Dzień Ziemi - 22 kwietnia
Kiermasz świąteczny - podziękowanie
Szanowni Państwo,
Drodzy Uczniowie, Przedszkolaki, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy,
Sympatycy ZPO w Woli Radziszowskiej
W dniach od 9 do 23 marca 2021 roku odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej. Wcześniej przygotowano ozdoby świąteczne, które podczas kiermaszu zostały wylicytowane. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na zakup rolet do pracowni informatycznej oraz doposażenie i uruchomienie radiowęzła szkolnego.
Pragnę serdecznie podziękować Wszystkim zaangażowanym Osobom, a wśród nich Uczniom naszej szkoły, Rodzicom, Sympatykom naszej Placówki, Pracownikom i Nauczycielom. Dziękuję bardzo Wszystkim Osobom przygotowującym ozdoby, Wszystkim, którzy przekazali ozdoby na kiermasz, ale i Wszystkim licytującym. Tych Osób było bardzo dużo, a sam kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających specjalnie przygotowaną na tę okoliczność stronę.
Szczególne podziękowania za koordynowanie kiermaszu z ogromnym zaangażowaniem składam
Pani Katarzynie Karaś-Gucwie Przewodniczącej Rady Rodziców
oraz Pani Annie Bernat Zastępcy Przewodniczącej Rady Rodziców.
Serdecznie dziękuję.
Z wyrazami wdzięczności i szacunku
Halina Twardosz
Dyrektor ZPO w Woli Radziszowskiej
III edycja szkolnego konkursu historycznego
Wola Radziszowska – moja rodzinna wieś
16 kwietnia br. 18 uczniów z klas VI – VIII zmagało się z pytaniami dotyczącymi historii Woli Radziszowskiej. Zakres wiadomości obejmował zagadnienia z historii, geografii, rejonizacji i nazw ulic, zabytkowego kościółka i nowej świątyni, edukacji na przestrzeni wieków oraz ciekawostki i legendy wsi położonej w Dolinie Cedronu.
Konkurs odbył się w formie online. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 33 pytania o różnym stopniu trudności. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą.
Miejsce I zajęła Apolonia Sułkowska z klasy VII b, II miejsce Gabriela Maślanka z klasy VII a, a III miejsce Magdalena Marchewka z klasy VII b i Emilia Mazur z klasy VIII.
Wszystkim uczestnikom Konkursu dziękujemy za podjęcie trudu i chęci poznania miejscowości, w której mieszkają, czyli Małej Ojczyzny.
Organizatorzy:
Marcin Grala, Bogumiła Maślanka
Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań
Szanowni Państwo,
w okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.
Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.
W tym trudnym okresie pandemii tegoroczny spis jest realizowany przede wszystkim przez Internet. Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl jest dostępny interaktywny formularz, który należy wypełnić.
Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub urzędzie gminy i miasta, które są dostępne w zależności od sytuacji epidemicznej, albo dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–18.00.
Z mieszkańcami województwa małopolskiego, którzy nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja będą kontaktować się telefonicznie rachmistrzowie spisowi.
Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w rozpowszechnianiu informacji o spisie, promocję poprzez kanały informacyjne np. media społecznościowe oraz udział w innych działaniach promocyjnych. W załączeniu znajdują się materiały graficzne, które mogą być pomocne przy tworzeniu wpisów.
Bieżące informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 są zamieszczane na stronie internetowej spis.gov.pl.
Pragnę serdecznie zachęcić Państwa do udziału w samospisie internetowym, gdyż
Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego
Dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie
Agnieszka Szlubowska
Urząd Statystyczny w Krakowie
ul. Kazimierza Wyki 3, 31-223 Kraków
tel. 12 41 56 011
SekretariatUSKRK@stat.gov.pl
spis.gov.pl
Dzień otwarty
Szanowni Państwo Rodzice,
serdecznie zapraszam na Dzień otwarty naszej szkoły w dniu
22 kwietnia 2021 roku (czwartek) w Teams od godziny 17:30 do 19:00.To spotkanie nie jest obowiązkowe, jednakże zachęcam wszystkich Rodziców, którzy chcieliby porozmawiać indywidualnie z nauczycielami. Wszyscy nauczyciele będą zalogowani na platformie Teams i gotowi do rozmowy z Państwem od godziny 17:30 do godziny 19:00.
