• Akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji

• „Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem”

Józef Piłsudski

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisana jest akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W piątek 29 kwietnia, szkolna scena po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią znów zaczęła tętnić życiem, a to za sprawą uczniów klas 4a i 4b. W krótkim przedstawieniu przypomnieli oni zgromadzonej społeczności szkolnej ważne informacje historyczne związane z tym doniosłym wydarzeniem. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem. Na zakończenie akademii Dyrekcja szkoły pogratulowała uczniom, udanego, pięknego przedstawienia. Podziękowała także zaangażowanym nauczycielom za przygotowanie tej rocznicowej uroczystości. W słowach podziękowania doceniono również kulturalną i odpowiedzialną postawę uczniów przybyłych na akademię.

Jesteśmy z Was dumni!

• „Zaczarowane wzgórze”

• 26 kwietnia przedszkolaki z oddziałów „Słoneczka”, „Kotki” oraz „Pszczółki” brały udział w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Zaczarowane Wzgórze w Czasławiu. Celem wycieczki była lekcja przyrody na „żywo”, przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zasad zdrowego stylu życia, w zgodzie z naturą, umożliwienie dzieciom kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi, wyzwalanie radości ze wspólnego spędzenia czasu na łonie natury.

W czasie pobytu dzieci doskonaliły umiejętność współpracy. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić gospodarstwo oraz otaczające je tereny. Wspólnie oglądaliśmy zwierzątka mieszkające w gospodarstwie. Dzieci mogły również pochwalić się swoją wrażliwością na żywą istotę,  karmienia wybranych zwierząt. Niebywałą zabawą dla dzieci było skakanie na słomie. Mieliśmy okazję również uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych, doświadczeniach z wodą. Najbardziej wyczekiwaną atrakcją była przejażdżka pod okiem instruktora na grzbiecie koni, która wywołała uśmiech na twarzach dzieci. Gospodarze przygotowali dla nas pyszny poczęstunek. Nie zabrakło też czasu na zabawy na placach zabaw i łąkach na terenie gospodarstwa. Pełne pozytywnych wrażeń dzieci wróciły do przedszkola przywożąc ze sobą pamiątki z pobytu w postaci ręcznie pomalowanych figurek gipsowych.

Ewa Chmielarz

• Wycieczka na „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu

• Dnia 27.04.br. grupy „Krasnoludki”, „Niezapominajki” i „Jagódki” wybrały się na całodniową wycieczkę w niezwykłe miejsce, jakim niewątpliwie jest „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu. To gospodarstwo agroturystyczne znajdujące się w uroczym miejscu, w otoczeniu łąk i widocznych w oddali pasm górskich, które zapewnia  znakomite warunki do odpoczynku i relaksu, ucząc jednocześnie szacunku dla świata natury. Dla naszych młodszych przedszkolaków była to pierwsza całodniowa wycieczka z przedszkola. Na dzieci czekała moc atrakcji przygotowanych przez miłych i profesjonalnych animatorów. Nasze Przedszkolaki obserwowały doświadczenia z wodą, poznały i degustowały witaminowe koktajle przyrządzone z owoców, warzyw i ziół z gospodarskiego ogródka, a następnie zaopatrzone w lupy i łopatki szukały „wiosennego przebudzenia” oraz odwiedziły krówkę Czesię, którą nauczyły się doić. Najwięcej emocji u dzieci wzbudziła jednak możliwość przejażdżki konno oraz karmienie zwierząt w mini ZOO: kóz, kaczek, kur, indyków
            i królików. Po krótkim odpoczynku i regeneracji sił przy smacznym obiedzie, dzieci miały okazję bawić się wspólnie z wykorzystaniem chusty Klanzy, skakać  na trampolinie, huśtać się i zjeżdżać na ogromnym placu zabaw oraz na sianie w stodole.

Po dniu pełnym pozytywnych doświadczeń dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale bardzo zadowolone i jeszcze przez kilka dni opowiadały o swoich wrażeniach. Dziękujemy serdecznie Paniom Animatorkom za to, że nasz pobyt na "Zaczarowanym Wzgórzu" był niezapomnianym przeżyciem!