• Najpiękniejsza pisanka - konkurs plastyczny w Przedszkolu

          • 15.03.2023 roku w Przedszkolu Samorządowym w Woli Radziszowskiej został zorganizowany konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Pisanka” dla wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, dzieci wykonały 81 prac. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody pocieszenia. Dodatkowo wybrano laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.

            W kategorii dzieci 3-4 letnich:

            I miejsce – Emilka Trojanowska

            II miejsce – Aleksander Blak

            III miejsce – Adam Ciernia

            Wyróżnienie otrzymali:

            - Zosia Kotula
            - Tymon Liszka

            W kategorii dzieci 5-6 letnich

            I miejsce – Julia Łopata
            II miejsce – Wiktoria Ostafin

            III miejsce – Nadia Maślanka

            Wyróżnienie otrzymali:

            - Tymoteusz Gaczorek

            - Ksawery Kurek

            Dziękujemy za ocenę prac: Pani Bogumile Maślance, Pani Katarzynie Bychawskiej i Pani Ewie Gubale,
            a Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy:)

          • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024


          • TERMINY REKRUTACJI PODANE SĄ NA STRONIE MAŁOPOLSKIEGO KURATORIUM OŚWIATY
            w zakładce: Szkoły i organy prowadzące --> Rekrutacja       
            Załącznik nr 1

            Początek rekrutacji: 15 maj 2023 r. 

            Załącznik nr 1
            https://kuratorium.krakow.pl/zarzadzenie-nr-5-23-malopolskiego-kuratora-oswiaty-z-dnia-26-stycznia-2023-r-terminy-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajacego-na-rok-szkolny-2023-2024/

             

            Ile można wybrać szkół?

            W całej Polsce kandydaci mogą wpisać trzy wybrane szkoły – to gwarantują przepisy. Jednak w niektórych jednostkach samorządu terytorialnego można wybrać więcej szkół niż trzy. Wszystko zależy od tego, jaką decyzję podejmie organ prowadzący szkoły na danym terenie (gmina, powiat).

             

            Miasto KRAKÓW ogłosiło, że kandydaci mogą składać podanie do DOWOLNEJ ILOŚCI SZKÓŁ W KRAKOWIE. W ramach tych szkół kandydat do szkoły może wybrać dowolną liczbę klas. To oznacza, że składając podanie na przykład do LO, można składać wniosek do każdej z klas, a później ewentualnie przenosić się do tej wymarzonej klasy, jeśli nie uda się do niej dostać od razu. Etapy rekrutacji można podzielić na:

            • otwarcie rekrutacji i złożenie wniosku,
            • uzupełnienie podania o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,
            • uzupełnienie podania o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty,
            • podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły.

            W przypadku osób, które starają się o miejsce w szkole dwujęzycznej lub oddziale dwujęzycznym, a także na kierunkach, w których wymagana jest odpowiednia sprawność fizyczna, rekrutacja jest rozbudowana o dodatkowe etapy np. sprawdzian kompetencji językowych. (Wszystkie informacje znajdują się w powyższym załączniku.)

            Rekrutacja zazwyczaj zaczyna się w połowie maja. Wtedy ósmoklasiści mogą już składać wnioski w systemie elektronicznym. NIE KAŻDA SZKOŁA MUSI ZNAJDOWAĆ SIĘ W SYSTEMIE ELEKTRONICZNYM! (Choć większość się tam znajduje). Wtedy podanie trzeba składać osobiście. Ten internetowy system rejestracji nazywa się OMIKRON. Ponieważ rekrutacja odbędzie się z wykorzystaniem systemu informatycznego, dostępnego na stronie: https://krakow.e-omikron.pl/ od 15 maja 2023 r., do systemu wprowadza się jeden wniosek o przyjęcie, w którym można wskazać dowolną liczbę liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia prowadzonych przez Miasto Kraków, a w nich dowolną liczbę oddziałów klasy I oraz klasy wstępnej.

            Podanie jest pełne dopiero po uzupełnieniu go o zaświadczenie o wynikach z egzaminu ósmoklasisty.

            Jakie dokumenty trzeba złożyć do szkoły ponadpodstawowej?

            Podanie o przyjęcie do szkoły średniej składa się z:

            • wniosku o przyjęcie, (na stronie internetowej danej szkoły ponadpodstawowej)
            • zaświadczeniu o wynikach z egzaminu ósmoklasisty,
            • świadectwa ukończenia ósmej klasy.

            Warto zaznaczyć, że w przypadku szkół branżowych rekrutacja może się różnić w zależności od wybranego kierunku, np. może być wymagane zaświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania danego zawodu.

            Egzamin ósmoklasisty zaplanowano w dniach 23-25 maja, a jego wyniki uczniowie otrzymają dopiero na początku lipca. Wtedy powinni jak najszybciej dodać zaświadczenie do podań, które złożyli.

            Progi punktowe

            O tym, do której szkoły kandydat się dostanie decyduje liczba zgromadzonych przez niego punktów za świadectwo, wynik egzaminu ósmoklasisty i ewentualne dodatkowe osiągnięcia. Maksymalnie takich punktów można zgromadzić 200. Szczegółowe zasady przeliczania punktów w procesie rekrutacyjnym ogłoszone są w Rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18.11.2022 roku w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów.

             

            WSZYSTKIE TERMINY I NIEZBĘDNE DOKUMENTY SĄ PODANE W ZAŁĄCZNIKU NR 1 ZAMIESZCZONYM NA STRONIE KURATORIUM.

             

            Pamiętaj! O przyjęciu do szkoły nie decyduje kolejność zgłoszeń, tylko suma uzyskanych punktów. Podanie należy jednak złożyć w terminie.