Z wyrazami szacunku,
Halina Twardosz
Oświadczenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola
Szanowni Państwo
Wszystkich Rodziców/Opiekunów prawnych dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do Przedszkola Samorządowego w Woli Radziszowskiej proszę o złożenie oświadczenia woli przyjęcia do przedszkola (załącznik nr 4 do Regulaminu rekrutacji) w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Radziszowskiej w następujących terminach:
30.03.2021 (wtorek) od 9:00 do 11:00
31.03.2021 (środa) od 13:00 do 15:00
1.04.2021 (czwartek) od 9:00 do 11:00
Proszę uprzejmie o dotrzymanie terminu.
Z poważaniem
Halina Twardosz
Sukces uczennicy kl. 7a w konkursie polonistycznym
Jeśli chodzi o język polski, Natalia Łopata z klasy 7a nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Tym razem wzięła udział w Gminnym Konkursie Polonistycznym „Między światami”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Skawinie. Jest to konkurs, w którym trzeba przeczytać wymagane lektury, a następnie wykazać się ich znajomością, rozwiązując różnorodne zadania. Natalia świetnie poradziła sobie w pierwszym etapie zatytułowanym „Patrząc w niebo” i zakwalifikowała się do drugiego etapu pod nazwą „Bliżej ziemi”. Choć pytań było więcej, a ich trudność wzrosła, naszej uczennicy również tym razem poszło śpiewająco i z najwyższą liczbą punktów awansowała do finału, który odbędzie się już wkrótce.
Życzymy powodzenia i jak najlepszego wyniku!
Słowa uznania kieruję do Pani Marzeny Bednarz-Guzik, która jest Nauczycielem i Opiekunem Naukowym Natalki. Gratuluję i dziękuję.
Z wyrazami szacunku
Halina Twardosz
Małopolski Carolus
Województwo Małopolskie wraz z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zapraszają uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa małopolskiego do ubiegania się o tytuł „Małopolskiego Carolusa”.
Życie jest talentem powierzonym każdemu z nas, tak abyśmy je przemieniali i pomnażali, czyniąc z niego dar dla innych...(Jan Paweł II, XI ŚDM, Rzym 1996)
To małopolskie wyróżnienie otrzymywać będą uczniowie jako nagrodę dla swojej systematycznej pracy nad rozwijaniem swoich zdolności, zainteresowań i pasji.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:
• Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki
• Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski
• Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty
• Małopolskie Centrum Doskonalenia NauczycieliTytuł „Małopolski Carolus” przyznawany będzie w pięciu dziedzinach:
• gemma gemmarum (omnibus edukacyjny)
• artificem commendant opus (kultura i sztuka)
• mens sana in corpore sano (sport)
• motu proprio (wolontariat)
• littera scripta manet (literatura)Na tytuł „Małopolskiego Carolusa” składają się: nagroda pieniężna w wysokości 5.000 zł, statuetka i okolicznościowy dyplom.
Na zgłoszenia czekamy do dnia 14 maja 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego). Zgłoszenia mogą dokonywać:
a) nauczyciele i wychowawcy;
b) rodzice (opiekunowie prawni);
c) organizacje i stowarzyszenia.ZAPRASZAMY!
Życzenia świąteczne
Szanowni Państwo,
Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przedszkolaki, Sympatycy
ZPO w Woli RadziszowskiejZ okazji Świąt Wielkanocnych
życzymy
uśmiechu i optymizmu na co dzień,
ciepłych, przynoszących spokój chwil,
miłości i życzliwości, które będą wypełniać Państwa serca
oraz ufnego spojrzenia w przyszłość.
