógł im zrozumieć dlaczego dbanie o naszą planetę jest tak ważne. Dowiedziały się jak oszczędzać wodę, energię, oraz co to jest recykling. Dzieci miały możliwość wykonania doświadczenia: ,,Moja planeta - Ziemia” za pomocą mleka i farb, łącząc naukę z zabawą.  

      Warto mieć nadzieję, że takie dni, jak dzisiejszy i każda rozmowa z dziećmi
      o potrzebie ochrony środowiska przyczyni się do uwrażliwienia najmłodszego pokolenia na fakt, że od tego, jak będą dbali o środowisko zależy przyszłość naszej planety.

                                                                                                     Dominika Twardosz

    • Światowy Dzień Ziemi
     • Światowy Dzień Ziemi

     • 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

      To wyjątkowe święto ma uświadamiać ludziom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, zatem każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

      Nasza szkoła mimo pandemii aktywnie włączyła się w obchody Dnia Ziemi. Na lekcjach                z wychowawcami zostały przeprowadzone pogadanki na temat życia bez plastiku oraz ochrony środowiska.

      Uczniowie naszej szkoły zaakcentowali również ten dzień, przebierając się na zielono, co widać na zdjęciach.

      Wspólnie dbajmy o naszą PLANETĘ ZIEMIĘ!

    • Wznowienie pracy Przedszkola
     • Wznowienie pracy Przedszkola

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informuję, że od poniedziałku 19 kwietnia 2021 r. nasze Przedszkole powraca do pracy stacjonarnej z wszystkimi dziećmi, na zasadach takich, jak przed wprowadzeniem restrykcji i zamknięciem przedszkoli od 27 marca br. 

      Z poważaniem
       Halina Twardosz

       

    • Lista dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego w Woli Radziszowskiej
     • Lista dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego w Woli Radziszowskiej

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informuję, że zgodnie z „Regulaminem rekrutacji dzieci do przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych na terenie miasta i gminy Skawina w roku szkolnym 2021/22” „Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola Samorządowego w Woli Radziszowskiej na rok szkolny 2021/2022”  zostaną podane do publicznej wiadomości w dniu 12.04.br. o godzinie 12.00.

      Z uwagi na warunki epidemiologiczne, a także przepisy RODO, listy będą umieszczone w przedsionku Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Radziszowskiej.

      W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt pod numerem telefonu 12 2754232 w godzinach od 12:00 d0 14:30.

      Z poważaniem,

      Halina Twardosz

      Dyrektor Zespołu

       

    • Kiermasz świąteczny - podziękowanie
     • Kiermasz świąteczny - podziękowanie

     • Szanowni Państwo,

      Drodzy Uczniowie, Przedszkolaki, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy,

      Sympatycy ZPO w Woli Radziszowskiej

       

      W dniach od 9 do 23 marca 2021 roku odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej. Wcześniej przygotowano ozdoby świąteczne, które podczas kiermaszu zostały wylicytowane. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na zakup rolet do pracowni informatycznej oraz doposażenie i uruchomienie radiowęzła szkolnego.

      Pragnę serdecznie podziękować Wszystkim zaangażowanym Osobom, a wśród nich Uczniom naszej szkoły, Rodzicom, Sympatykom naszej Placówki, Pracownikom i Nauczycielom. Dziękuję bardzo Wszystkim Osobom przygotowującym ozdoby, Wszystkim, którzy przekazali ozdoby na kiermasz, ale i Wszystkim licytującym. Tych Osób było bardzo dużo, a sam kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających specjalnie przygotowaną na tę okoliczność stronę.

      Szczególne podziękowania za koordynowanie kiermaszu z ogromnym zaangażowaniem składam

      Pani Katarzynie Karaś-Gucwie Przewodniczącej Rady Rodziców

      oraz Pani Annie Bernat Zastępcy Przewodniczącej Rady Rodziców.

       

      Serdecznie dziękuję.

