• Wieczór filmowy w szkole - 2 czerwca 2023 r.

• Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców zorganizowała dla wszystkich chętnych uczniów od klasy I do VIII wieczór filmowy. Uczniowie z radością przyszli do szkoły z miśkami i innymi przytulankami, poduszkami, kocami... Sale lekcyjne zamieniły się w sale kinowe. Oglądanie filmów uprzyjemniało chrupanie paluszków, popcornu, a w przerwie seansu każdy uczeń został poczęstowany pysznymi goframi. Rodzice zorganizowali również zabawy ruchowe ... Dla każdego ucznia to była "Radosna szkoła". Kochani Rodzice, dziękujemy!!!

• Odwiedziny mobilnego planetarium w przedszkolu.

• 1. czerwca dzieci z naszego przedszkola obchodziły „Kosmiczny Dzień Dziecka”. Dzięki odwiedzinom mobilnego planetarium przedszkolaki udały się we wspaniałą podróż po naszym układzie słonecznym. Podczas wyprawy dzieci zobaczyły księżyc, planety, gwiazdozbiory, znaki zodiaku. Dowiedziały się o nich wiele ciekawostek. Mogły także pobawić się piłkami – planetami, zobaczyć, która jest najmniejsza, a która największa, jakie mają kolory i z czego się składają. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Odwiedziny planetarium zorganizowała przedszkolna Rada Rodziców, za co gorąco dziękujemy.

• Życzenia z okazji Dnia Dziecka

• "Pierwszy czerwca dzień radosny
            kwitną kwiatki – to znak wiosny.
            W dniu tak pięknym i wspaniałym
            życzymy uczniom sercem całym
            moc uśmiechu i radości,
            szczęścia, zdrowia, pomyślności!

Życzymy Wam, drodzy uczniowie,
            Żeby Wam dopisywało zdrowie.
            By oceny celujące
            liczne były jak kwiaty na łące.

Dzisiaj Dzień Dziecka, więc Wam życzymy,
            byście otrzymywali najlepsze słodycze!
            Dużo wafelków, żelków, cukierków
            i batoników w barwnym papierku!
            Żeby dzień cały był wprost wspaniały!”

Dyrektor, nauczyciele i pracownicy
            Zespołu Placówek Oświatowych
            w Woli Radziszowskiej

• Finał V Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego

• 30 maja odbył się finał V Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego, którego tematem przewodnim był „Świat zwierząt małych i dużych”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach.

Konkurs miał charakter dwuetapowy. Pierwszy etap przeprowadzony w naszej szkole, wyłonił trzech uczniów, którzy otrzymali największą ilość punktów i mogli zmierzyć się w finale.

Damian Jantas z klasy 8b

Martyna Maślanka z klasy 8a

Katarzyna Marchewka z klasy 8b

W etapie finałowym uczniowie zmierzyli się z zestawem pytań, zawierającym szereg szczegółowych wiadomości z zakresu zoologii. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i dokładnym przygotowaniem.

Z radością informujemy, że drugie miejsce w tegorocznej edycji zajął uczeń naszej szkoły Damian Jantas .Wyróżnienie otrzymała Martyna Maślanka.

Życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy przyrodniczej!

Małgorzata Polak