Niech Wielkanoc przypomina nam, że nigdy nie należy tracić nadziei,
ponieważ bez względu na to, jak ciemna jest droga, którą się poruszamy,
na jej końcu zawsze znajduje się światło..Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy
ZPO w Woli Radziszowskiej
Rekrutacja do Przedszkola od 1 marca 2021 r.
- Uchwala_nr_XXVII_392_21_Rady_Miejskiej.docxzal._nr_1_do_Uchwaly_XXVII_392_21.docxZarzadzenie_nr_43.2021_Burmistrza_MiG.docxRegulamin_rekrutacji_do_przedszkola_2021.docxzal._nr_1_Deklaracja_dot._dalszego_uczeszczania_dziecka_do_przedszkola_2021_r..docxzal._nr_3_Kryteria_naboru_do_przedszkola_2021.doczal._nr_4_Potwierdzenie_woli_przyjecia_do_przedszkola_2021.doczal._nr_2_Wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola_2021.doc
Życzenia
Wyniki rekrutacji do Przedszkola Samorządowego w Woli Radziszowskiej
Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że informacja dotycząca zakwalifikowania dziecka do Przedszkola Samorządowego w Woli Radziszowskiej na rok szkolny 2021/22 zostanie przesłana na Państwa e-mail podany w procesie rekrutacji.
Lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do przedszkola zostanie umieszczona w przedsionku Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Radziszowskiej.
Z poważaniem,
Halina Twardosz
Weryfikacja dokumentacji rekrutacyjnej do przedszkola
Szanowni Państwo,
Komisja Rekrutacyjna jest obecnie na etapie weryfikacji złożonych przez Państwa dokumentów i oświadczeń.
W związku ze stwierdzonymi brakami w dokumentacji potwierdzającej spełnianie kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do naszego przedszkola, będą Państwo informowani mailowo o konieczności terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów, które będą przyjmowane w ZPO w Woli Radziszowskiej – Szkole Podstawowej, w następujących terminach:
24.03.2021 r. – od godz.14.00-15.00
25.03.2021 r. – od godz. 9.00-11.00
Z poważaniem
Halina Twardosz
Dyrektor ZPO w Woli Radziszowskiej
Szkolny konkurs palm i pisanek wielkanocnych
- 6
Celem tegorocznego szkolnego konkursu było podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz wychowanie w duchu szacunku do wartości chrześcijańskich i rodzinnych.
Na konkurs wpłynęło 35 pięknych prac wykonanych przez 40 uczestników. Tym razem regulamin pozwalał na wspólne prace rodzeństwa. Konkurs obejmował kategorie wiekowe:
uczniowie klas I – III oraz uczniowie klas IV – VIII.
Prace mogły być w postaci palmy lub pisanki. Komisja miała trudne zadanie, ponieważ każda praca była prawdziwym rękodziełem. Twórcy wykorzystali naturalne materiały tj. wydmuszki, bukszpan, bazie, suche trawy, ziarna zbóż, mech, kasze, gałązki wierzbowe i leszczynowe, a także kwiaty z kolorowej bibuły, wstążeczki, cekiny i papier. Różnorodność użytych materiałów i pomysłowość wykonania świadczą o ogromnym zaangażowaniu. Każde dzieło było dopracowane w szczegółach, estetyczne i zachwycające.
Wyniki konkursu:
pisanka
uczniowie klas I - III
I miejsce: Konrad Cholewa, Liliana Gucwa, Bartłomiej Kadula, Aleksandra Kopacka, Franciszek Kucik, Maria Maślanka, Emilia Popiel, Marcel Rogacki, Michalina Sadowska, Alicja Stasiuk
II miejsce: Laura Maślanka
Uczniowie klas IV – VIII
I miejsce: Oliwier Grabek, Natan Grabek, Xawier Grabek, Izabela Kunicka
II miejsce: Błażej Kopacki, Paulina Kopacka, Natalia Myśliwiec
palma
uczniowie klas I – III
I miejsce: Zuzanna Drożdż, Emilia Dyląg, Filip Kłapacz, Laura Maślanka, Paulina Mazur, Letycja Piszczek, Tomasz Stańczyk, Michalina Sadowska
II miejsce: Ewelina Chwała, Karol Grabysa, Bruno Hejnowicz, Paulina Oliwa, Magdalena Przebinda, Julia Ziaja
uczniowie klas IV – VIII
I miejsce: Hubert Drobnica, Milena Drobnica, Igor Kurański, Natalia Łopata, Zuzanna Łopata, Maksymilian Machnik, Patryk Radoń, Florian Szczyrbak
Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom Konkursu i gratulujemy!
