• Wycieczka kl. 5a i 5b do Apilandii

• Dnia 27 września 2022 roku uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w wycieczce do niezwykłego miejsca – Apilandii. Apilandia to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie poprzez naukę i zabawę można odkryć największe tajemnice świata pszczół. Pobyt w pasiece oswoił uczniów z owadami, nauczył, że poprzez odpowiednie podejście obcowanie z nimi jest bezpieczne. Uczniowie zaznajomili się z niesamowitą biologią pszczoły miodnej poprzez wizytę w Interaktywnym Muzeum Pszczelarskim oraz w pasiece, gdzie poprzez zabawę zgłębiali tajniki życia tych niezwykłych owadów. Na koniec uczniowie stworzyli samodzielnie własną świecę z wosku pszczelego.

Pobyt w pasiece był pełen mnóstwa słodkiej zabawy i niezapomnianych wspomnień. Wszyscy uczestnicy przywieźli do domu dobre humory oraz słodkie upominki dla najbliższych.