      Z wyrazami wdzięczności i szacunku

      Halina Twardosz

      Dyrektor ZPO w Woli Radziszowskiej

    • III edycja szkolnego konkursu historycznego
     • III edycja szkolnego konkursu historycznego

     • Wola Radziszowska – moja rodzinna wieś

       

      16 kwietnia br. 18 uczniów z klas VI – VIII zmagało się z pytaniami dotyczącymi historii Woli Radziszowskiej. Zakres wiadomości obejmował zagadnienia z historii, geografii, rejonizacji i nazw ulic,  zabytkowego kościółka i nowej świątyni, edukacji na przestrzeni wieków  oraz ciekawostki i legendy wsi położonej w Dolinie Cedronu.

      Konkurs odbył się w formie online. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 33 pytania o różnym stopniu trudności. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą.

      Miejsce I zajęła Apolonia Sułkowska z klasy VII b, II miejsce Gabriela Maślanka z klasy VII a, a III miejsce Magdalena Marchewka z klasy VII b i Emilia Mazur z klasy VIII.

       

      Wszystkim uczestnikom Konkursu dziękujemy za podjęcie trudu i chęci poznania miejscowości, w której mieszkają, czyli Małej Ojczyzny.

       

      Organizatorzy:

      Marcin Grala, Bogumiła Maślanka

    • Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań
     • Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań

     • Szanowni Państwo,

      w okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

      Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

      W tym trudnym okresie pandemii tegoroczny spis jest realizowany przede wszystkim przez Internet. Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl jest dostępny interaktywny formularz, który należy wypełnić.

      Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub urzędzie gminy i miasta, które są dostępne w zależności od sytuacji epidemicznej, albo dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–18.00.

      Z mieszkańcami województwa małopolskiego, którzy nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja będą kontaktować się telefonicznie rachmistrzowie spisowi.

      Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w rozpowszechnianiu informacji o spisie, promocję poprzez kanały informacyjne np. media społecznościowe oraz udział w innych działaniach promocyjnych. W załączeniu znajdują się materiały graficzne, które mogą być pomocne przy tworzeniu wpisów.

      licz_Obszar roboczy 1 Bieżące informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 są zamieszczane na stronie internetowej spis.gov.pl.

      Pragnę serdecznie zachęcić Państwa do udziału w samospisie internetowym, gdyż

       

       

      Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego

      Dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie

      Agnieszka Szlubowska

       

      Urząd Statystyczny w Krakowie

      ul. Kazimierza Wyki 3, 31-223 Kraków

      tel. 12 41 56 011

      SekretariatUSKRK@stat.gov.pl

      spis.gov.pl

       

       

    • Dzień otwarty
     • Dzień otwarty

     •  

      Szanowni Państwo Rodzice,

      serdecznie zapraszam na Dzień otwarty naszej szkoły w dniu
      22 kwietnia 2021 roku (czwartek)  w Teams od godziny 17:30 do 19:00.

      To spotkanie nie jest obowiązkowe, jednakże zachęcam wszystkich Rodziców, którzy chcieliby porozmawiać indywidualnie z nauczycielami. Wszyscy nauczyciele będą zalogowani na platformie Teams i gotowi do rozmowy z Państwem od godziny 17:30 do godziny 19:00.

       

      Z wyrazami szacunku,

      Halina Twardosz

       

    • Oświadczenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola
     • Oświadczenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola

     • Szanowni Państwo

       

      Wszystkich Rodziców/Opiekunów prawnych dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do Przedszkola Samorządowego w Woli Radziszowskiej proszę o złożenie oświadczenia woli przyjęcia do przedszkola (załącznik nr 4 do Regulaminu rekrutacji) w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Radziszowskiej w następujących terminach:

       

      30.03.2021 (wtorek) od 9:00 do 11:00

      31.03.2021 (środa) od 13:00 do 15:00

      1.04.2021 (czwartek) od 9:00 do 11:00

       

      Proszę uprzejmie o dotrzymanie terminu.

