Spotkanie przedszkolaków z autorką bajek Panią Kazimierą Woźniak
Cudowni Mali Wolontariusze z Przedszkola proszą o wsparcie i pomoc dla schroniska.
- 4
"Niezapominajki" kodują
- 8
"Krasnoludki" pomagają ptakom przetrwać zimę
- 1
Wyróżnienie dla klasy 2a w Ogólnopolskim Konkursie "Szkolne przygody Gangu Słodziaków"
- 3
Na przełomie września i października klasa 2a brała udział w II edycji konkursu edukacyjnego dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu w szkole obchodów Dnia Głośnego Czytania, wykonanie wspólnej pracy plastycznej pt. ,,Szkolny Gang Słodziaków'' oraz przygotowaniu dekoracji pod hasłem „Magiczne Drzewo Słodziaków” uświetniającej to wydarzenie. Intencją konkursu było zaszczepienie w dzieciach pasji do czytania oraz uwrażliwienie na kwestie ekologiczne.
Uczniowie z klasy 2a pod przewodnictwem Pani Wychowawczyni Sylwii Kawy-Pająk przygotowali piękną dekorację w sali nr 22 w postaci ekologicznego drzewka, a dnia 8 listopada 2019 r. wspólnie bawili się i uczestniczyli w akcji Głośnego Czytania.
Za swoją pracę oraz zaangażowanie klasa 2a otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy wspaniałych rezultatów!
Gminny Konkurs „Dzieci bajki ilustrują”
Laura Maślanka, uczennica klasy II b reprezentowała naszą szkołę w Gminnym Konkursie „Dzieci bajki ilustrują”, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną oraz Urząd Miasta i Gminy w Skawinie. Zadaniem konkursowym było zilustrowanie jednej z bajek napisanych przez pedagogów i biblioterapeutów. Laura wykonała ilustrację do bajki „Kornelka i pani Niechcemisię”. Opowiadanie to jak i kilka pozostałych znajduję się w książce „Mama, tata bajki piszą. Dzieci bajki ilustrują”
Serdecznie gratulujemy!
Wigilijne spotkanie
W sobotę 7 grudnia br. 11 uczniów z najstarszych klas brało udział w spotkaniu opłatkowym Koła Gospodyń Wiejskich. Na scenie Domu Ludowego zaprezentowali scenkę rodzajową pt. „Brama do nieba jest ciasna”. Treść przedstawienia nawiązywała do relacji międzyludzkich i własnego spojrzenia na sprawy wieczności. Została przedstawiona sposób humorystyczny ale i zmuszający widza do głębszej refleksji nad sensem życia. Przedstawienie podobało się, o czym świadczyła reakcja widowni i gromkie brawa.
W przedstawieniu wystąpili: Kacper Jezioro i Michał Sroka z klasy VII oraz Paweł Maślanka, Maria Jezioro, Maria Nitecka, Patrycja Olejarz, Patrycja Prokocka, Julia Stefaniak, Natalie Śliwa, Aleksandra Trojanowska i Martyna Wilk z klasy VIII.
Bogumiła Maślanka
W tym dniu Przedszkolaki z grup „Pszczółki”, „Jagódki”, „Kotki” również wzięły udział w spotkaniu opłatkowym Koła Gospodyń Wiejskich. Dzieci przygotowały występ artystyczny – zaśpiewały i zagrały na instrumentach kolędy i pastorałki oraz zaprezentowały „Taniec aniołów”.
Serdecznie dziękujemy Pani Grażynie Żmudce – Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Radziszowskiej za zaproszenie Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej do udziału w tej uroczystości. Był to dla nas zaszczyt i wyróżnienie. Wychowawcy grup przedszkolnych składają także podziękowania Rodzicom dzieci za pomoc w przygotowaniu występu.
Akcja Choinka zakończona
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie
Dobiegła końca zbiórka ozdób na naszą szkolną choinkę.
Choinka jest piękna, każdy ma swój wkład w jej wyjątkowy wygląd, zachwyca i pokazuje jak wiele można osiągnąć współpracując.
Serdecznie dziękuję za ofiarność, za ogromne zaangażowanie.
Dziękuję Państwu Rodzicom za zakupienie ozdób, Uczniom za przekazanie ozdób, Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom za koordynację akcji.
Choinkę ubierała Pani Wanda Ochojny - niedościgniona Mistrzyni.