Jadwiga Grabiec, Bogumiła Maślanka i Barbara Sieprawska
Dyrektor i Nauczyciele
Nowe obostrzenia - zamknięcie przedszkola
Szanowni Państwo,
w związku z ogłoszeniem przez ministra zdrowia nowych obostrzeń, od poniedziałku, 29.03. br. do dnia 9.04. br., w naszym przedszkolu mogą być przyjęte pod opiekę tylko dzieci:
- służb medycznych (pielęgniarki, lekarze, ratownicy medyczni)
- służb mundurowych (Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska)
- pracownicy MGOPS
Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z przedszkolem rodziców pracujących w ww. służbach, którzy życzą sobie, aby ich dziecko w podanym terminie uczestniczyło w zajęciach opiekuńczych w naszym przedszkolu. Wymagane jest złożenie przez Państwo stosownego oświadczenia do Dyrektora Zespołu, zanim dziecko zostanie przyprowadzone do przedszkola, tzn. w terminie do dnia 26 marca 2021 roku do godziny 13:00.
Z poważaniem
Halina Twardosz
Dzień skarpetek nie do pary
21. marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data obchodów tego dnia ma symboliczne znaczenie.
Marzec, trzeci z miesięcy, nawiązuje do trzeciego chromosomu w 21 parze, który jest powodem pojawienia się tej choroby. W tym roku (2021) okazja była szczególna, gdyż medycznie Zespół Downa nazywany jest trisomią 21.Dzieci z naszego Przedszkola na znak integracji, w poniedziałek, 22 marca br. wykonały piękne skarpetkowe prace plastyczne oraz założyły skarpetki nie do pary. Była to dla nich nie tylko świetna zabawa lecz również bardzo trudna lekcja tolerancji. Dwie kolorowe skarpetki stały się bowiem symbolem różnorodności, odmienności
i niedopasowania społecznego, czyli tego z czym na co dzień mierzą się osoby
z Zespołem Downa.Mam nadzieję, że do akcji powrócimy za rok.
Marzena Cielecka-Kulisa
Urszula Postawa-Stręk
Żegnaj Zimo, witaj Wiosno
klasa 2
klasa 3a
Powitanie wiosny w naszej szkole odbyło się w piątek 19.03. Wiosna kojarzy się nam wszystkim z radością i nową energią na cały rok, dlatego wszyscy uczniowie klas I-III ubrani byli tego dnia w jaskrawe kolory, a dominowała barwa żółta. Każda z tych klas nagrała krótką piosenkę, która pozwoliła wprowadzić wiosenny nastrój i optymizm. Punktem głównym obchodów był korowód z marzanną zorganizowany w celu kształtowania szacunku do tradycji i obrzędów ludowych. Każda z klas osobno udała się ze swoją, własnoręcznie wykonaną marzanną w trasę niedaleko szkoły. Mimo bardziej zimowej pogody, czuć było w powietrzu zapach wiosny. Marsz rozpoczęły klasy III, a zakończyły klasy I. Ostatecznie marzanny trafiły z powrotem do szkoły i można je podziwiać na wystawce „Witaj wiosno!” w korytarzu szkolnym. Oprócz nich są tam również inne prace uczniów, które tworzyli w czasie zajęć na świetlicy szkolnej. Uczniowie wykonywali różne ozdoby wiosenne oraz mozaikę kwiatową, która jest niezwykle barwna i piękna. Celem tych zadań było stworzenie atmosfery wspólnej kulturalnej zabawy, rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności współpracy w grupie.