             

             

          • 2 kwietnia Światowy Dzień Autyzmu

          • 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

          • 68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w Skawinie

          • Eliminacje Gminne 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbyły się 20 marca 2023 roku w Pałacyku „Sokół” w Skawinie. Uczestniczyła w nich Sandra Szczyrbak, uczennica klasy Vb. Organizatorem gminnych przesłuchań było Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Każdy uczestnik zobowiązany był do przygotowania dwóch wierszy i fragmentu prozy. Sandra wzięła udział w Turnieju Recytatorskim w kategorii uczniów klas IV-VI i zaprezentowała teksty, których autorem był Aleksander Fredro. Utwory z twórczości tego polskiego komediopisarza były obowiązkowe dla uczestników gminnych zmagań recytatorskich.

          • Igrzyska Młodzieży Szkolnej, gminny turniej w piłce ręcznej dziewcząt

          • W organizowanym przez SP nr 2 w Skawinie, w dniu 30 marca 2023 r. gminnym turnieju w piłce ręcznej dziewcząt reprezentantki Naszej szkoły po emocjonujących pojedynkach wywalczyły 3 miejsce!

            Skład drużyny:
            1. Drobnica Amelia
            2. Drobnica Milena
            3. Jończyk Zuzanna
            4. Kunicka Izabela
            5. Lubowicka Olga
            6. Machnik Renata
            7. Marchewka Katarzyna
            8. Maślanka Julia
            9. Maślanka Martyna
            10. Wilk Julia

          • Biwak „Powstanie Warszawskie”

          • W dniach od 24 do 26 marca 2023 r. odbył się  w naszej szkole Biwak "Powstanie Warszawskie".

            Był to czas pogłębiania wiedzy, nabywania umiejętności, nawiazywania relacji oraz wspaniałego, aktywnego odpoczynku. Dziękujemy Organizatorom za wybór naszej placówki do przeprowadzenia tego wydarzenia.

            Z harcerskimi pozdrowieniami

            Halina Twardosz

             

          • Wyniki Małopolskiego Konkursu Plastycznego "Portret rodzinny" - portret bliskiej mi osoby"

          • 25 marca w Centrum Kultury "Chełm" odbyło się wręczenie nagród finalistom Małopolskiego Konkursu Plastycznego "Portret rodzinny - portret bliskiej mi osoby". Miło nam poinformować, że praca Sebastiana Żaka, ucznia kl. Va zajęła III miejsce w kategorii wiekowej 11-13 lat. Na ten konkurs zostały wysłane również prace uczennic klasy Va: Martyny Kot, Nikoli Leniartek i Julii Ziai.

            Gratulujemy finaliście i uczestnikom konkursu.

          • WAŻNY APEL MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

          • Szanowni Państwo

            Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie

            Szkół Małopolski

             

            Od kilku lat już trwa nieprzerwanie atak na system wartości leżący u podstaw cywilizacji chrześcijańskiej.

            W ostatnich miesiącach prowadzona jest szczególnie podła kampania szkalowania naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II – Człowieka, który swoją moralną siłą, ogromną wiedzą oraz głęboką wiarą zadziwiał podczas swojego pontyfikatu cały świat, a nie tylko wyznawców religii chrześcijańskiej.

            To Jego zdecydowana postawa i działania pozwoliły Polsce odzyskać Wolność, zrzucić jarzmo ustroju totalitarnego komunistycznego. Jego miłość do Boga i bliźniego pozwoliła uciskanym narodom i jednostkom odzyskać godność. Preparowane dziś „dowody” przeciwko Janowi Pawłowi II są cynicznym kłamstwem obliczonym na zniszczenie autorytetu  Świętego.

            Prawda jest naszą siłą. Nie pozwólmy zatriumfować złu. Dajmy świadectwo Prawdy i tak jak Wielki Papież kiedyś upominał się o nas, my dziś walczmy o przekaz Prawdy Jego Osoby i dzieł.

            Zwracam się do Państwa z prośbą, aby we wszystkich przedszkolach, szkołach, placówkach na widocznych miejscach pojawił się portret Jana Pawła II. Niech Jego dobra twarz wita młodych ludzi, pracowników i gości. Bądźmy ludźmi honoru. Budujmy wspólnotę odważnych obrońców Wielkiego Polaka.

            Stańmy przy Nim tak, jak On stanął przy nas.

             

            Barbara Nowak

            Małopolski Kurator Oświaty

             

          • Przedszkolaki witają wiosnę

          • Jak co roku Przedszkolaki z Woli Radziszowskiej hucznie powitały Pierwszy Dzień Wiosny. Każda z grup miała przydzielony inny kolor. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, pięknie się przebrali, ale też każda z grup miała przygotowane i dopasowane kolorystycznie rekwizyty. Kolorowy pochód zdawał się nie mieć końca. Dzieci razem z Opiekunami głośno przywoływały Wiosnę śpiewem, tańcem i zaczarowanymi wierszykami.

            Agnieszka Sekuła

          • Przedszkolaki podziwiają grę aktorską

          • Dnia 21 marca dzieci z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Myślenicach, aby obejrzeć spektakl pt.: „Jak Rumcajs Cypiska uratował”, w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji  im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci, uczenie się kultury odbioru sztuki, wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Aktorzy, piękne stroje, scenografia, humorystyczne dialogi oraz efekty świetlne i dźwiękowe sprawiły, że dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem. Po spektaklu przedszkolaki wzięły udział w zajęciach z aktorami, podczas których poznały „tajemnice teatru”, nie zabrakło także wspólnych śpiewów.

            Ewa Chmielarz

        • ZAPRASZAMY :-)