Sama choinka została zakupiona z funduszy zgromadzonych po ubiegłorocznej akcji sprzedaży stroików i ozdób świątecznych, pierniczków i kartek własnoręcznie wykonanych.
Bardzo duży wkład w pozyskanie środków na zakup choinki miały Panie:
P. Elżbieta Ciepły i P. Wanda Ochojny. Bardzo dziękuję.
Uczniowie oprócz pozytywnych uwag otrzymali również słodkie upominki od Świętego Mikołaja.
Dziękujemy Sponsorowi (sklep JAN oraz sklep TOLO ze Skawiny) za ufundowanie słodkich upominków dla naszych Przedszkolaków i Uczniów.
Z wdzięcznością i szacunkiem,
Halina Twardosz
WIELCY POLACY NIEPODLEGŁEJ POLSKI
Pod takim hasłem odbył się Szkolny Konkurs dotyczący ludzi walczących o niepodległość Ojczyzny. Celem konkursu było poznanie i przybliżenie Polaków, którzy żyli i działali na przestrzeni XIX i XX w. Walczyli nie tylko bronią ale poprzez literaturę, poezję, malarstwo, muzykę, sport i teatr podtrzymywali ducha Narodu.
Zwycięzcami Konkursu zostali: Jakub Maślanka i Emilia Słonina z klasy V a, Dorota Kotara i Maksymilian Nitecki z klasy V b, Patrycja Kudela i Filip Malinowski z klasy V c oraz Joanna Kotara z VII klasy.
Gratulujemy
Bogumiła Maślanka
Konkurs Biblijny dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych - Z Dobrą Nowiną przez życie
Przedmiotem konkursu była znajomość tekstu Dziejów Apostolskich – Biblia Tysiąclecia, wydanie V wraz z wprowadzeniem. Etap szkolny konkursu odbył się 14 listopada br.
Spośród ośmiu uczestników trzy uczennice uzyskały najwyższą liczbę punktów i zakwalifikowały się do etapu rejonowego.
Są to: Natalie Śliwa z klasy VIII, oraz Aleksandra Surowiec i Amelia Szczyrbak z klasy VII.
Serdecznie gratulujemy wyróżnionym Uczestniczkom oraz ich Katechetce Pani Bogumile Maślance.
Życzymy sukcesów w kolejnych etapach.
Bądźmy razem w Święta! Nasz Zespół już przystąpił do akcji!
Warszawa, 2 grudnia 2019 r.
Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli i Placówek Oświatowych,
Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,
zachęcam wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz polskie szkoły za granicą do udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. W ubiegłym roku w przedsięwzięcie włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne.
Wiem, że tysiące uczniów na co dzień angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne. W wielu szkołach funkcjonują kluby i koła wolontariatu, które realizują działania zasługujące na prawdziwe uznanie. Chciałbym, aby te wspaniałe inicjatywy zostały wzmocnione szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy najwięcej osób oczekuje na pomoc.
Jestem przekonany, że wsparcie, jakie otrzymają one od uczniów, będzie najlepszym sygnałem, że nie są same, że zawsze jest ktoś, kto o nich pamięta.Z ogromną przyjemnością zapoznam się z działaniami prowadzonymi przez szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w okresie przedświątecznym. Zachęcam do dzielenia się najciekawszymi inicjatywami i publikowania informacji na stronach internetowych oraz profilach w mediach społecznościowych z oznaczeniem Razem Na Święta. Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki, które przystąpią do akcji, będą mogły pobrać specjalny logotyp i otrzymać pamiątkowy dyplom.
Jeszcze raz gorąco zachęcam do udziału w akcji. Na zgłoszenia czekamy do 19 grudnia do godz. 12:00. Wszystkie szczegóły dotyczące akcji znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Bądźmy razem na Święta!
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Strategia Rozwoju Gminy Skawina - Ocena jakości życia – Anonimowa ankieta
Spotkanie Przedszkolaków z Policją
- 19
W poniedziałek, tj. 2.12.br, w naszym Przedszkolu mieliśmy okazję ponownie, tak jak w ubiegłym roku, gościć funkcjonariuszy z Komisariatu Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.
Spotkanie profilaktyczne nt. bezpieczeństwa odbyło się w najstarszych grupach przedszkolnych: „Kotki”, „Pszczółki”, „Jagódki” . Przedszkolaki miały okazję przypomnieć i utrwalić sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa przy poruszaniu się w ruchu ulicznym oraz odpowiedzialnego zachowania i reagowania w sytuacji wypadku, czy kontakcie z osobą obcą. Dowiedziały się jak wygląda codzienna służba policjanta, jakie są charakterystyczne elementy jego munduru oraz wyposażenie.
Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały kolorowankę oraz odblaskowe breloki, aby były bardziej widoczne w czasie spacerów i wycieczek. Pani policjant prowadząca spotkanie obiecała, że nie jest to jej ostatnia wizyta w naszym przedszkolu!
Podziękowania
- 6
AKCJA ,,ZOSTAŃ ANIOŁEM DLA DZIECKA Z ODDZIAŁU ONKOLOGICZNEGO'' ZAKOŃCZONA!
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ANIOŁOM!
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Zakończyliśmy zbiórkę prezentów dla pacjentów przebywających na oddziałach onkologicznych. Udało się zgromadzić 11 kartonów przepięknych mikołajkowych podarunków. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom, którzy przyłączyli się do akcji. W imieniu dzieci oraz Fundacji ,,Gdy liczy się czas'' serdecznie dziękujemy za wsparcie, zaangażowanie, wszelką pomoc oraz okazane serce. Szczególne podziękowania składamy wszystkim Paniom Wychowawczyniom za okazaną pomoc w przeprowadzeniu akcji oraz Przedszkolakom i Uczniom klas I-III, którzy przygotowali piękne kartki z życzeniami. Trafią one do rąk Dzieci przed nadchodzącymi świętami oraz pomogą udekorować ich szpitalne sale, będące obecnie ich drugim domem. To dzięki Wam urok tych Świąt zagości także w szpitalnych murach.
Dzięki Wam, Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie
nachodzące Święta Bożego Narodzenia
na dziecięcych oddziałach onkologicznych
będą bogate w uśmiechy i łzy radości.
Dziękujemy!
Mamy etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Matematycznego :-)
Z dumą i wielką radością informujemy,
że uczennice naszej szkoły:
Maria Jezioro, Natalie Śliwa
Aleksandra Trojanowska
zakwalifikowały się do etapu rejonowego
Małopolskiego Konkursu Matematycznego.
Gratulujemy Uczennicom
oraz Pani Violetcie Sroce - Autorce sukcesu i Wychowawcy.
Życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie.
100 % frekwencji na apelu szkolnym w dniu 25 listopada
Klasy IIa oraz VIb uczestniczyły w apelu szkolnym w komplecie.
Gratulujemy Uczniom tych klas oraz Ich Wychowawcom:
Pani Sylwii Kawie-Pająk
oraz
Pani Agnieszcze Bentkowskiej.
WIELKIE BRAWA!
Przedszkolaki kodują w Dzień Pluszowego Misia
- 5
Podziękowanie
Bardzo dziękuję
SPONSOROWI
za ufundowanie dwóch eleganckich foteli obrotowych
do gabinetu dyrektora i wicedyrektora Zespołu.
DZIĘKUJĘ.
Z szacunkiem i wdzięcznością,
Halina Twardosz
Malowanie elewacji naszej szkoły - podziękowanie
Serdecznie dziękuję firmie
DOMINEX s.c.
Tomasz Drobnica, Mariusz Drobnica
32-053 Wola Radziszowska 520
za nieodpłatne i błyskawiczne sporządzenie kosztorysu malowania naszej szkoły.
Podziękowania składam na ręce
P. Mariusza Drobnicy oraz P. Tomasza Drobnicy - Właścicieli Firmy.
Z szacunkiem i wdzięcznością
Halina Twardosz
Innowacja pedagogiczna: „Biology and maths around us ” – elementy języka angielskiego na lekcjach biologii i matematyki
Szanowni Państwo,
w bieżącym roku szkolnym wdrażamy innowację opracowaną przez Nauczycieli naszej szkoły. Pragniemy, aby realizacja tego projektu dała podwaliny pod organizację oddziałów dwujęzycznych w przyszłości. Bardzo dziękuję Nauczycielom:
Pani Agnieszce Bentkowskiej
oraz
Pani Małgorzacie Polak
za podjęcie i realizację wyzwania.
Z szacunkiem,
Halina Twardosz
Założenia innowacji:
INNOWACJA PEDAGOGICZNA
Tytuł:„Biology and maths around us ”
– elementy języka angielskiego na lekcjach biologii i matematyki
Autorzy innowacji:
Agnieszka Bentkowska, Małgorzata Polak
Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej
Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Woli Radziszowskiej
Autor: Agnieszka Bentkowska, Małgorzata Polak
Temat: : „Biology and maths around us ”
– elementy języka angielskiego na lekcjach biologii i matematyki
Przedmiot: biologia, matematyka
Rodzaj innowacji: metodyczna
Data wprowadzenia: październik 2019r.