Dziękujemy wszystkich wychowawcom klas I-III oraz nauczycielom świetlicy za organizację tego radosnego dnia!
Powitanie wiosny i pożegnanie zimy
- 25
"Marzanno, Marzanno.
Ty ze słomy panno,
koleżanko zimy,
dzisiaj Cię żegnamy,
a wiosnę witamy.”Choć zima ma swoich zwolenników i posiada wiele uroku, pod koniec tej pory roku wszyscy wypatrują już pierwszych jaskółek i bocianów, które będą symbolem zbliżającej się wiosny.
W dniu 19 marca uczniowie klas I-III tradycyjnie pożegnali zimę, a idąc w żółto-zielonym korowodzie ze śpierwm na ustach powitali upragnioną wiosnę.
Uczniowie uczęszczający do świetlicy pod kierunkiem p. Agaty Kopacz przygotowali wystawkę prac "Mozaika Kwiatowa" i "Kwiaty Lotosu".
- Zdążyliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę przed powrotem do zdalnego nauczania - mówią uczniowie.
- Będziemy tęsknili za szkołą, koleżankami, kolegami i nauczycielami.
- I smacznymi obiadami spożywanymi w gronie kolegów z klasy.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Pani Wiosna"
W dniu 19 marca 2021 r. w naszym przedszkolu, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Pani Wiosna”, który ogłosiliśmy z okazji zbliżającego się Pierwszego Dnia Wiosny. Otrzymaliśmy aż 54 prace, piękne, wyjątkowe i wzbudzające nasz zachwyt dzieła plastyczne (!!!), w tym:
- z grupy „Krasnoludki” - 7 prac;
- z grupy „Niezapominajki” - 8 prac;
- z grupy „Kotki” - 10 prac;
- z grupy „Jagódki” - 8 prac;
- z grupy „Słoneczka” - 12 prac;
- z grupy „Pszczółki” - 9 prac.
Komisja konkursowa, w składzie: p. Monika Trojanowska, p. Agnieszka Sekuła, p. Ewa Gubała i p. Jadwiga Grabiec, miała bardzo trudne zadanie. Po długich naradach wyłoniono laureatów – przyznano pierwsze, drugie i trzecie miejsca, w każdej grupie przedszkolnej:
Krasnoludki:
I miejsce Julia Ł.
II miejsce Kornelia K.
III miejsce Gabriela Sz.
Niezapominajki:
I miejsce Łucja T.
II miejsce Wojciech Z.
III miejsce Rozalia K.
Kotki:
I miejsce Vivienne K.
II miejsce Gabriela S.
III miejsce Anna K.
Jagódki:
I miejsce Julia D.
II miejsce Bartosz D.
III miejsce Magdalena S.
Słoneczka:
I miejsce Antonina K.
II miejsce Nikola M.
III miejsce Nadia M.
Pszczółki:
I miejsce Milena S.
II miejsce Adam Z.
Zdalne nauczanie klas I-III od 22 marca 2021 r.
Szanowni Państwo,
w związku z przejściem uczniów klas I-III na zdalne nauczanie od 22.03.2021 roku i obowiązkiem zapewnienia opieki świetlicowej dzieciom, których rodzice wykonują zawód należący do grupy związanej z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, w załączniku umieszczono do pobrania:
- Wniosek o zapewnienie opieki świetlicowej,
- Oświadczenie dotyczące wykonywanego zawodu.Uprzejmie prosimy o złożenie ww. dokumentów w piątek, tj. 19 marca 2021 r. do godziny 12:00.
Na podstawie złożonych przez Państwa wniosków będziemy planować pracę świetlicy i liczbę nauczycieli sprawujących opiekę. Termin jest bardzo krótki, niezależny od nas.Dziękujemy za wyrozumiałość.
Z szacunkiem
Halina Twardosz
ZAPRASZAMY :-)
Archiwum Aktualności