      Z poważaniem

      Halina Twardosz

       
    • Sukces uczennicy kl. 7a w konkursie polonistycznym
     • Sukces uczennicy kl. 7a w konkursie polonistycznym

     • Jeśli chodzi o język polski, Natalia Łopata z klasy 7a nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Tym razem wzięła udział w Gminnym Konkursie Polonistycznym „Między światami”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Skawinie. Jest to konkurs, w którym trzeba przeczytać wymagane lektury, a następnie wykazać się ich znajomością, rozwiązując różnorodne zadania. Natalia świetnie poradziła sobie w pierwszym etapie zatytułowanym „Patrząc w niebo” i zakwalifikowała się do drugiego etapu pod nazwą „Bliżej ziemi”. Choć pytań było więcej, a ich trudność wzrosła, naszej uczennicy również tym razem poszło śpiewająco i z najwyższą liczbą punktów awansowała do finału, który odbędzie się już wkrótce.

      Życzymy powodzenia i jak najlepszego wyniku!

      Słowa uznania kieruję do Pani Marzeny Bednarz-Guzik, która jest Nauczycielem i Opiekunem Naukowym Natalki. Gratuluję i dziękuję.

      Z wyrazami szacunku

      Halina Twardosz

       

    • Małopolski Carolus
     • Małopolski Carolus

     • Województwo Małopolskie wraz z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zapraszają uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa małopolskiego do ubiegania się o tytuł „Małopolskiego Carolusa”.
       

      Życie jest talentem powierzonym każdemu z nas, tak abyśmy je przemieniali i pomnażali, czyniąc z niego dar dla innych...(Jan Paweł II, XI ŚDM, Rzym 1996)
       

      To małopolskie wyróżnienie otrzymywać będą uczniowie jako nagrodę dla swojej systematycznej pracy nad rozwijaniem swoich zdolności, zainteresowań i pasji.

      Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

      • Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki
      • Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski
      • Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty
      • Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

      Tytuł „Małopolski Carolus” przyznawany będzie w pięciu dziedzinach:

      • gemma gemmarum (omnibus edukacyjny)
      • artificem commendant opus (kultura i sztuka)
      • mens sana in corpore sano (sport)
      • motu proprio (wolontariat)
      • littera scripta manet (literatura)

      Na tytuł „Małopolskiego Carolusa” składają się: nagroda pieniężna w wysokości 5.000 zł, statuetka i okolicznościowy dyplom.

      Na zgłoszenia czekamy do dnia 14 maja 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego). Zgłoszenia mogą dokonywać:

      a) nauczyciele i wychowawcy;
      b) rodzice (opiekunowie prawni);
      c) organizacje i stowarzyszenia.

      ZAPRASZAMY!

    • Życzenia świąteczne
     • Życzenia świąteczne

     • Szanowni Państwo,

      Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przedszkolaki, Sympatycy
      ZPO w Woli Radziszowskiej

      Z okazji Świąt Wielkanocnych

      życzymy

      uśmiechu i optymizmu na co dzień,
      ciepłych, przynoszących spokój chwil,

      miłości i życzliwości, które będą wypełniać Państwa serca
      oraz ufnego spojrzenia w przyszłość.
      Niech Wielkanoc przypomina nam, że nigdy nie należy tracić nadziei,
      ponieważ bez względu na to, jak ciemna jest droga, którą się poruszamy,
      na jej końcu zawsze znajduje się światło..

       

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

      ZPO w Woli Radziszowskiej

     • Wyniki rekrutacji do Przedszkola Samorządowego w Woli Radziszowskiej

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informuję, że informacja dotycząca zakwalifikowania dziecka do Przedszkola Samorządowego w Woli Radziszowskiej na rok szkolny 2021/22 zostanie przesłana na Państwa e-mail podany w procesie rekrutacji.

      Lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do przedszkola zostanie umieszczona w przedsionku Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Radziszowskiej.

       

      Z poważaniem,

      Halina Twardosz

    • ZAPRASZAMY :-)


  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych
   • Szkoła Podstawowa
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Szkolna 10;
    32-053 Wola Radziszowska
    ------------------------------------------------------------------
    Adres przedszkola:
    Samorządowe Przedszkole
    im. Marii Konopnickiej
    ul. Św. Jana Pawła II nr 6;
    32-053 Wola Radziszowska
   • (+12) 275-42-32 Szkoła Podstawowa
    -------------------------------------------------------------------
    (+12) 256-37-68 Przedszkole
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
   • sekretariat@wr.edu.pl
 • Librus Synergia