Data zakończenia: styczeń 2020r.
Opis innowacji:
- Wstęp
W dzisiejszych czasach język angielski jest wszechobecny, jego znajomość jest konieczna do sprawnego poruszania się po wielorakich źródłach informacji o świecie. Celowe więc wydaje się zachęcanie uczniów do jak najszerszego wykorzystywania go.
Znajomość języka angielskiego daje większe możliwości szukania interesujących informacji i poszerzania swojej wiedzy, również jeśli chodzi o zagadnienia biologiczne i matematyczne.
II. Cele innowacji
Cel główny:
- rozbudzanie motywacji do nauki języka angielskiego poprzez ukazanie jego przydatności w różnych dziedzinach – tutaj na przykładzie lekcji biologii i matematyki.
Cele szczegółowe:
- rozwijanie w uczniach poczucia własnej wartości oraz wiary we własne możliwości językowe,
- wspomaganie wszechstronne rozwoju ucznia,
- wykorzystywanie zdobytej wiedzy w praktyce, kształtowanie kluczowych kompetencji, takich jak: umiejętność planowania własnej pracy, wyszukiwania i selekcjonowania informacji, współdziałania w zespole oraz dokonywania samooceny,
- poszerzanie kompetencji językowych oraz słownictwa,
- utrwalanie treści zawartych w podstawie programowej,
- rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji,
- wzrost motywacji nauczyciela stosującego innowację do poszerzania swoich kompetencji zarówno metodycznych jak i językowych.
III. Metody i formy
Metody i formy pracy stosowane przy realizacji innowacji mają w jak największym stopniu wyposażyć uczniów w wiedzę biologiczną i matematyczną, pomóc w wyrównywaniu ewentualnych zaległości dydaktycznych, stworzyć atmosferę akceptacji, zaufania, rozwijać indywidualne zdolności, zainteresowania, pozwolić na osiągnięcie sukcesu w miarę możliwości dziecka. Stwarzanie podczas zajęć sytuacji, warunków, aby każde dziecko mogło odnieść swój osobisty sukces, który stymuluje do większego wysiłku i staje się motywacją do nowych wyzwań w poznawaniu biologii i matematyki z elementami języka angielskiego.
Formy pracy: indywidualna, grupowa, w parach
IV. Przewidywane osiągnięcia
Dla ucznia:
• rozwój językowy;
• rozwijanie umiejętności poszukiwania wiedzy z różnych źródeł;
• rozwijanie zainteresowań i pasji;
• podniesienie motywacji do nauki języka angielskiego;
• rozwój umiejętności współpracy w grupie;
• wzrost pewności siebie i satysfakcji z pogłębiania znajomości języka obcego.
Dla szkoły:
• wzbogacanie oferty edukacyjnej szkoły;
• uatrakcyjnienie zajęć pozalekcyjnych;
• budowanie pozytywnego wizerunku szkoły wśród dzieci i rodziców, jako placówki dbającej o rozwój językowy swoich wychowanków;
• podniesienie jakości pracy.
V. Tematyka zajęć
Innowacja skierowana jest do uczniów klas V i VI.
Tematyka przygotowanych zajęć została opracowana w oparciu o podstawę programową kształcenia ogólnego. Innowacja zgodna z programem nauczania dla klasy V i VI szkoły podstawowej.
Tematyka zajęć ma charakter otwarty, a nauczyciel może planować, udoskonalać i modyfikować je w zależności od potrzeb, zainteresowania i możliwości swoich uczniów.
Przewidziano realizację ok. 10 bloków tematycznych.
VI. Ewaluacja
Po zakończonych zajęciach zostanie przeprowadzona ewaluacja podsumowująca w celu zdiagnozowania poziomu efektywności zajęć oraz zaangażowania i zainteresowania uczniów innowacją. Będzie ona stanowiła informację zwrotną dla prowadzącego na temat celowości przeprowadzania innowacji i pozwoli na wyciągnięcie wniosków na przyszłość. Narzędziami służącymi do ewaluacji będzie ankieta skierowana do uczniów oraz ankieta skierowana do rodziców.
ZAPRASZAMY :-)
Archiwum Aktualności