• Warsztaty z "Projektora"

• W piątek, 5 kwietnia 2024 r., klasa 7b zakończyła cykl warsztatów z "Projektora". Są to warsztaty organizowane przez "Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości", które prowadzą studenci. Wolontariusze z różnych uczelni łączą siły aby przekazywać uczniom informacje o tym, jak ważna jest aktywność obywatelska, poprawne relacje społczne i kulturalna działalność w internecie. Bardzo dziękujemy studentom, którzy przeprowadzili zajęcia w 7b.

• Gminny turniej piłki ręcznej

• Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w gminnym turnieju piłki ręcznej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie. Po rozgrywkach grupowych nasza drużyna nie awansowała do strefy medalowej i pozostało jej walczyć o miejsce 5. Po bardzo zaciętym pojedynku chłopcy przegrali 3-4 i ostatecznie zajęli 6 miejsce. Skład reprezentacji: Boroń Amadeusz, Machnik Maksymilian, Malina Dariusz, Pituch Krystian, Stańczyk Wiktor, Ucisko Patryk, Antos Leon, Myśliwiec Bartosz, Radoń Patryk, Wańdyga Leon.

• Akcja "Góra Grosza"

• W naszym przedszkolu, we wszystkich grupach, w dniach od 1 listopada 2023 do 29 lutego 2024 roku,  odbyła się XXIV wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której koordynatorami były: Pani Ewa Chmielarz i Pani Renata Biskup, a głównym organizatorem akcji było Towarzystwo „Nasz Dom”.

Była to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

Rodzice wraz z dziećmi z naszego przedszkola nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli dzieciom  w całej Polsce, które nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Miło było patrzeć z jakim entuzjazmem i radością dzieci wrzucały pieniążki do słoika wiedząc, że pomagają w ten sposób potrzebującym.

Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy.

Wspólnie zebraliśmy 261,60 zł !!!

Udział w akcji pomógł uzmysłowić dzieciom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Dziękujemy wszystkim  osobom zaangażowanym w akcję „Góra Grosza”

• Smog! Stop! - warsztaty

• W naszej szkole w dniu 3 kwietnia 2024 r. odbyły się warsztaty na temat Smogu i tego jak go nie emitować. Prowadziła je Fundacja Aktywnej Edukacji współpracująca z Gminą Skawina. Uczniowie klas 5,7a i 7b dowiedzieli się co najbardziej wpływa na emitowanie zanieczyszczenia powietrza i jaki to ma wpływ na nasze zdrowie!

Bardzo dziękujemy za ciekawe warsztaty!

• Wycieczka klas IV do Krakowa

• 27 marca 2024 r.

Korzystając z pięknej pogody uczniowie klas 4a i 4b wspólnie wybrali się do Krakowa. Pierwszym celem wyjazdu był Kopiec Krakusa, położony na prawym brzegu Wisły w dzielnicy Podgórze, usypany na najwyższym wzniesieniu wapiennego zrębu Krzemionek – Wzgórzu Lasoty. Wysoki na 16 metrów został szybko zdobyty przez Naszych uczniów, którzy mogli posłuchać o historii jego powstania i legend z nim związanych. Ze szczytu rozpościerał się piękny widok na cały Kraków. Po tej rozgrzewce, uczniowie byli gotowi na kolejny punkt wycieczki, czyli Park Trampolin.Tam mogli zaprezentować swoje umiejętności gimnastyczne i sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Widać ogromne pokłady energii drzemią w Naszych czwartoklasistach, bo w drodze powrotnej dalej mieli chęć  rozmawiać i bawić się ze sobą.

• Wycieczka klasy VIIa i VIIb do Nowohuckiego Centrum Kultury na spektakl „Zemsta”

• 18 marca uczniowie klas VII wybrali się wraz z nauczycielkami języka polskiego p. Iwoną Jurczyk i p. Joanną Grygiel na spektakl pt. „Zemsta” do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie. Celem wycieczki było podniesienie kompetencji kulturalnych uczniów w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze, a także umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo,  uwrażliwienie na piękno i krzewienie kultury i estetyki żywego słowa.